Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

siubby

New member
bardziej czy mnie czarne

Wszedłem do sklepu. Zobaczyłem G10 i po 10 minutach zdecydowałem o jego zakupie. Wcześniej chciałem kupić py85 (oba 42cale).
Oglądałem też Sony 40W4500.
Sygnał mam z n-ki i tylko taki moge poddawać ocenie zwykłego śmiertelnika.
Troszkę byłem w domu rozczarowany bo jakość obrazu odbiegała od oczekiwań. Znając problem telewizji N z bitrate przesyłu sygnału można sie tego było spodziewać.
Filmy z dvd już są czymś czego oczekiwałem ale najlepiej wypadły dwa wieczorne programy na TVN HD-osłupiałem z wrażenia. Po prostu tak to powinno wyglądać - wyobrażenie o telewizji full hd jest dla mnie faktem.
Telewizor pracuje w trybie dla mnie optymalnym bo kazdy może sobie podkręcić jak mu sie podoba i każdy będziwe miał inne parametry.
Ciekawy jestem jak będzie z BD ale na to przyjdzie mi poczekać.
Czekam też na Ligę Mistrzów w HD. Jeżeli będzie tak jak z programami o których pisałem wyżej to naprawde telewizor jest godny polecenia.
Taka jest wstępna opinia zwykłego użytkownika.
 

ork10

New member
Siubby, czy możesz nam napisać, jak z płynnością obrazu na piłce nożnej, bo czerń jestem w stanie wybaczyć, ale skakającej piłki to niestety nie.
 

El Greco

New member
@Kiki,
podalem wrazenie ogolne kolegi, ktory dopiero co zakupil plazme, tak jak ktos kto tutaj podobnie krotko przytoczyl swoje pierwsze wrazenia. Tu nie chodzilo o to czy LCD sa lepsze czy gorsze, tylko jak on to widzi subjektywnie w pierswszym momencie, choc sybjektywnie czynie, czarny jest czarny i tyle. Twoje uporczywe tweirdzenie , ze tylko porownanie itd. jest auch jednym z elementow sprzyjajacym wystawiania oceny obrazowi, ale w warunkach jakich oglada sie z reguly telewizje, tzn. wieczorem, bo wtedsy kolory nabieraja barw i sa zawsze tak samo oceniane, a w dzien slonce moze byc rozne, padac pod roznym katem i raczej nie da sie wszystkich Tv ustic jednakowo. Co z tego, ze wypadnie w dzien przecietnie jak wieczorem super? Dalej, ta czern na zdjeciach, to taka masakra, ze wystarczy mi laicka wypowiedz kogos, ze calkiem niezle, bo to juz eliminuje taki obraz jak na twoich fotach, nawet jezeli byl laikiem, chyba ze daltonista, ale ci biale i czarne rozpoznaja.
W dalszym ciagu czekam na odpowiedz, jaki masz w tym interes, zeby jezdzic po calej Polsce do ludzi prezentowac sprzet;):mrgreen:
Nie, nie musisz kalibrowac, ale wartosci czerni moglbys wpisac:eek:k:

@ adam ant,
to czy kiki zasluzyl na kredyt zaufania, okaze sie po testach oficjalnych innych i wielu opinii uzytkownikow...ja strugam juz pal:shock:

@ kiki,
co z "trudnymi" pytaniami jak te slimaczka, gdzie napisales, ze pobor panasa znacznie przewyzsza ten Pioneera;)
Dlaczego tryb dynamiczny pasujacy nijak do plazmy, a nie jakis standardowy albo film;)
Co z moim pytaniem czy w zdjeciach gdzie Pio porownywany jest rzekomo do Panasa, tylko nie widac logo? czy to nie jest Loewe?

@adam ant,
daj spkuj kikiemu, kazdy ma prawo zakochac sie w jakims eufemizmie:rolleyes:

Moj samsung 756 tez po jakims czasie mial lepsza czern niz na poczatku, a subjektywnie powinno byc inaczej, bo z czasem mija efekt wow i stajesz sie krytyczny ale nie mysle jednak, ze gdyby bylo z tym panasem tak fatalnie jak na zdjeciach, ze uleglo by poprawie az do zadawalajacych wartosci, bo to przepasc.
@slimak,
masz racje z poborem energii, bo tym razem nie podali maksymalnej wartosci, a przecietnej czyli ani dynamicznej, ani eco, tylko cos w standardzie.

@Blu Ray,
znowu rozbrajasz.Producenci plazm zawsze beda sie oslaniali takimi tekstami w karcie gwarancyjnej i kazdy wie o tym. U mnie w firmie jest co pare metrow panel panasonica na ktorym sa dane z produkcji. To wszystko jest polaczone przez server z internetem i...po latach zadnego zniszczonego panelu...przepraszam jeden smuzy.

@tolkland,
wtopiles duzo pieniedzy w Pioneera i teraz nie moglbys sie pogodzic z faktem, ze inna marka moglaby cos w tym stylu za duzo mniejsze pieniadze, ale jezelinie teraz, to wkrotce i niezmiernie mi przykro, ze Pioneer odplynal:???:

@bialawy,
nie che mi sie wierzyc, ze najwiekszy producent na swiecie sprzetu elektronicznego, popelnia taka gafe cofajac sie do tylu i do tego dysponujac tajemnicami pioneera;) Co do pytania z samsungiem..mam tego 756 50" i po prostu bosko. Czerni nigdy za duzo i pewnie znalazlo by sie to czy tamto , ale relacja ceny do jakosci super:cool: zastanowilbym sie na twoimmiejscu czy nie poczekac na nowe samsungi, ktore sa baaardzo tanie i oszczedniejsze od panasonika, np. 50" 250W.LG jet dobra srednia plazma o rownie sredniej czerni.
Dolaczam ci zdjecie na HD made in samsung 756:cool: Ogladajac niemiecka TV na satelitarnej i przez iCord, mam obraz, ktory juz przy ok. 3m wyglada jak "HD".
http://img248.imageshack.us/my.php?image=alim1082tw0.jpg
http://img100.imageshack.us/my.php?image=alim1080xr6.jpg

@kiki,
dobrze jezeli warunki nastepnych zdjec bylyby choc odrobine podobne...
 

Marek1982

New member
Również ciekaw jestem jak tv sprawuje się podczas oglądania meczów piłki nożnej, czy ruch piłki jest płynny?
Czy sprawdzałeś może Kiki jeszcze raz kompatybilność G10 z komputerem? Nadal mnie interesuje czy tv potrafi wyświetlić rozdzielczość full hd z komputera poprzez użycie funkcji klonowania w ustawieniach karty graficznej.
 

El Greco

New member
Cos jeszcze,
ktos z was wspomnial o zywotnosci panela itp. dodaje link i tlumacze:
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=96&thread=10023&postID=282#282

1) Rowniez LCD traca na jasnosci. W przypadku nowych LED LCD prawdopodobnie jeszcze szybciej niz w plazmach ma to miejsce.

2)100.000 godzin do 50% spadku odpowiada 10-ciu latom.
Moja stara plazma miala 6 lat kiedy ja wstawilem do piwnicy po tym jak zamienilem ja na nowa. Po zmierzeniu w trakcie kalibracji wykazala jeszcze bezproblemowo 160cd/m² co wlasciwie za jasno jest zeby mowic o przyjemnosci z ogladania filmow(zalecane jest 100-120 cd/m²).
 

emski

New member
Prawie po polsku

archi79 napisał:

http://translate.google.pl/translat...nel=s&rls=org.mozilla:pl:official&hs=vlq&sa=G

Co do czerni zdziwko.gif
"Jeg har herunder taget et billede af skærmen i et helt mørkt rum. Poniżej podajemy obraz na ekranie w zupełnie ciemnym pomieszczeniu.
Fordelingen af lyset over panelet er perfekt på Panasonics G10 serie.​
Dystrybucja świetle panelu jest idealny dla Panasonic G10 serii.


Der er absolut ingen problemer.​
Nie ma absolutnie żadnych problemów.
Sort gengives jævnt over hele skærmens panel.​
Black reprezentowane równomiernie w całej wyświetlacza" zdziwko.gif
 

bojki

Member
Kalibracja

Witam ponownie,

Sorki, ze nie na temat G10, jednak kalibracja, to teraz takie ladne slowo, na tym forum:)

Rozumiem, ze moze byc na 2 sposoby:
- zmiana ustawien w standard MENU dot. ustawien obrazu - mozna zrobic samemu:)
- zmiana w ustawieniach systemowych - kto moze to zrobic? czy umawiam sie w sklepie czy musze szukac w ogloszeniach "robie kalibracje"??
Zamawialiscie juz kogos do domu w Poznaniu? Jakie koszta? ile to trwa?
Co sie po tym zyskuje?

Dajcie znac.

Pozdrawiam
Piotr
 

z3

New member
Bez reklam
El Greco napisał:
Dlaczego tryb dynamiczny pasujacy nijak do plazmy, a nie jakis standardowy albo film;)

Co z moim pytaniem czy w zdjeciach gdzie Pio porownywany jest rzekomo do Panasa, tylko nie widac logo? czy to nie jest Loewe?

Ad1. Człowieku o czym ty dyskutujesz, w teście jest to zawarte.

Ad2. na tych 2 zdjęciach rzeczywiście są 3 różne tv, możnaby o tym wspomnieć.
 

siubby

New member
Piłka nożna na G10

Kilka minut miałem okazję oglądać mecz na TVP HD i oprócz bardzo dobrej ostrości obrazu, super odwzorowania barw nie zauważyłem aby piłka zmieniała się z piłki w jakiś przelatujący po obrazie zamaz. Owszem piłka podczas lotu nie jest tą samą biedroną ale w porównaniu do zwykłego tv jest na G10 pełny kontur piłki i nie ma problemu z jej śledzeniem.
NIe mam co prawda jak porównać tego telewizora do LCDka i na przykład do innego tv o mniejszej rozdzielczości więc to co opisuję to są spostrzeżenia użytkownika który wcześniej miał na codzień styczność ze zwykłym telewizorem(Philips Pixel Plus-a on w porównaniu do innych zwykłych CRT był o trzy klasy lepszy).
Ogólnie jak na kilkanaście godzin oglądania różnych programów oceniam go coraz wyżej i nie żałuję wydanej kasy na jego zakup.
 

musclecars

New member
jako, że sam stoję właśnie przed dylematem zakupu telewizora i wacham się pomiędzy lcd Sharpa dh77, a plasma Panasonica g10 (niestety tego drugiegu jeszcze w realu nie widziałem i po teście nie wiem czy jest sens czekać?) mam pytanie do kikiego czy miał może możliwość porównania tego egzemplarza z innym, może ten jest jakiś wadliwy? Co mnie skłania do takich wniosków: przy innych testach nie ma zastrzeżeń co do czerni, a tu szara czerń, a druga sprawa to duży pobór mocy, może nie ma co wierzyć w ten bełkot marketingowców z panasa o znacznym zmiejszeniu zużycia energii, ale w każdym kłamstwie jest ziarnko prawdy, więc jednak trochę moim zdaniem powinno się zmiejszyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpowiem na Twoje pytania.
Ustawiłem Pioneera i Panasonica obok.
Pioneer jako głęboka czerń- odniesienie dla porównania
W dzień / w jasnych pomieszczeniach również/ nie ma dużych różnic za wyjątkiem lepszej powłoki antyrefleksyjnej , lepszej bieli , i jaśniejszych ostrzejszych obrazów .
W nocy różnica jest bardzo duża w czerni na korzyść Pioneera w porównaniu standardowym i duża w ustawieniach po kalibracji obrazu .
Bez cienia wątpliwości obecni stwierdzili podobnie jak ja - głęboka czerń jest tylko w Pioneerze
Kto chce nie wierzy , kto nie chce nie musi.
Mam zdjęcia - ale wyszły ciut nie ostre - poprawię i zaczepię.
Ci którzy dziś byli wieczorem na pokazie - widzieli.

Z energią da się żyć. Można zaoszczędzić włączając tryb oszczędny, następnie wyłączając ECO w dzień - wówczas pobór sięga rozsądnych wartości 190 W . Włączając ECO wychodzi 220 W ale na czarnym podawanym obrazie. Na jasnym obrazie jest tak jak teście.
 

oli1975

New member
Usiłuje kupic G10 ale nigdzie nie ma [ mieszkam w Gdansku].Gdyby ktos zobaczyl w Trojmiescie to prosze dac znac.Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Odpowiem na Twoje pytania.
Ustawiłem Pioneera i Panasonica obok.
Pioneer jako głęboka czerń- odniesienie dla porównania
W dzień / w jasnych pomieszczeniach również/ nie ma dużych różnic za wyjątkiem lepszej powłoki antyrefleksyjnej , lepszej bieli , i jaśniejszych ostrzejszych obrazów .
W nocy różnica jest bardzo duża w czerni na korzyść Pioneera w porównaniu standardowym i duża w ustawieniach po kalibracji obrazu .
Bez cienia wątpliwości obecni stwierdzili podobnie jak ja - głęboka czerń jest tylko w Pioneerze
Kto chce nie wierzy , kto nie chce nie musi.
Mam zdjęcia - ale wyszły ciut nie ostre - poprawię i zaczepię.
Ci którzy dziś byli wieczorem na pokazie - widzieli.

Z energią da się żyć. Można zaoszczędzić włączając tryb oszczędny, następnie wyłączając ECO w dzień - wówczas pobór sięga rozsądnych wartości 190 W . Włączając ECO wychodzi 220 W ale na czarnym podawanym obrazie. Na jasnym obrazie jest tak jak teście.


Uwzględniając, że ładny obraz dla KIKI jest taki
1d4abed3ac9120aemed.jpg


A dla mnie taki
d61ae59f557010cdmed.jpg


Teraz mogę napisać, że test jest obiektywny i nie odbiega od wyników na innych www pod względem oceny czerni i poboru energii.

http://translate.google.com/transla..._TX-P50GW10.shtml&sl=de&tl=pl&history_state0=

http://translate.google.com/transla...tx-p42g10e-review&sl=el&tl=pl&history_state0=

http://translate.google.com/transla...ull&id=1237883026&sl=da&tl=pl&history_state0=


P.S. Nie można było tak od razu napisać?
 
Ostatnia edycja:

bialawy

New member
Ech te plazmy...

@El Greco
Dzięki za info i zdjęcia. Zastanawiałem się nad polecanym przez Ciebie Samsungiem, ale w sklepie obraz był kiepski - matowy, rozmyty. Wiem, że wszystko zależy od jakości sygnału i ustawień. Mam cały czas mętlik w głowie. Z jednej strony chciałbym Panasonica bo wiadomo lepsza jakość od Samsunga (przynajmniej tak sądzi więcej użytkowników) ale do pokoju ok26m2 i na odległość oglądania 5m chyba lepszy byłby większy obraz czyli np te 50'. Co do nowych plazm Samsunga to tylko widziałem same wzmianki ale bogatszych info nie mogłem znaleźć. Pewnie będzie jak z Panasem - niby od 1 marca na rynku a faktycznie 2-3tyg po tym terminie. Poczekam chyba jeszcze na te nowe plazmy Samsunga chociaż muszę przyznać, że już powoli mam dość czekania i szukania (od grudnia śledzę sytuację bo wtedy zniknęły w zasadzie modele 46PY80, które wtedy chciałem kupić)
No nic. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za rady i podpowiedzi:)
pozdrawiam
 

bojki

Member
Kalibracja

bojki napisał:
Witam ponownie,

Sorki, ze nie na temat G10, jednak kalibracja, to teraz takie ladne slowo, na tym forum:)

Rozumiem, ze moze byc na 2 sposoby:
- zmiana ustawien w standard MENU dot. ustawien obrazu - mozna zrobic samemu:)
- zmiana w ustawieniach systemowych - kto moze to zrobic? czy umawiam sie w sklepie czy musze szukac w ogloszeniach "robie kalibracje"??
Zamawialiscie juz kogos do domu w Poznaniu? Jakie koszta? ile to trwa?
Co sie po tym zyskuje?

Dajcie znac.

Pozdrawiam
Piotr

Czy ciezki temat, ze brak odpowiedzi?
 

piko70

New member
bojki napisał:
Czy ciezki temat, ze brak odpowiedzi?
W ostatnim linku podanym przez @slimak masz w tabelce ustawienia po kalibracji w menu,w menu systemowym ustawienia są dostępne tylko dla serii X10
Co do profesjonalnej kalibracji ISF to droga impreza(ok.1000zł) i powinna być zrobiona ewentualnie po 100-120h "docierania"
 
Ostatnia edycja:

Ronson

New member
Ponawiam prośbę o test na sygnałach 60p i współpracy z komputerami wyposażonymi w karty do oglądania filmów HD i gier, a nie biurowe integry Intela ;)

Chodzi mi o to, jak TV zachowuje się w trybie "wyłączyć co się da z obróbki obrazu" AKA "GAME MODE" i wyświetlić na nim obraz, który w każdym "hercu" z 60Hz odświeżania niesie odmienne informacje.

W razie czego służę radą skąd taki sygnał najlepiej uzyskać.
Jak do dyspozycji w czasie testu jest tylko PC to może być Pixel Persistance Analyzer* - są tam testy ruchu, można zmieniać kolory, choć sto razy lepszą metodą byłoby podpięcie konsoli i odpalenie gry ze stałym 60p. np. Ratchet and Clank na PS3 - ma różne scenerie jak pisałem wcześniej i prawie nonstop pełne 60 klatek obrazu na 60Hz + możliwość płynnego obracania kamery z żądaną prędkością - można się przypatrzeć i porównać ilość szczegółów na obrazie nieruchomym i zobaczyć ile ich ginie w ruchu itd. itp.
Popularniejsze jest Call Of Duty 4- prędzej pewnie ktoś będzie miał to pod ręką - ale uwaga-tu zależnie od wyświetlanej sceny możemy mieć do czynienia ze zgubionymi klatkami już na etapie źródła sygnału, więc trzeba uważać przy testach.
Ładnie "wyjdzie" też w takich testach green ghosting.

Ten TV ma szanse być "jedynym słusznym" wyborem dla wymagających graczy z ograniczonym budżetem - dlatego myślę, że wbrew pozorom taki test byłby bardzo istotny.
 
Do góry