Panasonic PY85

jedrek_125

New member
chromus

Smiesza mnie takie pytania , nawet nie podales jakim samochodem chcesz wiezc , to jak ci pomoc ??:)
A karton jest duzy , nie znam wymiarow , ale swoj wiozlem citroenem xsara kombi i niestety musialem wyjac z kartonu i postawic na tylnym siedzieniu a druga osoba trzymala w poz stojacej :) , zaznaczan ze mialem do domu 1 km , wiec nie zwracalem uwagi na ,,niewygody ,, i juz byla na ten temat mowa jesli wiezies samochodem , nie klad poziomo , zdecydowanie odradzam . to juz lepiej zamow sam. bagazowy , albo jakies ,,berlingo,, znajomego :)
 

sanchopan

Banned
Wg serwisu Panasonica przy przewożeniu plazmy poziomo NIE jest problemem fakt naprężeń - a przynajmniej nie tak dużym jak się wydaje - ile... jakieś tam gazy plazmy czy coś mogą się od czegoś tam odkleić czy coś i coś się z nimi może stać, przez co obraz może być wyświetlany nieprawidłowo.
Nie mam pojęcia czy to prawda czy bzdura - ale tak mi powiedziało już kilku serwisantów z różnych serwisów.
 

maciek2x2

New member
Ja wiozlem juz swoj TV w pozycji poziomej 200km i nic jemu sie nie stalo. Czeka go jeszcze jedna podroz w takiej pozycji - 1800km. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Trzeba poprostu uwazac na wstrzasy.

Co jest bardziej bezpieczne przewozenie jej w pozycji poziomej ekranem do dolu czy do gory?
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Pytanie

mam pytanie troche z innej beczki - czy ktos z posiadaczy zestawu ful HD TV i full HD dvd testowal rozne kable hdmi , i jakie ew. plyna z tego wnioski . Mam podlaczony py85 do dmp bd30 kablem hama za 70 zl , wydaje sie ze wszystko jest ok , ale jak czytam niektore wypowiedzi , to okazuje sie ze mozna uzyskac ,,po tzw kablu ,, nawet 20-30 %wy wzrost jakosci obrazu i dzwieku , wiec pytam czy warto zainwestowac w taki kabel , bo w koncu w stosunku do ceny tvi blue-raya , tak czy inaczej bedzie to stanowic tylko kilka % wartosci sprzetu. A jesli warto to jaki kabel ktos testowal i jaki poleca ???:):)
Z gory dziekuje
Pozdro dla wszystkich :)
 

Konował

New member
karton mam w piwnicy przystawiony różnymi duperalami, więc wymiarów nie znam, ale 42PY85P nie wszedł mi pionowe do Forda Mondeo... i jechał 5 km mono pochylony

pozdrawiam
 

chromus

New member
Mam Skode Octavia niby sedan, ale w zasadzie liftback. Siedzenia beda polożone, półka zdjęta. Przewoziłem LCD Philipsa 42". Wszedł bez problemu z tyłu na siedzenie, ale tu się martwię bo jednak większy i troszkę Pani ze sklepu mnie wystraszyła. No zobaczymy. Postaram się napisać jak wyszło.
 

chromus

New member
jedrek_125 napisał:
mam pytanie troche z innej beczki - czy ktos z posiadaczy zestawu ful HD TV i full HD dvd testowal rozne kable hdmi , i jakie ew. plyna z tego wnioski . Mam podlaczony py85 do dmp bd30 kablem hama za 70 zl , wydaje sie ze wszystko jest ok , ale jak czytam niektore wypowiedzi , to okazuje sie ze mozna uzyskac ,,po tzw kablu ,, nawet 20-30 %wy wzrost jakosci obrazu i dzwieku , wiec pytam czy warto zainwestowac w taki kabel , bo w koncu w stosunku do ceny tvi blue-raya , tak czy inaczej bedzie to stanowic tylko kilka % wartosci sprzetu. A jesli warto to jaki kabel ktos testowal i jaki poleca ???:):)
Z gory dziekuje
Pozdro dla wszystkich :)

Odsyłam do testu Audio Video. Znajdziesz w testach online na ich stronie. Pytanie postawiono następująco: czy warto kupować drogie kable hdmi ?

Odpowiedź była następująca - cytuję: "nie wydaje się celowy zakup drogich krótkich kabli HDMI. Jeżli posiadany sprzęt jest bardzo wysokiej klasy,a my nie akceptujemy produktow niemarkowych, wowczas zakup względnie niedrogiego kabla HDMI (100-200 zΠ) w zupełności załatwia sprawę, nawet jeśli sygnał docelowo będzie pochodzić z odtwarzacza Blu-ray czy HD-DVD. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie najtańsze kable sa rozwiązaniem najrozsądniejszym w wypadku typowych instalacji A/V, gdzie źrodłem sygnału jest tuner satelitarny lub ekonomicznyodtwarzacz DVD. Jeżeli w grę wchodzi transmisja na duże odległości, rzędu 10 metrow, sprawa się komplikuje. Z jednej strony można zaryzykowac i kupić przewód niemarkowy, z drugiej zaś oszcędność może być iluzoryczna, jeżeli okaże się, że kabel nie działa. Wówczas 700 czy 800 zł wydane na markowy przewód nie jest żadną rozrzutnością."

Dodam, że testowano kable z różnych półek cenowych i wszystkie zaliczyły sygnał 1080p.

Ja kupiłem Tech+Link WiresCR (160 zł).

Nagrodzony przez "What Hi-Fi?" i "What Plasma".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

amazon

New member
pobór energii

witam, ;)
Panowie użytownicy 46PY85 jak to jest z tym poborem mocy ? Czy podawane parametry przez Panasonic POLSKA na ich www relatywnie odzwierciedlają faktyczny stan. Troche energożerny jest ten sprzet stąd moje wątpliowości ...:roll: Wiem że FullHD ma swoje prawa i pobór mocy w plazmach jest zależny w zasadzie od ''kolorów tła '' im ciemniej tym taniej itd ale ciekaw jestem jak to wygląda od strony rachunków za prąd powiedzmy przy oglądaniu tv 8-10 godzin dziennie ile trzeba zapłacić za samą energie zużywaną przez ten TV - czy ktoś luczył , testował , mierzył ? Bardzo proszę o info i pozdrawiam wszytskich !
 

ANDGAJ

New member
jedrek_125

To troche OT ale moze Moderator daruje :)
Tak może też z praktyki :) ale jeszcze innej beczki :)
Kiedyś na jakimś forum spotkałem tezę, że jakość kabli miała znaczenie w transmisji analogowej ale nie w cyfrowej bo cyfra to tylko zera i jedynki.
Ja się z tym nie zgadzam.
Kiepszczane kable już dawały o sobie znać w LPT, RS, podobnie taśmy sygnałowe w PC.
A Ethernet?Znamy kat. III, V itd.Od ich jakości (wykonania ) i połączeń zależy szybkość transmisji.Np. po błędzie CRC będzie powtórzenie pakietu.
Nieznany mi jest protokół transmisji HDMI.Sądzę, ( lub raczej dywaguję) że po błędzie zadziała układ korekcji a jak się nie da poprawić to nastąpi uśrednienie w przetworniku A/C.Na powtórzenia nie ma już miejsca.
Nie chodzi mi oto, że trzeba kable kupować za xkzł ale napewno na jakość trzeba zwracać uwagę.
Hama robi wsio: mazaki, pokrowce, ściereczki (!) mydło i powidło itd. itd.
Co do Hamy to......filtry fot.są jak dla mnie do kitu ale ścierki mogą być :)
a koledze kiedyś pokazałem co wart kabel Hamy przy transmisji zaledwie RGB.
Sam przewód niby OK-ekrany inne bajery-sprawę położyły wtyki i niechlujny montaż.

amazon
Niech Moc będzie z Tobą :)
Bo ze mną jest.Pod maską jej sporo.I "wali mnie ile pali" :)
 

sanchopan

Banned
Z pełnym szacunkiem, ale niektórzy... przesadzają!:hmm: :-D
Primo - dokładnego poboru prądu nikt nie określi: zależy to od zbyt wielu czynników i jest zbyt zmienny.
Secundo - buczenie na jasnych kolorach... hmmmm... A CZY KTOŚ JESZCZE PAMIĘTA, jak buczały niektóry CRT, nie tylko na jasnych kolorach? Nie mówiąc o starszej generacji CRT?:hmm: :hmm:
Jak ktoś szuka IDEALNEGO TV, to najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli... sam sobie go zaprojektuje, zlutuje i złoży.:-D :mrgreen: :grin: :hmm:
A w ogóle trzeba być strasznie nieszczęśliwym, żeby oczekiwać od wszystkiego, żeby było idealn(i)e - ZAWSZE są i będą jakieś kompromisy; jak w małżeństwie...:hmm: :hmm: :hmm:
Chodzi tylko o to, żeby cieszyć się z zalet, być świadomym wad - i uczyć się być szczęśliwym, zadowolonym. Jak się tego ktoś nie nauczy, to... nawet z idealnym TV będzie niezadowolonym -> wszak brak wad TEŻ MOŻE BYĆ WADĄ...:twisted: :-D :mrgreen: :p :hmm: :p
 

aevash

New member
podaje link do ciekawego testu odpowiednika TH46PY/PZ85

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-viera-th-46pz85u/4505-6482_7-32887121.html?tag=txt
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-viera-th-46pz85u/4505-6482_7-32887121.html?tag=txt

wynika z niego ze po kalibracji?? zuzycie jest sie w graniecach 330W.

ponowiam prosbe do jedrek_125 - czy mógłbys sprawdzic te "brzecznia" w swoim TV, u mnie przy jasnych scenach , przy wył dzwieku, szczególnie w nocy (gdy jst cicho) wyraznie je słychac.Wczoraj specjalnie pojechałem do MM gdzie przy przyłoznieu ucha od góry do TH46py85 (mniej wiecej po srodku TV) mimo dosc głosnego otoczenia tez słyszałem delikatne brzeczenie.

pozdro
 

jedrek_125

New member
Odpowiadam

No sory , ale u mnie nic nie ,,buczy,,:) nie wiem jak mam jeszcze to inaczej okreslić - ledwie słyszalny szum slysze dopiero jak wkladam glowe za TV . :)
Nie wiem jakie wrazliwe masz ucho , wiec trudno polemizowac ze stwierdzeniami ze cos tam slyszysz , jesli w trakcie ogladania nie przeszkadza to chyba jest ok , jesli jest inaczej , to chyba nie . To tyle co moge powiedziec :)
 

Konował

New member
może jestem przygłuchawy, ale kompletnie nie słyszę ani wiatraczków (oglądam TV z odległości ok. 3) ani brzęczenia transformatorów podczas jasnych scen

pozdrawiam
 

jarob

New member
aevash napisał:
podaje link do ciekawego testu odpowiednika TH46PY/PZ85

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-viera-th-46pz85u/4505-6482_7-32887121.html?tag=txt


wynika z niego ze po kalibracji?? zuzycie jest sie w graniecach 330W.
aevash napisał:
Podałeś link do testu amerykańskiej wersji TH46PZ85U która się ma nijak ze zużyciem prądu do wersji europejskiej. Stanach mają napięcie 110 V
Dane prądowe dla tego modelu z testu
Power Supply AC 120 V, 60 Hz
Power Consumption 628 W
 
Ostatnia edycja:

ANDGAJ

New member
Jak dla mnie to ciekawszy jest fakt, że wersja hamerykańska ma dwa wej. component.

A tak na marginesie to czy podany większy pobór mocy aby napewno związany jest z innym napięciem zasilania sieci en. za oceanem?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Amerykanie coś z tym poborem mocy namieszali. Pobór mocy jest w takich przypadkach właściwie niezależny od napięcia. Amerykanie mają po prostu wyższe pobory prądu.

ArtS :)
 

ANDGAJ

New member
No pewnie!
Inaczej Ohm by się przewrócił :)

Może nie namieszali.
Nie wiem jakie są przepisy w Stanach.
U nas należy podawać moc znamionową.A tamój może max??
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
Konował napisał:
może jestem przygłuchawy, ale kompletnie nie słyszę ani wiatraczków (oglądam TV z odległości ok. 3) ani brzęczenia transformatorów podczas jasnych scen

pozdrawiam

ja wiatraczkow tez nie slysze, za to jak wsadze glowe za telewizor to slysze cichutkie buczenie, na tyle cichutkie, ze juz z przodu niewyczuwalne.
Mysle wiec, ze jest OK.Poczekamy z rok, jak juz lozyska wiatraczkow zdaza sie przybrudzic i pogadamy wtedy :roll:
Btw, mnie bardziej wkurza szary kolorek tla podczas ogladania fotek z kart SD :( wyglada toto badziewnie, jak by czarnego zrobic nie mogli hmm
 
Do góry