Panasonic PY85

Hienka

New member
No tak, Geant jest duży, ale skoro to obok, przy Dobrego Pasterza, to już nie jest jednoznacznie wiadomo gdzie. Dobrego Pasterza jest stosunkowo długa. Zresztą mieszkam tuż obok, a tego sklepiku nie kojarzę. Nie chodzi o Krokus (wewnątrz Geanta, czy tam Realu)?
 

jaroslawp

New member
Nie wiem czy mogę podać bezpośrednio adres sklepu na forum.
Wpisz w googlach "kraków Pasterza panasonic" i znajdziesz tą firmę, która handluje zresztą również na allegro.
Drugą, podobną firmą jest sklep k/MediaMarkt na Al. Pokuju. Poszukaj w podobny sposób.
 

Hienka

New member
Jestem zbyt zajętym człowiekiem by spacerować :D Dzięki za info, postaram się jakoś w najbliższym wolnym czasie tam zajrzeć.

A co do 42 Py800 - widział go ktoś w Kraku?
 

Renet

New member
pytanie - problem

Witam,
od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy panasa TH-42PY85, telewizor na sygnale z TV gra super. Mam jednak jeden problem. Ponieważ nie mam jeszcze żadnego DVD ani kina domowego więc odtwarzam sobie filmy DVD/DIVX przez laptopa, który ma wyjście HDMI. Obraz z DVD jest super, ale występują pewne zakłucenia przy szybko zmieniających się scenach. Z góry obrazu na dół przwija się fala, jest to dość niewielka niezgodność, ale wiadomo chciałbym mieć płynny obraz. Czy jest to spowodowane tym, że DVD jest puszczane z kompa ? Czy może jest to jakaś wada TV, kabla (choć kabel jest podobno dobry), jeszcze raz powiem, że przy oglądaniu TV z tunera TOYA problem ten nie występuje.
Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
jaroslawp napisał:
Nie wiem czy mogę podać bezpośrednio adres sklepu na forum.
Pewnie,że możesz - przecież od tego m.in. jest to forum,byśmy się wzajemnie informowali.Dopóki informacje nie mają charakteru reklamy - wszystko jest OK.
 

faht

New member
Sharp 46XL2E

Jak na tle tej serii Pansonica wypada podel LCD Sharp'a 46XL2E?
Ciągle jeszcze się wacham co do wyboru. Zawsze myślałem o plaźmie ale ostatnio koleś zawrócił mi głowę właśnie tym modelem lcd.
Z góry dzięki za wszelkie info.
 

Koriolan

New member
A ja zadam brutalne pytanie- jaka jest faktyczna dostepnośc tego Panasa w wersji 46"? Mój przyjaciel ma w tej chwili kase, jak jej nie wyda.. to wyda mu ją żona....ale ten TV jest jak na razie wirtualny.
Njalepije zakup od reki za gotówe w Gdansku.

I jeśli nie - to co zamiast niego w podobnej cenie.. raczej plazma niż LCD..
 

faht

New member
Raz jeszcze spróbuję zapytać: jak na tle tej serii Pansonica wypada podel LCD Sharp'a 46XL2E? Ciągle jeszcze się wacham co do wyboru. Zawsze myślałem o plaźmie ale ostatnio koleś zawrócił mi głowę właśnie tym modelem lcd.
Z góry dzięki za wszelkie info.
 

jedrek_125

New member
Cóz , widziałem oba stojace obok siebie , oba mialy swietny obraz , nie mniej jednak dec. bedziesz musial podjac sam . Własciwie nie powinno sie porownywac tv LCD i plazmy , poniewaz obie technologie sa tak rozne i roznie pokazuja kolor kontrast itd, itp .
Myślę jednak , ze wiekszość opinii sklania sie do takiej konkluzji do filmu i tv -plazma , do konsoli i gier - LCD .
To co mnie osobiście zniechęca do LCD to fakt, że sama technologia została ,,wymyślona ,, do pokazywania obrazow statycznych takich jak wyświetlacze kalkulatorow lub zegarkow i całe jej ,,zycie ,, :) (technologii) polega na ciąglym usuwaniu niedomagań , ktore tak do końca nigdy nie zostana usuniete. Plazme wymyslono aby pokazywac obraz tv i tak juz jej zostalo , a batalia rozgrywala sie przez lata o rozdzielczość i likwidowanie efektu wypalania :). Cóz wg. zapewnień panasa to drugie nie stanowi juz problemu , a rozdzielczość plazmy osiagnely juz te samą co LCD . Tak wiec przynajmniej dla mnie , wybor byl prosty :)
Pozdro
\Ps. jak do tej pory jestem bardzo zadowolony moj model to 42PY85p
Celowo nie wspominam o tragicznej jakosci wyswietlania obrazu sd przez lcd, poniewaz za moment tv cyfrowe beda ogolnie dostepne . Nie mniej jednak do czasu nadawania sygnalu cyfrowego analogowe tv sa nie do przyjecia w wydaniu technologi LCD :), z wyjatkiem moze kilku stacji gdzie baza dla sygnalu sd , jest sygnal HD :)
 
Ostatnia edycja:

faht

New member
@kiki

telewizja cyfrowa w dużej ilości: aktualnie cyfra+ i inne zachodnie, w przyszłości może en-ka

równie dużo leci divx, wmv, itp., może nawet czasami więcej

1. film, rozrywka,
2. informacja,
3. sport

głównie zależy mi na dobrej jakości kanałów SD, które przeważają w ofertach operatorów

tv generalnie chodzi b. dużo, kilka godzin dziennie
 
Ostatnia edycja:

barocco

New member
Witam

po kilkumiesięcznym studiowaniu tegoż forum zdobyłem i wzbogaciłem posiadaną wiedzę dot. technologii telewizji cyfrowej i niuansów z tym związanych. Opinie użytkowników forum bardzo pomogły mi w wyborze najpierw technologii, a później konkretnego modelu tv. Od 2 dni jestem posiadaczem Panasa 42PZ85E:krol: . Odbieram Multimedię i juz zastanawiam się nad zakupem którejś z platform cyfrowych.
Serdeczne dzięki dla wszystkich forumowiczów za pomoc w podjęciu decyzji:eek:k:
 

GOLUMN

Member
Plazma Panasonica Th-42py85p

:niewiem: Witam wszystkich!Jestem nowym użytkownikiem forum i mam nadzieję,że stali użytkownicy tego forum trochę mi pomogą a w szczególności chodzi mi o plazmę Panasonica TH-42PY85P.Bardzo mi się ten telewizorek podoba ale nie ma nigdzie jakiś konkretnych testów.Ostatnio kupiłem magazyn Płaskie Ekrany I Dobry Dźwięk.To bardzo fajny poradnik ale za dużo na interesujący mnie temat nie ma.Bardzo chciałbym przeczytać jakieś konkretne testy,może też jakieś filmiki pokazujące jego możliwości,uczciwe wypowiedzi użytkowników itd.Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.POZDRAWIAM.:niewiem:
 
Do góry