Panasonic PY85

Arly

New member
goostaff66&chromus

Dzieki Panowie za pomyslne wiesci. Niestety na dzien dzisiejszy nigdzie nie ma 46 PY 85. Ze sklepu internetowego dowiedzialem sie, ze byc moze bedzie dostawa w polowie sierpnia, a na dzien dzisiejszy maja tylko 46 PY 80. No coz albo poczekam albo skusze sie na LCD Sony 46 W4000 , ktorego juz raz widzialem, ale jeszce raz przetestuje w środe. Pozyjemy, zobaczymy.
Dzieki wielkie.
Pozdrawiam

PS. Czy ktos moze mi powiedziec czy PY ma tak samo dobre skalowanie w SD ja PY 85?
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Witam
Czyli mam rozumiec, ze skalowanie jest tak samo dobre w SD w PY80 jak w 85-tce? Wiem, ze 80-tka na pewno nie ma IFC.
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz ArtS
 
Czy ktos juz testowal model TH-50PY800P ? Czym rozni sie od seri PY85 ?
i czym sie roznia serie py80p od py85p i py800p ?

Rozumiem ze nie ma telewizora 50calowego z seri py85p? Czy PY80p jest 'gorsza' od py85p?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Test Panasonica TH50PZ81

Nie chce otwierac nowego watku, wrzuce wiec tutaj linka do testu swiezej plazmy Panasonica, czyli modelu TH50PZ81, przeznaczonego na rynek brytyjski, z wbudowanym tunerem Freesat.

Nowinki: pojawil PiP, PaP, AVCHD na slocie SD, port Ethernet i ponoc odrobine lepsza czern, anizeli w serii 80/85. Pozostale ulomnosci starszych braci niestety pozostaly - dokladnosc odwzorowania kolorow, brak regulacji gamma, bieli etc, formatowanie w SD i skalowanie obrazu.

Oto link:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-th50pz81b-review-20080729123.htm
 

jacky-x

New member
Mniej juz teraz zaglądam do działu panasonica więc jesli juz link był podany wcześniej prosze usunąć, bo mogłem przeoczyc, a jesli nie to fajny TEST Panasonica 50PZ85 ( porównanie z plazma samsunga 50A656) moze sie komus przyda, bo padło pytanie dwa posty niżej o 50calową plazme serii85 więc w teście większy "bliźniak" w akcji. Pozdr
 

RheeTCT

New member
No,no teścik dający wiele do myślenia.Jakby nie było Samsung wypadł lepiej,a przy tym jest u nas tańszy nawet od 46" Panasa.Do tego,jak dla mnie,na zdjęciach przewaga Samsunga jest wręcz powalająca.Aż trudno uwierzyć w rzetelność ustawień/kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

Dlugin2

New member
No to jestem znowu w czarnej d.....e. Juz bylem zdecydowany na 46 PY85 ( bo 50 PY800 sie nie doczekam) a tu prosze Samsung sie pojawil. :hmm:
 

jacky-x

New member
@Dlugin2 / @RheeTCT
Ja byłem zdecydowany na 800-tke panasonica i cierpliwie czekałem, ale przypadkowo miałem okazje porównać obok siebie panasa PY 80, 85 i samsunga A656, po porównaniu zrezygnowałem z 800-tki i wybrałem dla siebie samsunga, ale nie chce zachwalac, bo tak robi każdy po zakupie, tym bardziej że to dział panasa, zachęcam raczej do odwiedzenia sklepu, (np: MM w Chorzowie jesli ktoś ma blisko, tylko nie żeby tam kupowac) i samemu poddanie w miarę mozliwosci ocenie wybranych dla siebie modeli, to jest naprawdę najlepsze rozwiązanie i nic go nie zastąpi, nawet najlepsza recenzja, czy test, bo zawsze w niej będzie przy ocenie odrobina własnych przekonań, czy preferencji, życze udanych wyborów Pozdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Przeczytałem sobie ten test i rzeczywiście należy stwierdzić, że Samsung stanął odważnie w szranki z bardziej uznanym konkurentem. Jednak same ustawienia są takie, że wypaliłyby mi oczy. Najwyraźniej autorzy testu przeprowadzali go w jasnym pomeszczeniu. Tak więc z ich ustawień nie skorzystam. Można się co najwyżej zastanowić nad zastosowanym balansem bieli.

ArtS :)
 

sfinks_23

New member
Gwarancja

Witam,

chciałem się dowiedzieć jak to jest z gwarancją Panasonica kupionego w sklepach internetowych. Takie sklepy dają gwarancję producenta (tj. Panasonic Polska) czy jakąś tam swoją gwarancję sprzedawcy i w razie problemów to trzeba wysyłać sprzęt do sklepu a oni się martwią dalej.

Dziś byłem w "normalnym" sklepie i sprzedawca zasaił mi zamęt, a Py85 już zamówiony w necie.

Pozdrawiam
 

leszcz

New member
Gwarancja na kupione PY85p w Polsce jest honorowana na podstawie faktury sprzedaży . Przynajmniej jest tak na stronie Panasonica .... zreszta możesz zadzwonić na infolinie Panasa :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yogibabo

New member
Nie ma zadnego problemu z gwarancją. Musi być faktura zakupu i dodatkowo taka mała ksiażeczka ( to jest chyba euro gwarancja) z wpisanym numerem seryjnym tv. Ja ten temat przerobiłem dogłębnie, w wyniku czego panasonic polska zwrocił mi pieniadze za tv.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

domagarow

New member
Czołem Koledzy
po przeczytaniu ok 20 stron z tego topicu jestem juz zdecydowany za zakup 42py85.
proszę Was tylko o jedną informację:
czy z tym srebrnym elementem na dole będzie można zawiesic telewizor na wieszaku?
pytam , bo zostal mi wlasnie wieszak po poprzedniej plazmie i chcialbym go wykorzystac...da rade??
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
pawel
 

yogibabo

New member
W środkowej części ekranu w dosc bliskiej odległosci od siebie były dwa martwe piksele. Ponieważ procedury serwisowe trwały bardzo długo (stwierdzono panel do wymiany), upłynał termin 28 dni na naprwę, na nowy czekałbym znowu pełen okres ujety w gwarancji (21 dni) to zażadałem od panasonika zwrotu gotówki i ją dostałem. Co ciekawe nowy tv też przyjechał z dwoma martwymi pikselami (kupiony w euro rtv agd - w cenie 5299, nowy, sprawdzałem w trybie serwisowym), z czego jeden jest chyba trwale uszkodzony (bo zachowuje się jak tamte dwa w poprzednim tv), a drugi pojawia się tylko czasami. Póki co testuję tv (mam 10 dni na odstapienie od umowy kupna) ale skłaniam sie ku temu aby go zostawić u siebie. Dlaczego ? Ano dlatego że :
1. Z lektury forum wynika, że dużo egzemplarzy ma takie objawy, co prawda nie wszyscy sprawdzają to tak wnikliwie, moze aby sie nie denerwować, ale pisał tu ktoś, że wymieniał trzy egzemplarze i w każdym był ten problem, na forach zagranicznych, uzytkownicy tez podnosza ten temat, co skłania mnie do wniosku, że albo wszyscy mamy ogromnego pecha co mimo wszystko jest mało prawdopodobne aby dostając drugi czy trzeci egzemplarz trafic znowu na felerny, albo coś nie tak z najnowszą technologia (nowy panel G11), albo rzeczywiscie ta technologia wytwarzania paneli jest tak skomplikowana, że takie przypadki mogą się zdarzyć i te egzemplarze oferowane są przez dystrybutora po nizszej cenie co pozwala sprzedawcom internetowym sprzedawać je w cenie nizszej o prawie 2 tys. od sugerowanej i ok. 1 tys. niż w salonach firmowych.
2. Te dwa piksele nie są tak widoczne jak w poprzednim tv. Jeden jest w dolnej partii ekranu po prawej stronie poza "głównym obszarem gdzie skupia sie wzrok oglądajacego", tak więc moje oko go niedostrzega ( ujawnia sie tylko na jasnym tle, a w tym miejscu takie tło występuje rzadko), drugi natomiast jest w górnej parti ekranu, niemal w środkowej jego części lecz ujawnia sie tylko wtedy, gdy w tym miejscu był czerwony obraz, pozostając w formie czerwonego punkciku, który widać na jasnym tle ale tylko przez kilka sekund bowiem widać jak piksel "zaskakuje" i wypełnia sie żądanym kolorem.
3. Martwe piksele podczas ogladania tv można zobaczyć pod warunkiem, że zna sie miejsca, w których wystepują, przy czym odległość od ekranu nie może być większa niz 70 cm ( minimalna odległość oglądania to 1,8 metra, a najczęściej oglądam w odległości 3m lub 4,2 m)
4. Nie mam pewności, że zwracajac ten egzeplarz, kolejny bedzie wolny od tej przypadłości (patrz pkt 1)
 
Do góry