Panasonic PY85

źrebak

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

to grubo ponad 2 tys funtow. zastanawialem sie nad TH46PZ800, ale chyba nie warto doplacac dla 4'' .. z 42'' do 46''
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

canaris

New member
Czy ktoś wie coś o 50PY85? kiedy da się go kupić?
Co prawda nastawiłem się juz na 46, ale ...
Zreszta obecnie trudno kupić 46py85 - no chyba, ze za niezbyt zdroworozsądkową cenę...
i pytanie do uzytkowników tego PANASA (wiele osób już chwaliło się to zakupem):
minęło trochę czasu jak go oceniecie teraz? wszystko śmiga czy tez może wystepuja jakies problemy?
 

leszcz

New member
canaris napisał:
minęło trochę czasu jak go oceniecie teraz? wszystko śmiga czy tez może wystepuja jakies problemy?
u mnie bije na głowę ten drugi TV na sygnale SD który mam w podpisie :D :D :D :D
jeszcze nigdy nie uruchomiłem go w FULL HD z satelity ale nie sadze żeby miał jakies problemy ( ten drugi odpaliłem na sat w Full HD i wtedy grał super )
 

RheeTCT

New member
A byłem o włos od zakupu Samsunga F.....Ale na szczęście zajrzałem na to forum.Albo na nieszczęście,bo już ponad pół roku bym sobie oglądał tv na dużym ekranie.
 

canaris

New member
Spokojnie, jeszcze się naoglądasz,
ja też zbieram się raczej powoli, ale jak mówią pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł.
Obecnie jestem na etapie wyboru sklepu i szukania dobrej oferty cenowej.
Wszakże każde 100 zł się liczy - zawsze można za to nabyc np weszak, alebo jakieś kabelki...
Moze się jeszcze wybiorę do NIemiec (ze Szczecina mam blisko) i tam zerknę na ceny, niestety w necie nie znalazłem zbyt wiele na temat niemieckich ofert na Panasa.
 

Renet

New member
TH-42Py85

Witam wszystkich forumowiczów,
to własnie dzięki Wam jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy TH-42Py85. Oczwiście na samym początku miałobyć LCD 37'', ale po wnikliwszym zapoznaniu się z tematem płaskich TV (głównie na tym forum) wybrałem plazme. Wątek ten przeczytałem chyba ze dwa razy, uzbojony w przeczytaną wiedzę udałem się do sklepu. Najpierw miałem kupić PZ, ale troche się wystraszyłem problemami z gwarancją. Podobno sklepy, które oferują PZ kupują je w Niemczech i wrazie problemów z polskim serwisem (czasem przyjmują reklamację czasem nie)wiozą je do Niemiec. Więc wybrałem polski mode PY. Dodam, że kupowałem w małym sklepie gdzie szef byl rónież sprzedawcą i tu zaczeły się moje pytanie do sprzedawcy na temat: blokowane piksele, glośne witraczki, pasy i wszystko co się tu pojawiło. Dostałem 7 dni na testowanie TV i jakby co to mi wymienią. Po wczorajszym 4 godzinnym oglądaniu, mogę powiedzieć:
- obraz super, oglądam z 2,5 - 3 mm. Źródło TOYA cyfrowa jednakże po Eurozłączu (od września mają być Tunery z wyjściem HDMI)
- witraczków nie słychać, nawet w nocy - bardziej słyszę lodówkę z kuchni :)
- zablokowanych pikseli na siłę nie szukam, po co mam się wkurzać
- na razie oglądam na trybie kinowym (wszystkiego po 50 %) i często w zoomie by zapobiegać wypalaniu się logo telewizji.
- zadnych zielonych poświat nie widzę, choć na kanale gdzie leciał film czarno-bialy zapisywało mi się w pamięci, że coś tam zielonego gdzieś się się zaświeciło, choć moje oko/mózg nie jest w stanie zauważyć tego on-line.
- Divx DVDrip połączony po HDMI - obraz super, dźwięk beznadziejny
- TV nie pamięt ostatniego sygnału, włącza się na TV
- Format w trybie auto czasem się gubi i kasuje mi loga kanałów
- obsługa z pozycji pilota prosta intuicyjna, pilot normalny.
Na razie tyle, jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę, również odpowiem na pytania.
Pozdrawiam
 

GSJP

New member
Canaris:
Ja kupiłem 2 tygodnie temu w electormarket.pl - polecam, co prawda na transporcie zpałaciłem więcej niż podano mi w sklepie, ale byłem tak podjarany że o 10 PLN się nie kłóciłem :) U mnie był transport własny sklepu na terenie wawy. Co do sklepu to w pn złozyłem zamówienie i tv miał być u mnie w ... pn. Tyle że musiałem zostać w pracy dłużej, a mieli już poumawiane transporty na wieczór więc ostatecznie dotarł we wtorek.
 

dziwir

New member
Witam forumowiczów. Ja również, jak większość Was wybieram i pewnie niedługo coś kupię:). Mam już taka naturę, że wielokrotnie utwierdzam sie w swojej decyzji rozaważająć rozliczne za i przeciw. Po wydaniu niemałej kwoty nie chcę za bardzo redukowac sobie tzw. dysonansu poznawczego:). Po przekopaniu internetu wzdłuż i wszerz, po przeczytaniu licznych testów i opinii, po rozmowach ze sprzedawcami i użytkownikami, po zapoznaniu się również z Waszymi opiniami wyciągnąłem chyba dosyć oczywisty wniosek, że plazmy Pioniera są na przedzie peletonu odbiorników TV i zakup jednego z nich będzie na pewno oznaczał podjęcie słusznego wyboru. Pozostawało tylko jedno ale: cena. Każdy z nas stosuje przy zakupie tzw. indywidualny stosunek jakości do ceny i waży ile jest w stanie zapłacić za najlepszą jakość. Seria G8 Pioneera nie należała do najtańszych i tu bardzo brałem pod uwagę oferte Panasonica szczegónie, że nowa generacja plazm tej firmy jest BARDZO konkurencyjna do produktów Pioneera. Ponieważ planuję zakup ekranu 50 cali czekałem na zapowiadany model 50PY800P i ... czekam do tej pory. Nowa linia włącznie z moimi 50 cali jest dostępna w USA od kwietnia. Panasonic informuje za każdym razem, że TV będzie można kupić w Polsce za dwa tygodnie. Dwa tygodnie zmieniło się w dwa miesiące. Takiego lekceważenia naszego rynku dawno nie spotkałem... Natomiast w tzw. międzyczasie wiecznie czekając na Panasa, Pioneer zrobił bardzo miłą niepodziankę. Natychmiast po premierze można kupić G9 w Polsce i to po BARDZO konkurencyjnej cenie. Różnica w cenie pomiędzy konkurującymi modelami spadła z ok. 100% do ok. 30% i tyle właśnie jestem zapłacić za najlepszą jakość, mając jeszcze dodatkową świadomość, że mam doczynienia z producentem, który nie traktuje Polski jak trzeci świat. Jestem bardzo wdzięczny Panasonic Polska za jego nieudolność we wprowadzeniu nowego produktu na nasz rynek. Dzięku niemu będę wkrótce szczęśliwym posiadaczem świetnego LX 5090:). Pozdrawiam wszystkich.
 

RheeTCT

New member
do dziwir

No i znowu przykład czysto emocjonalnego podejścia do sprawy.Obraziłeś się na Panasonica ,bo Twoim zdaniem Cię lekceważy...Oj pępki świata!!!
Mam nadzieję,że będziesz pamiętał te dodatkowe 4000 zł wydane na te odrobinę więcej czerni.
P.S.Jak Ty wklejasz to i ja.A tak w ogóle to mi wygląda na jakąś celową akcję Kuropiewco.
 
Ostatnia edycja:

dziwir

New member
Do RheeTCT:
Po prostu podzieliłem się swoim doświadczeniem z czytelnikami dwóch wątków, których one dotyczą. Może dla kogoś będa pomocne przy jego wyborach. Za moim postem nie kryje się żaden spisek, a emocje... no coż, czytając równiez Twojego posta widać, że bez nich nie byłoby tego forum:). Podsumowując: masz prawo się nie zgodzic z moją opinią, więc przejdźmy nad tym faktem do porządku dziennego. Pozdrawiam.

I znowu wkleję, ale ostatni raz, ponieważ nie bedą ciągnął tego wątku:).

10500zł (za LX5090, który jest)-7700zł (za PY800P, którego nie ma)=2800zł
(ceny ze sklepów internetowych i porównywarek). Nie jest tak źle:).


Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Wszystko to ladnie i pieknie , tyklo moze powiesz ile w tym czasie nowych modeli wprowadzil panasonic , a ile pionier ? uparles sie przy jednym modelu wiec nie miej pretensji , a poza tym to caly czas twoj wybor , wiec po co tarktujesz go jak ,,pojedynek firm ??:)

W tym czasie jak pisalem padla twoja odpowiedz , ze 2800 to nie duzo , no coz wiekszosc osob na tym forum nie zgodzi sie z Toba , wiec stwierdxzenie Rhee ,ze za te troche czerni i napis kuro nie warto jest moim zdaniem trafne .
oczywiscie jesli ktos na okragla sumke i nie mysli o niczym innym tylko o tv z ,,najwyzszej polki , to nie ma sensu zeby udowadnial na forum uzytkownikow panasa tezy ,,o wyzszosci swiat wielkiej nocy nad siwietami bozego narodzenia ,, :)
Zwolennicy kuro maja swoje forum i tam moga sie ,,rozplywac nad tym do jakiej to ,,czarnej elity ,, należą :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Proponuję nie porównywać ceny Pioneera najprawdopodobniej z prywatnego importu do sugerowanej ceny na nieobecnego Panasonika. Poczekajmy na premierę i rzeczywiste ceny.

ArtS :)
 

jedrek_125

New member
tak ogolnie to powiem , ze mam model 4285p juz sdrugi miesiac , obejrzalem na nim rolanda garrosa , w hd , mistrzostwa europy w hd , teraz tour de france w hd , z blue-raya troche pozycji w 1080p , i powiem tak , czern super kolory super , wiec dla mnie to super tv :) bardzo ale to bardzo udana seria .
A w tym przedziale cenowym , to po prostu hit , i nic tego a tym bardziej czern z kuro nie zmieni:)
 

dziwir

New member
Rzeczywiste ceny mogą odbiegać od podawanych w internecie:). Jednak Pioneer na pewno pochodził z DSV. Cena Panasa pochodziła oczywiście z porównywarki (przecież na razie to TV widmo(50PY800, dla niewtajemniczonych)), każdy może ją sobie wyswietlić na ekranie i raczej nie jest sugerowaną... Oczywiście życie i producent pokażą swoje.
 

ANDGAJ

New member
ArtS007 napisał:
Proponuję nie porównywać ceny Pioneera najprawdopodobniej z prywatnego importu do sugerowanej ceny na nieobecnego Panasonika.
A czy obraz można?
Jak dotąd ja nie miałem takiej przyjemności.
Jedynie dwugodzinne tastowanie Pioneer 428 vs. Panas serii PY70 i PY700. IMHO różnica ceny nie odpowiada różnicy jakości obrazu.
No cóż, jestem wymagającym odbiorcą.
Więc czekam na szok serii 85 i 800.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pozwolisz, że się upewnię. Z Twoich obserwacji wynika, że różnica w jakości obrazu na korzyść Pioneera nie dzwierciedla jego o tyle wyższej ceny? Prawda?

ArtS :)
 

ANDGAJ

New member
Z moich obserwcji -nazwijmy to testów (dwa piloty w łapie, żadnego sprzętu do kalibracji) wynika, że te niecałe trzy tysiaki to......nie chcę wojny.
Ale przypomnę stary kawał...
Idzie mrówka ze słoniem przez most.I mówi do słonia:
Ale tupiemy.Nie?
 
Do góry