Panasonic PY80 wszystko o serii?

boxster

Member
Czy ktoś czyścił w tym modelu szybę od środka? Pytam, bo jakiegoś czasu obraz zaczyna wyglądać u mnie jakby na ekran był założony jakiś filtr który odbija/dubluje obraz od środka na szybie. Przez określony fakt wyświetlany jest względnie wyraźny tylko dla osób siedzących na wprost, a im większy kąt tym gorsze mydło na ekranie. Przyglądając się z bliska widać, że od środka na szybie jest nalot/kurz który generuje efekt lustra.
Można temu zapobiec, wyczyścić ekran, czy szyba jest naklejana i jest to element w ogóle demontowalny?
 

Riddick00

New member
Witam,
Jestem posiadaczem plazmy TH-42PY80P. Chciałbym na tv oglądać filmiki nagrane kamerą gopro w jak najlepszej rozdzielczości. Czy kupno odtwarzacza bluray i podpięcie do niego przez usb dysku zewnętrznego z filmikami załatwi sprawę czy jest może jeszcze jakiś inny sposób?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam.
W kamerze nie ma innego wyjscia tylko usb?
Jesli jest inne wyjscie np micro hdmi to trzeba kupic tylko kabelek hdmi /micro hdmi i podlaczyc do telewizora.Na allegro taki kabelek mozna kupic za 8 zl.Dokladnie 7. 89 zl.
Jesli w kamerze jest tylko usb to trzeba kupic blu-ray , hdplayer lub inne urzedzenie z wejsciem usb.
Filmy w kamerze zapisywane sa na karcie pamieci.Urzedzeniie z wejsciem usb bedzie potrzebne gdybys chcial np kupic czytnik kart pamieci z wejsciem usb za 15 zl.Wlozyc karte pamieci z kamery do czytnika i sprawdzic czy jest ok.

5893797068
 
Ostatnia edycja:

marximus

New member
a nie prościej podłączyć laptopa przez hdmi, filmik z kamery na laptopa a tym odtworzysz go dowolnym playerem którym ma mase opcji dostosowania obrazu których nie uzyskasz odtwarzaczem br
 

Riddick00

New member
Próbowałem podłączyć laptopa przez hdmi i obraz nie był zadowalający, a czasem się ciął. Korzystałem z programu VLC media player.
 

marximus

New member
może laptop słaby trzeba sprawdzić
-czy na laptopie idzie płynie
-jaka rozdzielczość jest podawana przez hdmi ( w ust rozdzielczosci bedziesz miał tv)
-czy w laptopie inne filmy hd odtwarza płynnie i jak tak to inny film spróbuj puscic na tv
 

pablito7

New member
co po 46PY80 ? ;)

Witam, mam ciągle 46PY80 - 8 latek ( chodzi jak brzytwa),chciałbym zmienić na 4k, bo tak ;), cena max do 6000zł , co Polecacie? byłem dziś w MM i był np.
sony 55XD8505 podpięty tylko on do nc+..i...obraz wydawał mi się gorszy niż u mnie!! pomyłka?? proszę o pomoc w wyborze nowego tv, dziękuję i pozdrawiam
 

kri666s

New member
Coś się dzieje złego z moim Panasem :-/

Witam, proszę o pomoc.
<a href=https://zapodaj.net/e45732355b53e.jpg.html>20170826_221740.jpg</a>
Taki oto widok od jakiegoś czasu mam na moim TV:-x . Czasem wszystko wraca do normy po kilku sekundach czasem nie... Zmiana portu hdmi nic nie daje. Model Py80p, ma już ok 8 lat. Do tej pory wszystko działało jak należy. Przygotować się na najgorsze i szukać nowego urządzenia czy warto do naprawy oddać?
 

Attachments

  • 20170826_221740.jpg
    20170826_221740.jpg
    550,9 KB · Wyś: 53

norton9988

New member
Witam, czy pęknięcie w tym miejscu, oraz odchodząca ramka na krawędziach może powodować osadzanie się kurzu pod ekranem? W mojej poprzedniej plaźmie 37pv80 ramka ładnie przylegała, natomiast w tej obecnej 42py80p delikatnie rozchodzi się na 3 krawędziach jak na zdjęciach poniżej i jeszcze to pęknięcie. Uszczelnić to, czy może nie ma szans na dostanie się tego kurzu pod ekran i nie ruszać tego.
 

Attachments

  • 20190115_091000.jpg
    20190115_091000.jpg
    796,2 KB · Wyś: 32
  • 20190115_091423.jpg
    20190115_091423.jpg
    803,5 KB · Wyś: 30

yogibabo

New member
kolega miał PV80, która stała we wnęce. Była tam słaba cyrkulacja powietrza, więc ten kurz, który generują wiatraki zaczął włazić w szczeliny po ramkę i na ekranie pojawiły się kolorowe plamy. Taką przyczynę zdiagnozował jakiś spec od telewizorów. Po tym jak kolega telewizor przekazał innej osobie w rodzinie i ten stoi jako wolnostojący plamy przestały się powiększać (to co było wcześniej zostało)
 

norton9988

New member
Miałbym jeszcze jedno pytanie dotyczące HDMI. W poprzedniej mojej plaźnie PV80 po włączeniu tv telewizor zawsze startował ze złącza HDMI, natomiast w PY80 muszę zawsze ręcznie przełączać na HDMI. Która funkcja za to odpowiada?
 

yogibabo

New member
trzeba przejść w tryb hotelowy i ustawić odpowiedni numer kanału AV. jest to opisane w wątku PV lub PY, ale nie jestem wstanie odnaleźć właściwych postów przez tę szukajkę
 
Do góry