Panasonic PY80 wszystko o serii?

harcerz

New member
Witam,
mam pytanie czy TH-42PY80 obsługuje format MPEG-4, ewentualnie czy można dokupić tą specjalną kartę, która to umożliwia? Z uwagi na to, że jestem w tych sprawach zupełnym lajokonikiem ;) prosiłbym o informację jak ta opcja może się nazywać w specyfikacji.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam fanow 42PY80, ja jestem ofiara 85tki i zazdroszcze wam zoszczedzenia paru zlotych... jak u was z 100hz obraz drucik... bo u mnie migocze a niby setka... ? czy moze ktos wstawic screena z menu z funkcja zalaczania (50/100hz)? dzieki i pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Badman2503

New member
.....jestem troche zniesmaczony. Kupiłem parę dni temu 42" PY-80P i na dzień dobry nie działa żadne z wejść HDMI. Dzis zgłaszam usterkę do serwisu w Warszawie. Już się boje bo słysząłem wiele niepochlebnych komentarzy o traktowaniu przez nich klienta.
 

WPK

New member
Witajcie
Ja posiadam PY80 do prawie 2 miesięcy. Generalnie obraz z dvd jest super. TV oglądam z kablówki z Astera. Tu też nie jest źle.
Problem mam tylko jeden: przy POWOLNYCH przejściach (np. na TVN Turbo jak pokazywane jest powoli wnętrze auta) obraz staje się nieostry i przeskakuje (migocze, tak jakby odświeżanie spadło mu poniżej 24 klatek). Widać to gołym okiem, bez użycia aparatu czy kamery.
Próbowałem już zmiany ustawień z obrazu Kinowego na Dynamiczy i odwrotnie, ale cały czas bez skutku :???:.
Widoczne to jest we wszystkich formatach obrazu, chociaż w trybie "AUTO" widać to bardziej niż np. w trybie "16:9" czy "4:3".
Czy ktoś z Was, użytkowników PY80, również to zauważył?????
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrowienia.
 

Badman2503

New member
ArtS007 napisał:
A co próbowałeś podłączać?

ArtS :)

Podłączałem DVD, i dekoder N-ki.
Był dziś serwisant. Obejrzał TV i powiedział że to cyt. "Często spotykana awaria". Dziwie się tylko jakim cudem ten TV przeszedł wewnętrzną kontrolę na taśmie zanim go zapakowali. ( Mam tv od tygodnia i HDMI nie działało od nowości). Kiepsko to świadczy o kontroli jakości.

Wg strony Panasonic Polska i filmiku Plazma Profi, serwisanci posiadają moduły przy sobie.Mój nie miał nic. Musze czekać tydzień na następną wizytę. Dziwne to, bo zgłaszając usterkę zaznaczyłem tylko że nie działa HDMI - ogranicza to zakres posiadanych części do jednego modułu. Facet miał od bazy do mnie , 30 km w dwie strony - niepotrzebnie generują koszty.....a kino domowe czasowo zamrożone......
 

Ralph_S

New member
WPK napisał:
Witajcie
Ja posiadam PY80 do prawie 2 miesięcy. Generalnie obraz z dvd jest super. TV oglądam z kablówki z Astera. Tu też nie jest źle.
Problem mam tylko jeden: przy POWOLNYCH przejściach (np. na TVN Turbo jak pokazywane jest powoli wnętrze auta) obraz staje się nieostry i przeskakuje (migocze, tak jakby odświeżanie spadło mu poniżej 24 klatek). Widać to gołym okiem, bez użycia aparatu czy kamery.
Próbowałem już zmiany ustawień z obrazu Kinowego na Dynamiczy i odwrotnie, ale cały czas bez skutku :???:.
Widoczne to jest we wszystkich formatach obrazu, chociaż w trybie "AUTO" widać to bardziej niż np. w trybie "16:9" czy "4:3".
Czy ktoś z Was, użytkowników PY80, również to zauważył?????
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrowienia.
Ja trzy tygodnie temu kupiłem TH-42PZ82 EA, i tak naprawdę nie wiem czy bliżej mu do PZ80 czy do PZ85, dzięki uprzejmości sprzedawcy mogłem w sklepie porównać oba modele podłączając do nich mojego POPCORNA A-100, zdecydowałem się na PZ82 bo naprawdę nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu, a zaoszczędzone 300€ zainwestuje w odtwarzacz Blu-ray. TH-42PZ82 EA ma tuner DVB-T Mpeg2 oraz 3x HDMI, 1x Component, 2x EURO,1x PC, slot na karty SDHC, SRS TruSurround, kontrast 30.000:1, oraz slot do modułu CI.
W menu "ustawienia" mam opcje 50Hz / 100Hz i rzeczywiście działa chociaż czasami wydaje mi się że lekkie migotanie widać.
Co do "przeskakiwania" to na n-recorder widać je czasami na kanałach SD najczęściej na TVP1 i TVP2 i to tylko na jasnym jednolitym tle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tuner N miewa kłopoty z HDCP, więc niewykluczone, że to nie wina telewizora. Zdaje się, że w tunerze trzeba ustawić tryb DVI.

ArtS :)
 

Ralph_S

New member
Dokładnie, należny przytrzymać w tunerze klawisz "res" aby przejść w tryb DVI. Panasonic spięty z n-recorderem kablem HDMI "MonsterCable" głupieje co jakiś czas, np. znika kanał i pojawia się śnieg lub czarny ekran, reset ostawień nic nie daje, i bez znaczenia pod które złącze jest podpięty kabel (niby HDMI1 ma priorytet)
Pozostaje tak jak w moim przypadku porządny kabel Component.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

matess

New member
W telewizorze nie świeci mi się 5 niebieskich subpixeli, okres docierania nie dobiegł jeszcze końca, choć muszę przyznać że plazmy wcale nie docieram. Czy jest możliwość że subpixele zaskoczą, czy to poglega gwarancji? Mam kilka programów do tego, ale jeszcze ich nie używałem.
 

boxster

Member
Czy przy wyłączonym overscan-ie przy oglądaniu prograów tv - nie wszystkich - występuje u was na samej górze matrycy taki poziomy biały pasek? Normalnie to się nie rzuca w oczy, ale już przy panoramie z czarnymi pasami, białe staje się wyraźnie zauważalne.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Chyba jednak wolę widzieć czasami ten biały pasek, ale przy okazji mieć obraz w pełnym rozmiarze. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do przycinania brzegów...
Overscanowi mówię zdecydowane NIE! ;)
 

krystos86

New member
Witam

Bardzo mocno celuje w Py80 46 cali i mam pytanko kto juz takowy telewizorek posiada , jakie wrazenia? Czemu tak o tej serii jest malo postow a o Py85 kilkanascie razy wiecej ? Rozumiem ze PY80 jest lepszy ;) i mniej problemow z nim jest :)
 
Do góry