Panasonic PY80 wszystko o serii?

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Component może przesłać sygnał video wysokiej rozdzielczości, we wszystkich jego specyfikacjach do 1080p, aczkolwiek nie każdy telewizor potrafi przyjąć taki sygnał po componencie. nbox potrafi podać sygnał do 1080i.
Przycisk RES w tym przypadku pełni dwie funkcje - krótkie przyciśnięcia zmieniają tryb video [SD1 - Video(Composite); SD2 - RGB; SD3 - S-Video; 576i; 576p; 720p; 1080i], natomiast przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku RES przez dwie sekundy przełącza złącze HDMI pomiędzy dwoma trybami jego pracy - DVI i HDMI.

Pozdrowienia!
 

stapoz

New member
Czesto spotykam sie z opinia ze po wlaczeniu IFC filmy wygladaja jak video, albo seriale. Prawde mowiac nie widze zadnej roznicy gdy wlacze/wylacze IFC. Moze ktos mi łaskawie objasnic na co zwrocic uwage, zeby zaobserwowac negatywne zjawisko po wlaczeniu IFC?
 

emer

Member
Bez reklam
poczytaj wątek o PY85 od mniej wiecej 145 strony - tam są wypowiedzi i dylematy o IFC, linki zapodane na inne strony (zagraniczne) gdzie testowano m.inn. IFC , wypowiedzi na innych faorach o IFC itd ... Nie zawsze IFC jest wychwalane, a sa sytuacje gdy lepiej wyłączyc ...
 

BG56

New member
TH 42PY80p

Od 2 dni jestem posiadaczem TH42PY80P i muszę stwierdzić, ze jestem rozczarowany, albo mój egzemplarz jest felerny.
Mam Cyfrę+ z programami HD i one idą ok, natomiast pozostałe z Cyfry to dno, próbowałem różnych ustawień, ale obraz wygląda jak lekko rozmyty i to mnie wk...wia. Może przyczyną jest zbyt mała antena do dekodera Philips HD PVR - (60cm) i stary konwerter (jeszcze z czasów Wizji TV-ok.10 lat).
Generalnie jestem rozczarowany.
 

krystos86

New member
Znajomi maja samsunga lcd co prawda 56 cali dali za niego kupe kasy i powiem Ci ze obraz z cyfry u nich jest glownie bardzo kiepski plus brak czerni co prezentowalo sie okropnie . Wiec to na pewno nie wina tv tylko .
 

BG56

New member
42Py80p

Dlaczego po uruchomieniu dekodera Cyfry, lub dvd, Panasonic nie przełącza automatycznie na te odbiorniki, tylko trzeba to zrobic ręcznie - mam to połączone kablem hdmi.
 

Foxxx24

New member
Dlatego,że Panasonic nie ma takiej funkcji ustawionej fabrycznie:)

Musisz wejśc do trybu hotelowego (wchodzi się tak jak do serwisowego tylko zamiast zero trzeba wcisnąc trzy razy AV na pilocie) i tam zmienic opcje INITIAL INPUT NA HDMI 1 :)

Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
mam 42PY80 od piątku ...
No cóż ... jakośc obrazu SD po euro (cyfra+ Dreambox5620) oczywiscie nie umywa sie nawet do mojego CRT. Ale z drugiej strony miłe zaskoczenie - jest lepiej niz gdziekolwiek gdzie widziałem na np LCDkach z takim sygnałem ....
Za pare dni zmieniam dekoder na Dreama 800HD i zobaczymy co i jak ...
Na razie wkurzają mnie te proporcje obrazu ... przeciez własciwie żaden nie pasuje idealnie jeżeli nie jest po prostu 4:3 ... to jakas paranoja ...
Najbardziej mi pasuje po prostu 4:3 lub ewent 14:9 , nawet auto prawie cały czas rozszerza na maxa...
No te boczne pasy dałem na wyłącz - po co w ogóle sa opcje z róznymi szarościami ?
Docieranie? Hmmm ... pasuje mi albo Eco lub Normal, i jakos nie mam zamiaru docierac ...
A instrukcja - baaardzo enigmatyczna
Zapodalem przy NORMAL (SD na euro z dekodera cyfra+)
kontrast ok 70-75%
Jasność ok 45-50%
kolor ok 40%
ostrość jeden klik powyzej 50%
sterowanie kolor włączony (nie widze kurcze róznicy)
PNR - minimum (choć widze że na wyłączony jest najostrzejszy)

Czy jakość obrazu SD będzie lepsza z dekodera HD puszczonego przez HDMI w porównaniu do teraz , tzn po euro ?
 
Ostatnia edycja:

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie skoro kolega już zapytał. Skorzystam z okazji i zapytam (bo mam w planach ten TV) jakie najlepsze połączenie by było dla tego TV ? DVD po HDMI to jasne. Ale Nkę ? Słyszałem, że tuner N-ki nie współpracuje porządnie po HDMI ? POdłączył komponentem ? A jakie ustawienia ? Zostawić telewizorowi pracę skalowania ? Czy może poustawiać to inaczej ? Pozdrawiam.
 

Foxxx24

New member
Tv będzie dobrze współpracował pod względem skalowania z N-ka pod warunkiem,że ustawisz też odpowiednio opcje w dekoderze dotyczące formatu.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
optymalnie na dzis to zoom 1 po mojemu... ladnie rosciaga 4:3 i obcina boki zas gdy pojdzie sygnal 16:9 to panas powinien przestawic sie automatycznie w ten tryb tak przynajmniej jest u mnie (7020 i 5620) i w dreamie ustaw 16:9... jak kupisz 800tke to daj znac jaka seria teraz hula... i jak obraz sd bo tez mnie ciekawi czy czekac na 8000 czy brac to malenstwo, pozdr.
p.s. do docierania ustaw se kinowke, pnr wylacz bo to jest do sygnalu slabej jakosci najczesciej z anten analogowych zeby wygladzic krawedzie a przeciez my chcemy miec obraz ostry wiec nie bedziemy go jeszcze gladzic.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Foxxx24 napisał:
Tv będzie dobrze współpracował pod względem skalowania z N-ka pod warunkiem,że ustawisz też odpowiednio opcje w dekoderze dotyczące formatu.

No dobrze ale właśnie jakie to ustawienia te "dobre" ? Puścić sygnał nieskalowany i pozostawić tv robotę czy skalować podwójnie ? Kto ma jakieś doświadczenia ?
 

emer

Member
Bez reklam
własciwie po co jest tyle tych nastaw odcieni szarości + wyłaczenie tego pasa szarości ?
Czy ma to znaczenie li tylko estetyczne, czy jeszcze ma jakies zadanie ?
 
Do góry