Panasonic PY80 wszystko o serii?

espaniol

New member
czyli jak znalesc ?

:) a jak znalesc konkretnego fachowca ..ktory wlasnie zrobi podstawowa kalibracje...z rejonu mojego?i napewno efekt bedzie pozytywny ?taka mam nadzieje
 

RheeTCT

New member
Cóż różne są dziwactwa,a niektórym nadaje się posmak wiedzy tajemnej.Są tacy którzy się na to dają nabierać i dla nich są te ceny.I to za coś co powinno być dane "fabrycznie".
BTW- niestety żeby robić cokolwiek potrzebna jest nauka często długa i kosztowna.Zapytajcie lekarza ile lat się musiał uczyć i ile go to kosztowało oraz ile zarabia na godzinę.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Widac czlowieku ze nie masz pojecia o czym mowisz, to tak jakbys chcial miec tuning samochodu fabrycznyi jeszcze za darmo, kazdy tv sie od siebie rozni parametrami i do kazdego trzeba podejsc indywidualnie. Tak na wet ta sama seria i model potrafia miec rozne parametry.

Jak sie troche obyjesz z tym i z tamtym to potem mozesz mowic innym. Zaloze sie ze w zyciu nie widziales na oczy jakie sa roznice przed i po. W naszym kraju malo kogo stac na taki tuning a twoje "nabieranie" wyraznie i dobitnie wskazuje na to iz nie masz pojecia o czym sie wypowiadasz.
 

RheeTCT

New member
Słuchaj kolego z3 jak Ty się obyjesz trochę ze światem ,to może rozum Ci wróci na swoje miejsce.A na razie tuninguj sobie co chcesz,pewnie w celu uzyskania 0,02 sekundy do setki?
 

z3

New member
Bez reklam
RheeTCT bardzo proste pytanie...

Czy widziałeś kiedyś obraz na telewizorze przed i po kalibracji ISF ?
 

espaniol

New member
czlowieki ..zadalem pytanko

:) podajcie mi swoje parametry ustawien u siebie z jakis jestescie zadowoleni..a ja sprobuje u siebie ..wybiore ustawienia ktore mi podejda ..o to mi w tym watku chodzilo :eek:k:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
radosuaf na początku wątku podał Ci prawdopodobnie najprostszą metodę. Tu przykładowo masz wskazówki dla innej linii w miarę nowych modeli Panasonica. Trochę podobne ;)

Poza tym, po przeczytaniu informacji na stronie Cinematic można zdaje się dojść do wniosku, że w przypadku telewizora zawansowana kalibracja byłaby celowa i prawidłowo wykonana jedynie w przypadku, w którym telewizor umożliwiałby zapamiętanie konkretnych nastawów (również parametrów w menu serwisowym) dla każdego ze źródeł obrazu - np. podawanego z dvd, konsoli, komputera i dekodera tv. Cytat: "[Kalibracja ISF] Polega ona na kalibracji całego systemu".
Czy jakieś modele telewizorów mają taką możliwość, nie wiem.
Co przyszłoby mi z kalibracji wykonanej na telewizorze sprzężonym z np. odtwarzaczem dvd gdyby okazało się, że na tych samych ustawieniach obraz z dekodera satelitarnego byłby przykładowo zbyt zielony?...
 

espaniol

New member
pytanko ile to pali TH42-PY80P

:) Prosze uzytkownikow TH42-PY80P o opinie jesli chodzi pradozernosc panasa ..ile wzrosly wam rachunki po zakupie tego modelu..prosze :roll: o wypowiedzi w tej sprawie...miesiecznie , w skali rocznej ile to wydzie na zlotowki?pozdrawiam
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Napisz do KIKI-go i za cene(w moim przypadku) 100zł prześle ci protokuł z kalibracji na podstawie którego sam dokonasz bez problemów ustawień,pozdrawiam. :) Dodam jeszcze że sam posiadam 42PY80
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Panasonic 42" Viera TH-42PY80 a PS 3

Witam serdecznie.
Od ponad 1,5 roku jestem uzytkownikiem LCD JVC 32X70BU. Zrodlem obrazu jest przede wszystkim Sony PS 3 oraz tv kablowa Vectra. Od dawna bylem zdecydowany na zakup Plazmy Panasonica do odbioru tychze mediow. W zwiazku z tym mam pytanie do posiadaczy plazmy Panasonica TH-42PY80, gdyz konkretnie ten model mnie interesuje, uzytkujacych ten model glownie z PS 3, a takze z kablowka o ich opinie na temat jakosci obrazu. O efekcie wypalania i sposobie radzenia z nim mam juz jakas wiedze, ale wszelkie rady beda wskazane. Chodzi mi o ostrosc, wyrazistosc, czytelnosc, kolorystyke obrazu oraz poziom czerni. Czy nie wystepuje tzw. green ghosting podczas grania? Moze ktos z szanownych forumowiczow posiada PS 3 i wczesniej uzytkowal ją z jakims telewizotem LCD (jakim?), a nastepnie przesiadl sie na plazme i chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami? Nadmienie tylko, że podczas gry na PS 3 na LCD JVC denerwuje mnie slaby poziom czerni oraz taka "plastikowosc" kolorow (jak w grach na PC). Jak to wyglada podczas grania na telewizorze plazmowym? TV bedzie usytuowany jakies 3,5 m. ode mnie w prostej lini w zaciemnionym pomieszczeniu. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Za jednym zagranicznym portalem:

Although post-calibration settings may vary from unit to unit, our Panasonic TH42PZ80 review sample needed no further adjustment (not that there were many picture controls available inside the user menu to start with) other than changing [Viewing Mode] to "Cinema" and [Colour Balance] to "Warm".

Tutaj link.

radosuaf, ukłony ;)
 

jedrek_125

New member
osobiscie wykonalem kalibracje z plyta video essentiale , po kalibracji okazalo sie ze ustawienia nie roznia sie wlasciwie od fabrycznych na normalu ,py85p, wiec tak sobie mysle ze jest to jednak problem mocno przereklamowany ,tym bardziej ze jak juz wczesniej byla mowa ustawienia dla kazdego beda inne , kazdy ma inne postrzeganie inne preferencje a co wazniejsze inne warunki w pokoju a co za tym idzie oswietlenie .
Moja rada jest taka , zawsze sie sprawdzala wybieram np program w studio na dobrym kanale , gdzie sa w miare stabilne i dobre warunki oswietleniowe , likwiduje kolor , i ustawiam obraz czarno bialy w takim kontrascie i jasnosci w jakiej mi najbardziej odpowiada i tak zeby sie kolory ( czarno biale :) nie zlewaly nigdzie . Potem powoli dodaje nasycenie koloru , az do wartosci ktora mnie zadowala tzn do momentu az np. twarz bedzie posiadala naturalne kolory. Nigdy mie ta metoda nie zawiodla , jak sprawdzilem w stosunku do ustawien z plyty , nie zauwazylem roznicy :).
 
Ostatnia edycja:

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja posiadam pokój mało nasłoneczniony,ale po mimo to w dzień lubie oglądac jaśniej a wieczorem przełączam na tryb kinowy,oczy sie nie męczą i ogląda sie swobodnie.
 

espaniol

New member
optymizm

;) serdeczne dzieki za bardzo optymistyczne wiesci dla polskich elektrowni a szczegolnie dla ich prezesow...ale w pelni swiadomy wyboru slubuje jednak wiernosc Panasowi..pozdrawiam:eek:k:
 

Foxxx24

New member
Nie ma za co:)
Na pewno jakośc obrazu plazmy Panasa zrekompensuje Ci w pełni to o ile w ciągu roku wzrośnie Ci rachunek za prąd:)


Pozdrawiam
 
Do góry