Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

robboj

New member
jgryhdtv napisał:
@Robboj

Co do próbek microsoft'u - "no coments"

Widać je z odległości 10-20 cm - wybacz - gratuluję poczucia humoru !

BTW. Oglądałeś ten materiał tylko na PV60 czy też na innych plazmach ?
Niedługo dojdziemy do tego, że będziemy kwestionowac brak precyzji wyświetlania subpiksela R/G/B w przypadku wyświetlania koloru białego do wielkości 0,1 mm. - bez jaj, zejdźmy na ziemię - plissssss - nie w tv za 5 kafli !!!
widac nie zrozumiales mojej wypowiedzi
pisales ze nie slyszales ze ktos widzial purple snakes na materiale hd
wiec odpisalem ze widzialem a ze w mniejszym stopniu niz na materiale np z dvd to nie wazne - wazne ze sa i ze to jest wina definytywnie tv i jakichs tam ukladow przetwarzajacych obraz
nie dopuszczasz mysli ze ktos podwazyl twoja teorie
zreszta sam zaznaczyles - cytuje "ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL" - zgadzam sie nie radzi
nie bujam w oblokach - siedze twardo na ziemi - pisze co widze
druga sprawa to chyba napisalem wyraznie ze mi to nie przeszkadza bo po prostu jest niewidoczne podczas normalnego uzytkowania tv
gorzej z materialem dvd i tv naziemnej ale to juz bylo wiec nie bede sie powtarzal - czas pokaze kto mial racje
co do probek microsoftu chodzilo mi raczej o pliki w formacie WMV
windows media
 

kredek

New member
Judash napisał:
Jak ci napisze jaki mam soft i, ze nie mam wezy, to ktos inny napisze, ze jestem slepy ;) albo, ze nie chce widziec ;)

A co zrobicie, jak ktoś inny z tym samym softem co Ty - napisze, że u niego SĄ węże....????
Jak mówiłem - dyskusja nic nie wnosi i jest w tym momencie już bezcelowa.
Ja czekam na moduł.
Ktoś już go dostał i nie ma węży? Nie?
...no to póki co nie ma o czym gadać. Bo bez obrażania kogokolwiek można z całą pewnością stwierdzić, że jedni węże widzą, inni nie - choć je mają.
I wcale nie jest to powód ani do obrażania się, ani do twierdzenia, że ktoś jest niepełnosprawny lub cokolwiek.
Jeśli ktoś nie ma węży lub ich nie widzi - to o czym chce dyskutować?
Jeśli ktoś ma węże i mu przeszkadzają - zgłosić do serwisu. Już można, bo nawet w PL o tym wiedzą i mają (lub będą mieć) lekarstwo!!

A niektórzy dalej.... jak dzieci.:banned: :lol:
 

AdaMo71

New member
Dobra, już nie będę pisał takich bezsensownych postów. Bardzo przepraszam, że denerwuje niektórych.
Kredek daj znać w którym serwisie w Polsce "wymieniają soft i jakiś układ":blagam:.
 

kredek

New member
AdaMo71 napisał:
Dobra, już nie będę pisał takich bezsensownych postów. Bardzo przepraszam, że denerwuje niektórych.
Kredek daj znać w którym serwisie w Polsce "wymieniają soft i jakiś układ":blagam:.

W Bielsku-Białej, ale to nie ich inicjatywa tylko centrali w W-wie.
Centrala o wszystkim wie i jak na razie nie wydaje się, żeby chowali głowę w piasek.
Z tym że niech nikt nie liczy, że będą "szukać właścicieli wężowych TV" sami.:D
 

pan42

New member
Po przeczytaniu wyjaśnień jgryhdtv jestem gotów przyznać, że nie widzę tych zjawisk, bo oglądam programy nadawane lepszym sygnałem. Przy "n" i połączeniu hdmi brak jest tych zjawisk na kanałach SD, a na nadawanych w systemie HD to już tylko można wytrzeszczać oczy. Ale nawet ten TV nie jest w stanie zmusić do częstego ich oglądania ze wzgledu na ciągłe powtórki.
 

kredek

New member
pan42 napisał:
Po przeczytaniu wyjaśnień jgryhdtv jestem gotów przyznać, że nie widzę tych zjawisk, bo oglądam programy nadawane lepszym sygnałem. Przy "n" i połączeniu hdmi brak jest tych zjawisk na kanałach SD, a na nadawanych w systemie HD to już tylko można wytrzeszczać oczy. Ale nawet ten TV nie jest w stanie zmusić do częstego ich oglądania ze wzgledu na ciągłe powtórki.

już przestań... to nic nie daje.
Na HDMI też węże są i basta - nawet na oryginalnych filmach DVD (nieprzegrywane i niekompresowane). Tylko trzeba mieć taką specyficzną scenę - jak nie masz, to nawet na zwykłej antenie siatkowej węży nie ma i nie będzie.
Czytać wątek!

grudzi napisał:
Kredek, czy komuś została wymieniona płytka i węże zniknęły. \u mnie są na sygnale HD i SD.

Nic mi o tym na razie nie wiadomo - ja póki co czekam: wstrzymałem w tym celu wymianę modułu na okoliczność zwisów - po tym jak dowiedziałem się, że to ten sam moduł; jednak musi mieć innego(!) softa, żeby węże znikały.
 

jgryhdtv

New member
Szanowni koledzy !!!

Oświadczam uroczyście, ze nie miałem zamiaru nikogo wyśmiewać ani obrażać. Ani kolegi Kredka, ani Robboja, ani kogokolwiek (poza sprzedawcą elektronikiem ;) w jednym poście, bo mnie zdenerwował).

Easy Panowie !

1. Ja też zarobiłem własnoręcznie na moją PV-kę. Nie oznacza to jednak, że jest to droga plazma. Powiedziałbym, że to produkt budżtowy a nie High End Class. Dlatego też traktuję go raczej jak normalny TV. Zwykły przedmiot użytkowy i nic ponadto. Natomiast co do ceny 5 kPLN pytanie jest moim zdaniem uzasadnone - czy można kupić coś z takimi parametrami taniej ? Odpowiedzcie ? Chyba nie. (konkurencję wymieniłem wcześniej).

2. Moje pytanie do Robboja nie było przekorne (sorry, że tak je odebrałeś), ale całkiem poważne. Czy puszczałeś próbki WMV na innych plazmach ? Jestem bardzo ciekawy czy na nich także widać problemy z przejściami tonalnymi.

Może kolega (chyba) KIKI, który pracuje w sklepie RTV mógłby postawić obok siebie te plazmy i dokonać porównania ? (przepraszam jak się pomyliłem z nickiem). Ciekawe, jak wypadłoby takie porównanie.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za ortografię ;)
 

robboj

New member
jgryhdtv napisał:
Szanowni koledzy !!!
Oświadczam uroczyście, ze nie miałem zamiaru nikogo wyśmiewać ani obrażać. Ani kolegi Kredka, ani Robboja, ani kogokolwiek (poza sprzedawcą elektronikiem ;) w jednym poście, bo mnie zdenerwował).
spoko ja sie nie obrazilem:D


jgryhdtv napisał:
Moje pytanie do Robboja nie było przekorne (sorry, że tak je odebrałeś), ale całkiem poważne. Czy puszczałeś próbki WMV na innych plazmach ? Jestem bardzo ciekawy czy na nich także widać problemy z przejściami tonalnymi.
nie sprawdzalem , a chcialbym i gdy bede mial taka mozliwosc to sprawdze i napisze co i jak
na razie musze na jakis czas wstrzymac moja eskapade po sklepach rtv bo juz patrza na mnie jak na jakiegos swira:D
 

Mabri

New member
kredek napisał:
można z całą pewnością stwierdzić, że jedni węże widzą, inni nie - choć je mają.

I tu jest pies pogrzebany. Nikt nie twierdzi, że zjawiska nie ma, natomiast ty twierdzisz, że mają je wszyscy - a to nieprawda.
Jeżeli komuś coś się wmawia, niejednokrotnie niegrzecznie, to ma prawo odreagować.

Ode mnie tyle w tym temacie, bo ileż można o jednym i tym samym.
 

kredek

New member
Mabri napisał:
I tu jest pies pogrzebany. Nikt nie twierdzi, że zjawiska nie ma, natomiast ty twierdzisz, że mają je wszyscy - a to nieprawda.
Jeżeli komuś coś się wmawia, niejednokrotnie niegrzecznie, to ma prawo odreagować.

Ode mnie tyle w tym temacie, bo ileż można o jednym i tym samym.

Ale zauważyć, że wcześniej ktoś napisał, że "ci co widzą węże to im się wydaje" to już nie raczyłeś...
Ode mnie też tyle w tym temacie do Ciebie.:D
 

adambe

Member
kredek napisał:
Ale zauważyć, że wcześniej ktoś napisał, że "ci co widzą węże to im się wydaje" to już nie raczyłeś...
.

A kto tak napisał? Bo ja nie zauważyłem żeby ktoś negował występowanie tego zjawiska.Ale może się mylę.
 

Andrew63

New member
Oficjalne stanowisko Panasonic UK na temat purple snakes

adambe napisał:
A kto tak napisał? Bo ja nie zauważyłem żeby ktoś negował występowanie tego zjawiska.Ale może się mylę.



W dniu wczorajszym na avforums.com przedstawiono oficjalne stanowisko
co do rozwiązania w UK problemu dla PX60/600 (odpowiedników naszych PV).
Firma wypracowała upgrade - zainteresowani mają się zgłaszać do lokalnych serwisów- ciekawe kiedy to nastąpi w naszym kraju ?

Pozdrowienia
 

kredek

New member
Andrew63 napisał:
W dniu wczorajszym na avforums.com przedstawiono oficjalne stanowisko
co do rozwiązania w UK problemu dla PX60/600 (odpowiedników naszych PV).
Firma wypracowała upgrade - zainteresowani mają się zgłaszać do lokalnych serwisów- ciekawe kiedy to nastąpi w naszym kraju ?
Pozdrowienia

To znaczy CO kiedy nastąpi???
Bo za użytkownika nikt do serwisu nie pójdzie. A jakbyś czytał wątek, to byś wiedział, że w PL już sprawa znana.
 

Andrew63

New member
purple snakes

kredek napisał:
To znaczy CO kiedy nastąpi???
Bo za użytkownika nikt do serwisu nie pójdzie. A jakbyś czytał wątek, to byś wiedział, że w PL już sprawa znana.


Nie mozna mi zarzucić, że nie czytałem tego wątku - i co z tego,że Panasonicowi w Polsce problem jest znany ?
Czy mają już gotowy do instalacji upgrade dla PV60/600 - tego nie
wiem , i tego faktu dotyczyło moje pytanie.
Jeżeli tak to "no problem", można do nich startować se swoimi sprzętami
tak jak to mogą już robić użytkownicy z cytowanego przeze mnie rynku UK .

Dodatkowe pytanie to jak taka ewentualna operacja ma przebiegać -
- czy "fachowcy" będą to załatwiać wizytując użytkowników w domach, czy też sprzęt będzie zabierany do serwisów ? - jeżeli rzeczywiście jest
to tylko problem softu to chyba raczej opcja Nr 1 wchodziłaby w grę ???

Pozdro
 

kredek

New member
Andrew63 napisał:
Nie mozna mi zarzucić, że nie czytałem tego wątku - i co z tego,że Panasonicowi w Polsce problem jest znany ?
Czy mają już gotowy do instalacji upgrade dla PV60/600 - tego nie
wiem , i tego faktu dotyczyło moje pytanie.
Jeżeli tak to "no problem", można do nich startować se swoimi sprzętami
tak jak to mogą już robić użytkownicy z cytowanego przeze mnie rynku UK .
Dodatkowe pytanie to jak taka ewentualna operacja ma przebiegać -
- czy "fachowcy" będą to załatwiać wizytując użytkowników w domach, czy też sprzęt będzie zabierany do serwisów ? - jeżeli rzeczywiście jest
to tylko problem softu to chyba raczej opcja Nr 1 wchodziłaby w grę ???
Pozdro

To z tego, że jest ZNANY problem, że trzeba ruszyć d.pę i samemu do serwisu zgłosić, bo oni jasnowidza nie mają kto kupił plazmę.:p
Wymieniają moduł/płytkę z softem i tyle - a to czy serwisant to zrobi u Ciebie czy nie - to już zależy od... serwisanta jak sądzę (trzeba TV rozebrać).
 

Andrew63

New member
purple snakes

kredek napisał:
To z tego, że jest ZNANY problem, że trzeba ruszyć d.pę i samemu do serwisu zgłosić, bo oni jasnowidza nie mają kto kupił plazmę.:p
Wymieniają moduł/płytkę z softem i tyle - a to czy serwisant to zrobi u Ciebie czy nie - to już zależy od... serwisanta jak sądzę (trzeba TV rozebrać).

Zgadzam się z Tobą w 1000% (chyba nie przesadziłem ???).
Podtekst twojej wypowiedzi jest jasny - dlaczego ja tylko marudzę
a nie zgłaszam się w tej sprawie do serwisu ... .
Widzisz, jest mały problem ,gdyż nie mogę zgłośić wirtualnej wady ponieważ nie jestem jeszcze posiadaczem (mam nadzieję, że szczęśliwym)tego sprzętu - spodziewam się dostawy 37PV60 dopiero jutro.
Jeżeli coś będzie nie tak, to na pewno będę reagował - dotychczas sledziłem tylko uważnie Wasze forum i mimo tego nie zniechęciłem się do zakupu tej plazmy .

Mój pierwszy post miał tylko na celu zwrócenie Waszej uwagi, że na AVFORUMS.COM pojawiła się nowa (oficjalna) info ze strony producenta ...
i nic więcej .

Koniec tłumaczenia się.

Pozdro i miłego weekendu
 

kredek

New member
Andrew63 napisał:
Zgadzam się z Tobą w 1000% (chyba nie przesadziłem ???).
Podtekst twojej wypowiedzi jest jasny - dlaczego ja tylko marudzę
a nie zgłaszam się w tej sprawie do serwisu ... .
Widzisz, jest mały problem ,gdyż nie mogę zgłośić wirtualnej wady ponieważ nie jestem jeszcze posiadaczem (mam nadzieję, że szczęśliwym)tego sprzętu - spodziewam się dostawy 37PV60 dopiero jutro.
Jeżeli coś będzie nie tak, to na pewno będę reagował - dotychczas sledziłem tylko uważnie Wasze forum i mimo tego nie zniechęciłem się do zakupu tej plazmy .

Mój pierwszy post miał tylko na celu zwrócenie Waszej uwagi, że na AVFORUMS.COM pojawiła się nowa (oficjalna) info ze strony producenta ...
i nic więcej .
Koniec tłumaczenia się.
Pozdro i miłego weekendu

Aaaa... takie buty:D
To faktycznie... ciężko zgłosić.:D :D :D
Pozdrawiam.
 
Do góry