Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

J

Judash

Guest
Pansłonic napisał:
Witam, po krótkiej nieobecności;)
Nie wiem czy ktoś to już sprawdził, ale ja miałem dzisiaj okazję przetestować TH-42PV45 na obecność węży i muszę z całą pewnością stwierdzić że i te model nie jest niestety od nich wolny. Fotek nie wstawiam bo każdy już chyba wie jak to wygląda(?)

A ja jeszcze nie widzialem, daj te foty tutaj.
 

robboj

New member
Judash napisał:
A ja jeszcze nie widzialem, daj te foty tutaj.

jak nie widziales to lepiej nie ogladaj bo pozniej stwierdzisz ze masz to samo:D
ja tez puki nie uslyszalem i nie ogladalem zdjec wezy to cieszylem sie ze wszystko pieknie gra;) a teraz widze to na kazdym obrazie - to taka podswiadomosc chyba:D ktora zle wplywa na samopoczucie:D
 

Mabri

New member
A jak wam ktoś powie, że wasza dziewczyna/żona jest brzydka, to zmienicie zdanie na temat jej wyglądu? :confused:
 
J

Judash

Guest
Moze faktycznie mam bielmo na oczach?.Prosze o kilka fotek z wezami niech tu wszyscy zobacza.
 

robboj

New member
to co napisalem mialo byc w formie zartu
nie porownuje rzeczy do osoby
"Judash" nie pisalem ze to masz u siebie w tv (ktos pisal ze moga wystapic po jakims czasie) i nie napisalem ze jestes slepy
zdjec bylo juz pelno w tym watku - trzeba tylko poszukac
zreszta nie wiem po co Wam one skoro nie macie tej wady w swoich tv - chcecie sie na sile przekonac:D - zart
 
J

Judash

Guest
robboj napisał:
to co napisalem mialo byc w formie zartu
nie porownuje rzeczy do osoby
"Judash" nie pisalem ze to masz u siebie w tv (ktos pisal ze moga wystapic po jakims czasie) i nie napisalem ze jestes slepy
zdjec bylo juz pelno w tym watku - trzeba tylko poszukac
zreszta nie wiem po co Wam one skoro nie macie tej wady w swoich tv - chcecie sie na sile przekonac:D - zart

Ja sie wogole nie obrazam ;), ale nie chce mi sie szukac w tej ilosci postow tych fotek ;).A z ciekawosci chcialem tylko zobaczyc jak to wyglada.
 

Pansłonic

New member
Judash napisał:
Moze faktycznie mam bielmo na oczach?.Prosze o kilka fotek z wezami niech tu wszyscy zobacza.
Odsyłam na początek wątku, jest tam całe mnustwo tych gadów, ale skoro twierdzisz że...tutaj cytat "masz bielmo na oczach" (żeby znowu ktoś mnie nie posądził o obraze) to i tak nie ujżysz wiele:p
 
J

Judash

Guest
Pansłonic napisał:
Odsyłam na początek wątku, jest tam całe mnustwo tych gadów, ale skoro twierdzisz że...tutaj cytat "masz bielmo na oczach" (żeby znowu ktoś mnie nie posądził o obraze) to i tak nie ujżysz wiele:p

Widze, widze....slepy by tego niezauwazyl ;)tzn widac na tych fotkch, bo w moim tv nie wiedze cale szczecie.
 

robboj

New member
no to juz jestem po wizycie serwisu odnosnie tych fioletowych wezy i nic nowego Wam nie powiem
serwis twierdzi ze pierwszy raz dostaja takie zgloszenie
pocykali zdjecia i maja kontaktowac sie z centrala , beda dzwonic jak cos sie dowiedza wiecej - co z tego wyjdzie czas pokaze:confused:
 

AdaMo71

New member
robboj napisał:
no to juz jestem po wizycie serwisu odnosnie tych fioletowych wezy i nic nowego Wam nie powiem
serwis twierdzi ze pierwszy raz dostaja takie zgloszenie
pocykali zdjecia i maja kontaktowac sie z centrala , beda dzwonic jak cos sie dowiedza wiecej - co z tego wyjdzie czas pokaze:confused:

Robboj z jakiego woj. jesteś daj znac. Ja z dolnośląskiego i też cykają - Wrocłał jak i Zielona Góra. Trzeba dzwonić do Warszawy, zrobie to w czwartek jak wróci pan technik z L4. Znaczy sie serwis był u Ciebie osobiście w domu?
No no bo mi powiedzono, że tylko w serwisie mogą zerknąć na tego węża:x
 

robboj

New member
AdaMo71 napisał:
Robboj z jakiego woj. jesteś daj znac. Ja z dolnośląskiego i też cykają - Wrocłał jak i Zielona Góra. Trzeba dzwonić do Warszawy, zrobie to w czwartek jak wróci pan technik z L4. Znaczy sie serwis był u Ciebie osobiście w domu?
No no bo mi powiedzono, że tylko w serwisie mogą zerknąć na tego węża:x

z podlaskiego - Suwałki
dzwonilem do Warszawy to kazali zglosic do serwisu u siebie
tak byl ososbiscie ,tzn byli (dwoch) popatrzyli , pocykali no i czekam na decyzje
 

Kamyk

New member
Witam,

Mija mi 1,5 tygodnia odkad jestem szczesliwym uzytkownikiem 42PV60 i chcialbym podzielic sie kilkoma uwagami dotyczacymi kolorow.

Fioletowe weze - nie widzialem.
Nie zamierzam tez na sile szukac bo to bez sensu.

Kolory. Generalnie sliczne, ale.
To ale niestety jest. Przejscie tonalne przy ciemnych barwach niestety nie sa idealne. W weekend ogladalem 2 pierwsze czesci Lord Of The Rings i ku mojemu zaskoczeniu w ciemnych scenach przy przejsciach pomiedzy roznymi barwami brakowalo plazmie kolorow. Wygladalo to tak jak slabej jakosci Divx na ekranie komputera - skokowe przejscia kolorow + widoczne piksele. Zaznaczam, ze dotyczy to glownie ciemnych, niejednolitych barw.

Co ciekawe, jak juz pisalem w jednym z pierwszych postow po zakupie, pierwszym filmem jaki wlaczylem byl Armageddon z duza duza iloscia scen w kosmosie i tam tego efektu nie zauwazylem. Czern byla czarna, zadnych problemow z tonacja ciemnych kolorow, zadnych pikseli.
Wierzyc mi sie nie chce, ze jakosc obrazu DVD LOTR moze byc gorsza od kilkuletniego Armageddonu.

DVD i Plasma sa polaczone kablem HDMI wiec tutaj na pewno jakosci nie trace. Uzywam trybu Kinowego.
W weekend postaram sie zrobic kilka fotek tego konkretnego przypadku i zalaczyc do posta.


Pozdrawiam
Piotrek

AdaMo71 napisał:
Robboj z jakiego woj. jesteś daj znac. Ja z dolnośląskiego i też cykają - Wrocłał jak i Zielona Góra. Trzeba dzwonić do Warszawy, zrobie to w czwartek jak wróci pan technik z L4. Znaczy sie serwis był u Ciebie osobiście w domu?
No no bo mi powiedzono, że tylko w serwisie mogą zerknąć na tego węża:x

Witam

Cos mi sie nie podobaja te serwisy Panasonica.
16 stycznia wyslalem maile do 4 autoryzowanych serwisow Panasonica w Warszawie, z obszernym opisem problemu fioletowych wezy. Zalaczylem zdjecia, linki do forow, linki do galerii z wezami i...i wielkie NIC.
Zero odpowiedzi.

Takze, serwis Panasonica o problemie wie, ale nie chce go przyjac do wiadomosci mam wrazenie. Mysla, ze przeczekaja sprawe i ludzie sobie odpuszcza.
Trzeba ich tam kopac po kostkach zeby sie zabrali za robote.


Piotrek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
J

Judash

Guest
Kamyk napisał:
Witam

Cos mi sie nie podobaja te serwisy Panasonica.
16 stycznia wyslalem maile do 4 autoryzowanych serwisow Panasonica w Warszawie, z obszernym opisem problemu fioletowych wezy. Zalaczylem zdjecia, linki do forow, linki do galerii z wezami i...i wielkie NIC.
Zero odpowiedzi.

Takze, serwis Panasonica o problemie wie, ale nie chce go przyjac do wiadomosci mam wrazenie. Mysla, ze przeczekaja sprawe i ludzie sobie odpuszcza.
Trzeba ich tam kopac po kostkach zeby sie zabrali za robote.


Piotrek

On maja w d.....e linki do forow!.Nawet im sie nie dziwie, bo jakby mieli czytc niektore glupoty, to nie mialby kto zajac naprawa sprzetu ;)

Kamyk napisał:
Witam,

Mija mi 1,5 tygodnia odkad jestem szczesliwym uzytkownikiem 42PV60 i chcialbym podzielic sie kilkoma uwagami dotyczacymi kolorow.

Fioletowe weze - nie widzialem.
Nie zamierzam tez na sile szukac bo to bez sensu.

Kolory. Generalnie sliczne, ale.
To ale niestety jest. Przejscie tonalne przy ciemnych barwach niestety nie sa idealne. W weekend ogladalem 2 pierwsze czesci Lord Of The Rings i ku mojemu zaskoczeniu w ciemnych scenach przy przejsciach pomiedzy roznymi barwami brakowalo plazmie kolorow. Wygladalo to tak jak slabej jakosci Divx na ekranie komputera - skokowe przejscia kolorow + widoczne piksele. Zaznaczam, ze dotyczy to glownie ciemnych, niejednolitych barw.

Co ciekawe, jak juz pisalem w jednym z pierwszych postow po zakupie, pierwszym filmem jaki wlaczylem byl Armageddon z duza duza iloscia scen w kosmosie i tam tego efektu nie zauwazylem. Czern byla czarna, zadnych problemow z tonacja ciemnych kolorow, zadnych pikseli.
Wierzyc mi sie nie chce, ze jakosc obrazu DVD LOTR moze byc gorsza od kilkuletniego Armageddonu.

DVD i Plasma sa polaczone kablem HDMI wiec tutaj na pewno jakosci nie trace. Uzywam trybu Kinowego.
W weekend postaram sie zrobic kilka fotek tego konkretnego przypadku i zalaczyc do posta.


Pozdrawiam
Piotrek

Mnie tez irytuja te przejscia tonalne, ale zauwazylem ze sa one tylko na programach kiepskiej jakoci, natomiast juz na programach niemickich SD sa znikome, a w HD nie widze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JaCkyLL

New member
do KAMYK odnosnie LOTR ...

tak sie zastanawiam ze moze sama kopia tego filmu nie jest zbyt ok. nie napisales chyba - a jesli tak to przepraszam za przeoczenie - czy to oryginał czy moze wersja rozszerzona przewalona na DVD R "-" lub "+" w wersji DVD5 :D
wiadomym jest ze kopia całości nawet pocieta nie zmiesci sie na takiej plytce wiec musi byc strata na jakosci.
no chyba ze to oryginał ... wtedy to juz lipa :)

ja nie mialem problemow z kolorami w LOTR. mialem problemy innej natury szczegolnie w Star Warsach ale tylko i wylacznie ze wzgledu na posiadanie cienkiego odtw dv490 firmy pioneer

pozdro - j
 

bodopriva

New member
Witam,
i stało się - dziś był u mnie Pan z serwisu Panasonic'a, w którym zgłosiłem wadę telewizora (mam 37PV60) polegającą na występowaniu owych węży, czy też jak ktoś woli nieprawidłowości w wyświetlaniu przejść tonalnych.

Pan z serwisu pooglądał i najpierw zaczął sugerować, że ten TV tak ma, że tak ma być itd. taka uroda itd.

Niedałem się jednak przekonać i po moim stanowczym sprzeciwie Pan stwierdził, że faktem jest, że w tych telewizorach pojawia się taka upierdliwość, która nie wszystkim jednak przeszkadza i że takie TV wychodzą już z fabryki.
W serwisie o tej wadzie wiedzą i jak tylko producent dostarczy im rozwiązanie w postaci płytki z procesorem obrazu z poprawionym firmware to będą mogli wymienić. Narazie jednak nie mogą zrobić nic ponieważ producent nie dostarczył rozwiązania dla tego problemu.

Podsumowując - zgłosiłem wadę w swoim modelu i czekam aż Panasonic Polska pochyli się nad tym problemem i doprowadzi do usunięcia wady fabrycznej, jaką bez wątpienia są błedy w wyświetlanym obrazie.

Pozdrawiam Posiadaczy Plazm Panasonic ;o)
 

robboj

New member
czyli potwierdza sie to ze Panasonic Polska ma gdzies klientow - trzeba zglaszac te usterki do serwisu a nie czekac co sie wydazy na innym forum albo w innym kraju , jak widac serwis najpierw sie opiera a po przycisnieciu mieknie i twierdzi ze faktycznie wada jest - dla mnie to nic innego jak zbywanie klienta
takze wlasciciele wezy zglaszajcie te przypadki :!: bo w innym przypadku Panasonic Polska bedzie sie ociagal z naprawa - a po gwarancji bedzie juz po ptakach - zostaniemy z tym wezem do konca agonii pv:D
 
Do góry