Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

yurek99

New member
Milus
Żadnych krzaczków, polskie litery, 2000 stron pamięci, funkcja jednoczesnego
oglądania programu i teletekstu / 2 okna /, 2000 stron pamięci,dużo ciekawych
rozwiązań, wszystko bardzo czytelne.
Pozdrawiam.
 

lukas63

New member
fiaam napisał:
Wyłącz nboxa na kilka minut z prądu, sprawdz poprawnosć podłączenia kabla HDMI (w telewizorze gniazdo HDMI1). Włącz telewizor, wypierz tryb "AV", a następnie wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po załadowaniu ustawień ustawi się na kanale 7. Wciskając przycisk "RES" ustaw tryb 1080, następnie przytrzymaj przycisk "RES" przez około 5 sekund aż nbox przełączy się w tryb DVI. To powinno zadziałać. Generalnie zawsze włączam najpierw telewizor,a dopiero potem nboxa. Nboxy z którymi są problemy mają serię BXZB (piszczą, zawieszają się, mają problemy z aktywacją).

Ps. Czy mógłbys mi pomóc w moim problemie, który opisałem w poscie nr 712 ? Czy możesz sprawdzić, czy opisane objawy występują również u Ciebie?

Ale ze mnie ciapa - wczoraj i dzisiaj jak podłączyłem przez HDMI to zamiast wejść w tryb HDMI/DVI to wszedłem w tryb HDMI( a cały czas myślałem, że jestem w trybie DVI). O dziwo działa i jest głos przez HDMI tylko że raz na dzień zwiesza się nbox (dlatego domyśliłem się, że to nie tryb DVI i po ty także się domyśliłem, że nie można zmieniać siły głosu z pozycji pilota nboxu). Zatem przełączyłem w tryb DVI i jak wiadomo nie ma głosu. Jest komunikt, żeby innymi kablami podłączyć audio. Podłączyłem chinche na różne kombinacje i nie ma głosu. Zmieniłem nawet w opcjach tv źródło głosu jako analog - też nic nie dało. Kabel audio - chinche jest nowy, ale wiadomo, że są złośliwości rzeczy martwych i może być zepsuty - co poza tym, że jest zły kabel chinch audio może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

No i fiaam gdzie zdjęcie twojego tv z tym problemem - nadal jesteś w pracy? :-D
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Ale ze mnie ciapa - wczoraj i dzisiaj jak podłączyłem przez HDMI to zamiast wejść w tryb HDMI/DVI to wszedłem w tryb HDMI( a cały czas myślałem, że jestem w trybie DVI). O dziwo działa i jest głos przez HDMI tylko że raz na dzień zwiesza się nbox (dlatego domyśliłem się, że to nie tryb DVI i po ty także się domyśliłem, że nie można zmieniać siły głosu z pozycji pilota nboxu). Zatem przełączyłem w tryb DVI i jak wiadomo nie ma głosu. Jest komunikt, żeby innymi kablami podłączyć audio. Podłączyłem chinche na różne kombinacje i nie ma głosu. Zmieniłem nawet w opcjach tv źródło głosu jako analog - też nic nie dało. Kabel audio - chinche jest nowy, ale wiadomo, że są złośliwości rzeczy martwych i może być zepsuty - co poza tym, że jest zły kabel chinch audio może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

No i fiaam gdzie zdjęcie twojego tv z tym problemem - nadal jesteś w pracy? :-D

Witam ,z pracy już wróciłem :) ale niestety niedoskonałość mojego aparatu uniemożliwia zrobienie zdjęcia. Jest to nierównomierne podświetlenie matrycy jak mi się wydaje.

Jeśli chodzi o Twój problem z dzwiękiem, to mam nadzieje że podpinasz cinche do wejścia "Component Audio L R" ( http://twojepc.pl/html/panasonic_tv_lcd/008.jpg zdjęcie tyłu telewizora). Pozatym dzwięk w ustawieniach nboxa - Dolby Digital ustaw na "nie"

Ponieważ miałem nboxa z serii BXZB mogę powiedzieć jedno - współpracuje on z TX-32LX70P po kablu HDMI wysyłając obraz i dzwięk ale nbox się ciągle wiesza. Teraz mam nboxa ze starszej serii BSKA nie ma dzwięku po HDMI ale od dwóch tygodni ani razu się nie zawiesił.
 
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
zakk napisał:
Witam!

Przyłączam się do pytania (zadałem je zresztą parę dni temu - http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12277&page=69). U mnie z kolei to podświetlenie jest widoczne w górnej części ekranu - po stronie prawej i lewej (ok. 10 cm od narożników). Widoczne są wyłącznie na czarnym tle, a ich intensywność zależy od kąta oglądania.
Ciekawe czy u innych użytkowników występują podobne efekty. Ja na razie się nimi nie przejmuję - trzeba mu dać parę miesięcy na dotarcie.

Pozdrawiam, Zakk

Ech...wszystko wskazuje na to, że ta "łuna" to niestety nierównomiernie podswietlona matryca:???: . Widać to w prawym dolnym rogu, na czarnym tle, w zaciemnionym pomieszczeniu. Podswietlenie przebija minimalnie (na długosci 5 centymetrów, 3 centymetry od lewego rogu) i jest prawie niewidoczne ale ja je widze i zawsze będę widział. Kupiłem Panasonica ze względu na tą idealną, wspaniałą technicznie matryce, mogłem mieć w tej cenie Full HD z LG. Trochę się zawiodłem... @zakk najwyraźniej masz ten sam problem.
 
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
lukas63 napisał:
A nie można tego reklamować?
Jednak na DVI też mi zacina nboxa :) Trzeba będzie wymienić trefną serię nboxa

Napisze maila do Panasonica,czy to podlega gwarancji, jeśli chodzi o nboxa wymień na BSKA i pozbędziesz się wszelkich problemów.
 

Buti

New member
zadowolony były użytkownik LX70p

Witam.
Po wielu poszukiwaniach i licznych rozterkach (LCD>PLazma>LCD>...) Miesiąc temu kupiłem telewizor 32 LX70p. Mając miesiąc czasu i nieograniczone możliwości jego testowania chcę podzielić się swoimi wrażeniami, które mogą okazać się pomocne przy decyzji o kupnie bądź rezygnacji z tego TV ;)
Subiektywne zalety w kolejności przypadkowej:
- płynny obraz,
- znikome jak na lcd smużenie - szczególnie na sygnale hd (dekoder n),
- możliwość uzyskania natywnej rozdzielczości przy wykorzystaniu programu powerstrip (połączenie PC>Dsub, moja karta radeon x300). Uwaga! Wystarczy raz odpowiednio skonfigurować ustawienia i zapisać w profilach wyświetlania powerstripa by po każdorazowym załączeniu komputera jednym lub dwoma kliknięciami przełączyć obraz z komputera na TV w natywną rozdziałkę - nie trzeba ręcznie przesuwać i dopasowywać obrazu w ustawieniach telewizora.
- świetne i na tle innych lcd wybitne kąty widzenia,
- formatowanie, które pozwala pozbyć sie efektu rozciągniętych głów przy oglądaniu formatu 4:3 na matrycy 16:9. Samsung tego nie ma ale JVC ma lepsze.

Subiektywne wady:
- brak czerni przy seansach nocnych - myślę, że inne tv LCD w zbliżonych cenach a nawet dużo droższe też sobie nie poradzą w tej kwestii.
- brak głębi kolorów, która też wynika z faktu, że LCD w scenach ciemnych świecą za jasno. Uwaga! Obniżenie podświetlenia matrycy nic nie daje bo tym samym pozbywamy się nasycenia kolorów. "Wypłukujemy kolory".

Neutralne spostrzeżenia:
- nie stwierdziłem problemów przy połączeniu nboxa po hdmi z dźwiękiem - okresowe przerwy w dźwięku na sekundę co jakiś czas jedynie na kanale discovery hd nie pozwalają ocenić czy to wina sygnału z satelity, dekodera czy telewizora.

Podsumowanie
Jak widzicie wymienione przeze mnie wady dotyczą nie tylko tego egzemplarza ale ogólnie technologii LCD. Tak więc po przygodzie miesięcznej z moim tv LCD sprzedałem go. A co dalej? Dalej chyba plazma, a czy sprzedam ją w przyszłości to sie okaże ;) Wyczytałem gdzieś jedno bardzo sensowne zdanie mowiące o tym, że jeśli rozważamy kupno LCD to sprawdźmy czy poziom czerni będzie dla nas wystarczająco satysfakcjonujący (byle nie w sklepie). Czerni w LCD nie pogłębimy choćby była regulacja podświetlenia matrycy w tv lub było menu serwisowe mające taką opcję.

Pozdrawiam fanów LCD i Plazmy.
 

new

New member
Witam, mam pytanko co do telegazety czy wam tez pokazuje sie w formacie 4:3 . Moim skromnym zdaniem powinna byc rozciagnięta na cały eran a nie jest:(
 

fiaam

New member
Podziele się z wami bardzo cennym odkryciem. Miałem problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy, w prawym dolnym rogu pojawiła się "łuna". Dzisiaj obdzwoniłem dwa serwisy w Katowicach w celu oddania telewizora do reklamacji. W jednym z serwisów pogadałem z serwisantem, powiedziałem mu co jest grane i on doradził mi, żebym "wymasował" :) delikatną szmatką matrycę w okolicy tej "łuny". Myślałem początkowo, że jaja sobie ze mnie robi ale po powrocie do domu wziąłem szmatkę i delikatnie wcisnąłem matryce w tym fatalnym rogu. Pod wpływem docisku "łuna" zaczęła znikać. Przesuwałem tą szmątką po całym ekranie i po chyba minucie ekran zrobił się jednolicie podświetlony!!! Jestem jeszcze w szoku ale problemu z nierównomiernym podświetleniem już nie mam:p Plexa musiła w jednym miejscu za mocno dociskać matrycę.
 
Ostatnia edycja:

zakk

New member
fiaam napisał:
Podziele się z wami bardzo cennym odkryciem. Miałem problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy, w prawym dolnym rogu pojawiła się "łuna". Dzisiaj obdzwoniłem dwa serwisy w Katowicach w celu oddania telewizora do reklamacji. W jednym z serwisów pogadałem z serwisantem, powiedziałem mu co jest grane i on doradził mi, żebym "wymasował" :) delikatną szmatką matrycę w okolicy tej "łuny". Myślałem początkowo, że jaja sobie ze mnie robi ale po powrocie do domu wziąłem szmatkę i delikatnie wcisnąłem matryce w tym fatalnym rogu. Pod wpływem docisku "łuna" zaczęła znikać. Przesuwałem tą szmątką po całym ekranie i po chyba minucie ekran zrobił się jednolicie podświetlony!!! Jestem jeszcze w szoku ale problemu z nierównomiernym podświetleniem już nie mam:p Plexa musiła w jednym miejscu za mocno dociskać matrycę.

Witam! Właśnie wróciłem z dwutygodniowej delegacji, a tu taka niespodzianka:D . Wielkie dzięki fiaam za załatwienie sprawy!

Pozdrawiam, Zakk
 

metaal

New member
Kilka pytań co do LX70P

Witam
I ja trafiłem do grona posiadaczy PanaSłonika LX70P :rolleyes:
Proszę o klka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Czy wchodząc w tryb serwisowy mogę coś zbyt mocno namieszać. Co w tym menu można wyrególować?
Jak to ma się do gwarancji. :(
Na czym polega kalibracja TV i co dobrego może wnieść w odbiór TV?
Kolory na moim Panasie są zbyt czerwone Nawet z DVD na oryginalnych płytach z zachodu (zwłaszcza na twarzach) Czy to jakaś wada i mogę wezwać serwis, by to sprawdzili i wyregulowali. :(

To moja pierwsza przygoda z LCDekiem więc prosił bym o wyrozumiałość i przychylność znawców tematu (a i na forum dopiero zagościłem)

Z czasem podzielę się swoimi spostrzeżeniami (po dwóch diach niewiele mogę powiedzieć, a denerwują mnie opinie w stylu ma ten TV od dwóch godzin jest boski :hmm:

Jedynie co mogę napisać:
Podłączyłem laptupa D-sub/ D-sub bez żadnych kłopotów. Zero badpixli i tych innych, geometria kineskopu oK. Wszystki testy oK
Kąty patrzenia SUPER.
Płynność ruchu jak na mój gust bez zarzutu.
W zasadzie wszystko oK
Głębia czerni mogła by być trochę mocniejsza (za dnia chyba jest lepiej)
Sklowanie tyż nie do końca mi się podoba.
Najbardziej dokuczają mi zapijaczone mordy większości aktorów i prezenterów
Reszta spostrzerzeń po dokładniejszym badaniu.:twisted:

Postruvka
 
Ostatnia edycja:

jazyl

New member
fiaam napisał:
Podziele się z wami bardzo cennym odkryciem. Miałem problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy, w prawym dolnym rogu pojawiła się "łuna". Dzisiaj obdzwoniłem dwa serwisy w Katowicach w celu oddania telewizora do reklamacji. W jednym z serwisów pogadałem z serwisantem, powiedziałem mu co jest grane i on doradził mi, żebym "wymasował" :) delikatną szmatką matrycę w okolicy tej "łuny". Myślałem początkowo, że jaja sobie ze mnie robi ale po powrocie do domu wziąłem szmatkę i delikatnie wcisnąłem matryce w tym fatalnym rogu. Pod wpływem docisku "łuna" zaczęła znikać. Przesuwałem tą szmątką po całym ekranie i po chyba minucie ekran zrobił się jednolicie podświetlony!!! Jestem jeszcze w szoku ale problemu z nierównomiernym podświetleniem już nie mam:p Plexa musiła w jednym miejscu za mocno dociskać matrycę.

Witam
mam podobny problem, jednak "masowanie" matrycy nie dało efektów
Ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się tej "łuny"?
z góry dzięki za odpowiedź
 

fiaam

New member
jazyl napisał:
Witam
mam podobny problem, jednak "masowanie" matrycy nie dało efektów
Ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się tej "łuny"?
z góry dzięki za odpowiedź

Tylko jeden, rozkręcić obudowę i poluzować docisk tej osłony w stosunku do matrycy. Poniewaz zapewne masz telewizor na gwarancji nie możesz tego zrobić. Pozostaje Ci wizyta w serwisie.
Ja to miałem w jednym miesjcu i niezbyt wielkie, udało mi się usunąć to naprężenie. Uważam że Czesi są za głupi to montażu telewizorów.
 
Ostatnia edycja:

mentol

New member
Witam


Przymierzam sie do zakukupu panasonica lecz jedna sprawa nie daje mi spokoju, czy ten panasonic jest 1080p czy 1080i ? Na forum gdzies widziałem ze 1080p a na stronach sklepów internetowych 1080i (przeplot), a 1080i jest to słabszy standard niz 1080p podobno :(

Pozdrawiam
 
Do góry