Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

qazar

Member
Bez reklam
tommv8 napisał:
witam,

podepnę się do tematu i zapytam czy normalne jest żeby w 32lx70p w pes08 na xbox360 przy podłączeniu kablem microsoftu wokół piłkarzy były piksele?? Wydaje mi się, że tak być nie powinno. W fimach dvd też mam czasem wątpliwości co do płynności obrazu ale sam już nie wiem

pozdrawiam

nie, to nie jest normalne.. podlacz konsole kablem vga(big ben,m$) i ustaw w konsoli 1360x768
 

darcun

New member
Bez reklam
Jaki odtwarzacz DVD do TV Panasonic TX-32LX70P ?

Jaki byłby najlepszy odtwarzacz DVD w cenie do 500zł, aby dobrze współpracował z w/w telewizorem? Dzięki za odpowiedzi i porady w tym temacie.
 

darcun

New member
Bez reklam
Sprawdzanie czasu pracy telewizora.

fiaam napisał:
Mój po właczeniu miał przepracowane 15 minut, aby wejscw menu serwisowe przytrzymaj na telewizorze przycisk "-/V" i trzy razy wcisnij "0 (zero)" na pilocie po czym pusc przycisk "-/V". Masz tam TIME, czyli czas pracy.

A po odczytaniu tej informacji jak wyjść z tego menu serwisowego?
 

fiaam

New member
darcun napisał:
Jaki byłby najlepszy odtwarzacz DVD w cenie do 500zł, aby dobrze współpracował z w/w telewizorem? Dzięki za odpowiedzi i porady w tym temacie.

Wiadomo, żeby dobrze współpracował to najlepiej żeby był Panasonica, wtedy obsługujesz go pilotem z TV i działa Viera Link. Ja jestem zainteresowany tym modelem http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3591 Na Skąpcu jest już od 350 zł, nie wiem tylko czy poprawnie czyta napisy z polskimi znakami. Jesli tak, to ja kupuje ten model.
 

darcun

New member
Bez reklam
fiaam napisał:
Wiadomo, żeby dobrze współpracował to najlepiej żeby był Panasonica, wtedy obsługujesz go pilotem z TV i działa Viera Link. Ja jestem zainteresowany tym modelem http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3591 Na Skąpcu jest już od 350 zł, nie wiem tylko czy poprawnie czyta napisy z polskimi znakami. Jesli tak, to ja kupuje ten model.

W takim razie czekamy jeszcze na inne opinie.Pomóżcie dokonać nam dobrego wyboru.Dzięki !!!!!!!
 

jpk78

New member
Panasonic TX-32LX70

Mam ten TV od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Obraz jest ostry, płynny, dobrze się ogląda eurosport (piłkę nożną i tenis) i inne kanały sportowe, mam telewizje "n" i powiem ze obraz jest naprawdę wysokiej jakości. TV mam podpięty po hdmi i nie występują żadne problemy ani z obrazem ani z dźwiękiem. No nie wiem ale wydaję mi się że to najlepszy tv w tej cenie - płynność jest lepsza niż w sony d3000 co prawda jakość czerni na ekranie jest gorsza od sony d3000 ale trzyma przyzwoity poziom. Długo szukałem, myśłałem nawet o zakupie crt ale cieszę się że wybrałem lcd. Do zalet zaliczę też matową obudowę - żadnych błyszczących plastików i dobrze bo mi by to przeszkadzało w oglądaniu. Pilot jest znakomicie wykonany i świetnie leży w dłoni. Mam też podpięty komputer po złączu d-sub i filmy z kompa chodzą super. troche oczywiście było kombinowania z ustawieniem obrazu na monitor i telewizor. Po prostu trzeba wybrac telewizor jako główny monitor w ustawieniach karty graficznej i wtedy filmy wyświetlają na telewizorze a nie na monitorze. Mała rada najlepiej sklonować obraz z monitora na telewizor i poźniej zamienić obrazy monitora i telewizora - da się to zrobić w ustawieniach karty graficznej - Ati Control Panel. Mam kartę ATI Radeon w kompie ale pewnie na GForce tez będzie dobrze chodzić. Cóż mogę polecić technologię 100hz w lcd, powoduje ona ze ruch obrazu stal sie bardziej płynny przy czym mi osobiście podoba sie bardziej 100 hz w panasonicu niż w sony. Dobre 100 hz ma także sharp ale niestety ma błyszczącą obudowę i jest droższy. Cena sony tez jest wysoka i dlatego wybrałem ten. Kupiłem przez neta w Agito i nie żałuje. Jak narazie wszystko w porządku i jestem zadowolony z wyboru. Warto było wybrać ten model. Pozdrawiam

zalety.gif
Zalety
płynność, ostrość obrazu (100hz + 6ms czas reakcji panelu)
szerokie kąty oglądania (obraz oglądany pod dużym kątem nie traci na jakości)
dobry dźwięk z głośników
dobrze skonstruowany pilot (świetnie leży w dłoni)
ładne i czytelne menu
matowa obudowa
dobra współpraca z dekoderem telewizji "n" po hdmi (obraz i dźwięk chodzą bez problemów)
dobra cena - jak na razie to chyba najtańszy tv z technologią 100hz

wady.gif
Wady
formatowanie obrazu (nie jest źle ale mogłoby być lepiej)
Średni poziom czerni na ekranie (ale na szczęście czerń jest czarna a nie granatowa lub szara jak to na niektórych tv lcd)
 

lukas63

New member
Jak odróżnić model na Europę Zachodnią (LX70F ) a na Polskę (LX70P) - gdzieś na obudowie będzie napisane jaki to model ? może w menu serwisowym to będzie? a może w inny sposób można to zobaczyć? Nie chcę żeby mi wciśnięto gdzieś model na EUropę Zachodnią
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Jak odróżnić model na Europę Zachodnią (LX70F ) a na Polskę (LX70P) - gdzieś na obudowie będzie napisane jaki to model ? może w menu serwisowym to będzie? a może w inny sposób można to zobaczyć? Nie chcę żeby mi wciśnięto gdzieś model na EUropę Zachodnią

Na tyle obudowy jest naklejka, na kartonie także, mój karton nie miał napisów w języku polskim. Był tam angielski,niemiecki,czeski itp. ale polskiego nie było. Telewizor został wyprodukowany w Czechach.
 
Ostatnia edycja:

lukas63

New member
Panowie mam problem - zakupiłem dzisiaj ten tv i nie ma obrazu w nboxie przez hdmi - nawet przyciskając res w nboxie przełączając w tryb dvi nie ma obrazu - co to może być - kijowy kabel czy co?
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Panowie mam problem - zakupiłem dzisiaj ten tv i nie ma obrazu w nboxie przez hdmi - nawet przyciskając res w nboxie przełączając w tryb dvi nie ma obrazu - co to może być - kijowy kabel czy co?

Napisz jaki masz kabel i jaki model nboxa, czy czasem nie BXZB z którym wszyscy mają problemy. Najpierw włącz telewizor, potem pstryknij AV i ustaw HDMI1, a dopiero na końcu włącz nboxa. Jak nie zadziała, to zrób reset nboxa - wciśnij na pilocie "setup" a następnie 0359157. Otworzy się menu serwisowe, wtedy wybierz "ustawienia fabryczne"
Ten telewizor na 100% odbiera obraz z nboxa po HDMI, co najwyżej może nie być dzwięku.
 

pp56825

New member
fiaam napisał:
Kup sobie LG za 2000 zł, jest tańszy i nie ma 100 Hz.

Nie no tylko zartowalem, kupilem go tesciowej i jest zachwycona ja sobie niedawno kupilem toshibe 42z3030dg i tez jestem zachwycony ale w toshibie mozna wylaczyc 100Hz choc nie wiem po co bo obraz z 100Hz jest bajka w tych obydwu TV wiec poco wylaczac. Pozdrawiam i zycze milego uzywania Panasa.
 
Do góry