Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

qazar

Member
Bez reklam
Jesli idzie o wposlprace po kablu hdmi to jest srednio ;) lepiej na Nvidi niz ati (oglnie te karty cieko cos sobie z tym radza) ale sa narzedzia do kalibracji jak powerstrip . Co do obrazu po vga to braz ostry jak zyleta wiec takie polaczenie mozna smialo uzywac :)

ach jak dostaliscie sie do menu serwisowego ?
 

bullet1st

New member
Co myślicie w ogóle o Toshibie 32A3000P, chyba ma podobną matrycę do Panasonica LX70P, bo w danych jest też podana IPS. Jeśli ma ktoś namiary na test tego tv to proszę o podanie linka.
 

jpk78

New member
Mam Panasonica lx70P od wczoraj - obraz ze zwyklej anteny (łapie 2, 3, tvn i polsat). Mam zwykla antene pokojowa. Tv odbiera dobrze wszystkie kanały (nie ma zakłóceń). Odbiór jest czysty. Podoba mi sie ten TV teraz wiem ze dobrze zrobilem bo myslalem o tradycyjnym TV ale dobrze ze wybrałem LCD ;)
 

SlawekR

New member
bullet1st napisał:
Co myślicie w ogóle o Toshibie 32A3000P, chyba ma podobną matrycę do Panasonica LX70P, bo w danych jest też podana IPS. Jeśli ma ktoś namiary na test tego tv to proszę o podanie linka.
To jest budżetowa Toshiba, w ogóle nie można jej porównywać z LX70, to nie ta klasa, ani przedział cenowy.

Zaszeregowałbym ją ze 2 klasy niżej. A posiadanie matrycy określonego typu jeszcze niestety o niczym nie przesądza. Idąc takim tokiem rozumowania można by powiedzieć, że Fiat Panda I VW Golf to samochody tej samej klasy, bo oba mają przecież 4 koła i silnik :D.

Nawet niektóre tanie LG i Philipsy są na IPSie i wcale nie należą do specjalnych "orłów" w dziedzinie jakości obrazu. Tak, że matryca matrycy nie równa, nawet pomimo że tego samego typu. To nie jest niestety aż tak proste, żeby po samym typie matrycy móc zaszeregować TV pod względem jakości obrazu. Oczywiście przy danym typie matrycy można się spodziewać ogólnych tendencji do pewnych cech obrazu, ale i tak diabeł tkwi w szczegółach.
 
Ostatnia edycja:

piotrek219

New member
jakie kable?

Witam wszystkich forumowiczów.Zakupiłem właśnie telewizorek (jak w temacie),do tego mam nagrywarkę DMR-EH57 i N-boxa.Chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko najlepiej ze sobą podłączyc,jakimi kablami co z czym.I drugie pytanie czy z N-boxa będzie możliwość nagrywania na nagrywarkę.Dzięki za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
 

yurek99

New member
Witaj Piotrek!
Jaki kabelek miałeś w pudle DMR EH57? I jeśli można w jakim sklepie internetowym dokonałeś zakupu?
Jesteś zadowolony z nabytego sprzętu? Pozdrawiam.
 

piotrek219

New member
yurek99 napisał:
Witaj Piotrek!
Jaki kabelek miałeś w pudle DMR EH57? I jeśli można w jakim sklepie internetowym dokonałeś zakupu?
Jesteś zadowolony z nabytego sprzętu? Pozdrawiam.

Znajomy załatwil mi w hurtowni , której pracuje.W nagrywarce byl tylko cinch, ale ja mam wszystkie kable tylko nie wiem co z czym podłączyc.Narazie nie jestem zadowolony bo nic nie jest podłączone czekam na jakąś podpowiedz.
 

urbi1977

New member
Panasonic TX-32LX70P

Witam wszystkich.Prosze o pomoc. W Lipcu tego roku kupiłem telewizor lcd Panasonic TX-32LX70P wszystko dobrze chodziło przez dwa tygodnie.Po tym czasie zuuważyłem odbicia sygnału,pierw myślałem że to coś z kablówką potem że może czułość głowicy ale po podłączeniu nboxa hdtv po wyjściu component tak samo widać odbicia i lekko rozmyte kontury,tak samo po podłączeniu polsatu cyfrowego przez euro.Telewizor oddałem do serwisu do katowic (PEMEX) szczerze odradzam - wyleżał sie 3 tygodnie i wrócił w takim stanie jak wyszedł odemnie.Możecie polecić mi dobry serwis panasonica na śląsku - telewizor ma dopiero niecałe 3 miesiące.Może miał ktoś podobny problem.Będe bardzo wdzięczny za pomoc -dzięki z góry
pozdrawiam Darek
 

robson13

New member
anti2k napisał:
Witam,
zauważyłem dziwną przypadłość w swoim panasonicu, mianowicie przy szybkich scenach w przypadku jak tło jest jednolite np. czarne lub białe poruszające się postacie/przedmioty zostawiają za sobą takie białe pionowe kreseczki. Poszedłem dalej, podłączyłem tv do pc, w paint'cie rozciągniętym do całego ekranu ustawiłem czarne tło, uruchomiłem okno notatnika i zacząłem je szybko przesuwać w lewo i prawo. Efekt dokładnie taki jak na filmach, okno notatnika przez ułamek sekundy zostawia za sobą białe pionowe kreski (większe i mniejsze). Czy u Was dzieje się podobnie, nie wiem czy to przypadłość tego modelu, czy mój tv nadaje się do serwisu. Jak macie czas i chęć to przetestujcie, link niżej pokazuje jak ja to przetestowałem.
http://62.121.87.223/~anti2k/panas_test.jpg
Witam, Mam podobne objawy jak u Ciebie robiłeś coś z tym, dałeś telewizor do serwisu. Czy ktoś jeszcze zauważył coś podobnego?
 

anti2k

New member
Nic z tym nie zrobiłem, ten typ matrycy ma taka przypadlosc. Sprawdzalem kilka modeli i dokladnie w tych samych miejscach filmu efekt jest zauwazalny, az dziw bierze, ze inni tego nie dostrzegaja. W pracy mam panorame della tez na s-ips alpha i dokladnie efekt jest ten sam. Niestety trzeba sie przyzwyczaic, chociaz wydajac tyle kasy pozostaje pewien niesmak.
 

greg64

Member
TX26lx70p

Witam!!

Wiem, że ten temat był już poruszany ale chcę się upewnić czy ten telewizor jest naprawdę tak dobry. Mam zamiar go niebawem kupić więc proszę o opinie na jego temat.

Pozdrawiam!
 

qazar

Member
Bez reklam
mam 32 cale i jest poprostu znakomity, dvd,blu-ray i gry w hd powalaja wygladem, clakowity brak smuzenia i przeogromne katy widzenia ;) POLECAM!!!!
 

zxx

New member
greg64 napisał:
Tak ale ja głównie będę oglądał kablówkę - czyli SD, czy w tym przypadku też jest tak dobrze?

Mam go w wersji 32" i powiem, że jakość sygnału SD mnie zaskoczyła na plus. Szczerz po tym widziałem w różnej maści sklepach "dla idiotów" raczej nie spodziewałem się fajerwerków, ale naprawdę mile zostałem zaskoczony. Oczywiście dużo zależy od sygnału. Najlepiej odbiera TVN i TV2. Sygnał mam z kablówki Multimedii.
 
Do góry