Panasonic LX60

miro72

New member
lx600

mam pytanie co do lx600 gdzie ma glosniki po bokach czy pod ekranem bo nigdzie nie pisze a jest szerszy np od lx60 i czy kos widzial jak gra a moze ktos go testowal Mialem kupic sonowke v2ooo ale poczekam jeszcze na opinie i test tego lx600 Zostal mi jeszcze tydzien do namyslu Czekam na jakas podpowiedz Pozdrawiam
 

Vigo

New member
GDA napisał:
....
  • Gniazdo wejściowe nie jest przeznaczone do podłączenia komputera :(
I to jest zasadnicze pytanie, bo to że jakieś fragmenty obrazu zostają ucinane to jakoś można przeżyć, ale jeżeli taki sposób podłączenia PC z tym TV ma spowodować jakąkolwiek usterkę to już gorzej,
czemu miał służyć taki zapis w instrukcji ?
Żadnych usterek to nie wywoła - nieodpowiedni dla tego TV sygnał po prostu nie będzie wyświetlany.
Zapis oznacza, że TV stosuje overscan do sygnałów z HDMI (czego by nie było dla wejścia przystosowanego do sygnałów z PC) oraz, że nie są akceptowane typowe rozdzielczości "komputerowe " typu 800x600 czy 1024x768. Z PC można zapodać tyle, ile ma fizycznie matryca, czyli 1366x768, ale ten TV tego nie wyświetli :(

I to tyle,
Vigo
 

miro72

New member
WITAM Mam pytanie do Kikiego Czy robiles juz prezetacje tego lx600 i jak on wypada na tle twoich ulubiencow czyli sharpa jvc i loewe bo parametry ma dobre a niektore lepsze np kontrast 2400 no i panel IPS I co sadzisz o V2000 bo jak narazie jego chce kupic tylko prosze obiektywnie :D Narka
 

GDA

New member
Dziękuję Vigo za rozwianie moich wątpliwości, nie pzoostaje nic innego jak zakupienie kabla DVI>HDMI i spróbowanie powalczenia z obrazem ;)

czy kable z Allegro mają dobrą jakość? czy też lepiej zainwestować 4 razy więcej w "sklepowe" ?

miro72 - to jest temat o serii 60 zadaj swoje pytanie w temacie o serii 600 który jest wyżej/niżej na tym forum
 

grzes

New member
Hdmi_hdcp

Serie 60 i 600 mają HDCP.
Informację uzyskałem w dziale technicznym Panasonic Polska.
Pochodzi ona od producenta.

Pozdrawiam, GZ
 

Axl2000

New member
Panasonic 26/32LX60

Jak zdemontować mu podstawke, odkrecilem ja od tej obrotowej części i dalej nie mam pojęcia a chciałbym zawiesić go na ścianie...jakies sugestie? W instrukcji nicość...
 

TKIZZ

New member
32LX60 i komp

No i udalo sie!!! :D Po wielu bojach wreszcie udalo mi sie wyswietlic obraz z kompa na TV. Pomoglo zainstalowanie ATI "CATALYST Control Center". Sam pulpit windowsa wyglada slabo, ale gdy tylko odpalilem demko Panasonica (Wonder of Nature w 720p) to mnie zatkalo! :shock: Obraz po prostu super. Pozniej obejrzalem jeszcze trailery filmow "Spiderman 2" i "White Noise" oczywiscie w 720p. Ktos juz napisal na tym forum, ze do jakosc HD szybko sie czlowiek przyzwyczaja. Ja po przelaczeniu na obraz z kablowki po prostu nie moglem patrzec bo jakosc w porownaniu do HD jest zalosna. :)

PS. Nie potrzeba zadnych super kabli DVI - HDMI. Ten tani ktory kupilem na allegro spisuje sie znakomicie.
 

TKIZZ

New member
Link to aukcji przeslalem na priv, a jesli chodzi o dzwiek to nie przesylalem go w zaden sposob do TV bo chodzilo mi przede wszystkim o uzyskanie na moim odbiorniku obrazu w 720p. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiscie że LX 600 dołączył do najlepszych- zdecydowanie.
Tyle że walczymy jeszcze z jednym problemem.
Sony V 2000 -jak zgodnie podkreslają Ci co mieli go u siebie w domu -przereklamowany. Jeszcze nigdy nie znalazł nabywcy na prezentacjach. Zawsze konkurenci go pokonywali .I to różni.
Ja uważam że jest też wart sprawdzenia - ale wymaga dobrego sygnału.
pozdrawiam
 

cygan1976

New member
jestem zdruzgotany tym co zobaczyłem....

Witam wszystkich....od miesiąca przymierzam sie do kupna tv LCD...nie bede ukrywałze wybór padł na Panasonica 32LX60P....szukajac w necie informacji o tym tv, czytałem wiele pochlebnych recenzji, uzytkowników, jak i fachowców w tej dziedzinie..duzo równiez czytałem na tym forum, nie ukrywam ze decyzja na tak ( czyt. kupno) padła dzieki wam forumowicze...
Dzisiaj pojechałem zobaczyc "na żywo" ten model , najpierw MM... i przeżyłem szok!! To co zobaczyłem,wprawiło mnie w osłupienie...obraz na tym TV tragedia....spytałem na jakim sygnale ten tv działa, otrzymałem odpowiedz ze na "kablu" analogu..obraz jakis z przebiciami,odbiciami,jakas siatka w tle, kolory jakies rozmyte, brak ostrości kolorów, na która tak liczyłem jadac lookać telewizorek...
No ale nic mysle sobie, słaby maja sygnał,w dodatku rozdzielony na prawie 200 telewizorow...pojechałem do Euro...i tam to samo....poprosiłem pana tam obsługujacego aby choc właczym mi obraz z DVD...ok właczyl mi z odtwarzacza SONY, poprzez kabel euro....i poprawa była niewielka, kolorki byly juz dosc ładne, wyraziste, ale efekt jakiegos odbicia, kontury postaci jakies rozmyte, na jasnym tle bylo widac "pikseloze", właczona była płyta DVD-5...następnie pan właczył mi płyte demo, gdzie przypuszczałem obraz bedzie juz żyleta..ale w dalszym ciągu to samo....!!!!

dlatego pytam jak to jest ? skad sie biora tak dobre opinie tego telewizorka..miała być super( czyt.bardzo dobra) czerń, kolorki bardzo dobre, miał odbierac bardzo dobrze w sygnale PAL.....bo to co zobaczyłem na własne oczy ....niestety ale zniechęciło mnie do kupna tego modelu!!!....pojechałem zobaczyłem i wróciłem zniesmaczony....ale z drugiej strony dobrze ze najpiew zobaczyłem a nie kupowalem w necie w ciemno....stad mam mnóstwo obaw czy w domciu u mnie odbiór byłby lepszy..a mam kablówke Multimedia....
 

saxophonic

New member
cygan1976 napisał:
Witam wszystkich....od miesiąca przymierzam sie do kupna tv LCD...nie bede ukrywałze wybór padł na Panasonica 32LX60P....szukajac w necie informacji o tym tv, czytałem wiele pochlebnych recenzji, uzytkowników, jak i fachowców w tej dziedzinie..duzo równiez czytałem na tym forum, nie ukrywam ze decyzja na tak ( czyt. kupno) padła dzieki wam forumowicze...
Dzisiaj pojechałem zobaczyc "na żywo" ten model , najpierw MM... i przeżyłem szok!! To co zobaczyłem,wprawiło mnie w osłupienie...obraz na tym TV tragedia....spytałem na jakim sygnale ten tv działa, otrzymałem odpowiedz ze na "kablu" analogu..obraz jakis z przebiciami,odbiciami,jakas siatka w tle, kolory jakies rozmyte, brak ostrości kolorów, na która tak liczyłem jadac lookać telewizorek...
No ale nic mysle sobie, słaby maja sygnał,w dodatku rozdzielony na prawie 200 telewizorow...pojechałem do Euro...i tam to samo....poprosiłem pana tam obsługujacego aby choc właczym mi obraz z DVD...ok właczyl mi z odtwarzacza SONY, poprzez kabel euro....i poprawa była niewielka, kolorki byly juz dosc ładne, wyraziste, ale efekt jakiegos odbicia, kontury postaci jakies rozmyte, na jasnym tle bylo widac "pikseloze", właczona była płyta DVD-5...następnie pan właczył mi płyte demo, gdzie przypuszczałem obraz bedzie juz żyleta..ale w dalszym ciągu to samo....!!!!

dlatego pytam jak to jest ? skad sie biora tak dobre opinie tego telewizorka..miała być super( czyt.bardzo dobra) czerń, kolorki bardzo dobre, miał odbierac bardzo dobrze w sygnale PAL.....bo to co zobaczyłem na własne oczy ....niestety ale zniechęciło mnie do kupna tego modelu!!!....pojechałem zobaczyłem i wróciłem zniesmaczony....ale z drugiej strony dobrze ze najpiew zobaczyłem a nie kupowalem w necie w ciemno....stad mam mnóstwo obaw czy w domciu u mnie odbiór byłby lepszy..a mam kablówke Multimedia....


Witam
Mam ten TV od kwietnia (moje wcześniejsze posty) problem istnieje w regulacji odbiornika,na początku miałem podobne wrażenia,po przywiezieniu TV do domu szok! obraz tragiczny! pokseloza, ziarno.
Po kilku dniach kombinacji z kablami,ustawieniem tv wszystko było ma dobrym poziomie.
Odbiornik jest wymagający w stosunku do sygnału jaki jest podawany (kablówka,sygnał z dvd).
Generalnie po ponad 6 miesiącach jestem zadowolony,ale należy brać pod uwagę ograniczenia technologii LCD.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MadMax

New member
To ja z kolei jestem w trakcie zwrotu telewizora. Generalnie jest tak jak napisał saxophonic. Obraz z dobrego sygnału (filmy DVD i HD) jest jak najbardziej w porządku, jednak przy słabej jakości daje się bardzo we znaki. Mam u siebie C+ i z odległości ok. 3m da się jakoś oglądać (przy zmniejszeniu ostrości na minimum). Najbardziej jednak po przesiadce z crt zabolał mnie brak czerni (no może jest, ale marna, świecąca namiastka czerni).
Powiem tak gdybym oglądał TV głównie w dzień to prawie w ogóle to nie przeszkadza, jednak siadam przed telewizorem zwykle wieczorem i w nocy i dopiero wtedy najbardziej widać jego wady. Z koloru czarnego robi się bardziej szary, pomaga zmniejszenie podświetlania i jaskrawości, ale traci się wtedy sporo szczegółów i kolory. W ciemności widać dokładnie również jego słaby kontrast.
Nie chcę Ci odradzać zakupu, ale jedynie napisać, na co musisz być przygotowany.
Jeśli masz taką możliwość to sprawdź jak gra w zaciemnionym pomieszczeniu, wtedy będziesz wiedział wszystko.
W moim przypadku przesiadam się na 37PV60.
 
cygan1976 napisał:
Witam wszystkich....od miesiąca przymierzam sie do kupna tv LCD...nie bede ukrywałze wybór padł na Panasonica 32LX60P....szukajac w necie informacji o tym tv, czytałem wiele pochlebnych recenzji, uzytkowników, jak i fachowców w tej dziedzinie..duzo równiez czytałem na tym forum, nie ukrywam ze decyzja na tak ( czyt. kupno) padła dzieki wam forumowicze...
Dzisiaj pojechałem zobaczyc "na żywo" ten model , najpierw MM... i przeżyłem szok!! To co zobaczyłem,wprawiło mnie w osłupienie...obraz na tym TV tragedia....spytałem na jakim sygnale ten tv działa, otrzymałem odpowiedz ze na "kablu" analogu..obraz jakis z przebiciami,odbiciami,jakas siatka w tle, kolory jakies rozmyte, brak ostrości kolorów, na która tak liczyłem jadac lookać telewizorek...
No ale nic mysle sobie, słaby maja sygnał,w dodatku rozdzielony na prawie 200 telewizorow...pojechałem do Euro...i tam to samo....poprosiłem pana tam obsługujacego aby choc właczym mi obraz z DVD...ok właczyl mi z odtwarzacza SONY, poprzez kabel euro....i poprawa była niewielka, kolorki byly juz dosc ładne, wyraziste, ale efekt jakiegos odbicia, kontury postaci jakies rozmyte, na jasnym tle bylo widac "pikseloze", właczona była płyta DVD-5...następnie pan właczył mi płyte demo, gdzie przypuszczałem obraz bedzie juz żyleta..ale w dalszym ciągu to samo....!!!!

dlatego pytam jak to jest ? skad sie biora tak dobre opinie tego telewizorka..miała być super( czyt.bardzo dobra) czerń, kolorki bardzo dobre, miał odbierac bardzo dobrze w sygnale PAL.....bo to co zobaczyłem na własne oczy ....niestety ale zniechęciło mnie do kupna tego modelu!!!....pojechałem zobaczyłem i wróciłem zniesmaczony....ale z drugiej strony dobrze ze najpiew zobaczyłem a nie kupowalem w necie w ciemno....stad mam mnóstwo obaw czy w domciu u mnie odbiór byłby lepszy..a mam kablówke Multimedia....
Oglądając ten TV odniosłem podobne wrażenie, pisałem o tym kiedyś tu na forum, ale mnie zakrakali. Marketing działa.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja rowniez myslalem o zakupie tego LCD Panasonica, jednak chyba zdecyduje sie raczej na plazme Panasa 37PV, Mad Max, daj znac jakie wrazenia po zakupie tej plazmy po jej zakupie w porownaniu z LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś forumowicze z Elbląga przyjechali po LCD - z mocnym postanowieniem finalizacji zakupu. Wyjechali z plazmą 37 PV 60.
Jesli ma być LCD to nie niżej niż 32 LX 600 w modelach Panasonica.
pozdrawiam
 

deoc

New member
No widzisz kiki Ty to sprzedajesz i zachwalasz to co jest obecnie na TOPie czyli co chcesz sprzedac... kupujac 32LX60P kilka miesiecy temu - tez byl zachwalany i polecany... teraz polecasz LX600 a za 6miesiecy bedzie LX70 i LX700 wiec troche to dziwne.... inna rzecza jest odbior sygnalu, bo ja na niego nie narzekam - wiem o tym ze zwykly sygnal PAL ogladany z 3m na LCD nie bedzie super... poza tym po podlaczeniu n i ogladaniu DiscoveryHD czy jakiegokolwiek filmu w HD jest 1000x lepiej - obraz super... a co do tej Waszej czerni to juz nie przesadzajcie - owszem moze i jest lekko "szara" ale na pewno to nie przeszkadza bo dopiero wtedy widac co sie dzieje w tym czarnym tle (a uwiezcie mi ze sie dzieje ;)) ) Moze w ogole osoby ktore chca kupic nowy telewizor niech sie zastanowia i poznaja wszystkie zalety i wady nowych technologii a pozniej dokonaja wyboru organoleptycznie.... bo zakup w ciemno moze byc bardzo rozczarowujacy (owszem tu z pomoca przychodzi prezentacja w domu na wlasnym "zrodle")
 
Do góry