Panasonic LX60

Sergiej

New member
Witam!
Mam pytanie do Was, kupiłem Panasonica 32LX60P i kino SC-HT855, i połączyłem kablem EURO (ze starego video), ale mam zamiar kupić kabel HDMI,
czy sam kabel HDMI wystarczy żeby słuchać foni z TV na kinie, czy musze mieć jeszcze kabel RCA, doradzcie, bo nie wiem czy:
kupić sam kabel HDMI i to wystarczy?
czy dodatkowo kupić kabel RCA do foni?

Pozdro
Sergiej
 
Sergiej napisał:
Witam!
Mam pytanie do Was, kupiłem Panasonica 32LX60P i kino SC-HT855, i połączyłem kablem EURO (ze starego video), ale mam zamiar kupić kabel HDMI,
czy sam kabel HDMI wystarczy żeby słuchać foni z TV na kinie, czy musze mieć jeszcze kabel RCA, doradzcie, bo nie wiem czy:
kupić sam kabel HDMI i to wystarczy?
czy dodatkowo kupić kabel RCA do foni?

Pozdro
Sergiej

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6394
 

Axl2000

New member
kiki napisał:
witam
wiele osób zwracało sie z podobnym problemem. Kilka osób miało poprostu inny rodzaj słuchu , ale są też osoby z nadciśnieniem które słyszały coś co myśmy nie słyszeli. Więc przyczyn moze byc więcej.
Ale trzeba walczyć z serwisem. Tym bardziej że 26 LX 500 juz są po 2699 zł. A nowe modele stoja juz u drzwi.
pozdrawiam

o właśnie...ja nie dość że mam nadciśnienie (serio mowie) to jestem wrażliwy na średnie i wysokie tony i słysze je czysto i wyraźnie...i teraz pytanie, jak walczyć z serwisem? Mowia mi ze naprawa tego jest niemozliwa i taki urok tego modelu...no ale w specyfikacji nie ma napisane "robi za konikapolnego w srodku nocy" Prosze o jakas porade...(mimo ze cyka juz ciszej po walnieciu to niekiedy dalej to slysze dosc wyraźnie)
 

TKIZZ

New member
32LX60 jako monitor przy kompie

Witam!
Dzis chcialem podlaczyc 32LX60 do kompa.
Mam starego Radeona 8500 z wyjsciem DVI. Zakupilem na allegro kabel DVI - HDMI (31,99 zł + koszty przesylki :) ) i wszystko ladnie przygotowalem oraz podlaczylem. Po odpaleniu kompa wlaczylem TV, ustawilem na odbior z HDMI1 (w ten slot wlozylem kabel) i.... NIC! :( Czy moze ktos mi pomoc i powiedziec co mam zrobic? Bede wdzieczny za pomoc.
 

saxophonic

New member
Ja to robie skutecznie ,mam ATI radeon 7000 z najnowszymi sterownikani,zero problemów ,fakt całego pulpitu nie można wyświetlić (sprawa sterowników i rozdzielczości TV-LCD) alt jakość obrazu jest super ,ze nie wspomnę o materiałach HD.
A tak na marginesie dodam ze przy 512 MB pamięci i procku AMD 1800+ chodzi wszystko nawet 1080i
Pozdrawiam
 

deoc

New member
Wiesz co? Moze kabel masz zepsuty? Albo podlacz do HDMI2 (ja go uzywam) pierwszego dnia podlaczalem do ATI 9600Pro i smigal - teraz na GF6600GT smiga az milo - moge sobie dostosowac wielkosc pulpitu do TV - co prawda co do super ostrosci wszystkiego na pulpicie to bym sie nie przyznal, ale jak wlaczysz film czy gre to juz jest super !! Wiec moze kabel z allegro trefny?? (ja kupilem kabel firmy Hama - w MM - razem z TV :/)
 

Vigo

New member
Harry Lloyd napisał:
HDMI obsługuje chyba tylko sygnały 480, 576, 720 i 1080, dlatego kompa raczej nie podłączysz.
Mój komp generuje 1280x720 50Hz i chodzi pięknie z LX60 po HDMI. Niestety karta (Radek 9000) nie generuje 1080i. Jest dostępne 1920x1080, ale tylko 30Hz z przeplotem , a 50Hz już progressive.
Mam więc 1080i na 30Hz lub 1080p 50Hz, czego TV nie akceptuje.

Pozdrawiam,
Vigo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdzaliśmy w dokumentacji Panasonic Polska - MA.
Zadzwoń do produkt menagera Panasonic Polska. Dostaniesz wyczerpujacą odpowiedź.
pozdrawiam
 

GDA

New member
Witam po raz pierwszy na forum :)
Na wstępie dziękuję za wszystkie rady w tym temacie które spowodowały moją decyzję o zakupie tego TV, od wczoraj jest szczęśliwym nabywcą LCD 32LX60P - zakupiłem go w Jonczaku za 3499 zł

Do tego telewizora przymierzałem się od soboty - czytałem forum, jeździłem po sklepach oglądając różne obrazy, tylko Jonczak pokazał mi jak ten TV zachowuje się z CATV UPC - o ile w sklepie było całkiem poprawnie (rozdzielony sygnał na kilka TV) o tyle w u mnie w domu już rewelacja (widać instalacja kablowa spełnia u mnie wszystkie normy ;) )

Ten model wybrałem pomiędzy LE a LX - oglądałem wszystkie razem w dwóch formatach 26 i 32'' - wybór padł oczywiście na model LX - wiekszy kontrast matrycy, 2 x HDMI, lepszy dźwięk który naprawdę wystarcza po ustawieniu korektora dźwięku

Obraz z PC również bardzo poprawny ale puszczony po mojej aktualnej instalacji kablem EURO z wyjścia telewizyjnego, przymierzam się do zastosowania kabla DVI > HDMI czyli sposobu połaczenia który był tu wielokrotnie poruszany ale nurtuje mnie również sprawa używania złącza HDMI jak cytowanego kolegi:

speeder napisał:
Martwi mnie jedna rzecz, mianowićie w intrukci przeczytałem że złącza hdmi nie są przeznaczone dla sygnału PC, no i teraz nasuwa się pytanie, czy ja źle to interpretuje, czy okaże się że któregoś razu spale matryce puszczając sygna z PC...
Czy może ktoś autorytatywnie odpowiedzieć na tą wątpliwość :confused:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Vigo

New member
GDA napisał:
.....złącza hdmi nie są przeznaczone dla sygnału PC.....
....Czy może ktoś autorytatywnie odpowiedzieć na tą wątpliwość :confused:
....

Brak obslugi sygnalu z komputera oznacza w praktyce dwie rzeczy:

1) LX60 nie skaluje obrazu podanego na HDMI i akceptuje TYLKO takie rozdzielczości i częstotliwiści, jak w tabelce w instrukcji - między innymi HD o parametrach 720p/50Hz i 1080i/50Hz. Taki obraz można wygenerować z większości kart graficznych (w moim Radeonie 9000 jest 1280x720/50Hz, a już 1080i się nie da...).
Do TV przystosowanego do pracy z PC można zapodać niemal każdą rozdzielczość i zawsze "jakiś" obraz będzie widoczny. W LX60 jak nie trafisz w rozdzielczość i częstotliwość, nie zobaczysz NIC (łatwo przy tym stracić kontakt z kompem, jak wetnie wizję na monitorze i TV równocześnie...mi pomógł w testach drugi komp i VNC).

2) Obraz (720p/50Hz - innego nie mam) jest wyświetlany z lekkim "overscanem" (obraz jest jakby ciut "za duży" i np. około połowy szerokości paska zadań windy jest poza ekranem). TV jest więc przystosowany do sygnału kinowo/telewizyjnego i tak, jak w każdym TV, specjalnie rozciąga sie obraz nieco poza krawędzie ekranu, aby nie było widać ewentualnych "śmieci" lub czarnych marginesów na krawędziach (po bokach) obrazu.
W sprzęcie przystosowanym do pracy z PC nie robi się overscana, aby widać było 100% obrazu z komputera.

UWAGA: ostrość obrazu z PC jest najlepsza, jak wyłączymy z menu obrazu "P-NR" - ten filtr ewidentnie nie służy obrazowi z kompa.

Pozdrawiam,
Vigo
 

GDA

New member
Dziękuje za obszerną wypowiedź ale mi generalnie chodzi o o tą część instrukcji:

Połączenia str. 26

  • Złącze HDMI jest typu A
  • Wejście HDMI2 przeznaczono tylko dla sygnałów cyfowych
  • Urządzenia nie posiadające wyjść sygnałów cyfrowych powinny być podłączone do wejść typu "Component" "S-Video" lub "Scart" odbierających sygnały analogowe
  • Gniazdo wejściowe nie jest przeznaczone do podłączenia komputera :(
I to jest zasadnicze pytanie, bo to że jakieś fragmenty obrazu zostają ucinane to jakoś można przeżyć, ale jeżeli taki sposób podłączenia PC z tym TV ma spowodować jakąkolwiek usterkę to już gorzej,
czemu miał służyć taki zapis w instrukcji ?
 
Do góry