Panasonic LX60

kloseque

New member
Podłączenie 26LX60 do PC

Witam serdecznie!

Po wielu tygodniach czytania (min. tego forum) zdecydowałem się nabyć Panasonica 26LX60. Będzie służył do oglądania kablówki i grania na konsoli (50:50). Będę go jednak kupował na firmę jako monitor LCD więc muszę mieć "przykrywkę". Czyli muszę mieć możliwość podłączenia go do PC. W karcie graficznej mam tylko wyjście VGA, czyli TV powinien mieć RGB D-sub (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę), a LX60 tego wejścia nie ma... Jak zatem podłączyć go w moim przypadku do PC? Bardzo proszę o pomoc.

A może kupić LG 26 LC2R i problem będzie z głowy. Mocno słabiej będzie grał ten LG?
 

deoc

New member
wiesz do PC mozesz go podlaczyc przez wyjscie S-Video ale to juz nie to - lepiej kup jakas karte graficzna za 150zl dodatkowo i bedzie super :) (kazda karta ma teraz DVI)
 

yaczes

New member
Dzieki za pomoc Panowie.
Jeszcze jed no pytanie: czy widac golym okiem roznice reakcji matrycy (jakosci matrycy?) miedzy Sharpem p55 a LX60?
pozdrawiam
 

lukas20

New member
Wiecie co Panowie czym wiecej czytam na temat tego LCD to coraz mniej wiem ! Mnianowicie chodzi mi o HDMI (HDCP). Posiada ten Lcd HDCP czy nie ?? W instrukcji nie jest nic o tym napisane ! Pytam poniewaz zaniedlugo wchodzi ITI a ich dekoderki maja wlasnie mniec HDCP.:bober:
 

meridas

New member
32LX60P - mała recenzja

Witam,

Czytałem to forum od ponad roku. Przymieżając się do zakupu. Stały problem Plazma czy LCD. Byłem bliski plaźmie, ale te opinie o duszkach mnie wykończyły. Tak, że końcu zdecydowałem się na LCD. Miałem zamiar kupić coś pod choinkę, ale wczoraj w sklepie dla "idiotów" 32LX60P osiągnał cenę jak w Electro-World na promocji (gdzie nie dało się podobno wejść - otwarcie sklepu we Wrocławiu) - nczyli niżej niże we wszelkich sklepach internetowych czy allegro. Więc pod wpływem impulsu kupiłem Panasonica 32LX60P (karty kredytowe są podatne na impulsy :).

Co do TV.
Bałem się jak będzie z obrazem z kablówki (TV Vectra, nieznyt rewelacyjny sygnał). Ale po podłączeniu w domu pełne zaskoczenie.
Z odległości 2m obraz jest OK (powiedziałebym, że lepszy niż na starym Philipsie CRT 25"). Wiadomo, że zależy to od kanału: Polsat - tragedia (ale na CRT też tak było), ale TVN czy Discovery rewelacja.
Z bliska widać wady LCD ale nie oglądam telewizji wsadzając nos w odbiornik. Tak, że z 2.5 (moja odlglość) jest bardzo dobrze.

Podłączyłem odtwarzacz DVD/Divx (po RGB, bo nie mam jeszcze kabala component). I tutaj bym powiedzial, ze bylem zaskoczony in-minus. Tzn. obraz duzo stabilniejszy niz na CRT (tam mi troszke drgal), ale nie jest to gigantyczna roznica niz w CRT, czego sie spodziewalem. Widac (z bliska) ze jest to DivX. Oczywiscie z 2,5 metra to rewelacja.
Z DVD tez nie bylo wiele lepiej, bylo widac mankamenty moich plyt (ale to niestety tylko darmowe filmy z gazet i widac ze ngrania sa zle).
Moze z progrsesive scan bedzie lepiej.

Menu, znosne, ale w Philipsie (CRT) bylo lepiej.
Pilot, brzydkawy i trzeba skierować go na TV.

Podsumowując, ze tą kwotę to telewizor rewelacyjny. Nadaje się do kablówki w co wątpiłem (oczywiście min. 2m).
 

PanLeon

New member
Witam

Od 2 dni jestem posiadaczem LX60P (32"). Ogólnie mówiąc dopiero się go "uczę", no i tu moje pytanie - wczoraj oglądając tv (z anteny naziemnej) w pewnym momencie zauważyłem że przez środek ekranu przebiega pionowa linia rozgraniczająca jak gdyby obraz na dwie części różniące się jakością - wyglądało to tak jak demonstaracja w marketach jakichś opcji wygładzania czy polepszania obrazu - prawa strona "ładna" a lewa gorsza.
Chwilę wcześniej bawiłem się pilotem i być może wywołałem jakąś funkcję? Zacząłem więc ponownie przeglądać menu... i nic nie znalazłem. Efekt był cały czas widoczny bez względu na wybrane źródło obrazu (tuner TV, wejście AV). Wyłączenie zasilania też nie pomogło. Zacząłem przeglądać instrukcję, a gdy ponownie spojrzałem na ekran - było już wszystko OK. Zastanawiawiam się czy jest to jakaś wada, czy może faktycznie przypadkowo włączyłem jakąś funkcję, która po pewnym czasie (kilka minut) się wyłączyła?
Jeżeli ktoś się w tym orientuje to będę baaardzo wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
PanLeon

@Kiki - (post poniżej) dzięki za odpowiedź... ale okazało się że moja radość była przedwczesna - telewizor padł. Na ekranie pojawiły się czerwone pionowe pasy. Jestem w trakcie próby wymiany go w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nie znam takiej funkcji w Panasonicu. Ale być może jest w funkcji serwisowej , którą uruchomiłeś niechcąco.
Jak działa dobrze - to juz tak zostanie.
pozdrawiam
 

Duck

New member
Panasonic 32Lx60P, 32LE60F, 32LXD65F

Jakie sa roznice i czy warto czekac na wprowadzenie do sprzedazy nowych modeli. Kiki licze na Ciebie i innych uzytkownikow forum.
Rozwazalem zakup 32LX60P ale to w inny watku:)
 

Duck

New member
Ok no to Kiki w takim razie jeszcze powiedz bo gdzies ar2 zawinal moj watek co lepiej kupic pytam jako experta Panasia 32LX60P czy sony 32u2000 Sony ma wbudowany tuner cyfrowy i wejscie DVI do PC ale glownie mi chodzi o to co da mi ten tuner cyfrowy, telewizor glownie bedzie sluzyl do ogladania kablowki (Vectra w Legnicy) i pozniej DVD w takim razie lepiej miec ten tuner cyfrowy czy nie bo PC ostatecznie moge podlaczyc po HDMI ale no wlasnie czy panas majac HDMI obsluguje HDCP? czy jest on na pewno HDReady bo na polskiej stronie nic takigo nie widac za to na niemieckiej niby ma znaczek HD Ready czy byly w takim razie robione w dwoch wersjach. Przyznam sie ze jestem zwolennikiem Panasonica ale wszystko jest mozliwe. Prosze o porade TV musi byc w tym miesiacu:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiscie że Panasonic LX 60 . Szczególnie po wczorajszych obnizkach cen jest extra ofertą.
Oczywiste jest również że jest HD Ready.
pozdrawiam
 

roman41

New member
TX-26LX60P a komputer

Mam dostęp do tego telewizora i próbowałem polączyć go z komputerem
ale bez sukcesu-brak obrazu. Grafika kompa Radeon 9200 LE posiada wyjście dvi a telewizor wejście hdmi.
Wyczytałem w internecie,że sygnał z dvi jest "odbierany"
przez hdmi czyli są one w jedną stronę kompatybilne. Jaki popełniam błąd?
Czy może koncepcja jest zła? Czy tylko grafika z wyjściem hdmi będzie widziana przez telewizor. Za wszelkie uwagi dziękuję i pozdrawiam RN
 

Piotr_the

New member
raczej przek kabel dvi-hdmi powino być ok może grafika źle wykrywa LCD ustaw 1280x720 60hz w kompie i spróbuje podłączyć choc wiem, że sa z ty problemy tz. obraz nie miesci sie na całym ekranie przy ATI chyba szczególnie sam nie wiem jak z tym sobie poradzic podobno najlepiej miec monitor komputerowy mieć podłaczony przez d-sub a tv dvi-hdmi oba na raz ale nie jestem tego pewien!
 

lexoduspk

New member
Czy Panasonic 32LX60 ma HDCP ?

Chcialbym sie dowiedziec czy telewizor Panasonic 32LX60 posiada HDCP, poniewaz w instrukcji nie ma zadnej wzmianki na ten temat. Opinie sprzedawcow i forumowiczow sa podzielone, a ja przed kupnem musze to wiedziec, poniewaz zamierzam skorzystac z oferty platformy ITI, a slyszalem ze na telewizorze bez HDCP nie bedzie mozliwe ogladanie programow w wysokiej rozdzielczosci. Z gory dziekuje za odpowiedz.:)
 

raff

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników tego tv.Jestem zainteresowny tym modelem. Byłem w czterech sklepach i oglądałem ten telewizor na różnych dostępnych sygnałach (analog i cyfrowy)i wszędzie było na ekranie tzw. ziarno..Minimalna poprawa była przy ostrości na 0. Porównywałem go z lx50 ,który miał czyściejszy obraz.Czy ten tv faktycznie ma taki obraz?
pozd
raff
 

mkocisz

New member
26lx60p czy 32lx60p ?

Pytanie zadałem w temacie posta. Chodzi mi o to, że z tego co mierzyłem w chacie moja odległość od ekranu wynosi średnio ok. 180 - 240cm. Rozbieżność spora, ale tak rzeczywiście bywa. Dysponuję budżetem, który pozwala na zakup wszystko jedno, czy 26lx60p, czy 32lx60p. Jednak mam spore wątpliwości co do wyboru dlatego, że nie wiem, która przekątna byłaby optymalna. Obecnie oglądałbym to co jest, czyli zwykłą kablówkę. Kompa bym wogóle nie podłączał. Może kiedyś jakieś PS3...ale to tylko "może". Oczywiście chciałbym również oglądać na tym DVD po HDMI (np. z panasonica s52). Doradźcie mi proszę, który model w mojej sytuacji byłby optymalny. Czy 26 nie będzie za mały? Z drugiej strony, czy przy takich odległościach od ekranu nie męczyłyby się oczy przy 32 calach? Sam niestety nie jestem w stanie tego dociec. Nic również nie daje "gapienie" się na te TV w MM, czy innyhc zklepach. Chyba aby to sprawdzić musiałbym siedzieć i oglądać non stop przez parę godzin. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
 
Do góry