Panasonic LX500

boss_mike

New member
Lx500 i filmy na SD

Czy udało się komuś odtworzyć na PC film typu asf nagrany przez Panasonica LX500. Jaki kodek jest do tego potrzebny.
Za informację z góry dziękuje :D !
 

tuptus55

New member
Nie jestem z żadnej partii. Ale męczy mnie ciągłe łączenia tematów na istniejące na forum sprawy tworzonych przez nowych użytkowników. Teraz będę kasował takie posty.
 

jaroslavus

New member
tuptus55 napisał:
Nie jestem z żadnej partii. Ale męczy mnie ciągłe łączenia tematów na istniejące na forum sprawy tworzonych przez nowych użytkowników. Teraz będę kasował takie posty.
Cieszę się, że będzie porządek. To w interesie nas wszystkich. Także na Forum. Pozdr.
 

pandzik

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
HA Przełomowy model lx600?
tak na pewno z tym ,ze ma gorszą czern , widac mniej szczeg( w ciemnych scenach) w obrazie i jednk obraz z vga tez jest gorszy . niz w lx500
Przełomową to ma tylko matrycę bo prawie bez katów.
A cena - lx500 3890zł, lx600 4800zł
Pozdrawiam.

Właśnie,
Jezeli kilka miesiecy temu lx500 był dobrym tv w porównaniu z jvc czy sony , to co sie teraz takiego stało, że teraz już jest za słaby na te tv?
Rozumiem ze lx 600 moze byc lepszy, ale cena lx500 spadła...
 

ortax360

New member
LX500 dalej jest swietnym modelem smiało moze byc por . do np Sonego v2000 lub 2500 czy JVC .
Największy minus to jedno wejscie HDMI .
Cena jest bardzo atrakcyjana 3800 zł to prawdziwa Okazja . ja zapłaciłem 6700zł .

LX600 ma bardzo dobrą matrycę bez katów i kolor w tym 2 x hdmi .

Zamykając przedział cenowy powiedzmy 3800-4000zł
to lx500 nie ma rywali jest jednym z najlepszych.
 
Ostatnia edycja:

jerrry31

New member
"n" przez Lx500

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z "n" poprzez LX500 P. Mam ten Tv od jakiegoś czasu i jestem generalnie bardzo zadowolony (na razie obraz z zwykłej anteny (bardzo mocny sygnał) + DVD - progressive scan przez componenta.) Chcę kupić "n" i nie wiem czy HD dobrze na nim odbiera. Z tego co gdzieś przeczytałem chyba lepiej sie sprawuje LX600. Mam możliwość zamiany mojego TV na LX600. Proszę o wskazówki dot. jakości HD w obu modelach.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Wczoraj miałem okazje zobaczyc na własne oczy tego lcd-ka.
Jest w ofercie rtv_mix_agd w AKS centrum w Chorzowie za troche ponad 4400.
Obok stał sony S i muszę przyznać , że grały bardzo podobnie na słabiutkim sygnale z kablówki...
Jeżeli chodzi o obudowe lx500 to jest dużo lepiej wykonana niż np plazma 37pv60.
Co ciekawe, obudowa jest dośc głęboka, u dołu z tyłu, co może być spowodowane wydajniejszym systemem nagłośnienia...

No cóż, lepiej późno niż wcale
;)
 
Ostatnia edycja:

RipPipPip

New member
Brak TX-26LX500 i co dalej?

Witam jako newbie!

Przymierzam się od pewnego czasu do LCD 26":
- wymiar obserwacji: 1.5 - 2.5m :rolleyes:
- sygnał: DVD z progressive scan lub kabel
- zidentyfikowany i namierzony model LCD: Panasonic TX-26LX500

... no i problem: aktualnie brak wszędzie (sklepy internetowe).
Co robić?

Czekać do końca stycznia a może pojawią się jakieś resztki (równolegle z TX-26LX600 ale ten za drogi :p) czy brać Samsung LE26R72B z pocałowaniem w rękę?:niewiem:

A ceny to mają szansę jeszcze spaść czy teraz już tylko wzrosnąć?
 

kaliber30

New member
Jakie ustawienia w menu serwisowym?

Czy mogłby ktoś podać fabryczne lub własne ustawienia w menu serwisowym 32LX500 ?
Ja w swojej serwisówce chyba coś nie chcący zmieniłem i teraz obraz wydaje mi się zbyt ciemny zarówno w HD jak i SD. Nie wiem czy jest to wina niskiego kontrastu tego odbiornika czy właśnie zmiany ustawień.

Moje obecne ustawienia:

1.Sub-Bight - 2090
2.Sub-Contrast - 579
3.Sub-color - 19
4.Sub-NTSC Tint - 0
5.Sub-Backlight - 460

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Caldrith

New member
Brak lx500

Do posta RipPipPia - dołączam się z żalem.
po dogłębnej lekturze forum też doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji na rynku modeli, lx500 będzie dla mnie najlepszy.
Niestety, nigdzie ich nie ma, obdzwoniłem pół Polski ;]

W jednym sklepie usłyszałem ciekawe informacje. Otóż pan sprzedawca wmawiał mi, że modele lx500 i lx600 to były serie słabsze a teraz topowym modelem jest seria "60". Namawiał mnie właśnie na 26lx60p. Prawdopodobnie, o ile nic się nie zmieni, to jego właśnie kupię... O dziwo, pan sprzedawca mówił, że z lx600 też są duże kłopoty ze sprowadzeniem. Ponoć zawinił ktoś w Panasonicku, zamówił za mało modeli na Polskę... Typowe! ;>

Tak czy siak, nie wiem, co teraz brać :[
 

ortax360

New member
Witam

Nowy 2 lata gwarancji cena 4000zł jest na ebay.de

Lub uzywany 5 miescęcy za 2900zł jest na allegro.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Caldrith

New member
ortax360 napisał:
Witam

Nowy 2 lata gwarancji cena 4000zł jest na ebay.de

Lub uzywany 5 miescęcy za 2900zł jest na allegro.

pozdrawiam

Na ebaya nie wchodziłem.
Tego używanego na allegro również nie znalazłem, natomiast jest aukcja 32LX500F, ponoć nowy na gwarancji, za 4500... Kapkę szmalu sobie liczą (pewnie z powodu deficytu tego modelu).

Ciekawy jestem testów serii "70", która pojawiła się w sprzedaży.
 

ztomi

New member
Witam!!! Co sądzicie o modelu Panasonic TX-32LM70P, przymierzam się właśnie do jego zakupu, co prawda na rynku jest dopiero od kilku dni, ale być może ktoś z was mial już okazję go przetestować??:niewiem:
 
Do góry