Panasonic LX500

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic LX 500 - miał slot na kartę Sd , gdzie mogłeś na tą kartę nagrywać nawet filmy z telewizora , posiada pip i jeszcze kilka innych mozliwości.
Za kilka dni wjadą LX 600 więc moze zaczekaj.
Do klasy cenowej powinieneś koniecznie sprawdzić:
Loewe Xelos
Sony V 2000 / Eisa/
Sharp GD 9
JVC X 70
Samsung m 61

Podaj jakie masz oświetlenie?
Jaki miałeś telewizor ?
 

piotrwzk

New member
Witam

Aktualnie mam 20" SONY który może mieć nawet z 10-12 lat. Pomieszczenie jest 12m2 z baloknem ale mam zaluzje. Dzis byłem w MM i patrzyłęm na M61 i R71/72 i te też całkiem ładnie grają. Nie chcę już czekać na kolejne modele zresztą 32LX600 bedzie pewnei powyżej 6000. Zaczynam się też zastanawiać czy warto dać za cos nowego 6000 skoro R71/72 za 3500-3800 dostanę bez problemu. Myślę że to nie jest zakup na wiecej niż 3-4 lata więc moze nei wrto tyle wydawać. Czy za te 3500-4000 można kupić coś z czego będę zadowolony? Hmm, któż to wie..

Poza parametrami technicznymi musze jeszcze wybrac coś co pasuje nam (czytaj żonce:) do mebli. Czyli raczej nowoczesna obudowa w kolorach srebrno czarych.

Zobacze w sklepach jak grają modele które podałeś.

Co myślisz o:
- 32N71-2x więcej kolorków (czy warto?)
- panosinic ma najlepszy odbiór PAL czyli wiekszość sygnałów jakie będą na nim odtwarzane?

Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr z Gliwic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pamietaj ,ze obraz ogladałeś przy pełnym świetle. I tu się zgadzm
Niestety przy zmniejszeniu oswietlenia - tak dobrze juz nie jest.
Sprawdź Sharpa Ga 8 - do kablówki naprawdę extra i kosztuje 3599 zł
Jesli szukasz w tej klasie cenowej
Ale skoro już zjechałeś z ceny to zostań przy 5000 zł - i sprawdź 32 BV 9 Sharpa i 32 X 70 JVC.
Co do Samsunga - Panasonic / zdecydowanie zostałbym Twoim przypadku przy Panasonic LX 60./
Jeśli się pomylę mozesz spokojnie zwrócić telewizor.
pozdrawiam
Krzysztof
 

piotrwzk

New member
Witam,

Dziś objechałem wszystkie markety ze sprzętem TV i coraz bardziej przekonuję się do 32LX60 (korzystna cena - 3550). Patrzylem tez na Sharpa 32GA9 i JVC V70. Ga9 wypada podobnie jak LX60 ale za to JVC naprawde imponujący tylko że w MM cena makabryczna. W jakiej cenie można go dostać? Od samsunga trochę odrzuca mnie świecąca obudowa i chyba trochę gorsze odtwarzanie PAL-a niż u Panasonica.

Wiesz może kiedy będzie dostępny 32LX600 i jaka będzie jego cena? Czy tez będzie miał możliwość zapisu na kartę SD?

Dzieki za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam
 

deoc

New member
no i jak tam wybor TV?? Bo widze ze jeszcze nie zdecydowales? Ja uzywam 32LX60P od 3miesiecy i nie narzekam - obraz naprawde super - nawet ze zwyklej anteny naziemnej i z odleglosci ok 2-3m - filmy w HDTV ogladam z 2m i obraz miodzio :) Kolory super a i czern w porzadku... Jesli uzywasz monitora LCD to wiesz czego sie mozesz spodziewac po czerni :) A w filmach rzadko kiedy jest tak ze jest czystko czarne tlo... zawsze w tle sa jakies obiekty ktorych normalnie bys pewnie nie zobaczyl bo w CRT zmniejszylbys jasnosc do takiego poziomu, ze szukalbys bohatera :)
W dzien przy dosc duzym naslonecznieniu wyglada lepiej niz na CRT :)
Oczywiscie LX600 pewnie bedzie wypasiony - tylko kup go od NORMALNEGO sprzedawcy ktory da Ci Polska gwarancje i fakture VAT, zebys potem nie zalowal...
 

amstrad

New member
mam pytanie - na karcie 2gb ile minut max nagram w najlepszej jakości obrazu ? i czy ta najlepsza jakość jest faktycznie dobra ?

czy mogę nagrywwać obraz z hdmi i componentt czy tylko euro i naziemna ? (mam zamiar kupić "n" a użyć hdmi).
 

ANDREW

New member
amstrad napisał:
mam pytanie - na karcie 2gb ile minut max nagram w najlepszej jakości obrazu ? i czy ta najlepsza jakość jest faktycznie dobra ?

wczoraj nagrywalem na 32lx500 na karcie 1GB miniSD przez adapterSD. W tzw. najlepszej jakości tv wyswietlil dostepny czas nagrania 88minut. Jakość nie jest jednak powalajaca, glos jakby przez tube (chyba mono), wysietlal 1/4 choc jakby dobrze pomierzyc to moze 1/8 obrazu :).
 

amstrad

New member
z instrukcji angieelskiej wynika że maksymalna karta może mieć 1gb więc dlaczego piszecie że 2gb ? jakość najlpesza filmu to 320x240 co na karcie 1gb daje 1.5h nagrania.

czy 320x240 to nie zamało jak na cały ekran ?! pewnie jeden wielki piksel ?!
 

amstrad

New member
32lx500

mam pytanie o kartę sd.w instrukcji znalazłem info że max to 1gb.
są ludzie na forum którzy mają 2gb - czy jesteście pewni że on to wykrywa ?

i ostatnie pytanie - jak z maskymalną jakością na pełnym ekranie ? są duże piksele ? czytałem że max to 320x240

czy może ktoś umieścić fotki telewizora z filmem w trybie pełnoekranowym ? (ortax360 liczę że twoja oferta jest aktualna ;) )


Serdeczne dzięki.
 
Ostatnia edycja:

JakiśKtoś

New member
Gdzie dokładnie widziałeś, że 26lx500 nie ma HDCP? Ja tylko widzę, że przy 26lx600 jest napisane że ma, a przy 26lx500 nic o HDCP nie piszą. Poza tym oba modele są HD Ready, więc chyba muszą mieć HDCP :confused:
 

ravel

Banned
Witam
Korzystając z forum oraz pomocy użytkowników tych modeli chciałbym podjąć ostateczną decyzję odnośnie wyboru 32Lx60 czy 32Lx500.
Czy lepsza jakość obrazu 32Lx500 przebija 2xHDMI i 600zł niższą cenę 32LX500?
Czy 32LX60 ma filtr grzebieniowy - jeżeli nie czy istotnie wpływa to na jakość obrazu?
Proszę bardzo o poradę ,w tym tygodniu chciałbym zakupić któryś z tych modeli.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli masz wybierać - bierz 32 LX 600. Nawet Panasonic podkreśla że to jego przełomowy model i tu się zgadzam.
Nie pchaj sie juz w LX 500
pozdrawiam
 

ortax360

New member
HA Przełomowy model lx600?
tak na pewno z tym ,ze ma gorszą czern , widac mniej szczeg( w ciemnych scenach) w obrazie i jednk obraz z vga tez jest gorszy . niz w lx500
Przełomową to ma tylko matrycę bo prawie bez katów.
A cena - lx500 3890zł, lx600 4800zł
Pozdrawiam.
 

hoodlum

New member
To mój pierwszy post na tym forum. Właśnie dzisiaj stałem się szcześliwym posiadaczem Panasonica 32LX60. Zastanawiałem się jeszcze między LX 500 i LX 600. Ale ostatecznie wybór padł na 60 ze względu na znacznie niższą cenę i prawie identyczny obraz. Kupiłem go w avansie za 3.499 zyla także myślę, że nie przepłaciłem. Miałem ochotę kupić 600-sete ale doszedłem do wniosku, że pip i slot sd nie jest mi aż tak potrzebny. Jestem very happy:D
 
Do góry