Panasonic LX500

Kwiatek

New member
Ha, Ha, Kolego !! :D Mam mojego cudo 32LX500 już tydzień i z każdym dniem jestem nim coraz bardziej zachwycony :D Sory że się tak długo nie odzywałem - oglądałem telewizję ! :p KOMPONENT ! - kocham to słowo ;) ponieważ właśnie na ten temat mógłbym teraz pisać wiersze i sonaty:) Facet!!! :D Bajka :) Dwa waruneczki, twój DVD powinien mieć Progresiv Scan no i porządne kabelki. Jak podłączysz bez progresiva obraz prawie nie różni się od scarta, ale za to z progresivem.............. aaaa co ci będę gadał :D (.... i pomyśleć że to jeszcze nie koniec możliwości tego TV, bo to rozdzielczość zaledwie 720/576)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
dlaczego?

Kwiatek napisał:
Ha, Ha, Kolego !! :D Mam mojego cudo 32LX500 już tydzień i z każdym dniem jestem nim coraz bardziej zachwycony :D Sory że się tak długo nie odzywałem - oglądałem telewizję ! :p KOMPONENT ! - kocham to słowo ;) ponieważ właśnie na ten temat mógłbym teraz pisać wiersze i sonaty:) Facet!!! :D Bajka :) Dwa waruneczki, twój DVD powinien mieć Progresiv Scan no i porządne kabelki. Jak podłączysz bez progresiva obraz prawie nie różni się od scarta, ale za to z progresivem.............. aaaa co ci będę gadał :D (.... i pomyśleć że to jeszcze nie koniec możliwości tego TV, bo to rozdzielczość zaledwie 720/576)

Dlaczego tak podkreślasz, że DVD musi mieć Progressive?
Nie wystarczy jak w TV ustawisz tą funkcję?
Nie można przecież chyba ustawić i w TV i w DVD jednocześnie Progressive?
 

Kwiatek

New member
Niestety nie. nie każdy DVD (z wyjściem Component) jest wyposażony w Progresiv S. W mojej Yamaha trzeba to włączyć, po czym DVD wyświetla ostrzeżenie że jak TV nie jest wyposażony w progres.s. , wyświetlenie obrazu będzie NIEMOŻLIWE!!!! I tak właśnie było na moim poprzednim TV :cool:
 

deoc

New member
Mysle ze kazdy nad swoim TV bedzie sie zachwycal i zachwalal - najwazniejsze ze kazdy uzytkownik jest zadowolony i TV spelnil jego oczekiwania.... Naprawde stawiajac obok siebie 2TV bedzie ciezko odroznic jakosc przy ogladaniu HDTV czy graniu, bo oba TV sa mam nadzieje dobre... i w przedziale cenowym do 4000 mysle ze nad 32LX60P nie ma co sie zastanawiac... jak masz 1000 wiecej (o juz 25%) to wtedy masz do wyboru wiecej dobrych modeli :) Ja zakladam ze ten TV posluzy mi moze 3-5lat poczym i tak technologia pewnie sie zmieni :) ew. sam bede chcial miec cos nowszego...
 

zbychlew

New member
Witam,
w necie znalazłem coś takiego: http://panasonic.co.jp/pavc/global/cs/sd/connect/sd_connectivity.html

Na samym dole jest informacja, że karty powyżej 2GB nie są wspierane, więc mogą nie działać albo odbiornik odczyta jedynie 2GB.

Dodatkowo proszę o informacje o możliwościach wykorzystania kart SD w TV LCD Panasonic TX-26LX500.

Ogólnie dowiedziałem się, że można oglądać zapisane na karcie zdjęcia.
Po telefonie do infolinii Panasonic dowiedziałem się, że prawdopodobnie można odtwarzać także filmy MPEG4, ale co najważniejsze - ponoć ten TV potrafi zapisać na karcie SD program TV w formacie MPEG4!!!

Niestety na stronie Panasonic nie ma dostępnej instrukcji obsługi do tego modelu, a jedyna wiadomośc, która coś na ten temat mówi jest tu:

http://www.panasonic.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=163&szukaj=sd

Dotyczy to innego modelu TV, ale cyt: "Telewizor Viera, wyposażony w gniazdo kart SD, umożliwia oglądanie na dużym ekranie przechowywanych na karcie SD zdjęć i filmów."

Czy ktoś może to potwierdzić??
Co prawda ten TV już zamówiłem, ale bardzo zainteresowała mnie ta opcja :)

Pozdrowienia
Zbych
 
Ostatnia edycja:

DarekM

New member
Mam karte SD 1GB, wykorzystuję ją w aparacie (tez Panasonic, TZ1) i potem mogę przeglądać zdjęcia na TV. Chodzi to troche wolno, ale można. Co jest ważne - aby zachowac strukturę katalogów, takich jaką tworzy aparat i również format nazw plików (ilośc literek i cyferek w nazwie zdjęcia). Jeśli się tego nie przestrzega, to sie zdjęć na poogląda.:sad:
Jeśli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie filmów, to po pierwsze - w najwyższej jakości nagrania odtwarzany obraz ma wielkość mniej niż 1/4 ekranu. Po drugie - Panasonic nagrywa to własnym kodekiem, który nie tak łatwo ściągnąć z sieci, bo... strona Panasonica od pół roku ma błąd (i jest po japońsku). Co więcej - dzwięk jest kodowany jakimś abstrakcyjnym kodekiem...Sharpa:blagam: . Po pewnym czasie udało mi się ściągnąc wszsytkie kodeki i odpalić film na PC. Efekt? Jak ze śrdniej jakości kamerki internetowej...
Nie próbowałem natomiast konwertować materiału video do formatu Panasonica i wyświetlać go na TV, ale pewnie i tak nie da się go powiekszyć na cłay ekran.
Jeśli chcesz, to poszukam gdzieś tych kodeków, pisz na priv.

Pozdrawiam
Darek
 

ortax360

New member
Jeśli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie filmów, to po pierwsze - w najwyższej jakości nagrania odtwarzany obraz ma wielkość mniej niż 1/4 ekranu.

Mam Panasonica 32lx500f I KARTE 2GB programy z tvp , polsat cyfrowy itd odtwarza na CAŁYM EKRANIE mozna zmieniac format ektanu 4:. 16:9 , panasonic auto ,wszystko dział idealnie i na Całym ekranie kolega DarekM chyba cos pomylił nie ma mowy o 1/4 obraz nagrany wyswietlany jest na całum ekranie tv i to z całkiem niezła jakoscią .
Na potwierdzenie moge zrobic fotki .

Chyba ze w 32lx500P jest inne oprogramowanie niz w 32lx500F

a to byłaby ciekawostka lx500F jest na rynek Niemiecki .
 
Ostatnia edycja:

zbychlew

New member
Witam ponownie,

hm, czyli:
32lx500f - nagrywa i odtwarza na całym ekranie
32lx500p - nagrywa, ale odtwrza jedynie na 1/4 ekranu (chyba?)
26lx500 - jeszcze nie wiem (będę go miał chyba w piątek)

a co najgorsze, o tej technologii, choć na dzień dzisiejszy jest
raczej unikalna w dziale TV, nie można nic znalźć na stronie
producenta.

Eh, marketing.
Pozdrowienia
Zbych
 
Ostatnia edycja:

soter

New member
po lekturze wcześniejszych wątków, w szczególności opinii ortaxa360 na temat pana i xbox360 szczerze napaliłem się na kupno tego lcd.

i juz właściwie dzisiaj chciałem finalizować zakup, ale...
- czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć na 100% informacji na temat możliwości nagrywania na karcie SD w modelu LX500 (próbowałem się czegoś dowiedzieć na infolinii, w sklepach ale to kompletna porażka) :-x
- ma ktoś może namiary na jakieś korzystne oferty, najtaniej znalazlem za 4400??
z góry dziękuję za pomoc i wielki respect dla użytkowaników forum, w przeciągu kilku dni znacząco zwiększyłem swoją wiedzę na temat lcdików :D

no po jeszcze jednym kontakcie z infolinią:
- LX500 może przewytywać obraz ale tylko zmniejszony, okinko 16:9
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
WITAM

Nie mieszaimy są dwa modele 32lx500P i 32LX500F .Rok temu miałem 32lx500P i tez czytałem ze odtwarza programy na 1/4 ekranu ,ale potraktowałem to jako ciekawostke sam niesprawdzałem nie miałem karty sd i go sprzedałem .Kupiłem JvcS60 potem SONEGO 32V10 ,ale okazały sie gorszymi lcd . Kupiłem znowu Panasonica od goscia , ktory sprowadza z Niemiec i przyjechał ZAPAKOWANY FABRYCZNIE 32LX500F .
Po paru dniach była promocja na karty sd 512 49zł i kupiłem z ciekawosci włozyłem w slot lcd ustawiłen na najwyzszą rozdzielczosc jakies 40 minut max i nagrywam film z tvp 1 zapaliłe sie niebieska dioda ,po skonczonym nagraniu zaczynam ogladzac nagrany film i całkowite zaskoczenie obraz na pełnym ekranie ( mozna zmieniac format 4:3 ,16:9 itd )w całkiem niezłej jakosci dzwięk w mono obraz mozna poprawic ostroscia itd. Rewelacja na 2 dzien kupiłem 2GB i teraz mam kolekcje kabaretów , bajek z Cartoona itd .

Jedyny minus to ,ze nie nagrywa z componnenta i hdmi w 480P i 720HD .
O zadnym okienku nie ma mowy obraz nagrany wypełmia cały ekran lcd .

A byłem przekonany ,ze LX500P i LX500F to te same lcd a tu taka miłe (dla mnie niespodzianka)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DarekM

New member
ortax360 napisał:
WITAM

[...]
A byłem przekonany ,ze LX500P i LX500F to te same lcd a tu taka miłe (dla mnie niespodzianka)

No dla mnie też, ale juz nie taka miła :?

Ogłoszenie: zamienię literkę P na literkę F ;)

Pozdrawiam
Darek
 

zbychlew

New member
Zbędne zamieszanie z kartami SD

Witam,

Mam już nowy 26lx500 :)
Oczywiście testy rozpocząłem od gniazda SD i nagrywania, łapy mi się trzęsły (byłem ciekawy co zobaczę) przy odtwarzaniu? 1/4 czy cały ekran??

No i beee - 1/4, a to lipa!!! Pozostało mi jedynie wykombinowanie jak wytłumaczyć żonce potrzebę zakupu karty SD 2GB skoro tego nie da się oglądać? I tak wymysliłem, że to chyba niemożliwe żeby taką "lipną" technologię sprzedawać i to jeszcze taka marka.

Grzebałem w menu i instrukcji chyba z godzinę - no i eureka :bober:

Teraz oglądam nagrane programy z karty SD na całym ekranie i mogę przestawiać aspect na 16:9 / 4:3 / zoomy itd. :)

Dla zainteresowanych instrukcja krok po kroku - oczywiście dla 26lx500:
1. nagraj coś na karcie
2. wciśnij przycisk SD
3. wejdź do menu podgląd filmu (powinny być widoczne miniatury nagranych sekwencji)
4. i tu wciśnij czarodziejski klawisz na pilocie oznaczony nazwą MENU
5. w nowym menu wybierz "menu ustawień karty"
6. w otwartym okienku wybierz pozycję "rozmiar ramki"
7. zmień ustawienie wybranej pozycji z Normany (znaczy 1/4) na DUŻY (znaczy cały ekran)
8. voila! - mamy odtwarzanie na całym ekranie :)

Pozdrowienia
Zbych :)
 
Ostatnia edycja:

Pidgeon

New member
26lx500-mocowanie do ściany.

Jestem świeżo upieczonym nabywcą tego telewizora(szczęśliwym zresztą),ale mam taki problem-nie ma nic w instrukcji o tym jaki jest standart mocowania do ściany,co gorsza-w ogóle nie ma nic o takim rozwiązaniu(mam nadzieję,że nie wkopałem się z tą jedną funkcją,bo dla mnie akurat sprawa jest istotna).Czy ktoś z posiadaczy wyżej wymienionego modelu mógłby mnie oświecić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
uchwyty są dostepne . Montaż zajmie Ci 10 minut.
Oczywiście da się zamontować beż problemu.

pozdrawiam
 

Pidgeon

New member
No dzięki,ale jaki to jest standart-VESA 100x200?Przy okazji nasuneło mi się drugie pytanie-pare osób ponoć używało z powodzeniem kart SD;nie miałem problemu z rozmiarem okna ale jakość maxymalna jak z kamerki internetowej.Może przeoczyłem jakieś ustawienia?
 

hispano

New member
kiki napisał:
witam
uchwyty są dostepne . Montaż zajmie Ci 10 minut.
Oczywiście da się zamontować beż problemu.

pozdrawiam
W jakiej cenie sa takie uchwyty,czy sa uniwersalne i pasuja do modelu panasonic tx26lx60p lub tx23lx60p.
Czy maja jakas regulacje gora-dol,czy tylko montuje sie go do sciany na stale.I jak sie je montuje na scianach regipsowych,bo powiem ze scianki regipsowe do wieszania lcd chyba nie sa dobrym rozwiazanie chociaz taki lcd 23 lub 26 cali wazy w granicach 9-14 kilo?
 
Ostatnia edycja:

piotrwzk

New member
32LX500 czy 32LX60P?

Czym różnią się te modele LCD poza ceną ok 1500PLN na korzyść 32LX60P i jak sie to ma do samsunga 32M61B? A może coś innego do 6000PLN polecicie? Odległość 2,5-3m wiec chyba 32" będzie ok. Zależy mi na dobrym obrazie z dvd + cyfra lub ta nowa platforma która wejdzie za miesiąc. Dźwięk podłącze do ampli yamaha 457 + dvd yamaha 557. Pomóżcie coś wybrać. Plis!!!
 
Do góry