Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

kann2

New member
No, chyba jest światełko w tunelu. Dzięki! Powyłączałem wszystko z trybu eco, ale nic nie pomogło. Wyłączyłem "tryb podwójnego tunera" i chyba zadziałało. Nagrywanie się uruchamiało poprawnie. Można było jednocześnie nagrywać jeden program z satelity i inny z naziemnej. Jeszcze potestuję, ale już wielkie dzięki składam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Wyłączyłem "tryb podwójnego tunera" i chyba zadziałało. Nagrywanie się uruchamiało poprawnie. Można było jednocześnie nagrywać jeden program z satelity i inny z naziemnej.
Witam

Dopiero teraz zajrzałem do tego postu - teraz jestem daleko od swojego tv, trochę od niego odpoczywam ;)
Niemniej mogę potwierdzić, że kiedyś też próbowałem uruchomić tryb podwójnego tunera DVB-S, mimo iż posiadam tylko jeden moduł CI. Z nadzieją, że przynajmniej będę mógł jednocześnie oglądać/nagrywać dwa programy, gdy chociaż jeden z nich będzie niekodowany. Doprowadziłem kolejny sygnał z konwertera (mam quad) do drugiego wejścia DVB-S, itd. I rzeczywiście, ogólnie to zadziałało, mogłem np. jednocześnie mieć na ekranie program kodowany i podgląd niekodowanego, lub na odwrót (funkcja multiplikacja - PIP), itp. Lecz niestety pojawiły się problemy z nagrywaniem programów kodowanych, chyba takie same jak opisałeś w swoich postach.
Dlatego powróciłem do trybu pojedynczego tunera. Z tego płynie też taki wniosek, że aby w pełni móc korzystać z "dobrodziejstw" podwójnego tunera, w przypadku kanałów kodowanych trzeba mieć zainstalowane dwa moduły CI (oczywiście w modelach, które na to pozwalają).

Zaś co do sensu samego nagrywania, że niby "nie ma nic ciekawego", itd. Oczywiście jak w niemal każdej kwestii, każdy ma swoje poglądy, oczekiwania, potrzeby, itd. Ja z tej opcji też korzystam może nie namiętnie, lecz powiedziałbym średnio. Najczęściej do utrwalania muzyki, koncertów, itp, gdyż tylko do tego rodzaju wracam najczęściej - bo ile razy można w kółko oglądać jakiś film? Czasem coś fajnego, interesującego leci w godzinach gdy nie ma nas w domu, lub. b. późno w nocy. Często nawet nie oglądam tego co się nagrało, lub tylko przejrzę b. pobieżnie i od razu kasuję ;)
Kolejna zdaniem moim zdaniem zaleta możliwości nagrywania: funkcja timeshift, czyli możliwość "zapauzowania" aktualnie oglądanego programu, i/lub "cofnięcia" w czasie (w Panasie funkcja nazywa się REC LIVE VIEW). Oraz kolejna, b. podobna, może nie każdy o niej wie: mianowicie jeżeli zaczniemy nagrywać jakiś kanał na HDD, możemy już od razu, natychmiast wejść w jego odtwarzanie, podobnie jak w timeshift pauzować, przewijać, itp. Różnica jest taka, że jeśli np. zmienimy kanał (w przypadku kodowanych oraz pojedynczego modułu oczywiście z pewnymi ograniczeniami) lub nawet wyłączymy tv, program jest wciąż nagrywany, możemy potem wciąż dotrzeć do każdego momentu - w przypadku timeshift już nie.
No i kolejna sprawa - mimo, że nagania z HDD są nie odczytania na kompie, można je bez problemu w postaci nieszyfrowanej zgrać z Panasa przez sieć, przynajmniej w moim modelu. Jak dla mnie bomba.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
a czy ktos mi powie jak/czym sensownie posortowac programy majac modul CI z Vectry ?
Niestety, w naszych telewizorach oprócz pilota chyba niczym. Wgrywać z/na pendrive, a konsekwencji móc sortować w programach typu Chansort, można wyłącznie kanały z tunera DVB-S (satelitarnego).

Uważam to za spory brak w tv Panasonic (niekoniecznie tylko serii DT60). Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy mieć identyczny układ kanałów (założmy DVB-T i/lub DVB-C) w kilkudziesięciu egzemplarzach w jakimś obiekcie np. w hotelu, szpitalu, szkole. Tym bardziej, że rozwiązanie problemu zapewne wymagałoby jedynie odpowiedniej "doróbki" software. No chyba, że nowe modele opcję zrzucania/grywania kanałów DVB-T/C już posiadają.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
@dkalata: w naszych tv opcja eksportu na pena jest dostępna tylko podczas korzystania z tunera DVB-S.
Menu: Konfiguracja>Inne ustawienia>Wymień listę kanałów
W pozostałych tunerach po wejściu w Konfiguracja>Inne ustawienia tej opcji nie ma. Instrukcja, str. 247 ;)
 
Ostatnia edycja:

stirl

Member
@dkalata: w naszych tv opcja eksportu na pena jest dostępna tylko podczas korzystania z tunera DVB-S.
Menu: Konfiguracja>Inne ustawienia>Wymień listę kanałów
W pozostałych tunerach po wejściu w Konfiguracja>Inne ustawienia tej opcji nie ma. Instrukcja, str. 247 ;)

Stanley dzieki za odpowiedz, szkoda ze zostaje mi jedynie romantyczna chwila z pilotem :)
A ktos sie bawil tzw hotel menu ? Moze tam jest jakas opcja sciagniecia/wgrania listy programow ?

edit:
znalazlem w sieci cos takiego: http://sourceforge.net/p/chansort/discussion/panasonic/thread/46db4831/?limit=50
tam pisza zeby na pusty stick wgrac plik/forlder hotel.pwd i wtedy automatycznie powinno zgrac liste kanalow. niestety jestem poza domem zeby sprawdzic :(
http://sourceforge.net/p/chansort/discussion/panasonic/thread/46db4831/?limit=50
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
A ktos sie bawil tzw hotel menu ? Moze tam jest jakas opcja sciagniecia/wgrania listy programow ?

edit:
znalazlem w sieci cos takiego: ChanSort / Discussion / Panasonic:panasonic now officially supported
tam pisza zeby na pusty stick wgrac plik/forlder hotel.pwd i wtedy automatycznie powinno zgrac liste kanalow. niestety jestem poza domem zeby sprawdzic :(
http://sourceforge.net/p/chansort/discussion/panasonic/thread/46db4831/?limit=50

Qrza twarz @stirl, to jest CIEKAWE! Rzeczywiście udało mi się metodą folderu "hotel.pwd" zrzucić listę kanałów na pena. Otworzyłem w Chansort plik svl.db i widać nie tylko kanały DVB-S, ale też DVB-T, a nawet Analog chociaż go nie stroiłem (DVB-C nie odbieram, ale gdybym miał i zestroił, przypuszczam też by się pojawiły). Dokładniejszy opis jak zrzucać:
http://sourceforge.net/p/chansort/discussion/panasonic/thread/d58ea52a/
przy czym ja zamiast karty SD użyłem pendrive i też zadziałało. Wystarczyło, że po utworzeniu pustego folderu hotel.pwd włożyłem pena do portu USB w telewizorze.

Jednak na razie nie wyczaiłem jak zrobić operację odwrotną, czyli jak wgrać listę kanałów z powrotem? Załóżmy na próbę to samo co zostało zgrane, bez modyfikacji w Chansort.
Gostek opisał tu ogólnikowo, poza tym twierdzi, że pewne ustawienia są resetowane/kasowane, np. ulubione w przeglądarce, lista aplikacji, itp. czego póki co wolałbym uniknąć.
ChanSort / Discussion / Panasonic:panasonic now officially supported
 

Stanley

Member
Bez reklam
Już jasne, znalazłem. Kod eksportu 4850, importu (uploadu) 4851.
ChanSort / Wiki / Panasonic TVs
Już to kiedyś widziałem, nawet zabrałem udział w TEJ dyskusji, lecz myślałem, że ten sposób (Method 2) dotyczy starszych modeli. Dlatego nie próbowałem. Rzeczywiście wydaje się działać także w DT60 :)
Niestety jak napisał gostek na forum Chansort: ustawienia Home screen, ekranu aplikacji zostały zresetowane, a w przeglądarce wszystkie ulubione linki poszły w pi...u :(
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
No to fajnie, że Ci zahulało. Mnie ta opcja nie jest aż tak potrzebna, bo korzystam głownie z satelity i tu opcja zrzucania/importu kanałów do pliku jest dostępna w menu bez żadnych sztuczek. A kanałów DVB-T, które też odbieram, nie ma do sortowania aż tak dużo.
Ale Home screen, ekran Apps i ulubione w przeglądarce zostały po imporcie zresetowane?
Pozdrawiam.

P.S. Przy okazji: czy możesz nagrywać z Vectry? Bo ktoś tu pisał, że dają moduły CI+ i ta funkcja jest zablokowana.
 

stirl

Member
No to fajnie, że Ci zahulało. Mnie ta opcja nie jest aż tak potrzebna, bo korzystam głownie z satelity i tu opcja zrzucania/importu kanałów do pliku jest dostępna w menu bez żadnych sztuczek. A kanałów DVB-T, które też odbieram, nie ma do sortowania aż tak dużo.
Ale Home screen, ekran Apps i ulubione w przeglądarce zostały po imporcie zresetowane?
Pozdrawiam.

P.S. Przy okazji: czy możesz nagrywać z Vectry? Bo ktoś tu pisał, że dają moduły CI+ i ta funkcja jest zablokowana.


niestety nie daja mozliwosci nagrywania
 

Stanley

Member
Bez reklam
@Grisza HD - tak wszystko na plus nie jest, skoro moduł nie pozwala nagrywać. Niektórzy użytkownicy mogą być zawiedzeni. Tym bardziej, że o ile pamiętam Vectra w opisie sprzętu, korzyści wynikających z zainstalowania modułu, jakoś nie chwali się zablokowaniem tej opcji. Dopiero gdzieś głębiej, na stronach porad technicznych.

Co do wygody w postaci 1 oryginalnego pilota, braku dodatkowego pudełka w które trzeba celować - jak najbardziej popieram ;)
 
Ostatnia edycja:

mac83

Member
pieknie to dziala :) w koncu majac modul odkrywam na nowo zalety dt60 :)

Hej, mam prośbę w kilka wskazówek. Dopiero od kilku minut eksploruję temat.
Rodzice korzystają na 55st60 z modułu cam w multimedia i chcę im ułożyć listę kanałów, kilka ukryć,wywalić na koniec.
Zmiany nie muszę być duże, może być nawet z pilota (tylko jak ?), ale napisz proszę w 3 słowach co Tobie się i jak udało zdziałać, bo ajk rozumiem też korzystasz z kablówki i cam.
Maciek
 

jarek44

New member
pieknie to dziala :) w koncu majac modul odkrywam na nowo zalety dt60 :)

Cześć tez mam kilka pytań kupiłem moduł CAM Moduł CI AlphaCrypt Light R2.2 Cyfra+ HD NC+ dopiero zaczynam przygode z tym urządzeniem otóż nie działa mi kilka programów z pakietu nc+ nie mam podglądu drugiego kanału często po przelaczeniu na inny program trwa to długo mój tv to tx - l60dt60e.
 
Do góry