Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

Herhor70

New member
Nie wspomniałem jeszcze, że za komplet programów (pakiet UNIVERSE+, 3 kanały HBO oraz Canal+HD i 2 kanały Canal+ FimHD) w ofercie nc+ MIX musiałbym zapłacić prawie dwa razy tyle, co obecnie.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Z tego co się orientuję, to jest to oferta da nowego klienta.
Dla mnie, osoby która już posiada kartę c+ w pakiecie multiroom, nie jest dostępny moduł.<...>
Dla takiej karty modułu brak bo te obecnie dostępne są parowane z kartą.
A tak zupełnie z ciekawości, teoretycznie: czy można by było wyjąć kartę z Twojego obecnegp dekodera i przełożyć do modułu CI, do ktorego link dałem wcześniej? Czy to by zadziałało?
 

popeye81

New member
Nie zadziałałaby w module który sprzedaje cyfra+ w formie prepaid bo tam moduł i karta są parowane tak jak dekoder i karta w Polsacie.
Natomiast moduł CI obsługujący Seca/Mediaguard np Aston powinien obsłużyć bez problemu.
Nie będą natomiast działały dodatkowe funkcjonalności jak VOD, no i jest ryzyko że jak coś pokombinują z kodowaniem to moduł przestanie działać.
Jest to więc ryzykowna inwestycja ( a i tak mnie kusi).
Na allegro jest świeższa wersja tego astona z nowszym softem 2.26.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Mam jeszcze pytanie do posiadaczy modułów od nc+ lub CP. Rozumiem, że w telewizorach posiadających dwa tunery, np. serii DT60 nie jest możliwe jednoczesne oglądanie i nagrywanie dwóch różnych programów, gdyż do tego niezbędny byłby moduł dwustrumieniowy (albo dwa moduły? - tak z ciekawości, są dwa sloty). Czy zatem można chociaż jednocześnie nagrywać program aktualnie oglądany?
 

popeye81

New member
Nie wydaje mi się byś miał rację.
Przecież jeżeli weźmiemy pod uwagę standardowy dekoder satelitarny to mamy w nim jedną kartę, jeden wbudowany moduł CI a gdy dekoder ma podwójny tuner satelitarny to można nagrywać coś innego i oglądać coś innego. Przy założeniu że mamy konwerter typu twin podłączony do dekodera.

Tak samo moim zdaniem będzie to wyglądało w DT60E. Natomiast jeszcze tego nie weryfikowałem.
Mam nadzieję że uda mi się w tym tygodniu dopaść taki moduł CI i sprawdzę tą teorię.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie wydaje mi się byś miał rację.
Hm, sugerujesz zatem, że modułami od nc+ lub CP (i ile mi wiadomo jednostrumieniowymi...) można jednak w DT60 jednocześnie oglądać i nagrywać dwa różne programy? Lub mieć prawdziwe PIP? Nie potwierdza tego chociażby post #7 w tym wątku, zobacz. Zapomniałem dodać, chodzi oczywiście o kanały kodowane, , bo dla odbioru FTA rzecz jasna żadnych dodatkowych kart, modułów, dekoderów, etc. nie potrzeba.
Przecież jeżeli weźmiemy pod uwagę standardowy dekoder satelitarny to mamy w nim jedną kartę, jeden wbudowany moduł CI a gdy dekoder ma podwójny tuner satelitarny to można nagrywać coś innego i oglądać coś innego.
No tak, ale ten moduł CI wbudowany wewnątrz dekodera (takiego co umożliwia nagrywanie i oglądanie czegoś innego) może być właśnie dwustrumieniowy. Czyli za pomocą jednej karty abonenckiej (CAM) umożliwiać dekodowanie dwóch kanałów. Tak przynajmniej przypuszczam i rozumiem działanie modułów CI dwustrumieniowych. Proszę o ewentualne sprostowanie i wyjaśnienie.
Przy założeniu że mamy konwerter typu twin podłączony do dekodera.
To dla mnie oczywiste, jeśli mówimy o oglądaniu/nagrywaniu dwóch programów równocześnie z DVB-S.

Tak samo moim zdaniem będzie to wyglądało w DT60E. Natomiast jeszcze tego nie weryfikowałem.
Mam nadzieję że uda mi się w tym tygodniu dopaść taki moduł CI i sprawdzę tą teorię.
ok, w takim razie czekam na testy.

Podsumowując nieco, prosiłbym o sprawdzenie w DT60:
1. Czy z modułem od nc+ (lub CP) można w tej samej chwili oglądać oraz nagrywać ten sam program (przypuszczam można)
2. Jednoczesne nagrywanie i/lub ogladąnie dwóch programów (przypuszczam nie można)
3. Poza konkursem, lecz gdyby ktoś miał taką możliwość: czy zadziałają dwa moduły jednostrumieniowe (od np. nc+)?Wszak DT60 ma 2 sloty na moduły CI. Aczkolwiek gdyby nawet zahulało, rozważam raczej poznawczo-teoretycznie, gdyż posiadanie 2 kart od np. nc+ wiązałoby się z opłacaniem dwóch abonamentów. Co raczej byłoby nieekonomiczne, tym bardziej, że chodzi w sumie o zwykle niezbyt często wykorzystywany bajer (nagrywanie/ogladanie dwóch programów, PIP).
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Witam. Z tego co czytałem kiedyś w podobnej dyskusji wynikało, że moduł dekoduje to co aktualnie jest oglądane, a drugi program nagrywany jest w formie kodowanej. Dopiero przy odtwarzaniu nagrania jest dekodowane przez moduł.
Pozdrawiam.
 

przemekg

New member
Posiadam Panasonica 50" DT60 . Korzystam z kablówki East&West w Poznaniu i modułów CAM (DVB-C) Wczoraj w rama oferty multiroom za 10 zł/mc odebrałem drugą kartę CAM. Przy włożonych dwóch kartach wszystko śmiga jak należy. Można nagrywać dowolny kodowany program i jednocześnie oglądać inny kodowany . Można oglądać jednocześnie jeden program kodowany na TV oraz inny kanał na dowolnym urządzeniu podpiętym pod sieć WI-FI, na smartfonie używając aplikacji panasonica oraz na laptopie używając programu XBMC.

pozdrawiam
 

Bogdan_jacek

New member
Witam. Znalazłem trochę szasu to napisze jak współpracuje moduł CP. Mój tv 42DT60 zaczne od instalacji modułu która przebiega szybko i bezproblemowo, brak listy kanałow CP to mały problem, ja wybrałem strojenie automatyczne :fool:(nigdy nie wybierac strojenia automatycznego 2000 kanałow rozrzuconych byle jak). Programy poukładałęm tym(Panasonic VIErA Channel List Edytor) ale lepszy jest ten "SetEditPanasonic" tylko płatny i ma mozliwość usuwania zbędnych programów i mozna poukładac kanały DVB-T,DVB-C.
Moduł CP jest jednostrumieniowy czyli PIP (DVB-S\DVB-S) nie działą, przed aktualizacją tv PIP (DVB-T/DVB-S)działał, po aktualizacj tv u mnie juz nie chodzi. Strumieniowania DVB-S kanałów kodownych nie ma, jezeli chodzi o przełaczanie kanałów to czasami pojawi sie komunikat (brak karty, kanał zakodowany). Jezeli chodzi o obraz to jest bajka nic nie przycina, EPG działa dobrze, ogólnie jestem bardziej zadowowolony niz z dekoderu jaki miałem od CP.

Mam pytanie do kolegi od modułu nc+ przy włanczaniu telewizora tez masz uwierzytelnianie modułu?

Witam,

mam problem z takim samym telewizorem i modułem CAM z CP, mianowicie brak jest listy kanałów CP. W jaki sposób poradziłeś sobie z tym problemem?

Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam,

mam problem z takim samym telewizorem i modułem CAM z CP, mianowicie brak jest listy kanałów CP. W jaki sposób poradziłeś sobie z tym problemem?

CP niestety nie wspiera tv Panasonic. Ale tak jak napisał wyżej kolega @biegacz32, kanały można poukładać za pomocą odpowiednich programów. Podobno (tak gdzieś czytałem, może nawet tutaj) są nawet gdzieś na forach gotowce konfiguracji kanałów CP, które wystarczy wczytać do telewizora.
------------------
Natomiast raz jeszcze wracam do sprawy strumieniowania kanałów kodowanych w modelach serii DT60, lub innych posiadających taką opcję. Myślałem, że jest to z definicji niemożliwe, zablokowane np. ze względu na ochronę praw autorskich, itp.). Dwa posty wyżej @przemeg napisał, że strumieniowanie kodowanych jednak działa. Co prawda kolega posiada moduły z kablówki, w dodatku dwa, czyli może sobie niezależnie oglądać/nagrywać/strumieniować dwa programy, korzystać z "prawdziwego" PIP, etc.

Rozumiem, że w przypadku modułu pojedynczego (i jednostrumieniowgo) nie da rady oglądać (albo np. nagrywać) jednego programu i jednocześnie strumieniować innego. Ale jeśli telewizor lokalnie będzie przełączony np. na inne źrodło, np. któreś wejście HDMI (albo na inny tuner, np. na DVB-T, jeśli moduł dotyczy DVB-S), to strumieniowanie kodowanych też nie działa?

Może wyjaśnię do czego zmierzam. Otóż w sypialni mam drugi telewizor, na którym mam tylko naziemną DVB-T. Chciałbym jednak czasami sporadycznie do tego tv "wystrumieniować" z DT60 jakiś kanał kodowany z DVB-S. W tym czasie DT60 nie będzie służył do oglądania, tzn. jeśli okaże się konieczne, może być przełączony np. na inny tuner, źródło zewnętrzne itp. Jego rolą w tym momencie będzie tylko strumieniowanie sygnału do telewizora w sypialni. Pytanie tylko, czy to zadziała dla kanałów kodowanych?

Nie mam kablówki , dlatego (wciąż) przymierzam się do zakupu do DT60 modułu z którejś platformy satelitarnej - CP lub nc+ (nawiasem obecnie jestem abonentem CP, mam stary dekoder który już najwyższa pora wymienić; zatem talerz jest, instalacja jest, tylko wkręcić kabel do wejścia SAT w tv i włożyć moduł ;) ; zresztą już dawno próbowałem, na niekodowanych śmiga)

Czy ktoś szanownych posiadaczy odpowiedniego sprzętu, tzn. tv z możliwością strumieniowania, oraz modułu z CP lub nc+ mógłby ostatecznie rozwiać moje wątpliwości?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

biegacz32

New member
Do Stanley jeżeli chodzi o moduł CP to nie można strumieniować, próbowałem wszystkiego ale to wina softu panasonica. Jak bym wiedział jak to chciałbym się cofnąć z softem o dwa numerki, bo oglądając dvbt nie mam podglądu dvbs, a wczesniej miałem, tak samo z pip nie działa ale tak jak pisze to wina tylko i wyłacznie softu panasonica.
 

Stanley

Member
Bez reklam
biegacz32: dzięki bardzo za odpowiedź. Cóż, chyba moje szanse wykorzystania DT60 do zorganizowania "ubogiego multiroomu" do tv w sypialni maleją :-( Przynajmniej za pomocą modułu od CP. Swoją drogą mam wrażenie, że CP chyba się wycofuje z modułów CI/CAM, nie widać w ofertach, na ICH STRONACH nie ma podanej ceny (a chyba kiedyś była).

A może strumieniowanie działa w modułach od nc+ ? Może ktoś ma zainstalowany w DT60? Mógłby się trochę pobawić?
Pozdrawiam.

P.S. Jeśli chodzi o podgląd PIP DVB-T/DVB-S: u mnie dla kanałów FTA działa (np. TVP Polonia, Kultura, TVS). Mogę także bez problemu oglądać na ekranie DVB-T i strumieniować (i przełączać w aplikacji) programy z DVB-S. Podkreślam: z DVB-S tylko kanały niekodowane, bo w tej chwili tylko takie mogę odbierać po podłączeniu talerza do DT60. Oprogramowanie tv 3.877, nic nowszego nie znajduje.
Może spróbuj na chwile wyjąć moduł? Na kanałach FTA tv powinien zachowywać się jak u mnie.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Posiadam Panasonica WT60 55" + moduł aston + nc+, wszystko chula bardzo fajnie. Oglądać i nagrywać można tylko 1 kanał kodowany chyba, że mamy drugą kartę w drugim slocie. Kanały fta można nagrywać i oglądać równolegle. Pełny pip. No i w końcu jeden pilot.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Posiadam Panasonica WT60 55" + moduł aston + nc+, wszystko chula bardzo fajnie. Oglądać i nagrywać można tylko 1 kanał kodowany chyba, że mamy drugą kartę w drugim slocie. Kanały fta można nagrywać i oglądać równolegle. Pełny pip. No i w końcu jeden pilot.
OK, ale jak jest ze strumieniowaniem? Działa w ogóle w jakiejś kombinacji, czy nie? Na przykład po przełączeniu tv na inny typ tunera (np. DVB-T), albo wejście zewnętrzne? Oczywiście rozumiem, że przy jednym module (jednostrumieniowym) pewne funkcje są ograniczone, w szczególności nie można oglądać/nagrywać/podglądać dwóch różnych programów kodowanych.

Przy okazji (przypuszczam): ten moduł Aston kupiłeś na wolnym rynku i miałeś już wcześniej od nc+ kartę dostępu warunkowego?
A może ktoś ma moduł z oferty nc+ MIX - bo gdybym się potencjalnie zdecydował, to chyba tylko taki mogę dostać jako nowy abonent nc+?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Stanley trochę pobawiłem się moim telewizorem pod kątem streamingu, nawet nie wiedziałem jakie możliwości ma ten telewizor. Streaming działa w kazdym kierunku tzn. ogladając kanał z dvds możemy na tablecie oglądać dvbt, dvbs( niekodowane) programy nagrane na dysku z telewizora lub filmy zdjęcia z pamięci masowej. testy przeprowadzilem na tablecie overmax solution 10II oraz sony xperia Z.
pozdrawiam.
Panasonic TX-L55WT60
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
dkalata dziękuję za testy, ale nadal nie uzyskałem jednoznacznej, 100% odpowiedzi: czy możesz w jakikolwiek sposób strumieniować z DVB-S kanały KODOWANE? Bo że niekodowane można, to ja wiem, do tego nie trzeba modułu.

Może zapytam tak: załóżmy na ekranie WT60 oglądasz np. coś z tunera DVB-T, albo coś z któregoś wejścia zewnętrznego, np. HDMI. Czyli nic z DVB-S, oczywiście także nic nie nagrywasz z DVB-S. Czy wówczas możesz strumieniować z DVB-S kanały KODOWANE? Czy mógłbyś to dokładnie sprawdzić?
Docelowo chodzi mi o (sporadyczne) odbieranie streamu z kanałów kodowanych na drugim telewizorze, więcej napisałem o tym TUTAJ
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
możesz strumieniować kanaly kodowanie. Każda kombinacja jest możliwa to co napisalem na przykladzie dziala w różnych kombinacjach. Możesz strumieniować nagrany kanał kodowany + oglądać kanał kodowany. Nie można jednocześnie odbierać dwóch kanałów kodowanych z satelity, chyba, że mamy dwa moduły. Nie testowałem z zewnętrznego źródła np. hdmi
Pozdrawiam
Panasonic TX-L55WT60
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
możesz strumieniować kanaly kodowanie. Każda kombinacja jest możliwa to co napisalem na przykladzie dziala w różnych kombinacjach. Możesz strumieniować nagrany kanał kodowany + oglądać kanał kodowany.
Teraz dla mnie jasne. Strumieniowanie kodowanych u Ciebie działa. Nawet z możliwością oglądania na ekranie tv tego co aktualnie streamujemy.
Nie można jednocześnie odbierać dwóch kanałów kodowanych z satelity, chyba, że mamy dwa moduły.
To dla mnie oczywiste, przy jednym module, jednostrumieniowym. Ponadto aby odbierać z DVB-S niezależnie 2 programy (także niekodowane), talerz musi być wyposażony w podwójny konwerter (twin). Zresztą dlatego w tv serii 60 są dwa wejścia na DVB-S.
Nie testowałem z zewnętrznego źródła np. hdmi
Pozdrawiam
Panasonic TX-L55WT60
Strumieniownie działa TYLKO dla sygnałów z tunerów cyfrowych DVB-T/C/S. Z wejść HDMI, Scart, itp. nawet nie ma co próbować.

Wracając do strumieniowania kodowanych. Z testów i wypowiedzi współforumowiczów wyłania mi się taki obraz, że u niektórych działa, u innych nie. Np. kolega posiadający moduł od CP twierdził parę postów wcześniej, że u niego nie działa. Podobnie u posiadaczy modułów od operatorów kablowych - niektórym hula, innym nie. Nie wiem od czego to zależy (gdybam): od modelu modułu / operatora danej platformy / systemu kodowania ? Tak czy siak po prostu trzeba dany moduł wypróbować.
Przy okazji dkalata jeszcze jedna prośba : czy mógłbyś skrobnąć parę słów o swoim module Aston i karcie dostępowej? Gdzie kupiłeś - na wolnym rynku, czy u operatora platformy? Bo chyba nie jest z TEJ oferty nc+?
Zaś w ogóle wielkie dzięki za testy, zapaliłeś mi światełko w tunelu ;-)
Pozdrawiam.
 

dkalata

New member
posiadam kartę jeszcze starej cyfry dla tego mój wybór padł na astona, moduł kupiony na allegro nowy z dwuletnią gwarancją. W twoim przypadku jedynie wchodzi w grę moduł od nc+. Co do strumieniowania czy problemem w działaniu nie jest aplikacja na androida? Ja mam zainstalowaną Panasonic TV Remote 2.
pozdrawiam.
Panasonic TX-L55WT60
 
Do góry