Panasonic HX580 jakies info?

bartmeces

Member
https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

Np mając obok siebie q70t i hx80 i włączony film na tv4 to na Sony klatkowanie przy ruchach kamery, na samsungu płynnie. Zabawa z uplynniaczem w sony nie wiele dała.
Podobnie gx810, plazma wyświetla to samo pod nim i na gx810 również rwanie obrazu na tvn i innych.

Aplikacje obsłuży, tak samo jak z hdmi sygnał natywny 24fps, np z BR


Widzę ze się pojawił 55Hx580 w neonecie a jak zwykle w tych sklepach nie mają na sklepie a sprzedawać to sprzedają .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bartmeces

Member

rafallo777

New member
:blagam:
Przyszedł.
Kolory bardzo ok, mnie odpowiadają. Nawet nie muszę nic ustawiać.
Ale oddaje, bo
https://drive.google.com/file/d/13FBcle2VlgawxPGM0-VOZpwekLprlM8U/view?usp=drivesdk

Jakośc wykonania średnia. Wszystko ładnie spasowane, ale jak przymocowwlem do wieszakabto odbudowa z tyłu się wygiela, jakby naciągnęła. Ale lepiej niż samsung

Poza jakością wykonania.
To kolory lepsze niż w Samsungu? Glebia, katy widzenia?
Czy filmy w 24fps chodza jak w samsungu czy scinaja jak w sony?
Jak skalowanie obrazu względem q77t?
 

Petru23

Banned
Przed spakowaniem wrzucę zdjęcia na dysk googla.

Powiem jedno. Odpaliłem YT i te same filmy 4k co na samsungu. Piszczcie co chcecie ale na panasie obraz jest lepszy. Całościowo, ogólnie. Lepszy. Jakby Samsung świecił tak, jak ten padas to byłby super.
Z kablówka radzi sobie znacznie lepiej niż gx810, ale troszkę gorzej przy nie-HD niż Samsung. Ale kolory nadrabiaja.
Gdyby nie matryca to bym dalej sprawdzał.

https://drive.google.com/folderview?id=13Fsy0tQSFEunyuTHTWg_igr_XTzz0Ynt

Kąty słabe.

Klatkowanie jest na wylaczonym uplynniaczu, tak to idzie to ogarnąć. Ruch ok jeśli chodzi o klatkowanie ale znów widać lekkie smugi na obiektami.
Trawa na murawie trochę plamiasta na eleven 3.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Przed spakowaniem wrzucę zdjęcia na dysk googla.

Powiem jedno. Odpaliłem YT i te same filmy 4k co na samsungu. Piszczcie co chcecie ale na panasie obraz jest lepszy. Całościowo, ogólnie. Lepszy. Jakby Samsung świecił tak, jak ten padas to byłby super.
Z kablówka radzi sobie znacznie lepiej niż gx810, ale troszkę gorzej przy nie-HD niż Samsung. Ale kolory nadrabiaja.
Gdyby nie matryca to bym dalej sprawdzał.

https://drive.google.com/folderview?id=13Fsy0tQSFEunyuTHTWg_igr_XTzz0Ynt

Kąty słabe.

Klatkowanie jest na wylaczonym uplynniaczu, tak to idzie to ogarnąć. Ruch ok jeśli chodzi o klatkowanie ale znów widać lekkie smugi na obiektami.
Trawa na murawie trochę plamiasta na eleven 3.


Wart jest ten tv 2 tys ? Kolory ładne jak w Panasonicu .Możesz wrzucić jeszcze jakąś piłkę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Czy ja wiem czy wart... Nie mam odniesienia do innych za 2k. Widać brak lepszego procka do upscalingu chyba, bo materiał 4k mnie się podoba.
Jest uwalona matryca w rogu i plama jaśniejsze od tego miejsca.

Tak jak pisałem, gdyby q77t miał kolory hx580 to byłby świetnym tv.
Nie wiem, czy wymieniać na inny egz czy wchodzić w lg, bo jednak kąty są słabe. Kolory może i ok, ale czerń ucieka, aczkolwiek wspomniana matryca może to powodować..

Ramki boczne i górna trzymają się na rogach, dolna jakby cała przymocowana.

Yt czy netflix kilka sek się ładują ale ogolnoendziala to ok. Sporo ustawień do poprawy obrazu.

Aha, kolorystyka zbliżona do mojej plazmy. Taka chce mieć w nowym tv. Naturalnie, niby trochę mało nasycone kolory ale jak reklama się pojawi to widać, że to materiał odwzorowany właściwie. Jest naturalnie, przyjemnie dla oka, przynajmniej mojego. Twarze bardzo ok.

Edit
Zostaje na noc. Jutro go oddam, przy okazji posorawdzam co trzeba
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
I na co będziesz wymieniał?

Nie sadzisz, że xh800 na ips nie bedzie lepszym wyborem?
Widziałem testy na youtube i kolory ma super, cena powala tylko boje sie tego szarpania filmów na tym sony opisanym przez Ciebie
 

SDman

Banned
...
Tak jak pisałem, gdyby q77t miał kolory hx580 to byłby świetnym tv....
Jak pisałeś, ciekawe, że matryca o poszerzonej palecie barw ustępuje zwykłej ?
Coś odnoszę wrażenie, ze Samsung musi być skalibrowany bo nasycenie ma.
Jest jeszcze prawdopodobne, że jakaś "wadliwa" sztuka zawitała do Cię.

PS.
HX580 ma nagrywanie na USB ?
 

Petru23

Banned
Chyba ma nagrywanie na USB. Są dwa złącza.
Co do kolorów, to poszerzona paleta to chyba w HDR. W zwykłej kablowce kolory lepsze ma panas moim zdaniem. I w sumie tyle w nim dobrego.
Obraz artefakci, bliższe kadry ok, dalsze sypie przy krawędziach obiektów zniekształceniami.

TV średni, imo nie wart tych 2k. Jako podstawowy wyświetlacz może i się sprawdzi, ale dla mnie to za mało. Szukam dalej
55un8100 podobno nieźle gra.
 

rafallo777

New member
Lg 55un8100 świecil super.
Tylko... za ta sama kase mam sony xh800 z dolby vision i android, ktorego lg nie ma i jeszcze lepsze katy.

Ten system od lg mi nie podszedł. Tizen bije lg.

Kurde nikt na forum nie ma tego sonego xh800? Zależy mi czy naprawdę oglądanie filmów i tv bedzie naprawdę klatkowalo i scinalo...
W neonet zwrotu nie zrobie w sklepie a odsyłać sie boje...
 

Petru23

Banned
I jak sygnał dobry z dekodera to nie sypie artefaktami przy krawędziach. Ale obawiam się, że matryca to liche 60hz, bo jak nie ustawie uplynniacz to owszem ruch płynny bez klatkowania ale powielają się kontury i ruch jest z jakby echem. Dziwnie to wygląda. Kolory ładne ale brak im glebi. Chyba jest to poziom tych wszystkich Toshiba, JVC itp ale kolory ładnie ogarnięte.

I nie wiem co w iść w zamian. Gdyby q77t miał inne kolory...

Edit
A jest ten sony w neonet, ale 21 dni dostawy.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Jak pisałeś, ciekawe, że matryca o poszerzonej palecie barw ustępuje zwykłej ?
Coś odnoszę wrażenie, ze Samsung musi być skalibrowany bo nasycenie ma.
Jest jeszcze prawdopodobne, że jakaś "wadliwa" sztuka zawitała do Cię.

PS.
HX580 ma nagrywanie na USB ?


Według specyfikacji nie ma nagrywania na USB .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
To przecież niby to samo, różni się ramkami i pilotem. I podobno matrycami ale to plotka bez możliwości potwierdzenia. Trzeba by dorwać, tak jak w przypadku q60r wersję na V1 i V2.
 
Do góry