Panasonic HDC-SD9, HDC HS9

tachowp

New member
pilot

Dzięki bardzo za szybką odpowiedż! Znalazłem nowy pilot w sklepie internetowym North.pl za sume 46.00 zł. Natomiast baterii VW-VBG-260 E-K nie mają. Pozdrawiam .!!!!
 

mariozurek

New member
Witam
Bardzo dobre Forum dzieki wam chyba kupie ta kamerę SD9 napiszcie mi tylko jak bede mogł ogladac i archiwizowac nagrania Mam nagrywarke panasonica z twardzielem 250 Gb oraz tv HD Panasonica 50cali PY 800 chodzi mi o to czy bede mogł bezposrednio na telewizorze ogladac z karty oraz jak zgrac nagranie z karty na płyte czy dysk HDD bowiem jeszcze blureya sie nie dorobiłem tak by mpzna bylo za pare lat ogladac te filmiki
pozdrawiam i dzieki za rzeczowe informacje na wszelki wypadek podaje swojego maila piogips@konto.pl
Mario
Ps jak faktycznie jest z ta baterią jade na narty i chyba kupie jeszcze jedna tylko jaka i gdzie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na PY800 będziesz mógł spokojnie odtwarzać filmy z karty. Wyjmujesz kartę wkładasz do czytnika w TV i już....

Powodzenia
 

mariozurek

New member
dzieki
a co z przegrywaniem i archiwizowaniem /rodzinne zbiory/
prosze mi podpowiedzic ktora kamera jest lepsza dla mnie /nie mam narazie blureya/ HDC SD9 czy HDC HS 9 i czym one sie róznia moze jakis link ?
Pozdrawiam
Mario



marciniozo napisał:
Na PY800 będziesz mógł spokojnie odtwarzać filmy z karty. Wyjmujesz kartę wkładasz do czytnika w TV i już....

Powodzenia
 

m2008

New member
maciek.kom napisał:
A teraz z innej beczki jakie karty polecacie do SD9

ja mam jakas taka sredniawa 16GB i jest ok.
inna sprawa ze z samej kamery srednio jestem zadowolony.
mam ten canona hf100 i obraz zniego jest ladniejszy :/
na canonie uzywam tez sredniawych kart i smigaja.
 

estor

New member
m2008 napisał:
ja mam jakas taka sredniawa 16GB i jest ok.
inna sprawa ze z samej kamery srednio jestem zadowolony.
mam ten canona hf100 i obraz zniego jest ladniejszy :/
na canonie uzywam tez sredniawych kart i smigaja.

a czemu jesteś niezadowolony z Panasonica ?
i jeszcze jedno ile zajmuje 1h w najlepszej jakośći nagrania HD . bo zastanawiam sie czy na początek wystarczy karta 16 gb i czy 8 gb ma wogóle jakiś sens ?
 

Pako73

New member
polska
Na you tube zamieściłem film z meczy polska -san marino nagrany za pomocą kamery HDC-SD9. Ogólnie z kamery jestem zadowolony choć mogła być lepsza jakość w popmieszceniach i w nocy . Wszystkie moje filmy są nagrane właśnie tą kamerką
Linku nie moge zamieścić wiec podaje tytuł i łatwo można go znaleść

Polska - San Marino Kielce 10:0

mójk login to pakopolska
 

estor

New member
witam, mogę ją dostać za 1700 zł nową czy wybrał byś ten model ponownie,
w nocy to rzadko która nagrywa wiec to juz inna bajka .
za 400 zł więcej jest model sd20 a za 500 zł więcej tj 2200 jest canon hg10. sam nie wiem co robić .
 

wojtuniu

New member
Witam serdecznie,

Mam pytanie do Was, czy mieliście okazję sfilmować tą kamerą jakieś różne zjawiska pogodowe: burza, tęcza itp. Jak w takich warunkach spisuje się ta kamera ( najbardziej istotne dla mnie warunki burzowe )

pozdrawiam
 

Carlos89

New member
Witam, chciałem dowiedzieć się 2 rzeczy :
1) Na jak długo nagrywania wystarczy mi akumlator :

Producent: Maxcell, Maxlife, Batimex, Fotoenergia lub inny*
Typ: Zamiennik do Panasonic
Rodzaj: Bateria / Akumulator / Li-ion / do aparatow i kamer cyfrowych
Pojemnosc: 4900mAh
Aukcja z allegro nr 999195492 ( linku nie mogę wrzucić ponieważ nie mam napisanych 5 postów ;/ )

2) Na karcie 8 GB ile min/h jestem w stanie nagrać materiału w najlepszej jakości ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

neoezn

New member
Czy ktoś wie dlaczego jest taka przepaść cenowa między kamerą SD-700 a TM-700? Z tego co zauważyłem to różnią się tylko tym, że TM ma wbudowaną pamięć 32 GB. SD można kupić za 3500-3600zł, TM aż 600 - 700zł drożej! A przecież 32 GB kartę pamięci odpowiedniej klasy można kupić za 250zł.

Czy może jest jeszcze jakaś różnica w tych kamerach?
 

Anhinga

New member
Różnice pomiędzy SD700 a TM700 wynikają właśnie z wbudowania w TM700 pamięci:
czyli dla TM700: 1 - możliwość wyboru miejsca nagrywania (pam. wewn. lub zewn.)
2 - możliwość przesyłania danych pomiędzy pamięciami
3- automatyczne kontynuowanie nagrywania na zewn. pamięci (czasami bardzo
istotne)
4 - możliwość łączenia przekazywanej sceny z pamięci wewn. ze sceną
kontynuowaną na karcie zewnętrznej i zapisanie sceny jako całość
A różnica w cenie? No cóż. To zależy. Jeden chce to drugi to. Jeden zapłaci (przepłaci?) tę różnicię, drugi nie. Sam kupiłem SD707 + dwie pamięci po 32Gb za dodatkowe 560zł, ale tylko dlatego że nikt wtedy nie miał od ręki TM700, bo to ją, ze względu na wygodę chciałem wybrać (pomimo wyższej ceny). Teraz chyba jednak nie żałuję. Po 2 tyg. okazało się, że w rzeczywistości to żaden problem, mam drugą kartę zawsze pod ręką. I już.
Pzdr.
 

neoezn

New member
Dziękuję Anhinga za tak szczegółową odpowiedź. Czyli w zasadzie SD mnie w pełni zadowoli bo najdłuższe filmy jakie mam zamiar kręcić spokojnie wejdą na karty 32GB (o ile dobrze liczę - przy 24Mb/s powinno wejść niecałe 3 godziny filmu - no chyba, że dochodzi jeszcze dźwięk).
 

czesiukatana

New member
Panowie czym odtwarzac filmy i jak je najlepiej przechowywac mam 3 foldery na karcie misc private dcim. Czy porobic sobie foldery z filmami i tam wrzucac te 3 pliki i potem w razie potrzeby spowrotem na karte sd?
 

pako1279

New member
Witam

wpadła mi ostatnio w rece kamerka hdc-sd9 niestety bez karty

mam pytanie. czy mozna z nia uzywac (moze ktos uzywa) karty 32 gb, czy tylko gra z 16 gb (tak jak jest w specyfikacji)?

moze potrzebuje jakiegos upgradu firmware ?

dzieki za odpowiedz jak by ktos wiedzial lub mogl sprawdzic
 

Carlos89

New member
Witam

wpadła mi ostatnio w rece kamerka hdc-sd9 niestety bez karty

mam pytanie. czy mozna z nia uzywac (moze ktos uzywa) karty 32 gb, czy tylko gra z 16 gb (tak jak jest w specyfikacji)?

moze potrzebuje jakiegos upgradu firmware ?

dzieki za odpowiedz jak by ktos wiedzial lub mogl sprawdzic
Kart 32 GB ten model nie obsługuje.
Ja posiadam Kartę pamięci 16 GB SDHC PQI class6 i działa bez zarzutu.
Obecnie na allegro za 150 zł można kupić tą kartę z tym że szybszą class 10.
 
Do góry