Panasonic HDC-SD9, HDC HS9

jurekl14

New member
Witam.
Utraty jakości na pewno nie będzie. Ale, aby odtworzyć skopiowany materiał na inny nośnik trzeba skopiować całą jego strukturę, ponieważ kamera zapisuje oprucz samego strumienia wiele innycbh informacji.
Prościej jest zakupić kilka kart SD nawet o mniejszej pojemności np 4-8 GB i tak przechowywać nagrane filmy.
Np. nie jest możliwe "wrzucenie" na kartę SD pliku *.mts pobranego z internetu i odtwarzanie go z kamery.
A tak wygląda przykładowa struktura katalogu karty SD.
drzewoSD.JPG

Pozdrawiam
 

moratar

New member
Bardzo dobre forum :)
Miałem już kupować SD9 ale dobrze że zajrzałem tutaj. Z tego co wyczytałem to niestety SD9 nie nadaje się do kręcenia w pomieszczeniach z normalnym lub słabym domowym oświetleniem (1x60W na 10M2, lub 1x40W na 20m2). Czy w takim razie jest jakakolwiek kamera HD która nadawała by się do krecenia w pomieszczeniasz ze słabym oświetleniem i jednocześnie nie przekraczała ceny SD9 czyli 2300zl (z digitalo.pl). ... a jeśli nie ma to co wtedy zrobić :( Kamera miała służyć głównie do nagrań nie plenerowych, a świecenie lampą ludziom w oczy nie wchodzi w rachube..
Telewizor mam fullHD wiec fajnie było by to wykorzystywać.
 

masti

New member
Witam wszytkich,
potrzebuje pomocy w zgrywaniu materialu z kamery hdc-sd9 przy pomocy
pinnacle studio 12.
Kamere podlaczam przez USB do komputera i uruchamiam przechwytywanie.
Po chwili pojawia sie komunika: Nie można odnaleźć urządzenia wideo.

Czy istnieje jakis sposob na przechwycenie wideo poprzez program pinnacle studio ?
Program HD Writer dziala pod tym wzgledem poprawnie.
Jednak wolalbym uzywac pinnacle studio i bezposrednio przechwytywac obraz do mpeg2 (szybsza edycja ze wzgledu na slaby komputer).
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie ma takiej możliwości. Pinnacle Studio może importować z kamer tylko HDV, DV i Digital 8. Formaty zapisu w kamerach AVCHD są zróżnicowane i wymagają dedykowanych programów do importu.
 

shrek

New member
pytanie do użytkowników tej kamery,


1. zgrany materiał z kamery na dysk twardy zapisany został jako pliki np. 00000.m2ts czy jest jakaś możliwość aby te zgrane pliki ponownie wrzucić na kamerę i żeby dało się je odczytać ? (kompa mam słabego i materiał trochę mi się tnie)

2. czy jest jakaś możliwość aby kamery używać jako np. pamięci przenośnej ?(po podłączeniu do kompa nie da się na nią nic nagrać)
 

bemx2k

New member
Pytanie do posiadaczy SD9 czy moglby ktos wrzucic jakies
zdjecia zrobione za pomoca tej kamery ?
Jestem juz bliski podjecia decyzji o zakupie tego panasa
i jeszcze na koniec chcialbym zobaczyc jakies fotki z tej kamery , np. czy potrafi zrobic czytelne zdjeice gazety ?


moratar

Do krecenia w niedoswietlonych pomieszczeniach to bedziesz musial wydac na kamere +800-1000zl w stosunku do ceny Panasa SD9 a i tak efekt na owych kamerach nie bedzie idealny :/
To juz znacznie taniej kupic dodatkowe oswietlenie
problem tylko np na imprezie jak ludzi do tego przekonac zeby im zarowy walili po oczach ??

Dla przykladu , bylem kiedys w studiu TVN w Krakowie podczas krecenia program u
Ewy Drzyzgi moc oswietlenia mnie omalo nie zabila :)
od glowy do lamp tak na oko bylo z 4m ale po 20 minutach "czajnik" byl goracy .

Jak widzisz nawet profesionalne kamery potrzebuja duuzzooo luxow
 
Ostatnia edycja:

czesiukatana

New member
Mam problem z hdc-sd9 mianowicie moj tv sharp 46xd1e nie ma wejscia component. Jak najlepiej podlaczyc kamere do tv? Tam przy kamerze jest wejscie mini usb czy mini hdmi? Jaki kabel kupic?
 

darcun

New member
Bez reklam
-Jakich używacie kart pamięci SDHC/SD tzn. jakiej marki i jakie pojemności?

Zapytałem się o karty pamięci,ponieważ noszę się z zamiarem zakupu kamery HDC-SD9.Karty pamięci Panasonika chyba są najdroższe.Chodziło mi o to,czy można je zastępować tańszymi kartami SanDisk lub innymi? :eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja używam 16 GB pqi 6class. Co prawda mam SD5, więc tylko jakość HG, (czyli jakieś 13 Mb/s), ale jestem bardzo zadowolny (i z kamery i z karty;) ). Z tego co wiem, to masz najwyższą jakość HA czyli 17 lub 19 Mb/s, więc wybrałbym stanowczo kartę klasy 6. z tymi od Panasonica to jakaś cenowa masakra ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
krzysztofradio-dzięki za odpowiedź i radę .
Faktycznie ceny kart 16GB PQI SDHC Class 6 zaczynają się od 135,0 PLN a karty Panasonic 16GB SDHC Class 6 zaczynają się od 377,0 PLN.
To jest trudne do zaakceptowania,to jest chore.
 

piotrnar

New member
Panasonic HDC-SD9

darcun napisał:
-Jakich używacie kart pamięci SDHC/SD tzn. jakiej marki i jakie pojemności?

Zapytałem się o karty pamięci,ponieważ noszę się z zamiarem zakupu kamery HDC-SD9.Karty pamięci Panasonika chyba są najdroższe.Chodziło mi o to,czy można je zastępować tańszymi kartami SanDisk lub innymi? :eek:k:

Ja zakupiłem 2 tygodnie temu tą kamerkę i jestem zadowolony. Dokupiłem 2szt. 16GB PQI Class 6, czasy odczytu: 20Mb/s; zapis: 18Mb/s. Karty spisują się wyśmienicie, także polecam. Zakupiłem w cenie 131zł za szt.
 

piotrnar

New member
fimy z HDC-SD9 na Pinnalce Studio 12 Ultimate

masti napisał:
Witam wszytkich,
potrzebuje pomocy w zgrywaniu materialu z kamery hdc-sd9 przy pomocy
pinnacle studio 12.
Kamere podlaczam przez USB do komputera i uruchamiam przechwytywanie.
Po chwili pojawia sie komunika: Nie można odnaleźć urządzenia wideo.

Czy istnieje jakis sposob na przechwycenie wideo poprzez program pinnacle studio ?
Program HD Writer dziala pod tym wzgledem poprawnie.
Jednak wolalbym uzywac pinnacle studio i bezposrednio przechwytywac obraz do mpeg2 (szybsza edycja ze wzgledu na slaby komputer).


Witam,
nie słuchaj innych. Ja mam tą kamerkę i zakupiłem sobie czytnik Chieftec, poprzez który zgrywam filmy - prędkość kilkakrotnie szybsza jak przy kablu kamera - PC. Po drugie to poprzez Pinnalce Studio 12 importuję pliki AVCHD z karty już podłączonej do Chieftec 25 in 1 [pamiętaj że jak chcesz importować do Pinnacle to musisz najpierw wrzucić pliki z twardego dysku na kartę SD bo Pinnacle szuka zewnętrznych napędów typu Camera, karta SD itp], które chcę tzn. W zakłądce "Plik - Importuj multimedia z urządzenia..." wybierasz katalog i już możesz konwertować filmiki a następnie zgrać do umówionej jakości w "Ustawienia" z powrotem na Twardy dysk lub DVD.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pinnacle nie zaimportuje plikow z kamery przez USB, jedynie przez Firewire, co w tym przypadku jest niemozliwe. Musisz zrobić jak wyżej. Najpierw zaimporuj pliki na dysk za pomoca HD Writera na dysk komputera (.m2ts) lub włóż kartę w jakiś czytnik (.mts), choć u mnie Pinnacle usilnie chce tylko .m2ts
 
Do góry