Panasonic HDC-SD9, HDC HS9

elfax

New member
Kłopoty z kolorami w Panasonic HDC-SD9

Witam.
Jesatem od kilku dni posiadaczem kamerki HDC-SD9. Zdecydowałem się na nią po przeczytaniu pozytywnych opinii w necie. Mam pytanie o kolory w obrazie zarejestrowanym tą kamerą. Zauważyłem, że wszystkie kolory są wręcz nienaturalnie jaskrawe, a w szególności zieleń. W scenach kręconych na działce kilka dni temu, czyli w jesiennym plenerze, zieleń trawy i liści drzew jest intensywnie soczysta, jak latem po deszczu. Wygląda to trochę dziwnie. Wydaje mi się, że wszystko w kamerze mam ustawione ok. Czy jest to normalny efekt związany z rozdzelczością HD? A może coś trzeba zmienić w opcjach kamery?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej
 
Panasonic HDC SD9

Witam prosze o pomoc w sprawie kamerki SD9 posiadam ja od 2 dni i jestem lekko podlamany,chodzi o to ze jak podlacze kamerke do PC przez kabel USB i odtwarzam ten filmik w PC to obraz idzie w zwolnionym tempie klatka po klatce ,Od czego to moze byc moze kabel jakis inny potrzeba jest tam jedno wejscie ppodpisane HDMI moze przez ten kabel potrzeba podlaczyc do kompa???a może to wina procesora lub karty graficznej w kompie.I jeszcze jedno ma ktos program do obrobki mysle HD WRITER w jezyku polskim?mam tu jescze jakas plytke Pinnacle .przez ktory program zgrywacie filmy????dziekuje za pomoc
 

mGracz

New member
Bateria - jak długo trzyma?

Witam serdecznie,

pytanie o baterię w Panasonicu HDC-SD9, jak długo trzyma i czy jest różnica pomiędzy tą kamerą na kartę a z dyskiem twardym?

pozdrawiam!
 

seba_00

New member
wiatm

mam ten sam problem z wyswietlamym obrazem na PC, ale niedługo zamiezam kupic sobie nowego Soniaka 46W4500 wiec tym sie zbytnio nie przejmuje,
 

seba_00

New member
mam ta kamere od 2 miesiecy(na kate), co do roznicy to nie wiem ale wiem ze bateria (mam ta standardowa) to mi wytrzymuje okolo godzinki nagrywania mi to w zupełnosci wystarcza. polecam w 100%, kamerka ok tylko jedno co kogo moze denerwowac czasami lekkie zmuzenie przy szybkich ruchach.
 

krecik_tychy

New member
a jaką baterię można kupić na alledrogo najlepiej by było żeby była większa od standardowej ,żeby pasowała do tej kamerki oczywiście w grę wchodzi tylko oryginał nie interesują mnie jakieś badziewia no bo jeśli bateria starcza na godzinke to dla mnie stanowczo za mało może ktos podesłać linka
 

mariusz1954

New member
Kupilem ta kamerke razem z nagrywarka Panasonica za 2000 zl z polska gwarancja. Cena wydala mi sie atrakcyjna. Potwierdzam nagrania w ciemnym pomieszczeniu raczej nie maja sensu. W plenerze jest b.dobrze.
Ale to juz wszystko bylo wczesniej napisane.
Natomiast bardzo zadowolony jestem z mozliwosci archiwizacji nagranych scenek na DVD dzieki nagrywarce 1:1. Co wiecej mozna zgrane sceny odtworzyc bezposrednio na PS3 bez utraty jakosci.
Ogolnie polecam.
Czytam o programach do obrobki filmow ale tu mam dylemat, bo jak narazie zaden mnie nie zachwycil. Moze macie jakies przemyslenia i doswiadczenia w tym zakresie
 

areszeszeszek

New member
JAKĄ KAMERKĘ FULL HD DO 1500-2000 zł

Proszę o radę już się gubię
  • Tanie akcesoria ( karta pamięci, akumulatory )
  • możliwie najwyższa jakość w danej cenie
 

seba_00

New member
tak, ja tak robie i bez problemu mi chodza ale co wazne musisz miec dobrego kompa do odtwarzania bo mi wczesniej na amd 3700+ 2gb ram x1900xt nie chodzilem teraz mam 6000+X2 4gb ram i bez problemu.
 

grzybekch

New member
seba_00 napisał:
tak, ja tak robie i bez problemu mi chodza ale co wazne musisz miec dobrego kompa do odtwarzania bo mi wczesniej na amd 3700+ 2gb ram x1900xt nie chodzilem teraz mam 6000+X2 4gb ram i bez problemu.
Mam lapka z core 2 duo 1,8: w programie dołączonym do kamery HD Writer wszystko chodzi, natomiast Media Player Classic odtwarza filmy nakręcone w najniższej rozdzielczości, a przy filmach nakręconych w wyższych rozdzielczościach zwykle zacina się obraz, a dźwięk dalej się odtwarza. Ważne są też kodeki. Nie bawiłem się w ich szukanie, po prostu zainstalowałem k-lite i działa.
 

razorleaf

New member
Kamera: HDC SD9

Edycja AVCHD:

1. Ściągamy i instalujemy AVISYNTH

2. Ściągamy i wypakowujemy:
AVCHD_Convert v8 lub v9 lub wyższa

3. Przenosimy pliki .MTS (prosto z karty pamięci) tam gdzie wypakowaliśmy AVCHD_Convert


4. Włączamy odpowiedni plik .bat (wybieramy po nazwie taki, który konwertuje do takiej rozdzielczości i fps jakie chcemy).

4a) W przypadku utworzenia plików .avs i kilku innych:

Otwieramy plik .avs w na przykład Virtual Dub'ie
i eksportujemy do tego czego chcemy

4b) W przypadku utworzenia plików .mp4 lub innych multimedialnych formatów otwieramy je w programie do edycji np. After Effects CS4 i obrabiamy :)


KONIEC

Mój sposób:

1. Konwertuje do 1280x720 (720p) za pomocą plików .bat (od avchd_convert)

2. Utworzone pliki .mp4 wsadzam do AE i obrabiam.

3. Eksportuje bezstratnie do .avi (olbrzymi plik często ponad 5gb).

4. Otwieram QuickTime Player'em i eksportuje do formatu .mov (QuickTime) co z kilku gigowego pliku daje kilku megowy.

5. Mój końcowy efekt
na Youtubie wpiszcie IRazorLeaf (pamiętajcie o oglądaniu w wysokiej rozdzielczości).
 
Ostatnia edycja:

tachowp

New member
pilot do HDC-SD5

krzysztofradio napisał:
Ja używam 16 GB pqi 6class. Co prawda mam SD5, więc tylko jakość HG, (czyli jakieś 13 Mb/s), ale jestem bardzo zadowolny (i z kamery i z karty;) ). Z tego co wiem, to masz najwyższą jakość HA czyli 17 lub 19 Mb/s, więc wybrałbym stanowczo kartę klasy 6. z tymi od Panasonica to jakaś cenowa masakra ;)
Przepraszam kolegę że może nie na temat.Posiadam taka kamerkę i córka posiała pilota .Czy byłby kolega uprzejmy i podać jaki typ tego pilota bo w instrukcji nigdzie nie znalazłem i na forach też .Pozdrawiam
 
Do góry