Panasonic HDC-SD1 czy HDC-SD5

unzip

New member
Jaremek - dzieki wielkie za odpowiedzi. O SD pytalem, poniewaz mam dosc nietypowe zapotrzebowanie - musze czasem nagrac baaardzo duuuzo materialu, a nie musi byc jakosci HD bo to nie sa wspomnienia z wakacji (te nagrywam tylko w HD :)) a konferencje, gdzie i tak najbardziej liczy sie audio :), obraz jest tylko pomocniczy. Dzieki rowniez za druga czesc, bardzo mi to pomoze. Powiem szczerze zaczalem sie zastanawiac nad SD1 z powrotem. Tez mi sie wydawalo ze lepsza bedzie druga generacja, ale jak zobaczylem jak bezmyslnie wrzucili slot SD, to zaczynam sie zastanawiac czy tak samo nie skopali przetwornika... Chociaz slimak - popatrz ze w tym porownaniu niby jest troche gorzej, ale roznica miedzy sehr gut a gut - czy to bedzie zauwazalne dla smiertelnika?

no i kilka rzeczy mnie mocno zmartwilo:
- myslalem ze kamera bez HDD nie bedzie miala problemu z grzaniem, zwlaszcza ze wiekszosc nagran wakacyjnych robie raczej w cieplych krajach
- do podlaczenia zasilacza potrzebne jest wyjecie akumulatora - no to juz bezsens zupelny i calkowity brak wyobrazni projektantow, przeciez nie raz bylo tak ze nie chcialo sie wyjmowac zasilacza, szukac gniazdka, tylko na szybko podlaczalem kamere do TV, zaczynalem odtwarzac, ale pozniej robilo sie ciekawie... oczywiscie o zasilaczu przypomina sobie czlowiek w ostatniej chwili i trzeba go podlaczyc blyskawicznie. A tu - trzeba w ogole wylaczyc kamere!

no nic, jeszcze sie chwile porozgladam, ale to chyba i tak modele ktore maja najmniej istotnych wad...
 

slimak

New member
Bez reklam
unzip napisał:
ale roznica miedzy sehr gut a gut - czy to bedzie zauwazalne dla smiertelnika?

Zwróć uwagę na oceny cząstkowe.
Szumy: sd1 hervorragend – sd5 gut.
Czułość sd1 sehr gut – sd5 befriedigend.
A czy będziesz to widzieć oceń to sam.
http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_Panasonic_HDC-DX1_und_Sony_HC3.html
http://www.fxsupport.de/01_Canon_HR10_Panasonic_SX5_SD5_im_Bildvergleich.html

- do podlaczenia zasilacza potrzebne jest wyjecie akumulatora

Tylko w sd5, SD1 ma gniazdko zasilania pod LCD.
 

slimak

New member
Bez reklam
SD5 jednak ma jakieś zalety:
Cena w EURO AGD 2599zł
Karty SDHC 8GB 130-150zł
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
maksymalmna pojemność karty w SD5

Witam!

Mam pytanie przede wszystkim do uzytkowników SD5: Czy obsłuży karty większe niz 8GB? Z tego co wiem to standart SDHC oferuje maksymalnie pojemność 32GB i taka kartę planuje nabyć, ale nie wiem czy będzie poprawnie widziana przez SD5? W instrukcji jest napisane, że mozna uzywać kart 8GB, nie jest tez napisane, że mozna czy nie można większych. Może to jest tak jak ze starszymi aparatymi cyfrowymi z przed kilku lat; niby były na karte 256, 512MB, a po latach i tak widzą 2GB poprawnie. Czy ktoś już wkładał np 16GB do SD5?

Pozdrawiam
 

Michup

New member
podłączenie HDD/pendrive przez USB do SD1 i SD5

Troszke Off Topic, jednak pozwolę sobie skorzystać z wątku. W instrukcji do tych kamerek piszą o możliwości podłaczenia zewnętrznego napędu DVD albo pamieci HDD przez złącze USB. Oczywiście podane są urządzenia jedynie słusznej firmy na P. Pytanie czy może ktoś z użytkowników sprawdzić czy kamerka rozpozna standardowy pendrive profil "USB media storage" albo lepiej zewn. napęd HDD/DVD ?
Bardzo mnie kusi któraś z kamerek SD ale nawet 8 - 16 GB karta może być ograniczeniem na dłuższym wyjeździe. Jest tańsza wersja SX5 z napędem DVD, niestety jest troche malo poręczna. Rozwiązaniem byłoby targanie w aucie twardziela z obudową USB (ostatnio nabyłem 250 GB z obudową za troche ponad 200PLN w sumie).

Pozdrawiam
Michup
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie musi Cie nic ograniczac, moze sobie kupic photobank i zgrac taka karte *8GB, ja tak robie

Proszę nie cytować poprzednika.
 

klolik

New member
@Seba_Fan
Ja Cię coś nie bardzo rozumiem :hmm:
Najpierw sugerujesz nabycie photobanku (powyżej), a chwilę potem w innym temacie piszesz:
Seba_Fan napisał:
a zgrywales na databank 8GB bo jak dla mnie to bolaczka 30min i akumulator pada
Albo doradzasz, albo zachwalasz konkretne rozwiązanie. Oczywiście każde ma swoje zalety jak i wady, ale patrząc na Twoje wypowiedzi to nie wiadomo co o tym myśleć.
 

Geezer

New member
slimak napisał:
... pieknie wkręcającą się w mechanizm jak w mojej obecnej JVC MiniDV (SD) czy kiedyś w Sony.
Trzeba uważać na wilgotność, temperaturę i raz na pół roku przewinąć wszystkie kasetki (mam ich z 40 szt. - KOSZMAR...)
Mamy XXIw, wokół pełno odtwarzaczy HD hdd, a kamerą wciąż trzeba nagrywać na TAŚMIE magnet. ??
Jak dla mnie porażka... no i to przereklamowane quasi-full HD :(
 

lukchrust

New member
krzysztofradio napisał:
Witam!

Mam pytanie przede wszystkim do uzytkowników SD5: Czy obsłuży karty większe niz 8GB? Z tego co wiem to standart SDHC oferuje maksymalnie pojemność 32GB i taka kartę planuje nabyć, ale nie wiem czy będzie poprawnie widziana przez SD5? W instrukcji jest napisane, że mozna uzywać kart 8GB, nie jest tez napisane, że mozna czy nie można większych. Może to jest tak jak ze starszymi aparatymi cyfrowymi z przed kilku lat; niby były na karte 256, 512MB, a po latach i tak widzą 2GB poprawnie. Czy ktoś już wkładał np 16GB do SD5?

Pozdrawiam

Krzysztofradio napewno możesz stosowac kartę 16GB. Wysłałem e maila do panasonica w tym temacie. Dotyczy to kamerki SD5 i HDC-SX5. Informacje na temat kart są dostępma na panasonic.com
 

slimak

New member
Bez reklam
Geezer napisał:
Napisał slimak

Zostają same kamery na tasmę. :wink:

http://slimak.republika.pl/hv10.htm

... pieknie wkręcającą się w mechanizm jak w mojej obecnej JVC MiniDV (SD) czy kiedyś w Sony.
Trzeba uważać na wilgotność, temperaturę i raz na pół roku przewinąć wszystkie kasetki (mam ich z 40 szt. - KOSZMAR...)
Mamy XXIw, wokół pełno odtwarzaczy HD hdd, a kamerą wciąż trzeba nagrywać na TAŚMIE magnet. ??

Używam kamer na taśmy miniDV od 1997 roku i nigdy nie wkręciła mi się taśma.
Co roku filmuje w okresie zimowym (kamery noszę w zewnętrznej kieszeni kurtki po 6-8 godzin) i jakoś mi nie zardzewiały w środku.
Mam 5 taśm, które po nagraniu przewijam i nagrywam od nowa. Najstarsza taśma ma 11 lat i dalej działa. Materiał z nagrań przechowuje na DVD, których nie muszę raz na pół roku przewijać.

Ale to wszystko nie ma znaczenia, bo przyszłość należy do Kart Pamięci, problem w tym, że obecnie sprzedawane kamery na karty pamięci mają słabe parametry i nie mają wizjera.

Jak dla mnie porażka... no i to przereklamowane quasi-full HD :(

Jakiej wielkości masz TV i z jakiej odległości oglądasz na nim filmy z kamery?
 

Drozdp

New member
Kamera HDC SD1

Kamery HDC SD1 używam od maja ub. roku. To typowa kamera amatorska. Zaleta jest mała waga i możliwa zakceptowania jakość nagarania odtwarzana na 46'. Dla niecierpliwego amatora dołacżny jest soft HD Writer, prosty i szybki w obsłudze, ale posiadjacy tylko podstawowe funkcje.
Wadą jest niewielka masa co utrudnia filmowanie z ręki. Stabilne obrazy możliwe są jedynie ze statywu.
Druga wadą jest sam przetwornik. Jakość HD uzyskuje się poprzez "sztuczki"
softowe. Wbrew testom obraz w słabym świetle jest fatalny.
Miełem też możliwość testownania SD5, po jednodniowym teście, subiektywnie wydaje mi się, że SD1 daje lepszą jakość. Tak jak ktoś pisał poprzednio, nie ma cudów, mniejszy obiektyw, mniejsze prztworniki.
W sumie jestem zadowolony, a jest to moja kolejna kamera....
 

colln

New member
Drozdp napisał:
Miełem też możliwość testownania SD5, po jednodniowym teście, subiektywnie wydaje mi się, że SD1 daje lepszą jakość. Tak jak ktoś pisał poprzednio, nie ma cudów, mniejszy obiektyw, mniejsze prztworniki.
W sumie jestem zadowolony, a jest to moja kolejna kamera....

Ja zabrałem kartę i poszedłem do sklepu nagrałem sobie trochę z JVC 3 oraz 7-ki oraz Panasonica SD5 i SD1 i wybór padł na ten ostatni.
JVC 7 -ka b. droga i fatalny stabilizator. W JVC tez jak by stsbilizator nie istniał
SD5 najtańsza ale przetworniki malutkie i przy bezpośrednim porównaniu z SD1 wypada gorzej.
Dodatkowym atutem SD1 jest większy (fizycznie) obiektyw oraz lepszy zakres, szerszy kąt i zoom x12
SD1 jest mała ale SD5 jeszcze mniejsza (dla mnie i nagrań to wada)
 
Ostatnia edycja:

malinek

New member
Panowie, a co sadzicie o
CANON HR10, lepsza od sd1, sd5??


Sd5 1950
Hr 10 mozna miec za 2400
Sd1 3900

Pytanie czy warto doplacac??
Będą to totalnie amatorskie filmy z wakacji i do filmowania dziecka.


 
Ostatnia edycja:

colln

New member
z tą SD1 to można kupić (o ile jeszcze gdzieś jest) znacznie taniej.
JA dzisiaj ponownie udałem się do sklepu gdzie mieli Panasonica SD5, wziąłem swój nowy nabytek czyli Panasonica SD1 , do tego 2 karty i nagrałem podobne ujęcia.
Teraz piję kolejnego browara bo upewniłem się na własne oczy co znaczy lepsze szkło i większy przetwornik. SD1 w niektórych momentach zmiażdżyła SD5.
Na koniec zrobiłem naprzemienne ujęcia z jednej i drugiej i poprosiłem żonę by się wypowiedziała.
Po obejrzeniu powiedziała : "mam nadzieję, że kupiłeś tę co ma taki ostry obraz i normalne kolory?"
Więc mówię, że inaczej nie czestowałbym cię teraz browarem wskazując na stojącą na stole SD1 :krol:

Proszę nie cytować poprzednika
 
W

Wiktorin

Guest
Panasonic AG-HMC 74

Przepraszam państwa!!!

Jestem Witaliusz z Rosji, teraz szukam informację o kamere Panasonic AG-HMC 74.
Czy można j[FONT=&quot]ą[/FONT] kupowa[FONT=&quot]ć[/FONT] w Polsce i ile ona kosztuje?

Jaki standarty video są teraz w półprofesjonalnem zdjęciu w Polsce? (śluby, chrzciny I tak dalej)

Dziękuję zawczasu!
 

jaxon

New member
Czy ktoś już porównywał wymienione już w tym wątku modele kamer hdc-sd1 i hdc-sd5 panasonica z następnym dzieckiem tej firmy tj. hdc-sd9?
 
Do góry