PANASONIC HDC SD 300 czy HDC HS 300?

Shinzon

New member
Hahahha...
Otóż jestem z Poznania, i to pewnie nasz spór wyjaśnia :)

Ale poważnie, bywam w Wawie raz po raz i też już o takim spotkaniu myślałem.

Z naszej dyskusji wnioskuję, że się nie pobijemy, ale review byśmy machnęli całkiem całkiem znośne...
No, chyba, że ten Poznań Tobie przeszkadza :)

He he he :D:D:D

Poznań mi absolutnie nie przeszkadza. Mam tam rodzinę i też bywam w Poznaniu. Możemy dwa testy zrobić. Jeden w Poznaniu i jeden w Warszawie. Wtedy będzie super obiektywnie :D:D:D
 

Shinzon

New member
@cyber_human

No szkoda, że na forum nie udzielają się użytkownicy Panasonica. Można wtedy byłoby porobić trochę testów Panasonic vs SONY i wrzucić na forum. Miałbyś wtedy łatwiej, aby podjąć decyzję.
 

jaguar81

Member
Witam

Mam pytanko do Shinzon

Dałeś kiedyś linka do fajnej zagranicznej strony, która pokazywała wachania cen na przestrzeni miesięcy danego produktu.jaka to strona?

Co do kamer Panasonica odrzuciłem na wstępie.bez szczególnego powodu.

Będzie Sony albo Canon

Natępne pytanie co do kamery XR 500.jest w niej jakaś możliwość ustawień koloru?

Oglądałem nagrania i strasznie bije po oczach nienaturalność koloru czerwonego (w dobrym świetle, na zewnątrz, w porównaniu do canona)

Pisałeś, że XR500 bije na głowę Canon HF100.a w porównaniu z HG 20? czytałem o nim wiele dobrych opinii.

pozdrawiam

P.S. jestem laikiem, ale nie radziłbym tylko i wyłącznie opierać się na testach z CamcorderInfo,czy Slashcam.pamiętajmy, że każda informacja jest subiektywna.dotyczy to także porównywarek cenowych.czytając niektóre opisy na ceneo mam wrażenie, że ich bezinteresowna opinia może być jednak trochę "interesowna".Zdarzają się również błedy

HD camcorder tests and comparison of Sony HDR-XR520V (HDR-XR520VE) and Sony HDR-CX520V (HDR-CX520VE) Best values highlighted sorted

zwóćcie uwagę na test przy 1200lux.

jakim cudem te wyciągnięte kadry z dwóch prawie bądź co bądź identycznych kamer są tak różne.

kadr z cx520 wygląda prawie jak canon hf100.
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
Shinzon-Przeglądając forum w temacie dotyczącym kamer HD zauważyłem ,że jesteś bardzo aktywny.Szkoda tylko,że Twoja aktywność wydaje się być mało obiektywna.
Jak wszyscy wiemy masz b.dobrą kamerę Sony HDR-XR500.Starasz się wszystkich przekonać,że w/g Ciebie jest to najlepsza kamera z tej półki.
Piszesz,że na forum jest mało postów na temat kamer Panasonic,że te kamery są drogie i do d...(#41).Sam pisałeś,że nigdy kamery Panasonic nie miałeś w ręku,to dlaczego piszesz o nich źle?
Trudno jest pisać o kamerach Panasonic,bo Ty natychmiast piszesz kolaboraty o swojej kamerze,jaka to jest ona wspaniała.
Bardzo trafnie podsumował Twoje wypowiedzi w tym temacie cyber human (#42).
Pragnę podkreślić,że EISA tytuł Best Product 2009-2010 przyznała kamerze Panasonic HDC-TM300
Nadmieniam,że nie posiadam kamery Panasonic ani Sony.
 

Shinzon

New member
Shinzon-Przeglądając forum w temacie dotyczącym kamer HD zauważyłem ,że jesteś bardzo aktywny.Szkoda tylko,że Twoja aktywność wydaje się być mało obiektywna.
Jak wszyscy wiemy masz b.dobrą kamerę Sony HDR-XR500.Starasz się wszystkich przekonać,że w/g Ciebie jest to najlepsza kamera z tej półki.
Piszesz,że na forum jest mało postów na temat kamer Panasonic,że te kamery są drogie i do d...(#41).Sam pisałeś,że nigdy kamery Panasonic nie miałeś w ręku,to dlaczego piszesz o nich źle?
Trudno jest pisać o kamerach Panasonic,bo Ty natychmiast piszesz kolaboraty o swojej kamerze,jaka to jest ona wspaniała.
Bardzo trafnie podsumował Twoje wypowiedzi w tym temacie cyber human (#42).
Pragnę podkreślić,że EISA tytuł Best Product 2009-2010 przyznała kamerze Panasonic HDC-TM300
Nadmieniam,że nie posiadam kamery Panasonic ani Sony.

Kamera Panasonic jest najlepszą kamerą HD. SONY jest od niej gorsza. Nie chciałbym, aby ktoś na tym forum popełnił błąd i kupił SONY sugerując się moimi postami.

Shinzon
 

gajos

New member
Tak nawiazujac na chwile do Sony...
2 miesiace temu przygladalem sie uwazniej Sony HDR CX505VE i wszystko bylo ladnie do momentu kiedy przegladalem zarejestrowany obraz na TV.
Obraz byl piekny, ostry, jednak co mnie zaniepokoilo to ze w kadrze pojawialy sie elementy nie tyle nieostre, ile... spikselowane... Jakby procesor jakos obrabial wycinek kadru (na przyklad jakas twarz w tle). O - znalazlem. Ace Camera Photography Magazine, Artefacts in Digital Imaging - sekcja "compression". Tak wygladaja czasem elementy w kadrze. Nie pojawil sie ten problem jednorazowo, dodatkowo zauwazylem ten problem na podgladzie na zywo (na TV na szczescie wszystko widac...) - gosc w niebieskim, jednorodnym polo z bialym napisem SONY przeslanial caly kadr. Kiedy momentami w kadrze pojawial sie napis na koszulce, caly obraz byl ostry (widac bylo pieknie fakture materialu) ale wokol napisu obraz byl znieksztalcony jak to wczesniej opisalem.

Czy taki kwas to standard w kamerach HD, w Sony czy akurat w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
I tak trzymaj!

Powiem ci tak darcun. Pisałem o kamerze Panasonic bardziej negatywnie niż rzeczywiście jest mając nadzieję, że ktoś na tym forum, kto ma Panasonica coś więcej się wypowie, da jakieś sample. Niestety nic to nie dało. Pojawiają się tylko tacy eksperci jak ty, których wiedza ogranicza się jedynie do cytowania z innych portali i to jeszcze beszczelnie jednocześnie w kilku wątkach, odkopując jakieś stare tematy. Dyskusja z takimi laikami mi się znudziła, bo ranking Panasonica z innych portali znam na pamięć. Wystarczy podstawowa znajomość internetu, aby je odszukać.

Nie musisz się martwić. Nie będę zabierał głosu w dyskusjach o Panasonicu. Pozostawie je takim ekspertom jak ty, którzy w kilku wątkach muszą na mnie naskakiwać. Na tym forum jest w miarę kilku sensownych ludzi, którzy mają SONY. Reprezentacja Panasonica jest tu zerowa. Stąd szerszej wiedzy o Panasonicu tu się nie nabędzie.
 

Tco99

New member
..pozwolę sobie na parę zdan na temat kamery Panasonica HDC-TM350.Kupiłem tą kamerę pod wpływem pozytywnych informacji na temat TM300(nagroda EISA itp.) Chciałem zmienić swoją już wysłużoną kamerkę HDV Sony HC3(na kasety miniDV) na nowszą...Padło na Panasonica.Kupiłem wersję NTSC...bo taka była wtedy dostępna(E-bay)Hmm.....powiem krótko ..rozczarowanie......i to wielkie...
Po pierwsze...jakość obrazu,co jest dla mnie wyznacznikiem.....duże szumy i jakieś dziwne kolory.Nie wiem czy to wina systemu NTSC,ale ...ani praca na "automacie", na "scenach" czy w trybie ręcznym nie uzyskałem zadowalających efektów....Piękne niebo w Dolomitach wyszło jakieś wyprane...i popielate.....Regulacja balansu bieli specjalnie nie pomagała.Kręcenie w pomieszczeniach całkowicie zdyskwalifikowało tą kamerę u mnie...szumy były nie do przyjęcia.Nie wiem czy jest to wina kompresji stosowanej w systemie AVCHD ale jakość obrazu w mojej starej kamerze HDV wypadała dużo lepiej.Liczę że kamera była sprawna...
Po drugie....ergonomia....nie mam jakiś "dziwnych" rąk ale ułożenie przycisków nagrywania i "zoomu" jakoś mi nie podeszło....Przy otwartym ekranie włączanie trybu ręcznego i regulacje były dość nie wygodne.
Dlatego po obejrzeniu materiału nagranego na Panasonicu...szybko ją sprzedałem...
Interesuje mnie Wasza opinia..czy jest możliwe uzyskanie równie dobrego obrazu na kamerze AVCHD(duża kompresja) co na HDV (kodek mpeg)?

pozdrawiam
 

gajos

New member
Tco99: zaniepokoiles mnie. W internecie raczej pusto na temat TM350. Z tego co gdzies znalazlem to jest nawet nowsza od TM300.
Czy jedyna roznica miedzy tymi kamerami to wielkosc pamieci czy cos jeszcze?
Ktos wyjasni?

Poza tym wczesniej pytalem o problem kompresji w Sony - rowniez jakies informacje tutaj. Ktos tez zauwazyl to u siebie?
 

Tco99

New member
..różnica...TM350 a TM300 polega w wielkości pamięci flash....podobno poprawiono stabilizację....inny nieco układ przycisków na obudowie..
 

darcun

New member
Bez reklam
Shinzon- Ja równiez przepraszam.Wyciszmy emocje.
Nadmieniam,że ja nigdy nie uważałem się za znawcę powyższego tematu.Jestem tylko osobą zainteresowaną zakupem kamery i w związku z tym czytam wszystkie opinie na ich temat.
To tyle i aż tyle.
 

Shinzon

New member
Shinzon- Ja równiez przepraszam.Wyciszmy emocje.
Nadmieniam,że ja nigdy nie uważałem się za znawcę powyższego tematu.Jestem tylko osobą zainteresowaną zakupem kamery i w związku z tym czytam wszystkie opinie na ich temat.
To tyle i aż tyle.

Zgadzam się. Dyskusja odbiegła całkowicie od tematu i powstały niepotrzebnie emocje i wzajemne ataki. Nie chcę być w żaden sposób postrzegany jako osoba, która za wszelką cenę namawia do zakupu SONY. Kamery SONY jak i każdego innego producenta mają i mocne i słabe strony. Każdy musi indywidualnie określić swoje potrzeby i wybrać to co dla niego jest najważniejsze.
 
Do góry