PANASONIC HDC SD 300 czy HDC HS 300?

mariozurek

New member
Witam po przerwie pytanie do shinzona mam plazme Panasa TH50py800 ktorz czyta karty SD i jak widzisz ty temat Sony panas kamere mam bowiem ochote kupic hdc+hs300 prosze doradz
mario
 

jackpe

New member
mariozurek napisał:
Witam po przerwie pytanie do shinzona mam plazme Panasa TH50py800 ktorz czyta karty SD
Zapytam tylko czy masz zamiar archiwizować materiał na kartach?Mam plazmę Samsunga która czyta i widzi prawie wszystkie pliki a poprzez USB wszystkie dyski i karty i nie widzę potrzeby oglądania plików właśnie z karty.Pilotem od Samsunga obsługuję Xr500 podłączoną kablem HDMI i oryginalnego pilota nawet nie wyjąłem z pudełka.Kiedy mam już wystarczająco dużo materiału nagrywam go na DVD DL i dodatkowo na HDD z którego zawsze mogę sobie obejrzeć dowolny fragment po podłączeniu do PS3 bez mieszania płytami:)Zresztą Twój Panas poprzez USB chyba obsłuży w ostateczności czytnik kart?
 
Ostatnia edycja:

mariozurek

New member
Witam
własnie mam wątpliwosci z tym archiwizowaniem nie wiem jak to robic jak widze nie jest to proste/tak jak kiedys było przy zgrywaniu na kasety VHS/
Podpowiedz mi gdzie moge - wktorym dziale znalesc cos wiecej na temat zgrywania dla pocztkujących mowiąc szczerze nie mam zbyt duzo czasu by sie tym zajmowac ale jednoczesnie po zakupie kamery HD chciałbym miec mozliwosc w tym formacie ogladac material rodzinny.
Z tym ze komputer mam w calkiem innym pokoju i daleko od Plazmy wiec jak to zaplanowac. by obecnie tak jak piszesz ogladac na DVD ale jednoczesnie miec tez mozliwosc zachowania materiału w jakosci HD i czekac az bedzie to łatwiej zgrywac na np płyty BR i jak beda toche tańsze
Pozdrawiam
mario




jackpe napisał:
Zapytam tylko czy masz zamiar archiwizować materiał na kartach?Mam plazmę Samsunga która czyta i widzi prawie wszystkie pliki a poprzez USB wszystkie dyski i karty i nie widzę potrzeby oglądania plików właśnie z karty.Pilotem od Samsunga obsługuję Xr500 podłączoną kablem HDMI i oryginalnego pilota nawet nie wyjąłem z pudełka.Kiedy mam już wystarczająco dużo materiału nagrywam go na DVD DL i dodatkowo na HDD z którego zawsze mogę sobie obejrzeć dowolny fragment po podłączeniu do PS3 bez mieszania płytami:)Zresztą Twój Panas poprzez USB chyba obsłuży w ostateczności czytnik kart?
 

jackpe

New member
Do kamery jest dołączony prosty program edycyjny za pomocą którego min zgrasz materiał np na DVD DL jako AVCHD czyli w najlepszej jakości. Jedna płytka to ok godz. materiału. Tanio i szybko. Odtwarzasz na odtwarzaczu BL lub Sony PS3 co jest w/g mnie sensowniejsze, bo możesz ją wykorzystać jeszcze do czegoś innego :)
 

danekffm

New member
Jaka kamera jest obecnie najlepsza pomijajac krecenie w trudnych warunkach i stabilizacje.Chodzi mi konkretnie o kamerowanie w dzien na zewnatrz
 

arniparus

New member
Hmm a gdzie w ogole mozna kupic ta kamerke JVC GZ-HM400 ? Jeszcze jedno pytako ... Jak sie ma porownanie starszego modelu Panasonica SD100 z nowym SD200. Ogolnie o dziwo lepsze wrazenie robi model SD100 .... Ktos moze cos wiecej powiedziec o jakosci tego starszego modelu (SD100) ?
 
Ostatnia edycja:

zulak

New member
SD100 vs. sd200

Witam,

Również interesuje mnie porównanie obu modeli.
Proszę osoby znające się na rzeczy o podpowiedź, który model lepszy.

Dzięki,
Krzysiek
 

tropiciel

New member
Nie Kupowac Panasonica

tez jestem laikiem ale poszedlem do sklepu i porownalem sobie kamery SONY, PANASONIC, JVC, SANYO, SAMSUNG i CANON.
Podlaczylem kazda do monitora 32 calowego i ogladalem obraz zarowno w ruchu, jak i statycznie.

Panasonic ma wieksze szumy od SONY w dosyc dobrze oswietlonym pomieszczeniu przy maksymalnym zoomie optycznym. Te szumy naprawde widac. Najgorszy jednak jest "ogon" przy kreceniu ludzi w ruchu. To fatalnie wyglada. Sam myslalem o kupnie tego panasonica i nie mialem zadnych uprzedzen, jedynie wahalem sie nad 300 setka albo 250 tka. Jednak SONY serii 500 jest naprawde bez porownanie lepsze. Ruchome postacie sa jak w rzeczywistosci i roznica pomiedzy tymi dwiema kamerami jest porazajaca.
Tej roznicy nie widac statycznie, bo jak sie je postawi obok siebie i nie ma w polu widzenia zadnych ludzi, to obraz jest podobny. Niestety obie kamery panasonic maja jakis problem z klarownym odwzorowaniem ruchu, co niestety widac od razu i to razi.

CANON jest troszeczke gorszy od SONY, tez troszke szumi, naprawde minimalnie a reszta kamer po prostu sie nie liczy, sa tragiczne.

Interesujace jednak jest to, ze stabilizacja obrazu w JVC jest absolutnie najlepsza, duzo lepsza jak w SONY, canonie, czy panasonicu. Prawde mowiac stabilizacja w SONY jest najgorsza z tych kamer. Wydaje mi sie, ze Panasonic ma podobnej klasy stabilizacje jak Canon, mozliwe, ze nawet troszke lepsza a JVC jest absolutnym i bezkonkurencyjnym liderem. Sony niestety jest nierewelacyjne pod wzgledem stabilizacji.

Natomiast co jest zupelnie niesamowite to obiektyw SONY.
Ta kamera wyostrza nawet z odleglosci 4 cm. To jest cos nieprawdopodobnego, bo jak sie zblizy rekaw do obiektywu, to na ekranie 32 calowego monitora widac pojedyncze wloski materialu, a zblizajac reke widac kazda linie papilarna dokladnie jak pod mikroskopem. A reka oczywiscie zajmuje caly 32 calowy ekran. Zadna inna kamera tego nie potrafi zrobic.

Modele porownywane to SONY HDR-XR500V; HDR-XR520V
PANASONIC HDC-HS250K, HDC-HS300K, Canon Vixia HF20, Canon Vixia HF S10, JVC GZ-MG670, JVC GZ-HM200BU
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
tropiciel napisał:
Interesujace jednak jest to, ze stabilizacja obrazu w JVC jest absolutnie najlepsza, duzo lepsza jak w SONY, canonie, czy panasonicu. Prawde mowiac stabilizacja w SONY jest najgorsza z tych kamer. Wydaje mi sie, ze Panasonic ma podobnej klasy stabilizacje jak Canon, mozliwe, ze nawet troszke lepsza a JVC jest absolutnym i bezkonkurencyjnym liderem. Sony niestety jest nierewelacyjne pod wzgledem stabilizacji.

Bardzo mnie dziwią Twoje wnioski odnośnie stabilizacji w SONY. Jak długo śledzę na różnych forach oceny stabilizacji to takiej stabilizacji jak w SONY XR500/XR520 niedopracował się jeszcze nikt. Mam SONY XR500 i porównywałem stabilizację ze swoimi poprzednimi kamerami, co prawda też SONY (CX-6 i SR11) ale różnica jest niesamowita. Być może ktoś wyłączył tryb stabilizacji aktywnej w oglądanym przez Ciebie egzemplarzu. Nie wiem jakiego Canon porównywałeś na stabilizację, ale jeżeli to był Canon HFs10 / HFs100 to ma dużo gorszą stabilizację od SONY, wręcz tragiczną.

Stabilizacja SONY XR520 przy wyłączonej i włączonej stabilizacji aktywnej
http://www.youtube.com/watch?v=i0CokylNE_s&feature=channel

Stabilizacja Canon HFs10/100 przy włączonej i wyłączonej stabilizacji
http://www.youtube.com/watch?v=ubLHo5iVXBc&feature=channel

Tutaj ocena stabilizacji z portalu camcorder.info

Sony_HDR-XR520V_stab_comp.gif


http://www.camcorderinfo.com/content...ng-amp-Use.htm

Odnośnie Panasonica i tego, że szumi mocno nawet w dobrym świetle to już na niejednym klipie widziałem. Nie widać tego w testach na YouTube bo tam obraz jest zmniejszony i ten szum zanika. Trzeba zobaczyć plik prosto z kamery w pełnej rozdzielczości 1920x1080. Oczywiście portal camcorder.info chwali niesamowicie Panasonica, bo można na nim dużo parametrów ustawić ręcznie, być może lepiej odwzorowuje kolory, ale generalnie obraz moim zdaniem z Panasonica nie jest rewelacyjny. I co ciekawe na forum nie ma wielu użytkowników Panasonica, a tych co byli prosiłem aby próbki dali na forum z kamery to gdzieś zniknęli i się nie pokazują.
 
Ostatnia edycja:

tropiciel

New member
Przyznaje, ze ocene opieram na prostym porownaniu polegajacym na podlaczeniu kamer tak jak staly na polce. Podlaczalem jak leci i byly inne modele Sony i inne modele JVC. I wszystkie JVC byly swietne, a wszystkie sony byly o kant dupy rozbic. Jezeli stabilizacja jest standartowo ustawiona w trybie wylaczonym, to jest to rowniez wada. Mam nadzieje, ze znajde chwilke czasu na testy w sobote i sam zobacze jak to jest. Jednak bedac juz obecnie posiadaczem tej kamery - mam wielka nadzieje, ze masz racje i moje pierwsze wrazenie bylo bledne.
 

Shinzon

New member
Stabilizacja w SONY XR500/XR520 jest fabrycznie włączona, ale mógł ją wyłączyć ktoś kto bawił się kamerą. Jeżeli chodzi o stabilizację, to nie wszystkie modele SONY mają stabilizację aktywną. Posiadają ją tylko modele z najwyższej półki.
 

tropiciel

New member
Shinzon napisał:
Stabilizacja w SONY XR500/XR520 jest fabrycznie włączona, ale mógł ją wyłączyć ktoś kto bawił się kamerą. Jeżeli chodzi o stabilizację, to nie wszystkie modele SONY mają stabilizację aktywną. Posiadają ją tylko modele z najwyższej półki.



Odeslales mnie do linka z testem ale tam jest napisane, ze nie ma testu stabilizacji. Konkretnie pisza tak "We've tested the stabilization on the XR520V and it worked very well, but we're still in the process of analyzing the data and making charts. We will have the full stabilization data for the camcorder up very soon"

To skad sie wzial ten wykres ktory wkleiles?

Ja opieram swoj poglad na obserwacji obrazu z 12x zoomem i kamerze trzymanej jedna reka. Obraz JVC nie drgnie. Obraz z tego Sony lata tam i z powrotem. JVC ma chyba wbudowane zyro. No, ale inna sprawa, ze jakosc tego obrazu jest tragiczna, pomimo tego, ze nie drga.
 

Shinzon

New member
tropiciel napisał:
To skad sie wzial ten wykres ktory wkleiles?

Ja opieram swoj poglad na obserwacji obrazu z 12x zoomem i kamerze trzymanej jedna reka. Obraz JVC nie drgnie. Obraz z tego Sony lata tam i z powrotem. JVC ma chyba wbudowane zyro. No, ale inna sprawa, ze jakosc tego obrazu jest tragiczna, pomimo tego, ze nie drga.

Ten wykres był na tej stronie w ramach opisu stabilizacji tylko camcorder.info go usunął. Nie wiem dlaczego. Jednak nie jest to istone, gdyż teraz rozumiem o czym mowa i chyba na początku nie do końca się zrozumieliśmy. Ja myślałem o stabilizacji bez zoomu. Przy pełnym zoom 12x stabilizacja aktywna na SONY XR500/XR520 nie działa i tu masz rację. Jednak dla mnie to nie problem, gdyż używam statywu i SONY XR500 robi piękne filmy przy zbliżeniu 12x. Sporo takich firmów nakręciłem nad morzem. Z ręki specjalnie nic nie wyjdzie przy zoomie 12x. Poza tym tak jak piszesz na niewiele zdaje się stabilny duży zoom jak obraz jest do niczego.
 
Ostatnia edycja:

druide

New member
poprosze o rade

Przesledzilem ten watek oraz pare innych i mimo wszystko zdecydowalem sie na pytanie. Szukam kamerki w okolicach 2,5k zł (powiedzmy ze moge szarpnac sie na 3k). Oczywiscie HD najlepiej z dyskiem.
Bede jej uzywal do czysto amatroskich zadan - filmiki rodzinne (dzieci glownie)
MOj wybor padl na Sony HDR-XR105
Myslalem tez nad JVC Everio GZ-HD300
W pewnym momencie jednak zaczalem spogladac na model sony o jedno oczko wyzej czyli HDR-XR200
Troche mnie martwi, slaba jakosc w gorszych warunkach oswietleniowych ale jestem realista. W tej cenie nic lepszego zapewne nie znajde
Czy ktos obeznany w produktach Sony moze mi powieedziec, czy roznica miedzy dwoma podanymi modelami Sony uzasadnia roznice cenowa?

Czytalem, ze w wiekszosci przypadkow w tym watku analizujecie modele z wyzszej polki ale sadze, ze znajdzie sie na pewno ktos kto jest obeznany w temacie nizszych modeli.
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Witam.
Mam pytanie - czytając testy w gazetach płaskie ekrany- dawniej wideomix zauważyłem, że kamery sonyXR520 i panasonic hdc tm300 dostały tyle samo punktów - jednak wrażenia według mnie są dziwne. Piszą tam, że Sony osiąga rozdzielczość poziomą obrazu przy 50 luksach 1500 lini a Pansonic prawie 1900. czy to oznacza,że sony ma takie algorytmy, które kosztem rozdzielczości niwelują szum? Nie umiem tego odczytać - czy to oznacza może , że sony nie jest w stanie osiągnąć pełnej rozdzielczości HD- chodzi mi nie o zapis bo wiadomo, że taki będzie ale o faktyczą zdolność optyka-matryca pomijając inne dogodności w sony jak stabilizacja itp.?
 

cyber_human

New member
Panowie! I Panie! (jeśli są)

Otóż jestem totalnie w kropce.
Szukałem, czytałem, wybierałem...
Odsiałem XR520 (czy jak jej tam), HFS11 na rzecz HDC-HS300...

A tu czytam u Was i czytam i już nie wiem...

Czego szukam?
Kamery do filmowania dziecka + rodzinnych okazji...
Zatem często w słabym domowym oświetleniu (lub ulicznym), często na zewnątrz, pochmurnie i słonecznie, sporo ruchu (wiadomo, kto ma dzieci, ten wie)...

Czego oczekuję?
Lubię jak wszystko jest tip-top. I manualnie, z obsługą i ze sprzętem.
Mam Pionka 5090H i oczekuję super obrazu.

Czego nie lubię?
Szumów i braku ostrości.

Co do cen, to na ebay.co.uk można znaleźć te kamery za 3kPLN. +200 za przesyłkę. Jak widziałem cenę w MM - 5350 za Panasa HS300, to mi oczy z orbit wyszły... Cytując Strachy na lachy: żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch--a...

Proszę o podpowiedź: Sony, Canon, Panas?
 
Do góry