panasonic fx780

slams1

New member
Dzisiaj tv zamówiony, w przyszłym tygodniu będzie do odbioru.
Jak zainstaluję podzielę się swoimi uwagami/spostrzeżeniami.
 

colin503

New member
Mam go! :-D Dokładnie wersję 49 calową - Panasonic TX-49FX780E.

Na razie mogę napisać, że:
  • jest przepiękny,
  • szybko się włącza i w ogóle wg mnie szybko nawiguje po menu i przełącza kanały,
  • demo kanału UHD z Astry świetne, ładne kolory, jak żywe :smile:
  • bajka na Puls 2 w SD (jak na taką rozdzielczość) wyglądała ładnie,
  • Xbox One S ekstra
  • dźwięk jak na tv więcej niż dobry,
  • przemyślany pilot, np. jeden przycisk do przełączania DVB-T/DVB-S, drugi do wyboru zewnętrznego źródła.

Jednak jeśli chodzi o czerń to chyba trochę muszę w ustawieniach pogrzebać... Dużo jest tych różnych parametrów. Czy ktoś mógłby się podzielić jakąś wiedzą na ten temat?

Znalazłem ustawienia k@mcio_pl - wieczorem wypróbuję :smile:

Dodam, że do tej pory miałem 10-letniego Samsunga LCD 37", ale współczesne telewizory też oglądałem regularnie międzyczasie :D
 

sodalit1990

New member
Duży wpływ na poziom czerni ma zmiana parametru gamma na 2.4 (zaawansowane ustawienia obrazu)

W holenderskim teście wybrano tryb prawdziwe kino. Podświetlanie od 20-80 .
Kontrast: 90
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 30
W zaawansowanych ustawieniach obrazu gamma na 2.4

Pełne ustawienia w linku

https://www.homecinemamagazine.nl/2018/07/review-panasonic-tx-49fxw784-fxw784-lcd-led-tv/

W angielskim teście, podobny telewizor czyli fx750 ma dobra recenzje.

https://mightygadget.co.uk/panasonic-tx-49fx750-4k-led-tv-review-fx750-series-55-65-inch-models/
 
Ostatnia edycja:

colin503

New member
Dziękuję sodalit1990 za cenne informacje. Jak będę miał chwilę to posprawdzam te ustawienia.

Obecnie używam głównie trybu standardowego. Wydaje mi się, że przy oświetlonym pokoju jest on najlepszy. Oczywiście do oglądania filmów w ciemnym pomieszczeniu tylko tryb "Prawdziwe kino"! Jednak nie miałem jeszcze okazji obejrzeć jakiegoś fajnego filmu...

Oglądałem za to trochę filmów demo 4K z youtube - wyglądają pięknie.
Film DVD, jak na taką słabą rozdzielczość tego nośnika, także wygląda ładnie. Wg mnie tv ma dobry upscaler.

No i jeszcze raz napiszę to co mnie oprócz obrazu bardzo cieszy - szybkość działania tv (menu, aplikacje, przełączanie źródeł i kanałów).

Marudząc trochę, a może jest coś takiego, a je nie umiem znaleźć/ustawić - przydałaby mi się opcja, żeby móc wyłączyć głośniki w tv, ale regulacja głośności pozostała na wyjściu słuchawkowym. Mam stare kino domowe (też Panasonic) niestety bez wejścia cyfrowego i dźwięk podłączyłem z wyjścia słuchawkowego kablem MiniJack > 2xRCA.
 

TomekOp

Member
Dziękuję sodalit1990 za cenne informacje. Jak będę miał chwilę to posprawdzam te ustawienia.

Obecnie używam głównie trybu standardowego. Wydaje mi się, że przy oświetlonym pokoju jest on najlepszy. Oczywiście do oglądania filmów w ciemnym pomieszczeniu tylko tryb "Prawdziwe kino"! Jednak nie miałem jeszcze okazji obejrzeć jakiegoś fajnego filmu...

Oglądałem za to trochę filmów demo 4K z youtube - wyglądają pięknie.
Film DVD, jak na taką słabą rozdzielczość tego nośnika, także wygląda ładnie. Wg mnie tv ma dobry upscaler.

No i jeszcze raz napiszę to co mnie oprócz obrazu bardzo cieszy - szybkość działania tv (menu, aplikacje, przełączanie źródeł i kanałów).

Marudząc trochę, a może jest coś takiego, a je nie umiem znaleźć/ustawić - przydałaby mi się opcja, żeby móc wyłączyć głośniki w tv, ale regulacja głośności pozostała na wyjściu słuchawkowym. Mam stare kino domowe (też Panasonic) niestety bez wejścia cyfrowego i dźwięk podłączyłem z wyjścia słuchawkowego kablem MiniJack > 2xRCA.
Do ogladania telewizji uzywam trybu normalnego zmniejszylem tylko kontrast na 90. Tryb prawdziwe kino wydaje mi sie za ciemny.
 

darekgra

Member
Dziękuję sodalit1990 za cenne informacje. Jak będę miał chwilę to posprawdzam te ustawienia.

Obecnie używam głównie trybu standardowego. Wydaje mi się, że przy oświetlonym pokoju jest on najlepszy. Oczywiście do oglądania filmów w ciemnym pomieszczeniu tylko tryb "Prawdziwe kino"! Jednak nie miałem jeszcze okazji obejrzeć jakiegoś fajnego filmu...

Oglądałem za to trochę filmów demo 4K z youtube - wyglądają pięknie.
Film DVD, jak na taką słabą rozdzielczość tego nośnika, także wygląda ładnie. Wg mnie tv ma dobry upscaler.

No i jeszcze raz napiszę to co mnie oprócz obrazu bardzo cieszy - szybkość działania tv (menu, aplikacje, przełączanie źródeł i kanałów).

Marudząc trochę, a może jest coś takiego, a je nie umiem znaleźć/ustawić - przydałaby mi się opcja, żeby móc wyłączyć głośniki w tv, ale regulacja głośności pozostała na wyjściu słuchawkowym. Mam stare kino domowe (też Panasonic) niestety bez wejścia cyfrowego i dźwięk podłączyłem z wyjścia słuchawkowego kablem MiniJack > 2xRCA.
Sprawdź ustawienia
Menu dźwięk
Wybór głośników ustaw TV
Trochę niżej zakładka głośniki TV ustaw na słuchawki

Powinno działać.
 

colin503

New member
Działa idealnie! :smile: Dzięki darekgra :)

A czy ktoś orientuje się w temacie edycji kanałów DVB-S przez komputer?
Niestety korzystam tylko z FTA i wyszukał ich coś koło 1000 z Astry i HB, a 90% jest do usunięcia i chciałbym to jakoś wygodnie zrobić.
 
Ostatnia edycja:

colin503

New member
Kolejne podziękowania, tym razem dla lukryb33 :)
Program jest konkretny i działa z tym Panasonic'iem - zgrałem listę, zmodyfikowałem ją i z powrotem wgrałem do tv.
Tylko jedna uwaga, że aby zgrać listę kanałów z telewizora, to pendrive musiał być pusty.
 

lukryb33

New member
Kolejne podziękowania, tym razem dla lukryb33 :)
Program jest konkretny i działa z tym Panasonic'iem - zgrałem listę, zmodyfikowałem ją i z powrotem wgrałem do tv.
Tylko jedna uwaga, że aby zgrać listę kanałów z telewizora, to pendrive musiał być pusty.

Prosze bardzo. Ja mialem wiele plikow na pendrive i nie bo problemu. Z tym, że pendrive był na FAT może to ma znaczenie. I ja posiadam model ex780 czyli serię z 2017 roku ale raczej to nie jest przyczyną. Gdyby ktoś chciał mam przesortowaną listę kanałów na kartę CI+ od CP. Mogę udostępnić bo wiem ile z tym jest zabawy żeby poukładać kanały.

Pozdr
 

krzys72pl

New member
Wstawiam fotki hdr w xbox one s(RE 2 Remake)
Słaba jakość ale widać. Żeby obraz był idealny trzeba pokombinować z ustawieniami kolorami ale sam tryb hdr robi robotę.

hdr włączony:


hdr wył.


i hlg(bez efektu)
 

krzys72pl

New member
Znalazłem takie coś. Czy ktos wie czy gwarancja obejmuje?
 

Attachments

  • IMG_20190315_065554.jpg
    IMG_20190315_065554.jpg
    375,1 KB · Wyś: 173
  • IMG_20190316_090416.jpg
    IMG_20190316_090416.jpg
    736,6 KB · Wyś: 41
  • IMG_20190316_090420.jpg
    IMG_20190316_090420.jpg
    914,2 KB · Wyś: 36
Do góry