panasonic fx780

aruom

New member
Witam.
Dzisiaj kupiłem Panasonica 55FX780 w e-sklepie Rtv euro agd, a odbiór Tv mam dopiero w piątek w sklepie stacjonarnym.
W związku z tym mam pytanie do osób które mają ten model, na co mam zwrócić uwagę podczas odbioru Tv.
Chodzi mi o to jak powinien wyglądać nowy egzemplarz (nieużywany, ze zwrotu)?
Jak powinna być zabezpieczona matryca, czy folią, czy gąbką?
Itp Itd.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

aruom

New member
Jak ze zwrotów - to łatwo poznasz w sklepie stacjonarny po wyglądzie kartonu.

Bardziej chodziło mi o to jak wygląda nówka sztuka w środku pudełka.
Tzn, czy na folie na matrycy, jeżeli tak to czy na całej czy tylko na brzegach lub czy jest owinięty pianką.

Pozdro4All.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Bardziej chodziło mi o to jak wygląda nówka sztuka w środku pudełka.
Tzn, czy na folie na matrycy, jeżeli tak to czy na całej czy tylko na brzegach lub czy jest owinięty pianką.
Nie pamiętam dokładnie, ale mój EX780 miał oklejoną folią tylko ramkę. Natomiast matryca jak i cały telewizor zabezpieczony był taką jakby białym workiem piankowym, czy jak się to nazywa (delikatny w dotyku). Całość oczywiście zabezpieczona styropianem. Każdy element telewizora jak np stojak, pilot itd był w folii.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Wchodzisz w Menu -> Pomoc -> Informacje o systemie -> ID modelu4, i tu pierwsze cyfry informują o ilości przegranych godzin.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko piękni, ale przypatrzyłeś się telewizorowi z przodu, jak wygląda panel, jest za szybą?


Dodam tylko, że wszystkie te telewizory nie tylko Panasonica, ale i LG, Philips itp mają marnej jakości oprogramowanie dotyczące edycji i tworzenia własnych list ulubionych programów. Totalna wtopa wszystkich producentów telewizorów!




W fx780 edycja listy głównej została zrobiona bardzo dobrze . Na liście kanałów wyszukanych (np. Astra + Hotbird ) jest ponad 2800 kanałów TV i Radio . W niczym to nie przeszkadza ! W trakcie przeglądania ww listy mamy podgląd kanału na żywo jeśli posiadamy uprawnienia i dodatkowo wyświetlana jest zawartość EPG . Np. NC+ w zdublowanych programach EPG może być brak , wyświetlane dwie następne pozycje , dwa dni i nawet do siedmiu dni i ta funkcja bardzo ułatwia wybór właściwego programu. Wystarczy wcisnąć OK aby dodać wybrany program do listy głównej. W Fx780 EPG pracuje dużo lepiej niż DT60.

Wybranie programów (ok.240) z tej listy zajmuje mi do godziny i dodatkowo do pół godziny ułożenie listy wg. uznania . Robi się to tylko raz , robi kopię svl.bin i zapomina o edycji. Po restarcie TV wystarczy przywrócenie ustawień z kopii svl.bin . Układanie listy na komputerze nie jest szybsze (za pierwszym razem) i dodatkowo przy zdublowanych programach nie wiesz , na którym EPG pracuje najlepiej. Pod tym względem Panasonic w Fx780 spisał się bardzo dobrze , widać że emaile wysyłane do nich przez lata nie poszły na marne ! Pod względem edycji listy programów wg. mnie najgorszy jest Philips.
 

pinky

New member
Panasonic fx780

Cieszę się że znalazłem ten temat.Musze wymienić Samsunga chyba 6000 bo po gwarancji pojawiły się plamy czarne które przy białych obrazach są wkurzające. Jestem zdecydowany na Panasonic fx780 tylko szukam okazji na dobrą cenę.W grę wchodzi 65 lub 75".Wiem że to inne matryce dlatego proszę o sugestie.ogladanie będzie też pod kątem.Z góry dziękuję
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cieszę się że znalazłem ten temat.Musze wymienić Samsunga chyba 6000 bo po gwarancji pojawiły się plamy czarne które przy białych obrazach są wkurzające. Jestem zdecydowany na Panasonic fx780 tylko szukam okazji na dobrą cenę.W grę wchodzi 65 lub 75".Wiem że to inne matryce dlatego proszę o sugestie.ogladanie będzie też pod kątem.Z góry dziękuję


Za 55" zapłaciłem 3007 zł pod koniec marca w RTVEuro fabrycznie zapakowany , więc nie mogłem się oprzeć ! 75" w Twoim przypadku odpada bo to matryca VA
 
Do góry