panasonic fx780

arekk17

New member
Jaka Manta ? Nie pisz głupot człowieku. Może nie ma wodotrysków jak Samsung czy Philips, ale rzeczy typu Netflix, Player, Ipla, czy Yuotube są i chodzi to bardzo płynnie. O zacinaniu, czy muleniu nie ma mowy. Trochę więcej obiektywizmu proszę.
 

dochtor

Member
Dziękuję!
A więc podczas szukania aplikacji, czy przechodzi płynnie? Jak opcja pisania z pilota, płynnie przechodzi na inne literki (np podczas szukania czegoś na Netflix, YT)?
Brak HBO Go jestem w stanie zaakceptować i dokupić chromecast, czy tam coś innego... ale niezwykle bardzo nie lubię zacinania.

No i jak wbudowany odtwarzacz filmów (z dysku) ? Można regulować wielkość napisów? Czy czyta tylko jakieś wybrane pliki np. *. art dla napisów i *. mkv dla video, czy też nie ma problemu z niczym?

Jestem zdecydowany na niego lub LG 65SK8000/8100 z naciskiem na Panasonic.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję!
A więc podczas szukania aplikacji, czy przechodzi płynnie? Jak opcja pisania z pilota, płynnie przechodzi na inne literki (np podczas szukania czegoś na Netflix, YT)?
Brak HBO Go jestem w stanie zaakceptować i dokupić chromecast, czy tam coś innego... ale niezwykle bardzo nie lubię zacinania.

No i jak wbudowany odtwarzacz filmów (z dysku) ? Można regulować wielkość napisów? Czy czyta tylko jakieś wybrane pliki np. *. art dla napisów i *. mkv dla video, czy też nie ma problemu z niczym?

Jestem zdecydowany na niego lub LG 65SK8000/8100 z naciskiem na Panasonic.





W trakcie zmiany pomiędzy aplikacjami przełącza płynnie i szybko . W aplikacji YT pojawia się wirtualna klawiatura wbudowana w aplikację , a poruszasz się po niej <>^ i OK bez opóźnień .
Dodam , że w TV doskonale działa dublowanie ekranu : współpracuje bezprzewodowo z laptopem Win10 (dell7567) , z tabletem i smartfonem też ale to potrafi większość Smart TV .
Z zacinaniem czegokolwiek w tym TV (przez trzy miesiące użytkowania) się nie spotkałem . Przy powłączanych w sieci funkcjach DLNA w drugim TV , Serwerze i udostępnieniu plików w laptopie , wbudowany odtwarzacz podobnie jak w starszym Panasonicu oczywiście po ręcznym wskazaniu źródła odtwarza wszystkie pliki z mojej kolekcji , nawet nagrania z dysku drugiego TV jeśli jest włączony . Filmy z dysku są odtwarzane bez problemu : mkv , avi , ts , mp4 , napisy są duże i nie mam wpływu na ich wielkość . Jaki jest typ napisów to nie wiem , ponieważ posiadam pliki tylko zintegrowane .Wybrać mogę jedną ze ścieżek audio z napisami lub bez .
W TV LG model 8000 jest pozbawiony funkcji DLNA i ma dużo gorszy dźwięk od 8100 poza tym ma bardziej rozbudowany Smart od Panasonica za to Panasonic ma podwójne tunery , jeden program oglądasz drugi nagrywasz przy odpowiedniej konfiguracji ocywiście , kodowane programy nagrywane są jako rozkodowane i można je przerzucić na komputer , obrobić np TS doctorem i zarchiwizować lub obejrzeć i skasować , można strumieniować program TV poza sieć domową (działa , sprawdziłem) , jest tego dużo dużo więcej i przede wszystkim jakość obrazu robi wrażenie a głębia koloru spotykana tylko w dwa razy droższych TV , czerń również bardzo dobra ze wszystkimi jej odcieniami chociaż widziałem lepszą w OLEDach . Są też minusy jednak mało znaczące np: brak ambilight jak w Philipsie , który można zastąpić odpowiednimi lampami Hue Philipsa i uzyskać podobny lub nawet lepszy efekt jednocześnie nie odczuwając problemów z jakimi borykają się właściciele niektórych modeli TV Philipsa , mało aplikacji smart za to doskonała współpraca (dublowanie ekranu laptopa) bezprzewodowa z urządzeniami zewnętrznymi . W laptopie odtworzę np.MPC-HC x64 lub VLC najbardziej egzotyczne formaty video , audio i obejrzę na ekranie TV , tak samo w przypadku netfliksa , youtube , ipla , player , tvp vod , hbo go czy nc+ go . Wystarczy tylko w miarę świeży laptop .
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to jestem coraz bardziej zdecydowany! Dziękuję.

A z ciekawości, dublowanie ekranu jest poprzez WiFi?


W TV uruchamiasz opcję :dublowanie ekranu , a w Win10 uruchamiasz opcję : wyświetlaj na innym ekranie , po wyświetleniu listy wykrytych urządzeń wskazujesz TV i po chwili obraz i dźwięk Win10 pojawia się na TV . W przypadku problemów z połączeniem w Win10 w ustawieniach/bluetootch i inne urządzenia/bezprzewodowe ekrany i stacje dokujące z listy należy usunąć nasz TV i powtórzyć połączenie , na 100% powodzenie !!! . WIFI lub LAN niezbędne i oczywiście wskazany mocniejszy router w przypadku treści UHD (mój leciwy fritz7490 daje radę) . TV posiada kartę wifi w standardzie n 2,4/5GHz i wydajności 300 / 300 Mbit/s 2 x 2 MiMo co w zupełności wystarcza ale standard ac dałby od 480 do 866 Mbit/s przy 2 x 2 MiMo .Przy przenoszeniu nagranych przez TV programów na inny dysk transfer waha się w zakresie 11,5 do 15 MBit/s , również po LAN utrzymuje taki sam transfer co daje w miarę dobry wynik i tu daję minus Panasonic'owi (model DT60 z 2013 roku posiada takie same parametry i osiąga takie same transfery) .

Mam nadzieję , że podzielisz się wrażeniami po zakupie nowego TV . Ja też planowałem zakup 65"TV ale okazja za 3007 zł 55" w EuroAGD zweryfikowała moje plany a za kolejne 5-6 lat przyjdzie pora na OLED'a .
 
Ostatnia edycja:

L1nse

New member
Cześć, własnie pojawiła się promocja w Euro na wersję 55 za 3499zł i chyba się skusiłem ;) teoretycznie jutro do odbioru w sklepie więc mam jeszcze dobę na decyzję ale jako że byłem już zdecydowany na wersję fx700 a tu 780 chyba w dobrej cenie to pewnie pozostanę przy zakupie ;)
Pytanie mam do Was, przy zakupie ostatniego Panasonica jakieś dobre dusze tu na forum podesłały mi swoje ustawienia po kalibracji i przyznam się że różnica była spora vs ustawienia fabryczne. I tu moja prośba, czy ktoś z modelem 55fx780 po kalibracji może się podzielić swoimi ustawieniami? wiem że każda matryca jest inna ale może posłużą jako baza :p (przez googla szukałem i nic nie znalazłem do tego modelu)
Pozdrawiam,
P.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć, własnie pojawiła się promocja w Euro na wersję 55 za 3499zł i chyba się skusiłem ;) teoretycznie jutro do odbioru w sklepie więc mam jeszcze dobę na decyzję ale jako że byłem już zdecydowany na wersję fx700 a tu 780 chyba w dobrej cenie to pewnie pozostanę przy zakupie ;)
Pytanie mam do Was, przy zakupie ostatniego Panasonica jakieś dobre dusze tu na forum podesłały mi swoje ustawienia po kalibracji i przyznam się że różnica była spora vs ustawienia fabryczne. I tu moja prośba, czy ktoś z modelem 55fx780 po kalibracji może się podzielić swoimi ustawieniami? wiem że każda matryca jest inna ale może posłużą jako baza :p (przez googla szukałem i nic nie znalazłem do tego modelu)
Pozdrawiam,
P.


A wystarczyło trochę się rozejrzeć !!!
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/142089-panasonic-fx780-kalibracja-2.html
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale gafa! dzięki, jakoś mi umknęło. A podpytam, zadowolony jesteś? Wart wydania 3,5tys?


Za taką kwotę na 100% nic lepszego nie kupisz , pod warunkiem że stawiasz na jakość obrazu i bezproblemową eksploatację !!! Już wcześniej wspominałem o mocnej i stabilnej elektronice tego modelu . Mój poprzedni DT60 pracuje bardzo dobrze ale FX780 pod względem jakości obrazu jest dużo lepszy i ma rewelacyjne możliwości sieciowe , których nie ma u innych producentów TV . W tej cenie dostajesz dodatkowo podwójne tunery itd.
W planach miałem zakup 65" ale trafiła się okazja za 3007 zł 55" i jestem dodatkowo zadowolony z zakupu a za 5 lat przyjdzie pora na OLED'a.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nadal pozostanę przy swoim zdaniu , w cenie do 3499 zł i 55" w dniu dzisiejszym nic lepszego pod względem jakości obrazu , możliwości technicznych i stabilnej pracy TV nie kupisz ! Lepszy jest tylko OLED .....tylko cena inna.


Pamiętam , że pierwszego Panasonica 29" kupiłem w 1992 roku właśnie w LOCO , w bardzo dobrej cenie i pod tym względem nic się nie zmieniło poza nowym pokoleniem (kiki , wtedy był za młody) . Teraz oczywiście jest hdtv.com.pl , "niebiescy" forumowicze i oczywiście profity z takiego członkostwa . Oczywiście kiki już nie taki młody (sorry za prywatę) ale wie co pisze i poleca . Natomiast ja "stary pryk" audiofil od końca lat 80-tych , maniak jakości AV i TVSAT od połowy lat 90-tych niezmiennie pozostaję przy Panasonicu właśnie ze względu na jakość obrazu . Oczywiście mam na myśli 100 Hz odświeżanie , już mój drugi TV miał taki ekran , plazma również , DT60 i FX780 także to mają . Oczywiście w najnowszym modelu brakuje mi ustawień obrazu isfccc 1 i 2 (oddzielne ustawienia na dzień i na noc) niezbędnych przy IPS-ach , a i w plazmach w DT60 są . Tu Panasonic się nie popisał ponieważ poza Ustawieniami własnymi nie ma dostępu do Ustawień zaawansowanych w ustawieniach fabrycznych . Wspomnę też o podwójnych tunerach , które TV posiada , zwłaszcza DVBS2 , gdzie poprawiono edycję kanałów tv . Już przy DT60 pozbyłem się wielogłowicowego tunera na E2 i pozostał tylko jeden pilot . Dużym plusem jest zapis na dysku całego strumienia TS w jednym pliku bez podziału na mniejsze części : wszystkie ścieżki dźwiękowe np: z C+ DD5.1PL DD5.1 ORG i DD2.0PL i napisy PL w wersji rozkodowanej . Nagrania można strumieniować w sieci , można również je zarchiwizować na serwerze i później odtworzyć za pomocą wbudowanego odtwarzacza . Tylko Panasonic daje taką możliwość , a poznaliśmy to dzięki koledze z tego forum czytając o http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/141483-wydobywanie-nagran-z-dysku-z-tv-panasonic.html . Gdyby to oferował np. Philips i był tak samo stabilny , to w drugim pokoju miałbym TV Philipsa 8303 IPS z jego ambilight'em bo obraz w nim jest prawie tak dobry jak w Panasonicu ale Philips podwójny tuner ma w najwyższym modelu a to już zupełnie inna półka cenowa i tu pojawia się kolejny jeszcze lepszy Panasonic z serii 900,1000 z jeszcze większymi możliwościami . I przepychanka zaczyna się od nowa !!!
[FONT=&quot] To samo można powiedzieć o LG , jest bardo dobry ... ale znowu pojawia się elektronika Panasonica , która jak zawsze robi swoje i minimalnie ale jednak , obraz jest lepszy . Oczywiście ciągle mówimy o minimum jakim jest 100Hz w telewizorach dla zachowania minimum jakości obrazu .Wracając kolejny raz do Philipsa to w pogoni za jakością zaprojektował wiele lat temu ambilight , który robi swoją robotę na 100% ale to nie ma nic wspólnego z jakością obrazu , ale każdy kto chociaż raz obejrzał wieczorem film w asyście ambilight nie wyobraża sobie oglądania następnych filmów bez niego .
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nadal pozostanę przy swoim zdaniu , w cenie do 3499 zł i 55" w dniu dzisiejszym nic lepszego pod względem jakości obrazu , możliwości technicznych i stabilnej pracy TV nie kupisz ! Lepszy jest tylko OLED .....tylko cena inna.


Pamiętam , że pierwszego Panasonica 29" kupiłem w 1992 roku właśnie w LOCO , w bardzo dobrej cenie i pod tym względem nic się nie zmieniło poza nowym pokoleniem (kiki , wtedy był za młody) . Teraz oczywiście jest hdtv.com.pl , "niebiescy" forumowicze i oczywiście profity z takiego członkostwa . Oczywiście kiki już nie taki młody (sorry za prywatę) ale wie co pisze i poleca . Natomiast ja "stary pryk" audiofil od końca lat 80-tych , maniak jakości AV i TVSAT od połowy lat 90-tych niezmiennie pozostaję przy Panasonicu właśnie ze względu na jakość obrazu . Oczywiście mam na myśli 100 Hz odświeżanie , już mój drugi TV miał taki ekran , plazma również , DT60 i FX780 także to mają . Oczywiście w najnowszym modelu brakuje mi ustawień obrazu isfccc 1 i 2 (oddzielne ustawienia na dzień i na noc) niezbędnych przy IPS-ach , a i w plazmach w DT60 są . Tu Panasonic się nie popisał ponieważ poza Ustawieniami własnymi nie ma dostępu do Ustawień zaawansowanych w ustawieniach fabrycznych . Wspomnę też o podwójnych tunerach , które TV posiada , zwłaszcza DVBS2 , gdzie poprawiono edycję kanałów tv . Już przy DT60 pozbyłem się wielogłowicowego tunera na E2 i pozostał tylko jeden pilot . Dużym plusem jest zapis na dysku całego strumienia TS w jednym pliku bez podziału na mniejsze części : wszystkie ścieżki dźwiękowe np: z C+ DD5.1PL DD5.1 ORG i DD2.0PL i napisy PL w wersji rozkodowanej . Nagrania można strumieniować w sieci , można również je zarchiwizować na serwerze i później odtworzyć za pomocą wbudowanego odtwarzacza . Tylko Panasonic daje taką możliwość , a poznaliśmy to dzięki koledze z tego forum czytając o http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/141483-wydobywanie-nagran-z-dysku-z-tv-panasonic.html . Gdyby to oferował np. Philips i był tak samo stabilny , to w drugim pokoju miałbym TV Philipsa 8303 IPS z jego ambilight'em bo obraz w nim jest prawie tak dobry jak w Panasonicu ale Philips podwójny tuner ma w najwyższym modelu a to już zupełnie inna półka cenowa i tu pojawia się kolejny jeszcze lepszy Panasonic z serii 900,1000 z jeszcze większymi możliwościami . I przepychanka zaczyna się od nowa !!!
[FONT=&quot] To samo można powiedzieć o LG , jest bardo dobry ... ale znowu pojawia się elektronika Panasonica , która jak zawsze robi swoje i minimalnie ale jednak , obraz jest lepszy . Oczywiście ciągle mówimy o minimum jakim jest 100Hz w telewizorach dla zachowania minimum jakości obrazu .Wracając kolejny raz do Philipsa to w pogoni za jakością zaprojektował wiele lat temu ambilight , który robi swoją robotę na 100% ale to nie ma nic wspólnego z jakością obrazu , ale każdy kto chociaż raz obejrzał wieczorem film w asyście ambilight nie wyobraża sobie oglądania następnych filmów bez niego .
[/FONT]
[FONT=&quot]Dodam tylko , że ten system to strzał w dziesiątkę !!! Dobrym zamiennikiem jest HUE Philipsa , dobry odtwarzacz z Androidem i hue synch i w zależności od rozbudowanego systemu HUE uzyskujemy o wiele lepszy efekt od ambilight ale już o tym pisałem gdzieś na tym forum .
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

L1nse

New member
robertw222 -> dziękuję za odpowiedź, jestem na 90% zdecydowany choć jak przykleiłem taśmy by zobaczyć ile zajmie na ścianie to zacząłem się jeszcze zastanawiać czy jednak nie lepiej 65" ale w tej cenie nic sensownego chyba nie znajdę.
To co pisał KIKI kryje coś więcej? O jakim modelu pisałeś?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znajdziesz 65" i to Twój target.
TCL 65DC760 za 2899 zł z głośnikami JBLa, to najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości ( Eisa Best Buy)
Ma wszystko czego potrzebuje wymagający użytkownik w klasie do 3 tyś zł.
 
Do góry