panasonic fx780

strazakp

Banned
Witam wszystkich serdecznie!

To mój pierwszy post tutaj :)

Jestem zainteresowany tym tv w najmniejszym rozmiarze 49" i po Waszych opiniach wiem, że
- na obraz nie powinienem narzekać,
- brak DTS chyba nie będzie mi doskwierał, bo mam konsolę Xbox One S, która ten system dźwięku dekoduje i mogę na niej odtworzyć stosowny materiał,
- brak Spotify nie jest problemem
- HBO Go nie korzystam

Zastanawiam się jednak nad klawiaturą bezprzewodową - czy ten tv będzie działał z modelem Logitech K400 lub K400 plus?


Jak widzisz po wpisach to nawet nie masz się nad czym zastanawiać tylko kupuj ten tv.


Ja mam Pansonikiem dx710 i mam taką samą klawiaturę Logitech k400 i działa bez problemu
 

colin503

New member
Widzę, że Twój też ma Firefox OS i skoro działa, to faktycznie na tym też powinna działać. Dzięki strazakp za info :)
Co do kupna to na razie czekam na jakąś dobrą promocję. Nie spieszy mi się z zakupem, choć fajnie byłoby mieć 10 lat młodszy i 12 cali większy tv :D

Wcześniej myślałem nad Sony KD-49XF8596, ale w jednej sieciówce Pan mi go odradził, że niby mają problemy z ruchem i wtedy wskazał na tego Panasonica, że jest godny uwagi. No i wiem, że jest, ale jakby ktoś miał jakiekolwiek uwagi co do tych dwóch tv to chętnie je przeczytam.
 
Ostatnia edycja:

krzys72pl

New member
Jedyna moja uwaga dotyczy współpracy z xbos, a dokładnie hdr. Tzw. PQ ma trochę blade kolory(zasługa pewnie IPS) . Dobrze że tv ma HLG,bo to rozwiązuje problem. Nie sprawdzałem na Xbox / Ps4 pro. Może ktoś sprawdzi i napisze.
 

k@mcio_pl

New member
Ktoś wspominał o głosowym sterowaniu u Panasonica. W mojej opinii nie ma racji bytu. Po pierwsze nie ma mikrofonu wbudowanego w pilota jak w przypadku Samsunga i LG. Sterowanie miałoby większy sens. W Panasoniku sterowanie odbywa się poprzez aplikację na smartphone. Wymaga kilku czynności przez, co jest uciążliwe i traci tym samym sens. Do tego nie jest tak intuicyjne jak sterowania u LG. Nie miałem sposobności używania rozwiązania LG, ale na filmikach umieszczanych na YT wygląda, to tak jak bym sobie tego życzył.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sterowanie głosowe to już miałem w poprzednim Panasonicu AS740 z 2014 roku jak dobrze pamiętam. Był od tego osobny pilot z touch-padem. Powiem Ci, że to jest tak przydatne, że korzystałem z tego tylko 1 raz... i pilot poleciał z powrotem do pudła. :lol: Jakoś sterowanie głośnością i zmiany kanałów wolę wykonywać iście konserwatywnie - naciskiem palca mojej dłoni na pilocie :cool: Owszem, pewnie LG to ulepszyło, jest to dokładniejsze i więcej komend rozumie, ale tak czy siak to traktowałbym to jako bajer niż niezbędna funkcja.
 

krzys72pl

New member
Tak na prawdę, to chyba lepiej mieć to sterowanie telefonem, niż pilotem. Telefon jednak jest częściej w kieszeni...przynajmniej u mnie. Ale tak zgadzam się...nie potrzebny bajer. Lepiej dołożyli by zawansowane sterowanie HDR 10. Bo jak narazie, to tylko na netflixie się sprawuje ok. Hdr na wejściu hdmi tylko HLG(dobrze że jest).
 
Ostatnia edycja:

k@mcio_pl

New member
TCL, Philips mają głosowe wyszukiwanie.
TCL nawet w modelach za 1499 zł

Będzie miało, to sens, gdy zacznie funkcjonować w tle bez konieczności używania akcesoriów. Dzisiaj, to kulejący ficzer.

Mic wbudowany w pilota, klawiatura czy też żyroskop, to dla mnie rzeczy drugorzędne. Obraz jest priorytetem. I Panasonic ten priorytet wypełnia. Nadal robi na mnie duże wrażenie równomierność podświetlenia panelu oraz głęboka czerń.

Muszę skonfigurować TV Anywhere. Opcja wydaje się przydatna. Ktoś już z niej korzystał?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla każdego ważne jest co innego.
Android 8,0 właśnie pozwala obsługiwać głosem bez żadnych akcesoriów.
W mojej opinii ma znacznie i wiele osób na świecie przesiada się na takie sterowanie.
[youtube]d2w9pRtcos0[/youtube]
Zawsze jakość podajemy na pierwszym miejscu więc głupie insynuacje zachowaj dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
@kiki Wspomnij tylko jak żałośnie android działa na Philipsach i TCL to wtedy już takiego zachwytu nie ma :) Może mieć dużo wodotrysków a wykłada się na prostych rzeczach i o tym warto wspomnieć ale nie wchodzę w dyskusję bo Ty i tak swoje wiesz i nie dopuszczasz do myśli nic innego niż Philips i TCL także moja dyskusja na tym się kończy.
 

k@mcio_pl

New member
Dla kikiego najważniejsze jest wyszukiwanie głosowe a nie jakość obrazu dlatego polecam Philipsy i TCL :D
kiki nie handluje sprzętem Panasonica więc zrozumiałym jest, że nie jest w jego interesie dobre pisanie o telewizorach tej marki. Brak obiektywizmu jest zauważalny, ale każdy ma swój rozum i powinien rozumieć jak działają prawa rynku. Podkreślić trzeba fakt, że dzięki niemu każdy ma sposobność kupić sprawdzony telewizor marek, które ma w ofercie. W kontekście tego jak wiele jest dopuszczanych do sprzedaży przez Samsunga, Philipsa, LG badziewnych wyświetlaczy jest, to nieocenione.

Dla każdego ważne jest co innego.
Android 8,0 właśnie pozwala obsługiwać głosem bez żadnych akcesoriów.
W mojej opinii ma znacznie i wiele osób na świecie przesiada się na takie sterowanie.
[youtube]d2w9pRtcos0[/youtube]

Moment. Jak bez żadnych akcesoriów? Chyba muszę kupić Amazon Echo, Echo Dot. Poza tym zdajesz sobie sprawę z ułomności tego rozwiązania? Używałeś kiedyś Alexy? Ograniczona liczba profili do dwóch oraz ułomność polskiej alokacji (w zasadzie jej brak). Do tego nawet w przypadku angielskich komend łapie zwiechy. Kolejny problem, to tragiczny brak płynności. Od komendy do uzyskania pożądanego efektu potrafi upłynąć irytująco wiele czasu.

Kiedyś tego rodzaju rozwiązania będą działać sprawnie i staną się powszechne, ale musi upłynąć jeszcze sporo czasu.

Tak na marginesie. Ja mimo wszystko staram się dbać o maksimum prywatności, a w przypadku tego rodzaju rozwiązań trzeba wiedzieć, że stajemy się dobrowolnie źródłem gromadzonych o nas informacji.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Mam Samsunga jestem przywiązany do tej marki i jestem też zadowolony z jakość ale prawda jest że w tym przypadku trzeba wyselekcjonować model , w przypadku Panasonica może być to nie potrzebne.
 

krzys72pl

New member
Czy przypadkiem, ten temat nie dotyczy modelu" panasonic gx780?.... oczywiście że tak. Jednak żeby to zauważyć to trzeba mieć mózg...a nie styropian. Może dziwczyny skończycie to drapanie na fb.?...
 
Do góry