panasonic fx780

Bigmoo

New member
Powiem tak , gdybym miał tego pana to teraz dzięki tv anywhere bym oglądał satkowke , a
Tak pomimo , że mam WiFi to wszystkie stree nie działają bo jestem we Włoszech i mam ich IP.
 

jarswi

New member
Michał jeżeli możesz czekać to warto poczekać do wiosny- wtedy modele z 2018 LG wzorem lat ubiegłych osiągną najniższą cenę.
Odnośnie tv va z dobrymi kątami to tylko najnowszy Sony chwali się tym ale cena zaporowa. Panasonic raczej już wiele tańszy nie będzie - może parę stówek na wyprzedażach ale na więcej bym nie liczył.
 

Bigmoo

New member
Michał , powiem tak kupuj , gdziekolwiek by ci cena pasowała, jak będziesz czekał , to pojawi się nowy model i tak rozpoczniesz nowe kółko z czytaniem o nowym super modelu.
 

jarswi

New member
Racja z tymi nowymi modelami - można się zapętlić , ale jak ktoś jest już pewny wyboru to czeka tylko na obniżkę ceny - nowe modele zawsze mają podatek od nowości. Wszystko zależy od tego co ma się aktualnie i jakie jest parcie na nowy tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny masz najlepsze na rynku dla niebieskich członków forum.
Zaloguj się Klubie HDTV i napisz na PW. Masz oczywiście z pakietem.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Owszem można sprawdzić ale 99% ludzi nie wie co to jest VPN ☺☺☺☺
Nie wnikając w technikalia, po połączeniu z serwerem VPN miałbyś we Włoszech polski IP (można też w drugą stronę, czyli będąc w PL dostajesz IP np. z USA). Serwer VPN można postawić np. w swojej sieci domowej. Niektóre routery mają taką opcję, można postawić na kompie, np. ja wykorzystuję do tego domowy serwer NAS.
Są też VPN płatne, oferowane przez firmy, dzięki czemu nie musisz sam stawiać żadnego serwera (konfigurujsz tylko klienta (komputer, telefon, itp.) po swojej stronie). Niesponsorowany pierwszy z brzegu przykład: https://www.polski-vpn.pl/#wybierz_pakiet . Ale ja z tego sposobu nie korzystałem.
Jednak o tym należało pomyśleć raczej przed wyjazdem, chociaż te płatne serwery raczej przecież można wykupić online.
 
Ostatnia edycja:

Michal tv

New member
A o teście nadal nic nie słychać. Czy philips pus8303 jako najwyższy model LCD można porównywać do panasonic fx780 ,lg sk8500 czy raczej do sony xf85?
 

davero79

New member
panasonic fx700

Witam , a co powiecie o panasie fx700 jest do wizęcia za 3500. Użytek mieszany tzn konsola 4k , czasami wieczorem stary film z tnt lub kino polska. Czasem mecz. Najbardziej zależy mi na tym aby nie było bandingu. Pamiętam swój LG 47 z przed 6 lat, sprzedałem po 2 miesiącach. Wymiana matrcy 2x nic nie dała wszędzie na zielonej murawie były czarne paski. Tragedia.
 

intruder

New member
Dodaj 499zl i wez 65" ,z tego co pamietam jest w media expert. TEz sie zastanawiam, mam metlik w glowie. Gdzies wyczytalem ze blade kolory i archaiczne menu oraz brak dvbs
 

davero79

New member
Mnie nie interesuje menu nigdy nie użyje prawdopodobnie, pilot z upc zaprogramowany, więc będzie w razie W do wyłączenia oryginalny. Nie chce OLED raz że cena, a dwa mam zidoo x20 pro lubie posłuchać sobie muzyki, więc 2g lub 3g może chodzić na jednym tle lub bardzo podobnym, a nie chce mi się ściemniać matrycy na tą okazję w OLED. Użyje do konsoli ten TV, na starych filmach będzie OK, ale martwi mnie też jak będzie wyglądał mecz na nim, Oglądałem w rtv agd goście na siłe mi chcieli wciśnąć z 2017r 620ex, ale był sporo ciemniejszy nie wiem, może w domu byłby OK. 780 ma 120hz i lepszy procesor, co prawda przyniosłem swój material w 50klatkach konkretnie był to mecz 1/8 na mistrzostwach świata w Rosji. Nie zauważyłem jakiegoś mocnego bandingu. Clouding zauważyć w sklepie się nie da przy takim świetle. 780 była lepsza, ale nie dałbym tyle za nią. Już mimo wszystko dołożył bym do LG oled i się jakoś męczył :). Różnica w janości mięzy 620ex a 700fx ogromna. Z tego co mi gośc powiedział to ex ma inne podświetlanie niż FX, ale też mówił że 700 ma AV a nie IPS, a z tego co czytam to jest IPS. W strzelanki nie gram, więc input na poziomie 10ms jest do zaakceptowania o ile to wszystko prawda.
 
Ostatnia edycja:

Michal tv

New member
Fx 700 ma matryca IPS 60Hz a input 10ms w panasonicu to właściwie rekord i żaden inny tv o ile mi wiadomo tego nie przebił. Jeśli nie jesteś bardzo wymagający to do meczów wystarczy bo procesor sporo nadrabia przy tych 60hz. Mimo wszystko ja bym odzalowal i kupił fx780, to jak vw golf i vw passat jednym i drugim pojedziesz ale komfort inny.W tej chwili 4599zl rtv euro agd.
 

davero79

New member
Wiem, ale 4500 za led to mi się dużo wydaję, dokładam i mam oled LG o którym mocno myślałem. Nie jestem maruderem ... :) jobca mam na punkcie audio i starczy. Paradoksalnie ja nie oglądam tv poza sportem i jak wyżej pisałem starymi filmami. Jeśli coś nowego mnie zainteresuje wrzucam na projektor. Nie interesuje mnie też komputer w TV dla mnie najlepiej by było jakby w ogóle go nie było. Różnice widziałem między 700 i 780 o ex620 nie wspomnę. Co ciekawe mam w sumie około 10tv :) począwszy od Jowisza , Heliosa i paru innych kineskopów miedzy innymi na rewelacyjnym sanyo. Co ciekawe ostatnio odpaliłem satelitę przez video NEC one obsługuje antenę z fonią , która była w latach 70/80 w Polsce bodajże 5.5 mhz jeśli się nię mylę. Obraz z Jowisza powalił mnie na łopatki :) ... co prawda źródło HD , ale przepuszczone przez rca i antenę (jedynie wejście starych TV z PRL) no ten fornir :). Wracając do nowszej generacji na plazmy nie narzekam, ale potrzebuje 4k do nowych konsol, stare no to kineskop. Nie będę oszukiwał, że jakbym miał wybierać TV wziąłbym OLED i męczy się z zidoo aby go nie wypalić, ale tutaj trzeba zapłacić i staram się wybrać optymalne dla mnie rozwiązanie. Nie będę oszukiwał, że tv często działa jako usypiacz, gdzie te starsze mają sleep którego trzeba włączyć, a nowe już wyłączają się automatycznie. Póki co mam 3LCD stary funai do ps2/ zastąpi go obecna Toshiba 40 notabene rewelacyjna już 10 letnia FHD, ale tam ani cloud ani bandingu nie zauważysz jeszcze z tych grubych. Nowe toshiby to już pozostał sam brand , a środek ... wie jaki. Ja jestem po LG z 2012 roku mocno zrażony 2x wymieniana matryca po czym TV poszedł na handel. Tragedia z czarnymi pasami na zielonej murawie czy nawet siatkówce o sportach zimowych nie wspomnę. Mam nadzieję, że 6 lat poźniej trochę poprawili ten problem. Na 32 calowy LG tani model z 2014r też nie narzekam. Różnicę widzę nie będę ukrywał, ale też staram zachować zdrowy rozsądek, a dzisiaj się tak wszystko szybko zmienia. To nie kineskop dobry panasa i będzie hulał 30 lat jak kiedyś, zresztą po co ma dziś służyć panel na 30 lat.
 
Ostatnia edycja:

Michal tv

New member
Kiki ma dla niebieskich członków forum philips 55 PUS8303 2018 za 3699 z kalibracją, wtyczkami i o ile sie nie myle z transportem. Matryca IPS 120Hz nano led piękna kolory, ultra cienki, bardzo dobry procesor, potrójny dopracowany ambilight, wbudowany głośnik niskotonowy z tylu ekranu. Ja osobiście miałem hopla na punkcie Panasa fx780 ale coraz bardziej przekonuje mnie ten philips prawie 1000zl tańszy. Jeszcze tydzień temu w sklepie był za 4400zl.
 

davero79

New member
Kiki ma dla niebieskich członków forum philips 55 PUS8303 2018 za 3699 z kalibracją, wtyczkami i o ile sie nie myle z transportem. Matryca IPS 120Hz nano led piękna kolory, ultra cienki, bardzo dobry procesor, potrójny dopracowany ambilight, wbudowany głośnik niskotonowy z tylu ekranu. Ja osobiście miałem hopla na punkcie Panasa fx780 ale coraz bardziej przekonuje mnie ten philips prawie 1000zl tańszy. Jeszcze tydzień temu w sklepie był za 4400zl.

Dopytam bo nie znam philipsa (kineskop mam , ale to inna bajka) ambi mnie nie interesuje, ale czy one nie są chińczykami z brandem philpsa ? gość mi pokazał w sklepie nie wiem jaki model i mówi, że to chińczyk RGB z białym. Kolory na nim byly słabe zółty wchodził w zieleń :). Zapewne to był TV w cenie około 2500-3000 bo był na półce z kilka dziesięcioma innymi. Dodał jeszcze, że banding będzie w philipsie bardziej widoczny. To tak co usłyszałem.
 

Michal tv

New member
Philips to firma holenderska w którą zainwestowali Chińczycy i przejęli pakiet wiekszosciowy. Telewizory philips sa składane w Polsce nie w chinach ;) jakościowo bardzo dobre. Czy to philips panasonic sony lg samsung to i tak wszędzie znajdzie się coś chińskiego. Np panasonic wiele lat robił swoje matryce których produkcja odbywała się w chinach a na ich plazmy nikt nie narzekał.przeczytaj ten krótki artykuł to Ci trochę wyjaśni sprawę. https://www-komputerswiat-pl.cdn.am...e-powstaja-telewizory-na-polski-rynek/6xq0x6e
 
Do góry