panasonic fx780

Bigmoo

New member
Powiem tak ; chyba jestem innym użytkownikiem sprzętu różnej maści , bo za nim coś kupię to szukam funkcjonalności której potrzebuję , a nie szukam wad.
System operacyjny jest dla mnie całkowicie obojętny.
 

Bigmoo

New member
Bigmo - a jakie tryby ustawienia miał Panasonic a jakie inne telewizory ?

Nie mam pojęcia jakie były , stały w sklepie to pewnie sklepowe , ale jak pytałem o Panasa to obsługa raczej dziwnie patrzała ,że ktoś się tym interesuje , pewnie ciśnienie mają na inne marki by sprzedać , bo ilość panasoników w porównaniu do innych marek to "mizerota" była , a czułem się jak bym był w salonie firmowym Samsung/ LG :):):)
 

Bigmoo

New member
W pewnym stopniu zacząłem weryfikować to co czytam na temat wielkości HDR w 4k , powiem szczerze ,że zaczyna mi to przeszkadzać , bo np jasne słońce albo reflektory aut w scenach nocnych , tak niemiłosiernie "walą" po oczach , że dla mnie to jest przesada , powinni to jakoś równoważyć a nie ścigać się kto mocniej zaświeci.W panasie to było wyważone i miło się oglądało.To coś tak jak w audio jeden wzmak może grać cały dzień i jest fajnie a inny po godzinie się nudzi i często to ten droższy bardziej męczy :):):)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To akurat nie wina sklepu ale Panasonica Polska. Nie mają dostępności, nie robią nic być może dlatego, że dostali zadanie wygasić markę - tak jak się stało to w USA.
Ale pytałem o stawienia bo one są celowe przygotowywane pod klienta z ulicy i mają "określone" nastawy. Z takiej oceny przy diametralnie różnych ustawieniach nie wiele wynika.
 

Michal tv

New member
A gdyby tak nie brać pod uwagę 4k, hdr-u, przyjąć że tv nie ma neta ani żadnej dodatkowej funkcji poza wyświetlaniem obrazu. Czyli goly obraz w hd. Jakiego ips-a 55' byście polecili??? Kiki myślisz że panasonic chce dac sobie spokoj z produkcją tv?
 

jarswi

New member
Sugeruje abyś przyjrzał się bliżej LG sk 8500 i 9500 (W zależności od możliwości finansowych)
Plusy:
Lepsza czerń -podświetlenie w Panasonica tylko krawędziowe.
Obsługuje dts
Rewelacyjny pilot z mikrofonem i żyroskopem.
ThinQ i webos4 naprawdę są rewelacyjne.
Lepsze upłynniacze ruchu.
Tu nie jestem pewien ale ma chyba lepszy input lag.
Mi osobiście bardziej podobał się obraz z materiałów hd na lg.
Minus
Cena
Brak w sklepach 9500 tylko wysyłkowa.
Trzeba trochę czasu poświęcić aby zanieść tv z idealną matrycą (tu może kiki być niezastąpiony - sprawdza tv ikalibruje dla zarejestrowanych użytkowników- niebiescy)
Ładniej prezentuje się Panasonic - szyba za ekranem robi wrażenie ale to rzecz gustu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A gdyby tak nie brać pod uwagę 4k, hdr-u, przyjąć że tv nie ma neta ani żadnej dodatkowej funkcji poza wyświetlaniem obrazu. Czyli goly obraz w hd. Jakiego ips-a 55' byście polecili??? Kiki myślisz że panasonic chce dac sobie spokoj z produkcją tv?

A czemu nie chcesz OLED-a 55 cali ?
koszt taki sam jak LG LCD IPS .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic do dawna przechodzi w strefę B2B.
To widać po działaniach , wynikach , sprzedaży, rozwoju multimediów.

Jak masz na Oleda - to zdecydowanie wybrałbym Oled TV.
 

Michal tv

New member
Oled jest dla mnie zbyt ryzykowny jak narazie. Zbyt wiele bad pikseli widziałem w necie. Wiem już "wszystko" o sony xf85 i lg sk8500 brakuje mi tylko porównania do nich fx780. 5 lat temu nabyłem Panasonica et60e i byłem bardzo zadowolony, dzisiaj to już przepaść w porównaniu do konkurencji. Kiki zrób test 55fx780 a jak już się okaże że jest lepszy od sk8500 to ja tego Panasa odkupie od Ciebie :)
 

Michal tv

New member
1sztuka 4699zl 2 sztuka 25% taniej czyli 3.524zl
4699zl+3524zl=8223zl ÷2 = 4111zl za panasonic 55fx780 w euro RTV AGD. Kto kupuje ze mna:) ???
 

jarswi

New member
Przecież Michał cały czas zainteresowany jest tv na ips. Samsung to tv na va nie spełni jego oczekiwań. Kiki to już lepiej jak ma być tanio poleć coś z Philipsa lub TCL. Ja radzę aby dołożyć do LG sk 8500 a jak da radę to do 9500. A jeżeli nie zależy mu na systemie, obsłudze dts, wygodnym pilocie, oraz będzie użytkował tv w dzień lub z podświetleniem w pokoju to Panasonic na pewno dla Niego będzie lepszym wyborem od Samsunga.
 

Michal tv

New member
Tak jak mówiłem mam narożnik 4.6m i jakieś 3.5m do ekranu więc tylko ips. Chyba że jakiś z va ma szerokie katy widzenia. Poza tym tv wisi na specjalnie skonstruowanej plycie wbudowanej w ścianie dzięki czemu obracam sobie wieczorem tv z salonu do sypialni ale tam z łóżka mam jeszcze gorszy kat patrzenia. Sk8500 świetny w testach ale brakuje mi jeszcze troche "milionow" zeby go kupic dlatego bardziej kusi mnie ten panasonic fx780 do którego już niewiele mi brakuje. (A właściwie brakowało bo znowu skończyła cena) Kiki a za ile Ty masz te 2 tv 55cali?
 
Do góry