Panasonic dmr-eh57

sebastian125

New member
Mam Panasonic dmr-eh57 i mam pytanie czy da sie w nim kopiowac zawartosc plyty na dysk np. jakis film Divx lub mp3 i czy do tej nagrywarki sa jakies updaty oprogramowania.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Szybkie, ale wazne dla mnie pytania ! Proszę o odpowiedź :)
Dotyczy; Panasonic dmr-eh67

1) Czy przy ustawieniu Timer'a i nagrywania z "kablówki " są rejestrowane nazwy nagranych programów ( zazwyczaj sa one zczytywane z teletextu ) ?
2) Czy mp3/ jpg mozna odtwarzać bezposrednio z Pendriva czy trzeba najpierw nagrać na HDD ?
3) Czy jest możliwe DOKŁADNE ( CO DO MINUTY ) ustawienie początku i końca czasu nagrywania. Czy można ustawić TYLKO " w skokach " co 30 min ?
 

tomray

New member
witam
jestem nowym użytkownikiem tego forum a zarazem jestem posiadaczem nagrywarki Panasonic EH 57. Z zaciekawienie przeczytałem ten wątek na temat tej nagrywarki i powiem że dużo się dowiedziałem (kiepska instr. obsługi). Jak narazie jestem zadowolony z tego sprzętu, tylko mam jedeno pytanie, czy jest możliwość ustawienia prędkości nagrywania z HD na DVD np. prędkość x4, x8....? ostatnio zgrałem film z HD na DVD w czasie rzeczywistym (1h 30min.):( . POZDRAWIAM.
 

Kaceli

New member
Trzy pytania do zaawansowanych

Witam!
1. Czy ktoś z Szanownych Użytkowników nagrywarek EH-57/67 wie może jak to zrobić aby strona tytułowa (powitalna, otwierająca czy jak ją tam nazwać, w każdym razie chodzi o ekran, który pokazuje się po włożeniu i wczytaniu nagranej wcześniej płyty) nie zawierała sześciu prostokątów jeśli na płycie jest tylko jeden jedyny tytuł?
Już kilka razy przeglądałem całe menu pod tym właśnie kątem, ale nie znalazłem nic takiego, co by pozwalało zdefiniowac jakoś inaczej tę stronę niż czyni to automatycznie nagrywarka.
Co prawda nie ma to kluczowego znaczenia, ale mnie osobiście irytuje, gdy jeden jedyny tytuł na płycie (a w przeważającej części tak właśnie jest: jedna płytya - jeden film) pokazuje się w maleńskiej rameczce w górnym lewym rogu, zaś cała reszta ekranu zieje niezagospodarowaną pustką.
2. Druga sprawa to brak rozdziałów. Z instrukcji (mętnej, to prawda) wynika, że przy standardowym nagraniu w trybie SP nagrywarka powinna samoczynnie robić rozdziały, tymczasem mój egzemplarz nie robi ich ani przy nagrywaniu zaprogramowanym ani przy bezpośrednim włączeniu nagrywania (użycie przycisku REC).
3. Czy widzicie jakieś różnice w nagrywaniu na płytach +R i -R ? Na jakich nagrywacie i dlaczego właśnie na tych? Ja osobiście przyzwyczaiłem się do nagrywania na płytach -R, ale nie bardzo wiem dlaczego. Zdaje się chodziło mi o to, że płyta +R domaga się formatowania przed nagraniem, a to wydłuża tylko procedurę nie dając nic w zamian. Ale może się mylę ...
Pozdrawiam.
 

robertwl

New member
Płyty dvd +RW - problem.

Po pierwsze Witam wszystkich milosników tego forum :) Po drugie mam pytanie; po włozeniu plyty dvd +RW wyskakuje komunikat, ze plyta nie jest kompatybilna, czy tak ma być? Inne plyty +R, dvd Ram działaja super.
Pzdr. Robert
 

Kaceli

New member
Niekompatybilne płyty

robertwl napisał:
Po pierwsze Witam wszystkich milosników tego forum :) Po drugie mam pytanie; po włozeniu plyty dvd +RW wyskakuje komunikat, ze plyta nie jest kompatybilna, czy tak ma być? Inne plyty +R, dvd Ram działaja super.
Pzdr. Robert

Moim zdaniem tak być nie powinno, ale - niestety - w moim egzemplarzu eh-57 zdarza się podobna reakcja. Dotyczy to jednak tylko płyt "no name" czyli tzw. niefirmowych, ostatnio zdarzyło mi się to z płytą Think Xtra (nagrywarka nie zaakceptowała żadnej z 10 kupionych płyt tej marki). Nie miałem natomiast takiego przypadku z płytami: Verbatim, TDK, Emtec, Sony.
 

robertwl

New member
Kaceli napisał:
Moim zdaniem tak być nie powinno, ale - niestety - w moim egzemplarzu eh-57 zdarza się podobna reakcja. Dotyczy to jednak tylko płyt "no name" czyli tzw. niefirmowych ....

A to zonk, bo to firmowa płyta TDK. A tak przy okazji, czy przy nagrywaniu dzieli Tobie materiał na rozdziały ? Czytałem wczesniejsze wypowiedzi i nie zauważyłem konkretów. I jeszcze jedno, dość głosno pracuje ( u mnie ) mechanizm płyty w czasie rozruchu, wczesniej mialem odtwarzacz dvd samsunga i takich rewelacyjnych odgłosów nie było.:confused:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ad.1 - komunikat o niekompatybilności płyty może wyskoczyć gdy nagrywana była i kasowana na innej nagrywarce np w PC
I jest to NORMALNY KOMUNIKAT nie przejmuj się

ad.2 - przy nagrywaniu nie robi rozdziałów - musisz je zrobić sam

ad.3 - nie pracuje głośno - ale pojęcie głośności jest bardzo względne.Najlepiej jakbyś porównał z inną taką samą nagrywarką jak to jest.
 

Kaceli

New member
Niekompatybilność, rozdziały i głośna praca

robertwl napisał:
A to zonk, bo to firmowa płyta TDK. A tak przy okazji, czy przy nagrywaniu dzieli Tobie materiał na rozdziały ? Czytałem wczesniejsze wypowiedzi i nie zauważyłem konkretów. I jeszcze jedno, dość głosno pracuje ( u mnie ) mechanizm płyty w czasie rozruchu, wczesniej mialem odtwarzacz dvd samsunga i takich rewelacyjnych odgłosów nie było.:confused:

Jeśli TDK to rzeczywiście konfuzja, bo myślałem, że taki komunikat może wyskoczyć tylko przy jakimś produkcie "niefirmiennym". Spróbuj inny egzemplarz tej samej marki, bo może tylko ten jeden konkretny nośnik ma jakis defekt.
Z rozdziałami jest rozmaicie: czasem robi, czasem nie, zależy jak i na czym się nagrywa. Ja sam nie doczytałem jeszcze dokładnie kiedy robi, a kiedy nie (instrukcja obsługi jest dość mętna i odstręcza mnie od analizowania), ale jest to chyba związane z rodzajem kompresji i tempem nagrywania, a także typem nośnika. Trzeba przełamać się i poczytać.
Głośną pracę płyty zauważyłem tylko przy kopiowaniu, a głośną (słyszalną) pracę dysku przy starcie lub reaktywacji. W pozostałych "stanach" nie mam raczej pretensji o głośną pracę nagrywarki.
 

robertwl

New member
Dziekuję serdecznie. Wiedza zdobyta poprzez wymiane doswiadczen, jest niezastapiona. Po prostu jeszcze NIKT nie napisał instrukcji obsługi i uzytkowania zrozumiałej dla KAŻdego uzytkownika, bez względu na iloraz inteligencji i predyspozycje manualno/techniczne .
 

Kaceli

New member
Niewątpliwie masz rację co do tej "idealnej instrukcji", niemniej widywałem już instrukcje bardziej przystępne (logiczne i przejrzyste) od omawianej, choćby instrukcja do nagrywarki LG RH200MH.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertwl

New member
Jeszcze jedno pytanie; czy jest mozliwość ustawienia opcji wyswietlania obrazu w menu nagrywarki? Szukałem jakiejś opcji typu; kontrast, jasność, itp ... ale niestety nie znalazłem. Byloby to przykre, ponieważ w poprzednim dość poślednim modelu samsunga takie opcje były. Połączyłem sprzęt poprzez HDMI.
 

Kaceli

New member
robertwl napisał:
Jeszcze jedno pytanie; czy jest mozliwość ustawienia opcji wyswietlania obrazu w menu nagrywarki? Szukałem jakiejś opcji typu; kontrast, jasność, itp ... ale niestety nie znalazłem. Byloby to przykre, ponieważ w poprzednim dość poślednim modelu samsunga takie opcje były. Połączyłem sprzęt poprzez HDMI.

Co prawda pokrętne menu nagrywarki nie pozwala tak od razu zorientować się w możliwościach ustawień (to niemal paranoja, że do czegoś tak oczywistego jak ustawienia trzeba dobrnąć poprzez "Function menu", a następnie przez opcję "Do innych funkcji"), niemniej wnikliwa analiza tego zawiłego sterowania prowadzi do wniosku, że ... niestety, brak regulacji paramentrów obrazu wychodzącego z nagrywarki.
 

Dwight

New member
nastepca czyli Panasonic DMR-EH58 - testy?

Witajcie,

Od niedawna w sprzedazy pojawil sie nastepca modelu z tego watku.
Cz ktos mial juz mozliwosc sprawdzenia go w praktyce?
 

robertwl

New member
Ten do temat do kosza, a gdzie ja się zapytam jak wyswietlic na 57-ce obraz o d... Maryni :p;).
Serio to myslę, ze jeszcze nie jeden uzytkownik tej nagrywarki zada nie jedno pytanie!
 
Do góry