Panasonic dmr-eh57

izakozio

New member
Kaceli napisał:
Ja mam eh57 od około półtora roku, nagrałem około 350 płyt i - niestety - też mam obawy o napęd, ponieważ przy kopiowaniu w trybie high speed warczy niekiedy tak bardzo, że wydaje się, iż za chwilę sie rozleci. Czy twoja, znim padła też tak strasznie wyła?

W życiu nie nagrywałam w high speed, bo sobie nie wlączyłam tej opcji przy nagrywaniu na hdd i zawsze mi pyskował, że "se ne da" :) - teraz tego błędu nie popełnię ;). Nic nie warczało, podczas nagrywania płytki nagle ekran zrobił się niebieski, potem mi wyskoczyło, że płyta brudna lub uszkodzona (bzdura totalna - zrzucam wyłącznie na verbatimy), a potem to już cuda: wrzucałam płytkę to najpierw mielił ją straszliwie a potem wyskakiwało "no read", a jak nie było płyty to i tak na wyświetlaczu pokazywał, że płyta siedzi w środku. Ale teraz jest w serwisie i czeka na nowy napęd :)

Kaceli napisał:
U mnie, w eh57, dwa tytuły zgrane po kolei na DVD nie "lądują" niestety jako jeden, a nadal jako dwa. Tyle, że są odtwarzane "jednym cięgiem" (więc może to jednak są dwa rozdziały, a nie dwa tytuły?)

Ale ja napisałam, że trzeba zrobić playlistę - wsadzić w nią tytuły w jakiej kolejności się chce ;) nazwać ją i przegrać na płytę. Pobaw się, ja ostatnio nagrałam 3 razy odcinek Housa, każdy miał w innym miejscu feler - poszatkowałam je dokładnie wycinając dobre fragmenty, potem zrobiłam playlistę i zgrałam na płytę - zrobił się jeden tytuł i nie ma śladu łączeń na gołe oko. Na płytę zawsze kopiuję poprzez zaawansowane kopiowanie bo nie finalizuje automatycznie płyty, można wybrać tryb nagrywania, nagrać tytuły w innej kolejności niż na dysku ...
Str. 47 instrukcji pod 1 tabelką *4 drugie zdanie "Po skopiowaniu playlisty staje się ona tytułem w napędzie docelowym" :)
 

Kaceli

New member
izakozio napisał:
Ale ja napisałam, że trzeba zrobić playlistę - wsadzić w nią tytuły w jakiej kolejności się chce ;) nazwać ją i przegrać na płytę. Pobaw się, ja ostatnio nagrałam 3 razy odcinek Housa, każdy miał w innym miejscu feler - poszatkowałam je dokładnie wycinając dobre fragmenty, potem zrobiłam playlistę i zgrałam na płytę - zrobił się jeden tytuł i nie ma śladu łączeń na gołe oko.

Aha, czyli trzeba użyć "kopiowania zaawansowanego". Ja używałem go do tej pory tylko do kopiowania kaset VHS na dysk (i dalej, po "obróbce", na płyty). OK, zrobię "eksperyment" już chyba w środę, bo będę miał dwie części jednego filmu.

izakozio napisał:
Na płytę zawsze kopiuję poprzez zaawansowane kopiowanie bo nie finalizuje automatycznie płyty, można wybrać tryb nagrywania, nagrać tytuły w innej kolejności niż na dysku ...
Str. 47 instrukcji pod 1 tabelką *4 drugie zdanie "Po skopiowaniu playlisty staje się ona tytułem w napędzie docelowym" :)

Przy zwykłym kopiowaniu też nie musisz finalizować od razu, możesz później i także możesz wybrać inną kolejność kopiowania, bo nagrywarka ... także układa playlistę. Trybu High Speed możesz użyć tylko wówczas, jeśli stopień kompresji przy zapisywaniu na dysk był ustawiony tak, że film ma objętość nie większą niż pojemność płyty (mieści się :). Dlatego filmy, trwające dłużej niż 2 godziny, nagrywam zwykle w trybie FR żeby wykorzystać do maksimum pojemność płyty.

Pozdrowienia.

PS
Jak twoje eksperymenty z "trafiejną" eh57?
 
Ostatnia edycja:

izakozio

New member
Kaceli napisał:
Aha, czyli trzeba użyć "kopiowania zaawansowanego". Ja używałem go do tej pory tylko do kopiowania kaset VHS na dysk (i dalej, po "obróbce", na płyty). OK, zrobię "eksperyment" już chyba w środę, bo będę miał dwie części jednego filmu.

Utwórz najpierw "Listę odtwarzania" w "inne funkcje" - pokazują się trzy rzędy okienek z tytułami - w górnym to co jest na dysku (tytuly), środkowy (rozdziały pierwszego podświtlonego tytułu) i dolny - puste. Trzeba "przerzucić" wybrane tytuły/rozdziały w odpowiedniej kolejności na najniższy pasek. Potem nazwać listę i dopiero w "zaawansowane kopiowanie" tam gdzie się dodaje tytuły do kopiowania wybrać listę odtwarzania.

Kaceli napisał:
PS
Jak twoje eksperymenty z "trafiejną" eh57?

Nie miałam za bardzo czasu - narazie zrzucam z boxa cyfrówki to co ponagrywałam przez dwa tygodnie kiedy moja eh55 w naprawie i wycinam reklamy. Ale jedno zdążyło mnie wkurzyć - podczas edycji i nadawania nazwy - eh55 miała możliwość zapamiętywania nazw (taki słownik), a eh57 tego nie ma i musze za każdym razem klepać. Poza tym małe zmiany w pilocie i zamiast delete nagminnie wciskam status ;)
 

Kaceli

New member
izakozio napisał:
Utwórz najpierw "Listę odtwarzania" w "inne funkcje" - pokazują się trzy rzędy okienek z tytułami - w górnym to co jest na dysku (tytuly), środkowy (rozdziały pierwszego podświtlonego tytułu) i dolny - puste. Trzeba "przerzucić" wybrane tytuły/rozdziały w odpowiedniej kolejności na najniższy pasek. Potem nazwać listę i dopiero w "zaawansowane kopiowanie" tam gdzie się dodaje tytuły do kopiowania wybrać listę odtwarzania.

Rzeczywiście, można zmajstrowac coś takiego, jak opisujesz, choc trzeba się trochę pogimnastykować, ale sprawdziłem, że listę (kolejność) nagrywania można utworzyć także bezpośrednio w kopiowaniu zaawansowanym. Nie wiem tylko czy wówczas połączy tytuły w jedną całość. Trzeba będzie kiedyś zbadać to doświadczalnie.
W każdym razie dzięki za instruktaż.
:)
 

ofcy

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów!

Od niedawna planuję kupno stacjonarnej nagrywarki DVD z HDD.
Wybór padł na Panasonica DMR-EH57.

Posiadam kablówkę, podpinam kabel antenowy do telewizora
SHARP LC-26D44E.

Nagrywarka posiada RF - IN i RF - OUT, czy muszę podłączać nagrywarkę przez TV czy mogę zrobić to osobno?


Posiadam rozgałęźnik kabla antenowego, rozumiem, że jak podłączę jeden do tv a drugi do dvd-rw to będę mógł jednocześnie oglądać inny kanał i nagrywać z innego?
 

Kaceli

New member
Jest tak, jak myślisz

ofcy napisał:
Witam Wszystkich Forumowiczów!
Posiadam kablówkę, podpinam kabel antenowy do telewizora SHARP LC-26D44E.
Nagrywarka posiada RF - IN i RF - OUT, czy muszę podłączać nagrywarkę przez TV czy mogę zrobić to osobno?
Posiadam rozgałęźnik kabla antenowego, rozumiem, że jak podłączę jeden do tv a drugi do dvd-rw to będę mógł jednocześnie oglądać inny kanał i nagrywać z innego?

Czy użyjesz rozgałęźnika czy doprowadzisz sygnał do telewizora "przepuszczając" go przez "przelotkę" w nagrywarce - nie ma różnicy. W obu przypadkach możesz nagrywać jedno, a oglądać drugie, gdyż i telewizor i nagrywarka mają własne tunery, z których każdy może odbierać z anteny inny program.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
1/
RF - IN => antena
oczywiście kabel antenowy musisz podpiac do nagrywarki - inaczej nic nie nagrasz RF - OUT => przewód do TV
możesz zrobić osobno jak masz rozgałęznik tylko po co
od tego właśnie jest RF-OUT
2/
Tak - to normalne
ale i bez rozgałężnika jest to możliwe przecież tV też dostrajasz do programów TV - chyba że masz tylko monitor
 

Kaceli

New member
Przepraszam za off-topic, ale w ogóle nie mogę znaleźć sposobu jak przełączyć wyświetlanie forum z tego czarnego cholerstwa na normalne - jasne. Dawniej funkcja ta była to jakoś łatwiej widoczna, ale obecnie, po "reformie", za diabła nie mogę wyszukać tej cholernej opcji. :((
Może jakas dobra dusza oświeci mnie, ciemniaka. :)
 

rberka

New member
WItam, 2 pytania

Mam do Was 2 pytania:

1. czy mogę skonfigurować pilota w eh-57 na telewizor thompson tak zeby z jednego pilota odpalac tez TV? W instrukcji pisze ze mozna, ale jest to tak opisane, ze nic z tego nie wychodzi. Moze mi to ktos lopatologicznie wyjasnic jak to zrobic?

2. czy mozna tak ustawic nagryware aby po jej wlaczeniu (power) rowniez wlaczal sie TV.

PZDR
RB
 

rberka

New member
W instrukcji pisze zeby nakierowac pilota nagrywarki na TV i wprowadzic odpowiedni kod. Dla kazdej marki Tv sa podane kody. Ktos cos wie jak to zrobic? PZDR
 

promil

New member
Oczywiście ze pilot od nagrywarki panasonica moze obslugiwac inne telewizory (moj od dmr-eh68 obsluguje tv sony), w instrukcji jest napisane jak zaprogramować pilot.


Co do sterowania włączaniem telewizora to kwestja telewizora bardziej, gdyż nagrywarki panasonica potrafią włączać automatycznie telewizory jeśli tv jest podłączony przez hdmi i obsługuje sterowanie po hdmi.
W praktyce róznie to bywa u mnie np jak wyłącze tv to nagrywarka sie też wyłączy, ale jak ją włączam to tv juz sie nie włącza (tv sony kdl-40w4000). Dletego też myśle ze to bardziej kwestja tv niz nagrywarki
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Na jakich płytach nagrywacie?

Jakich płyt używacie do nagrywania? Nie chodzi mi o markę, ale o rodzaj - tzw. minusowe czy plusowe? Ciekawy jestem, ponieważ nie widzę kompletnie powodów do stosowania płyt DVD+R; nie dość, ze wymagają sformatowania przed nagraniem, to jeszcze są kapryśne i jeśli nagranie jest zarejestrowane ze źródła zewnętrznego (np. dekodera satelitarnego), to na płytę DVD+R nie można go skopiować w trybie high-speed, a tylko w czasie rzeczywistym czyli 1:1, co jest czasochłonne i upierdliwe. Dla płyt DVD+R tryb kopiowania high-speed możliwy jest tylko wówczas, gdy nagranie zostało zarejestrowane na dysk z tunera własnego nagrywarki.
Jaki więc może być powód stosowania płyt DVD+R? Czy mają one jakieś cechy, które - pomimo utrudnień - uzasadniają ich używanie? A może ja coś źle robię albo moja nagrywarka jakoś "fiksuje"?
 

albercikk

New member
Witam, ponieważ kompletnie nie wyznaje się w tym sprzęcie, a specyfikacja nie wiele mi mówi to proszę o podpowiedz, czym się różnią (oczywiście oprócz wielkości dysku) nagrywarki Pasnonic DMR EH-57 oraz DMR EH-57.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
 

jaix

New member
Witam, mam pytanie do użytkowników tej nagrywarki, czy jest możliwość nagrania filmu DVD na komputerze na płycie DVD-RAM i następnie oglądnąć go na tej nagrywarce, jeżeli tak to w jaki sposób , bo ja próbowałem to robić i niestety nagrywarka krzyczy, że nieobsługiwany format czy jakoś tak, co mi się wydaje troche dziwne, mam zwykły odtwarzacz DVD Panasonica i czyta tak nagrane filmy na tym typie płyt bez problemu ?
 

Kaceli

New member
albercikk napisał:
... czym się różnią (oczywiście oprócz wielkości dysku) nagrywarki Pasnonic DMR EH-57 oraz DMR EH-57.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Noooo, jakby to powiedzieć ... róznica między DMR EH-57, a DMR EH-57 jest ... zbyt subtelna aby dała sie opisać słowami :)

Pozdrowienia.
 

albercikk

New member
Kaceli napisał:
Noooo, jakby to powiedzieć ... róznica między DMR EH-57, a DMR EH-57 jest ... zbyt subtelna aby dała sie opisać słowami :)

Pozdrowienia.

pffff hehehe :grin: ale pojechałem.

Chodziło mi o róznicę między tymi dwoma modelami:

-DMR EH-57
-DMR EH-58


Pozdrawiam i z góry dzieki za jakieś info.
 

Kaceli

New member
albercikk napisał:
Chodziło mi o róznicę między tymi dwoma modelami:
-DMR EH-57
-DMR EH-58

Jak na mój stan wiedzy to oba modele różnią się tylko dwoma elementami: EH-58 ma większy dysk (250 GB) oraz port USB, którego EH-57 nie posiada. I to by było na tyle :)
 

albercikk

New member
Dzięki za info.
Jak na mój gust to spora różnica w cenie obu modeli nie jest adekwatna do nie wielkich różnic jakie wystepują między nimi, więc biorę raczej 57-kę.

Pozdrawiam
 

Kaceli

New member
albercikk napisał:
Jak na mój gust to spora różnica w cenie obu modeli nie jest adekwatna do nie wielkich różnic jakie wystepują między nimi, więc biorę raczej 57-kę.

Też tak uważam. Gdyby jeszcze port USB był wejściem, przez które można kopiować materiał z komputera na DVD, to można by się zastanawiać, ale przy bardzo ograniczonych możliwościach tego portu różnica w cenie jest horrendalna. Natomiast co do wielkości dysku, to mam 160 GB (DMR EH-57) i nigdy jeszcze nie zapełniłem go nawet w połowie, bo po przejrzeniu materiał albo nadaje się do "utrwalenia" i trafia na płytę albo ... do "śmieci".
Niestety, ja swoją nagrywarkę kupiłem, gdy była "nowościa" i zapłaciłem za nią 1450 zł. A teraz się "zdwealuowała" do około 700 zł :((
Pozdrowienia.
 
Do góry