Panasonic dmr-eh57

frames

New member
jarwisz napisał:
napisz więcej jak łączyłeś.
Można przecież
1.scart-scart
2.scart-cinch
3.cinch-cinch
4.cinch-scart
robisz coś złe - gdyż mimo że masz mono video - to nie ma nic wspólnego z przekazywaniem obrazu i dzwięku.Po prostu prześlesz dzwięk mono a nie stereo. Może masz scart->cinch z 4 cinchami i żle je łączysz . Jeżeli łączysz przez AV3 /z przodu/ po wybraniu AV3 obraz powinien być od razu.

sorry,ale musiałem zacytować :eek:k: .
Dzięki miałes rację.:Łączenie cinch-scart nie zdało egzaminu,
ale AV3 -tak-jest OK.Dzięki za radę.
pzdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Cytowanie wypowiedzi, która nie jest ostatnia jest dopuszczalne i nierzadko uzasadnione. Nie musimy się wtedy cofać kilka wypowiedzi, aby sprawdzić o co chodzi. Tylko cytowanie (szczególnie w całości) ostatniej wypowiedzi jest zbędnym powtarzaniem tego samego.

ArtS :)
 

Mystik

New member
Witam

To ja nie będę cytować :).

Właśnie zakupiłem omawianą nagrywarkę i musze powiedzieć, że pierwsze wrażenia są niesamowite.
Poprzednią nagrywarkę, a było to Sony, kupiłem prawie dwa lata temu i od tego czasu (myślę, że nie dotyczy to tylko firmy Panasonic) zmieniło sie dużo.
Pierwsze to strojenie. Możliwość ściągnięcia listy kanałów i układu z TV (mam PV70 też Panasonic-a), to po prostu "mniód malina".
Do tego przycisk nagrywania tego co oglądam i to na zasadzie wskazania (nawet wyłączonej nagrywarce) kanału z którego ma nagrywać, a nie wysyłanie sygału przez Scart. No po prostu jestem w szoku.
Szybkie włączenie nagrywania w poprzedniej nagrywarki (Sony HX710) z włożoną płytą było niemożliwe. Najpierw nagrywarka zastanawiała się dobre 15 sekund co ma w napędzie (nawet jak przy wyłączaniu był wskazany HDD jako miejsce nagrywania), a potem jeszcze chwile ustawiała kanał. Masakra. A tu. Przy wyłączonej nagrywarce po 3 sekundach nagrywam wybrany kanał.

Co będzie dalej, zobaczymy. Będę testował i jak natrafię jna jakiś bug to napiszę.

pozdrawiam
 

Kaceli

New member
Jak się nie ma, co się lubi ....

Mystik napisał:
Witam
Właśnie zakupiłem omawianą nagrywarkę i musze powiedzieć, że pierwsze wrażenia są niesamowite.
................
pozdrawiam

No, proszę. Wszyscy marudzą i narzekają, a jeden tryska entuzjazmem. To się nazywa mieć pozytywne nastawienie do rzeczywistości!!!

A tak poważnie: wszystko - jak widać - jest względne, zależy z czym porównujemy. Jeśli z pożądanym ideałem, to z reguły widzimy mnóstwo wad i niedociągnięć, ale jesli najpierw sprowadzimy do domu słynną kozę ze znanego dowcipu, a potem ją wydalimy, to od razu robi się lepiej i przyjemniej.
EH-57 ma, niestety, również wady, do których ja przynajmniej zaliczam m.in. brak obsługi CD-textu oraz TAG-ów, co robią dziś nawet gadżety, takie jak miniaturowe odtwarzacze MP3. Irytuje mnie również brak obsługi tacki na płytę z pilota, a także pogmatwane menu, w którym zupełnie innymi "ścieżkami" dochodzi się do różnych rodzajów nagrywania. Nagrywarka to urządzenie z definicji ukierunkowane na nagrywanie, a zatem ta jej funkca powinna być wyjątkowo jasno obsługiwana. Tymczasem "pokojarzyć" te wszystkie "sztuczki", jakie powymyślali autorzy softu, bez dogłębnego studiowania instrukcji (zresztą też zagmatwanej i nielogicznie poukładanej) jest niepodobieństwem.
Według mnie nagrywanie to nagrywanie i powinna do wszystkich jego rodzajów prowadzić jedna "furtka" w postaci przycisku REC, pod którym powinny się znajdować kolejne podmenu dające możliwości wyboru, czy ma to być nagrywanie z tunera czy ze źródła zewnętrznego, z jaką kompresją, na jakim nośniku, programowane czy bezpośrednie czy wreszcie tylko kopiowanie z dysku, z jaką prędkością itp. Tymczasem do wszystkich tych funkcji i parametrów są albo w ogóle inne przyciski albo dochodzić trzeba poprzez "wielopiętrowe zagłębianie się", często poprzez "egzotyczne" nazwy opcji, zupełnie nie do skojarzenia z oczekiwanym skutkiem.

Choć, tak ogólnie, to jestem zadowolony z EH-57. Może dlatego, że nigdy nie miałem innej :)
 

fiaam

New member
Przeczytałem 15 stron tego wątku i nadal nie rozumie jednej rzeczy. Jak to jest z tym nagrywaniem z nboxa? Czy poprostu wciskam przycisk nagrywania na pilocie od TV (mam Panasonica), czy muszę jeszcze pobiec do nboxa i przełączyć tryb na SD3???
 

Mystik

New member
Uwaga będę cytował.

:D
Kaceli napisał:
No, proszę. Wszyscy marudzą i narzekają, a jeden tryska entuzjazmem. To się nazywa mieć pozytywne nastawienie do rzeczywistości!!!
Bo życie jest piękne :D
Kaceli napisał:
A tak poważnie: wszystko - jak widać - jest względne, zależy z czym porównujemy. Jeśli z pożądanym ideałem, to z reguły widzimy mnóstwo wad i niedociągnięć, ale jesli najpierw sprowadzimy do domu słynną kozę ze znanego dowcipu, a potem ją wydalimy, to od razu robi się lepiej i przyjemniej.
EH-57 ma, niestety, również wady, do których ja przynajmniej zaliczam m.in. brak obsługi CD-textu oraz TAG-ów, co robią dziś nawet gadżety, takie jak miniaturowe odtwarzacze MP3....
I masz całkowitą rację. Ale ponieważ idealnego sprzętu nie ma i nie będzie, to nalezy widzieć zalety tego co się ma.
Mnie np. w ogóle nie przeszkadza brak TAG-ów itd. chociaż przyznaję Tobie rację, że pierdółki za 20zł to mają. Ale z drugiej strony gdyby zrobili jeden model ze wszystkim, to co mieliby innego produkować. Muszą jakiś gradient zastosować.
Menu jak menu. Do każdego trzeba się przywyczaić. To jest tak jak z telefonami. Jedno Ci pasuje a inne nie.
Kaceli napisał:
... bez dogłębnego studiowania instrukcji (zresztą też zagmatwanej i nielogicznie poukładanej) jest niepodobieństwem.
Według mnie nagrywanie to nagrywanie i powinna do wszystkich jego rodzajów prowadzić jedna "furtka" w postaci przycisku REC, pod którym powinny się znajdować kolejne podmenu dające możliwości wyboru, czy ma to być nagrywanie z tunera czy ze źródła zewnętrznego, z jaką kompresją, na jakim nośniku, programowane czy bezpośrednie czy wreszcie tylko kopiowanie z dysku, z jaką prędkością itp. Tymczasem do wszystkich tych funkcji i parametrów są albo w ogóle inne przyciski albo dochodzić trzeba poprzez "wielopiętrowe zagłębianie się", często poprzez "egzotyczne" nazwy opcji, zupełnie nie do skojarzenia z oczekiwanym skutkiem.
Każdy ma inną wizję obsługi urządzenia. Jeden chce mieć jeden przycisk i zagłębione menu, a inny woli mieć do pewnych rzeczy osobne przyciski, bo woli szybciej zmienić jedną rzecz.
Jak to mówią: "czas przywyknąć" :D

pozdrawiam
 
fiaam napisał:
Przeczytałem 15 stron tego wątku i nadal nie rozumie jednej rzeczy. Jak to jest z tym nagrywaniem z nboxa? Czy poprostu wciskam przycisk nagrywania na pilocie od TV (mam Panasonica), czy muszę jeszcze pobiec do nboxa i przełączyć tryb na SD3???

Wyjaśniami Ci to poprędce. Żeby nagrywać bezpośrednio z TV, podejrzewam, że chodzi Ci o przycisk DIRECT TV REC to tylko tak możesz zrobić jak sygnał jest doprowadzony z kablówki...........niestety.

Żeby nagrywać z n-boxa musisz niestety podejść do niego i wybrać tryb np.SD3. Dla mnie też jest to bolączką, ale cóż.
Najlepiej oglądać TV bezpośrednio przez nagrywarkę, ale moim zdaniem mija się to z celem, bo obraz podany po SCART jest tragiczny !!! (może trochę przesadzam, ale jak się oglądnie kilka filmików na NON STOP KINO HD, to się odechciewa jak się widzi obraz z boxa podany do nagrywarki SCART'em).
 

yurek99

New member
Kaceli, Mystik...

A więc jestem już drugim, co od kilku dni tryska entuzjazmem!
Nagrywarka jest re-we-la-cyj-na!!!! Fakt, że przesiadłem się z 12-letniego
magnetowidu mono firmy Panasonic, ale wszystko jedno, szok jest szok.
Sprzęcik współpracuje u mnie z LCD Viera Panasonic a więc paluchy lizać!
Pozdrawiam obu kolegów, będąc pod nieustająco silnym wrażeniem z dokonanego zakupu.
 

yakuza_Pl

New member
dzieki takiemu watkowi naprawde mozna sporo dowiedziec sie - wiecej niz w samej intsrukcji. Ja wlasnei myslalem nad kupnem i bralem pod uwage Eh57, Sony 750 i samsung 753 lub LgRH277. Najdrozszy obecnie jest SOny za ktorego zaplacic trzeba ok 1130 zl w sklepie internetowym. Panasonica mozan kupic za 970 zl.

Chcialem dodac dwie informacje o ktorych tutaj nie wspomniano.

1. Mysle bardzo duza zaleta nagrywarki Panas. jest mozliwosc nagrywania plyt DVD RAM, ktore jak wiadomo charakteryzuja sie tym iz mozna nagrywac na nich jak na dawnycg poczciwych dyskietkach, bez potrzeby zamykania sesji, bez problemow dogrywania kolejnych sesji itp. Jak wiadomo bardzo sie to sprawdzi przy zgrywaniu materialu z TV i pozniej chce przegrania go na PC, celem przerobki czy kompresji. Jak rozumiem chyba ten Panas. nie ma mozliwosci kompresji (no bo MPEG 2- to nie kompresja ;-).

2. Pojawilo sie tu troche zarzutow ze nie czyta dobrze divx, mp3 itp. OD lat wiadomo ze markowe sprzety nie przykladaja duzej wagi do czytanai tego typu formatow. Dlatego moim zdaniem jedynym i slusznym rozwiazaniem jest dokupienie dodatkowego dtwarzacza do tego typu rzeczy - najlepszy jest po tym wzgledem na rynku - WIWA 228U lub 128U w cenie 165 zł. Wiem jest to dodatkowy sprzet ale jak ktos czesto chce korzystac z divx czy m3 - ten sprzet jest niezastapiony.
 

yurek99

New member
yakuza

Panas to dobry wybór. Kupisz go od dzisiaj w Media Market w cenie 890,00 zł
i na dodatek w 10 ratach po 89,00 zł każda.
Pozdrawiam.
 

Mystik

New member
Witam

To ja dodam jeszcze dwie wady, które pojawiły się jako skaza na tym "diamencie" :D

Pierwsza to taka, że w przeciwieństwie do mojej starej nagrywarki SONY, Panasonic pamięta moment zakończenia odtwarza tylko dla ostatnio oglądanego filmu. W SONYm było tak, że w menu była opcja Play i Play Beginn... i to dotyczyło każdego tytułu na dysku. Nawet jak było ich 50szt. A teraz jak ja coś oglądam, ale nie zakończę, a potem dziecko coś ruszy, to ja musze swoje przewijać. A wspomnę tylko, że ponieważ Panasonic nie wstawia rozdziałów na dysk, bywa to wkurzające (wiem, wiem, jest TimeShift)

A druga jest taka, że Panasonic dziwnie się zachowuje przy próbie zaprogramowania. W SONY programując sobie timer mogłem słyszeć w tle program ustawiony w nagrywarce. A tu cisza. Czyli na czas programowania timera nie słychać programu w tle. I to mnie też wkurza, bo nie lubię tracić wątku.

Wszystko powyższe odnoszę do tego, do czego się przyzwyczaiłem przez dwa lata użytkowania nagrywarki SONY. I pomimo tego, że nadal uważam Panasonica za bardzo dobry sprzęt, to szkoda mi tych kilku użytecznych funkcji.

pozdrawiam
 

kufel

New member
Kaceli napisał:
Np. obsługa plików mp3 przez EH-57 jest wręcz żenująca. Nagrywarka nie wyświetla praktycznie żadnych informacji o odtwarzanym pliku, gra się niemal całkowicie "w ciemno".

A to niby co jest???
DSC00240_1.JPG

Fakt, że przydałaby się na wyświetlaczu chociaż informacja o numerze kolejnym utworu.

Co do reszty. Ogólnie nagrywarka całkiem przyzwoita. Napewno sporą wadą jest brak (?) katalogów do których wgrywa się poszczególne tytuły. Wszystko idzie do jednego wora co powoduje, że robi się bałagan.
Sprawy edycyjne tytułów całkiem ok. Należy jednak wiedzieć na jakim rodzaju płyt dvd się nagrywa gdyż można otrzymać produkt finalny odmienny od założonego.
Jakość dźwięku - mp3, cd standard, dvd - brak uwag, dobra scena, dynamika i szczegółowość
Jakość obrazu - bardzo dobra
Obsługa dość intuicyjna, instrukcja - czasami niepotrzebnie zbyt zawiła (ogólny bałagan)
Standard pracy urządzenia - bardzo dobry (zero odgłosów)

Są to moje spostrzeżenia subiektywne.
pozdrawiam
 

Wieslav

New member
yakuza_Pl napisał:
"...
1. Mysle bardzo duza zaleta nagrywarki Panas. jest mozliwosc nagrywania plyt DVD RAM, ktore jak wiadomo charakteryzuja sie tym iz mozna nagrywac na nich jak na dawnycg poczciwych dyskietkach, bez potrzeby zamykania sesji, bez problemow dogrywania kolejnych sesji itp. Jak wiadomo bardzo sie to sprawdzi przy zgrywaniu materialu z TV i pozniej chce przegrania go na PC, celem przerobki czy kompresji.
..."
Nie wiem czy robiłem wszystko dobrze?!
Ale przekopiowany film na płytę DVD-RAM nie jest czytany na PC - przynajmniej u mnie tak było?
Jeśli jest jakiś sposób aby można było odczytać nagraną płytę DVD-RAM na komputerze PC byłbym wdzieczny za podpowiedzi w tej sprawie.

P.S. Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkiego nalepszego, zdrowych i pogodnych świąt dla wszystkich Forowiczów!!
 

kufel

New member
eh57 a dvd-ram

Witam
1. Czy twój napęd widzi płyty dvd-ram? Nie jest to norma.
2. Spróbuj nagrać jakiś mały plik (10-15 min.). U mnie zwykły media player radzi sobie z takim materiałem.
3. Jeżeli i to nie pomoże, to zgraj na dysk i podmień rozszerzenie .vro na .mpg

powodzenia
 

Wieslav

New member
Dzięki kufel - za informację - robiłem podobnie jak piszesz, tylko że zamieniałem rozszerzenie na avi, ale to powodowało że miałem obraz a nie miałem dżwięku spróbuję z rozszerzeniem mpg .
 

krzysio123

New member
Czas nagrywania ciagły w Panasonicu EH67

Witam
Posiadam nagr. Panasonic EH67 z t.dyskiem 250GB
W Sylwestra 3sat przez 24 godziny będzie nadawał 29 koncertów.
Mam pytanie - czy istnieje możliwość zaprogramowania ciągłego nagrywania przez 24 godziny mając oczywiście odpowiednią ilość wolnego miejsca na t.dysku.
Czy nie nastąpi samoczynne wyłączenie się nagrywarki przy tak długim okresie ciągłego nagrywania ? przeciążenie , etc

Pozdrawiam Krzysztof

dla zainteresowanych www.3sat.de
Pop Around Die Clock
 

dzardzi

New member
Przeczytalem cala lekture i powiem szczerze ze jestem troche zakrecony...
Chcialbym kupic nagrywarke, ale im wiecej czytalem tym....

1. Czym sie roznia Panasonic DMR-EH57 Panasonic DMR-EH65 Panasonic DMR-EH67 i ktory z nich jest najlepszy i jak w stosunku do nich ma sie np: Samsung DVD HR757???
2. Czy powyzsze nagrywarki maja wejscie na pendriva(jest to dla mnie bardzo wazne)??
3. Jak odtwarzaja divix (jedni pisza ze dobrze inni ze zle... )
4. Czym od powyzszych rozni sie Panasonic DMR-EX87
( w polsce jszcze go chyba za bardzo nie ma... )
5. Jak powyzsze panasoniki pracuja z Sharp 37 XD1E (full HD ) i z cyfrowym polsatem??

Hmm pytanie moze nie sa najmadrzejsze, ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach...
 

matrac

New member
dmr-eh57

ravel napisał:
Czy miał ktoś problem z połączeniem nagrywarki eh 57 z dekoderem polsatu? Przy połączeniu zgodnie z instrukcja czyli przewód antenowy połączony do nagrywarki, nagrywarka scartem połączona z dekoderem i z telewizorem pokazuje brak sygnału. Czy przewód antenowy nie powinien dochodzić najpierw do dekodera?
Z góry dziękuje za pomoc.
Szkoda, że ten wątek dawno podjęty rozmył się bez odpowiedzi, dziś dla mnie istotnej. Niedawno kupiłem EH57. Mam podobny problem - połączyłem zgodnie ze schematem w instrukcji (nota bene - perspektywa jej dalszej lektury napawa lękiem, choć należę do czytających:wink:). Połączyłem przewód antenowy do nagrywarki, itd. j/w... Może i ważne jest jaki mam dekoder /CYFRY+ , model nr CP3000P/, ale instrukcja nie podaje ani nie uzależnia od tego innego sposobu łączenia. Mam również "brak sygnału". Kilkaktotnie sprawdzałem niezawodność kabli i czy czegoś nie zamieniłem. Próbowałem też i łączenia poprzez dekoder (który ma wejście i wyjście antenowe), ale informacja na ekranie ta sama - brak sygnału. Proszę o radę, może ktoś ma taki problem za sobą, będę wdzięczny:).
 

kufel

New member
nagrywanie bez rozdziałów - BRAK MOŻLIWOŚCI

Witam
Instrukcja eh57 str.47 (*5 [RAM] [-R]DL] [+R]DL] [+RW]: Jeden tytuł staje się jednym rozdziałem; [-R] [-RW‹V›] [+R] : Rozdziały są tworzone automatycznie ([-R] [-RW‹V›] około 5-minutowe [+R] około 8-minutowe) podczas zamykania płyty po jej skopiowaniu.)

Problem występuje w momencie kiedy chcemy nagrać tytuły w trybie normalnej prękości (np. FR). Pomimo nagrywania na płytach +RW są tworzone rozdziały co ok. 8 minut. Żeby było ciekawiej rozdziały te nie są widoczne w podglądzie (opcje itd.) natomiast istnieją w momencie użycia przycisku "skip". Jest to denerwujące gdy nagrywamy jakieś krótkie filmy typu seriale bądź przegrywamy materiał z kamery i nie możemy narzucić miejsc w których będzie "podział" materiału.
Nie wiem czy ja coś żle robię czy informacje zawarte w instrukcji rozmijają się z rzeczywistością.

Drodzy posiadacze nagrywarki. Sprawdźcie proszę ten motyw. Jeżeli moje spostrzeżenia okażą się trafne to będzie to podstawa do reklamowania towaru jako nie zgodnego z informacjami producenta.
pozdrawiam
Kufel
 
Do góry