Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

coyote222

New member
Blu ray Panasonic DMP-BD30 - 4 pytania do użytkowników

Witam
Właściwie to 3 pytania bo 1 temat się wyjaśnił.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem w/w sprzętu. Jak do tej pory testy wypadają bardzo korzystnie (obraz z płyt bd bajka, skalowanie zwykłych dvd przyzwoite, czyte wszystkie płyty). Mam jednak 4 pytanka do użytkowników tego playera:
1. Czy opcja wyświetlania 24/s wymaga specjalnego kabla HDMI (lub filmu blu ray z taką opcją). Ja mam najprostszy kabel HDMI i w setupie opcja jest niedostępna.
2. W Setupie nigdzie nie znalazłem opcji skalowania zwykłych płyt DVD do formatu HD. Wnioskuję z tego że jest to ustawienie standardowe.
3. Kupiłem sprzęt w 'normalnym' sklepie. W pudełku jednak nie było instrukcji po polsku. Czy u Was było podobnie. Na polskiej stronie Panasonica nie ma możliwości jej ściągnięcia, więc może ten model jest rozpowrzechniany w Polsce bez instrukcji ?
Z góry dzięki za informacje.
 
Ostatnia edycja:

aaron157

New member
Panasonic DMP-BD 30

Witam mam mały broblem na wyświetlaczu wyswietla mi się SET3 i pilot zdalnego sterowania mi nie działa lub przy naduszeniu przycisku na pilocie wyswietla mi sie SET3 robiłem to co piszą w instrukci naciśni pszycisk ok trzymając naciśni numer kodu 1,2,3, to znaczy SET1 i nie działa proszę o pomoc z góry dziękuje

aaron157@wp.pl
 

jedrek_125

New member
Ktos ci wyjał , powinna byc instrukcja , domagaj sie w sklepie , to ich ,,zasrany obowiazek,, dostarczyc Tobie instrukcje , pomijam ,że jesli sprzedają bez , to łamia prawo :)
pozdro
 

jedrek_125

New member
arts , no własnie nie ma , to bardzo ciekawa rzecz , sa tylko linki do ulotek i materialow reklamowych , ze strony panasonic uk mozna sciagnac ale oczywiscie w jezyku ang. wiec jesli ktos nie ma klopotu to jest to jakies wyjscie tymczasowe .Nie zmienia to jednak faktu , że powinien sie domagac swojej drukowanej w sklepie :)
Ps. zawsze denerwuje mnie fakt , ze na innym serwerze moze byc , a na polskim zawsze jakies niedociągniecia , to chyba lekkie oznaki lekceważenia polskiego klienta !!
 
Ostatnia edycja:

drummer44

New member
Ja nie zauważyłem w obrazie żadnych zmian ,ani w funkcjach odtwarzacza.Niestety dvd+ z divx nie czyta w dalszym ciągu.Może coś się zmieniło w audio ,ale tego nie sprawdzę.
 

kini0

New member
Bez reklam
Witam użytkowników "30"!
Mam pytanie tego typu- czy ktoś z Was ma podłączony odtwarzacz kabelkiem HDMI do ampli z wersją 1.0 HDMI? Zastanawia mnie co dzieje się wówczas z dżwiękiem...? Czy taki amplik zdekoduje mi chociaż core formatów audio HD, czy wogóle będzie milczał i trzeba będzie użyć koaksjala? I jakie formaty dżwięku w takim przpadku uzyskam- DD i DTS ze zwiększonym bit rate?
 

xxxxxx

New member
Dmp-bd30

W Stanach pojawiło się takie ustrojstwo.Czy ktoś kapuje o co chodzi?
Pre-modified Panasonic DMP-BD30 Blu-Ray with HD-SDI
 

jedrek_125

New member
Wszystko na ten temat masz pod tym adresem
http://cgi.ebay.es/Pre-modified-Pan...th-HD-SDI_W0QQcmdZViewItemQQitemZ310058777898

This modification bypasses all the degrading processes inside a player, including Digital to Analog converters for Component output and colorspace conversions & HDCP insertion for HDMI and DVI outputs. No HDCP means you can output analog signals from your scaler! Those that still use analog HDTV displays such as CRT projectors can send the purest highest quality possible Blu-Ray image to their scaler and then output analog component or RGBHV to their display, thus enjoying Blu-Ray in the highest quality possible.

Wyjscie tzw BNC degraduje sygnal w przypadku kiedy masz analogowy tv lub projektor crt , mozna sobie zamowic taki bd30 z takim wyjsciem dodatkowo :) a konwersja obrazu dokona sie w playerze
 
Ostatnia edycja:

xxxxxx

New member
Dzięki za odpowiedź.
Jako ciekawostkę dolączam tłumaczenie "tłumacza internetowego"
Ludziska o słabym sercu uproszone są o nieczytanie tego tłumaczenia.

Ten modyfikacja obwodnice wszystko ten upadlający procesy wnętrze pewien gracz , wliczając w to Cyfrowy wobec Analogowy konwertery pod kątem Składowy produkcja i colorspace zamiany HDCP wstawka pod kątem HDMI i DVI produkuje. Nie HDCP oznacza możesz produkcja analogowy sygnały z twój łuska! Ów ów wciąż używać analogowy HDTV wystawa taki jak CRT projektory puszka metalowa posyłać ten najczystszy najwyższy różnice jakościowe możliwy Blu - Promień wyobrażenie o osobie wobec ich łuska a następnie produkcja analogowy składowy albo RGBHV wobec ich wystawa , tak cieszący się Blu - Promień w ten najwyższy różnice jakościowe możliwy.

Mocne!!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
This modification bypasses all the degrading processes inside a player, including Digital to Analog converters for Component output and colorspace conversions & HDCP insertion for HDMI and DVI outputs. No HDCP means you can output analog signals from your scaler! Those that still use analog HDTV displays such as CRT projectors can send the purest highest quality possible Blu-Ray image to their scaler and then output analog component or RGBHV to their display, thus enjoying Blu-Ray in the highest quality possible.
Ta modyfikacja omija wszystkie negatywne procesy włączając w to konwersję cyfrowo-analogową dla wyjścia komponent, konwersję przestrzeni barwnej oraz nie umieszcza w sygnale sygnału HDCP dla HDMI oraz DVI. Brak HDCP oznacza, że można wyprowadzić analogowy sygnał bezpośrednio ze skalera. Docenią to użytkownicy analogowych odbiorników HDTV, takich jak projektury CRT. Odtwarzacz przesyła najczystszy, wysokiej jakości sygnał Blu-Ray do skalera i wysyła sygnł komponentowy lub RGB na wyświetlacz. Dzięki czemu można podziwiać Blu-Ray w najwyższej możliwej jakości.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

xxxxxx

New member
Dzięki

Dzięki za tłumaczenie,chociaż nie jest tak efektowne :-( Ale za "wyjścia kompinentowe" i "można powidziać" przyznał bym(w skali od 1 do 10) sześć a
nawet sześć i pół ;-).
W tamtym tłumaczeniu szczególnie spodobało mi się can = puszka metalowa
(Hmm,no... fakt!) "projektory CRT-metalowe puszki "( wreszcie ktoś nazwał te rzeczy po imieniu.) jest i poezja- "blu promień"
to była taka "LICENCIA TRANSLANTICA"
 
Ostatnia edycja:
Do góry