Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

manek1973

New member
Aby prawidłowo wyświetlać polskie napisy należy wprowadzić
kod językowy : 8076

Aby prawidłowo wyświetlać polskie napisy przy oglądaniu DIVX z napisami, należy zatrzymać oglądany film, następnie wcisnąć SETUP na pilocie i przejść do zakładki "DISC". Tam na samym dole mamy ustawienia napisów przy DIVX. Wybieramy "Latin 2". Od tej pory napisy wyświetlają się z: ś, ć, ź, ż, ł, ę, ą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yemek

New member
Witam.
Czy ktoś próbował odtwarzać divx nagrany na karte SD? Wczoraj próbowałem i nic:(
Dziwne bo odtwarzacz czyta divx, ale tylko z płyty?:hmm:
 

pzm

New member
yemek napisał:
Witam.
Czy ktoś próbował odtwarzać divx nagrany na karte SD? Wczoraj próbowałem i nic:(
Dziwne bo odtwarzacz czyta divx, ale tylko z płyty?:hmm:

Ja próbowałem Mp3 z SD i też nic z tego. W/g mnie tylko JPG-i czyta z karty SD. A szkoda bo mp3 bym sobie odtwarzał na moim ampli Onkyo TX-SR606 a tak gucio, muszkę nagrywać na płyty. Nie wspomne juz o tym co Ty piszesz to by była wygoda jak diabli ... a tak d... :???:
 

manek1973

New member
pzm napisał:
Ja próbowałem Mp3 z SD i też nic z tego. W/g mnie tylko JPG-i czyta z karty SD. A szkoda bo mp3 bym sobie odtwarzał na moim ampli Onkyo TX-SR606 a tak gucio, muszkę nagrywać na płyty. Nie wspomne juz o tym co Ty piszesz to by była wygoda jak diabli ... a tak d... :???:

A może tak poczytać instrukcję do BD 30 - tam wszystko pisze co i jak można odtwarzać.:D
 

pzm

New member
manek1973 napisał:
A może tak poczytać instrukcję do BD 30 - tam wszystko pisze co i jak można odtwarzać.:D

:grin: A może napiszesz co chciałeś mi przekazać ?


1 -Że odtwarza mp3 na SD a ja tego nie wiem ?
2 -Że nie odtwarza mp3 na SD i ja to powinienem wiedzieć z instrukcji ?
3 -Że odtwarza DiVix-y z SD a ja tego nie umiem ?
4 -Że nie odtwarza DiVix-ów z SD i jest to napisane w instrukcji ?
5 - ...
6 -Że nie trzeba eksperymentować tylko czytać instrukcję ?
7 - ....

Pewnie jeszcze kilka wariantów Twojej podpowiedzi by się dało wymyślić ale łatwiej jak napiszesz co miałeś na myśli, bo za cholere nie mogę sam do tego dojść. :p
 

jedrek_125

New member
Filmy AVCHD

mam pytanie , do posiadaczy bd 30-ki , czy ktoś odtwarzał juz z karty sd jakis film w formacie AVCHD , a jeśli tak to jakie wrażenia .
Pytam dlatego , ze obecnie mozna juz kupić karty SDHC o pojemnosci
8 GB ,za ok 100 zł , wiec po konwersji z mkv teoretycznie powinny się odpalać poprzez odtwarzacz wszystkie filmy ?
Dzieki za odpowiedź
Jeśli będzie :)
Ps . mam ten blu-ray od samej premiery , ale nie eksperymantowałem jeszcze z kartami sd :)
 

manek1973

New member
pzm napisał:
:grin: A może napiszesz co chciałeś mi przekazać ?


1 -Że odtwarza mp3 na SD a ja tego nie wiem ?
2 -Że nie odtwarza mp3 na SD i ja to powinienem wiedzieć z instrukcji ?
3 -Że odtwarza DiVix-y z SD a ja tego nie umiem ?
4 -Że nie odtwarza DiVix-ów z SD i jest to napisane w instrukcji ?
5 - ...
6 -Że nie trzeba eksperymentować tylko czytać instrukcję ?
7 - ....

Pewnie jeszcze kilka wariantów Twojej podpowiedzi by się dało wymyślić ale łatwiej jak napiszesz co miałeś na myśli, bo za cholere nie mogę sam do tego dojść. :p

PZM
Gdybyś poczytał instrukcję wiedziałbyś:
  1. czy odtwarza mp3 z SD czy też nie,
  2. czy odtwarza DIVX z SD czy też nie,
oraz
  1. rozwiałbyś swoje wątpliwości w zakresie czy coś umiesz, czy też nie w zakresie obsługi i znajomości odtwarzanych formatów,
  2. rozwiałbyś swoje wątpliwości w zakresie niezbędnych nośników do odtwarzania konkretnych formatów,
Jeżeli posiadasz takową instrukcję to zapewne wiesz, że nie pisze tam o:
  1. eksperymentowaniu,
A w swoim poście chciałem przekazać jedynie to, że warto najpierw przeczytać instrukcję, zanim zada się jakieś pytanie. Warto się z nią zaznajomić, bo pewnie odpowiedź na nurtujące pytanie znajduje się w isntrukcji.
Pamiętać należy, że oprócz przeczytania należy jeszcze zrozumieć to co się przeczytało.
Jeżeli czytający ma problem ze zrozumieniem tekstu - trudno - musi szukać odpowiedzi u ludzi, którzy rozumieją co czytają.
Jeżeli nie masz instrukcji to służę pomocą.:D
Serdecznie pozdrawiam
 

jedrek_125

New member
Ja bym na to nie liczył , że PZM wykaże sie zrozumieniem czytanego tekstu , tak wiec lepiej zakoncz te wymiane zdan bo to człowiek który wszedł tu aby rozrabiać :) pozdro !
 

manek1973

New member
Odtwarzanie DIVX i mp3 z kart SD

Przeczytałem artykuł w PC World, gdzie między innymi opisany jest BD 30. Autor artykułu pisze, że można odtwarzać mp3 z kart SD, natomiast DIVX zapisany na tych kartach nie będzie odtwarzany. Autor pisze również, że tylko 30% filmów w formacie DIVX na teście zostało odtworzonych. Nie wiem z jaką wersją softu był egzemplarz testowy, ale ja mam wer. 1.7 i odtwarza wszystkie DIVX-y nagrane przeze mnie na płyty DVD-R.
Mam nadzieję, że kolejne wersje softu, tzn. wyższe od chyba 2.3 pozwolą również na odtwarzanie DIVX z kart SD. Możliwe, że w wersji 1.7 jest już taka możliwość, ale ja nie sprawdzałem.
 

dyskowiec2

New member
Witam.Zakupuję telewizor p50x10y i mam pytanie związane z wymianą dvd .Ponieważ mam amplituner Yamahy to lepiej dobrać Blu -ray do amplitunera czy do telewizora [jamaha czy panasonic ]Dziękuję za odpowiedż
 

darek1234567

New member
Witam !
U mnie też divx-y chodzą prawie 100%. Po zmianach w sofcie coraz lepiej z divxami. Oczywiście nie chodzą na płytach DVD i CD ujetych w instrukcji.
 

coyote222

New member
Możecie opisać w miarę dokłąany sposób jak uaktualnić firmware w DMP30. Od zakupu nigdy tego nie robiłem, boję się trochę żeby nie uszkodzić sprzętu a nigdzie nie mogę znaleźć (po polsku) takowej instrukcji.
I jeszcze jedno: Czy ktoś z Was sprawdził już czy na najnowszym firmware odtwarzają się z kart SD pliki DIVIX lub MP3 ?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 

yemek

New member
Witam.
Sciągasz firmware ze strony Panasonic http://panasonic.jp/support/global/cs/bd/download/bd30/europe/index.html , wypalasz na płytke cd-r najlepiej za pomocą nero, wkładasz płytę do odtwarzacza wciskasz close na odtwarzaczu i nic kurcze nie dotykaj!!!!Odtwarzacz po zamknięciu tacki wyłączy sie na chwilkę a pózniej włączy i zacznie się uaktualnianie softu , Ty nadal z daleka od odtwarzacza i pilota!!! Potrwa to minute-dwie, na koniec na wyświetlaczu pojawi się napis FINISH i wysunie się tacka z płytą bodajże. Teraz podchodzisz do odtwarzacza wyjmujesz płytę i masz uaktualniony soft.
Let's go Tiger.
 
B

burz

Guest
co radzicie, czy panasa 30, czy sony 350? Cena podobna, obie sztuki uzywane. Zalezy mi na jakosci obrazu (rowniez DVD) i funkcjonalnosci, do muzyki mam denona
 
Ostatnia edycja:
Do góry