Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

marianin

New member
Witam

Mam prośbę. Jakie są różnice między DMP-BD30 a DMP-BD35. Czy warto dopłacać do tego nowszego? DMP-BD30 można już kupić w cenie poniżej 700zł.
Pozdrawiam
i z góry dzięki za odpowiedź
 

M68

New member
Właśnie wypatrzyłem 30-tkę za 695 zł i ponawiam pytanie zadane przez "marianin". Czy warto dopłacać te 200-300 zł do 35-tki?
 

drummer44

New member
Witam

Wypaliłem płytkę w nero UDF 1.2 z plikami .Avi powyżej 2GB i BD30 nie widzi płytki.W jakim UDF wypalić żeby Panasonić odpalał plyte? Wiem że AVCHD ustawia się profil 2.5 .
 

marianin

New member
Witam

Mimo braku odzewu na moje pytanie zdecydowałem się na zakup tego playerka. BD30 waży 3,3kg a BD35 tylko 2,6KG więc za mniejsze pieniądze mam więcej odtwarzacza;-) Wbrew pozorom takie kryterium nie jest pozbawione sensu. Na razie nie mam możliwości wykorzystać w pełni ten BR player ale już to co robi z DVD wprawia mnie w dobry humor. BTW odtwarzacz czyta polskie czcionki w napisach do DivX. IMO za 705 zł trudno o lepszy
zakup.
 

maxkien

New member
Nie odpowiem Ci, czy dokonałeś dobrego wyboru, bo nie wiem, ale szczerzę się uśmiałem "więcej odtwarzacza za mniejsze pieniądze":D:D:D:D.....naprawdę dobre.....gratuluję poczucia hmoru...
 

restimek

New member
witam, od kilku dni ja również jestem użytkownikiem odtwarzacza bd30... czy szczęśliwym hmm i tak i nie...
Dlatego mam kilka pytan bo być może coś źle mam ustawione...
1. czy wasz odtwarzacz teżjest taki wolny - tzn. bardzo dlugo się włącza i wyłącza (w porównaniu z moim DVD), jak i również
podczas ogladania płyt bd (z lekkim opoznieniem reaguje na przyciski przewsijania pauzy itp.)
2. bd30 mam podlaczony przez hdmi (zwykly najtanszy bo jesli to jest cyfrowy to jest to bez znaczenia tak jak np w usb czy firewire - mam racje?)
i kiedy ustawie w moim tv (philips 47pfl3603d) proporcje obrazu "unscaled" to na gorze i z lewej strony ekranu mam zielony pasek (ramke) - w obrazie z innego urzadzenia hdmi nie ma czegos takiego
3. dlaczego obraz z niektorych filmow bd jest nieczysty tzn. widac "ziarenki" (tak jak kiedys w VHS gdy glowica byla brudna) zwlaszcza w ciemnych scenach. z poczatku myslalem ze filmy gorszych wytworni sa poprostu tak nagrane, ale wczaraj obejrzalem film z 20th century fox("mirrors") i byla tragedia - zaznaczam ze ogladam wylacznie z oryginalnych plyt, wiec cos chyba jest nie tak....
4. jak mozna sprawdzic wersje softu?? nie moge tego znaleźć w instrukcji obsługi....

ps. jesli to istotne to bd kupiony w stanach....
 
Ostatnia edycja:

Kristof26

New member
  1. Steps
  2. Turn on the main unit.
  3. Press the [SETUP] button on the remote control to open the display menu screen.
  4. Using the Up and Down cursor buttons on the remote control, select the "DISPLAY" tab - "DISPLAY" items will appear.
  5. Press and hold the [STATUS] button on the remote control. While doing so, the current firmware version for your player will be displayed in the lower right hand corner of the screen (e.g. "1.1").

    Please make note of this version number.
bd30_001.jpg
 

restimek

New member
Kristof26 napisał:
  1. Steps
  2. Turn on the main unit.
  3. Press the [SETUP] button on the remote control to open the display menu screen.
  4. Using the Up and Down cursor buttons on the remote control, select the "DISPLAY" tab - "DISPLAY" items will appear.
  5. Press and hold the [STATUS] button on the remote control. While doing so, the current firmware version for your player will be displayed in the lower right hand corner of the screen (e.g. "1.1").

    Please make note of this version number.

No ok sprawdziłem i mam wersję 1.6 - dzięki za odpowiedź....
A czy możesz mi coś powiedzieć na temat reszty moich pytań??
 

marianin

New member
Jeśli chodzi o szybkość działania, to jest to taka "uroda" wszystkich odtwarzaczy Blu-ray. Odtwarzacze Panasonic są i tak jednymi z szybszych.

Co do innych rzeczy to nie zaobserwowałem ich u siebie.

pozdrawiam
 

BitTornado

New member
No niestety ale niekture filmy maja kaszane,jakies tam dropy czy jak to opisac,
bluray blureyem ale niewszystkie filmy sa idealne, naprzyklad taki Alien vs predator bardzo duzo kaszany jest podczas filmu.
 

tomato10

New member
Niestety Restimek kabel hdmi tez ma znaczenie jaki uzyjesz , tak samo jak usb 1,1 lub 2,0 .Ja kupiłem niezadrogi ale 1,3 który gwarantuje rozdzielczość full hd 1080p. Odośnie odtwarzacza mam akurat BD35 i nie moge powiedzieć że jest mułowaty , czytałem tylko w instrukcji że w formatach divix może długo się ładować . Narazie tylko oglądałem orginalne płytki i nie mam zastrzeżeń .A może jedno ,że troche głośno chodzi napęd w początkowej fazie kiedy ładuje się menu potem cichutko bez problemu.
 

wtykacz

New member
Jesli masaz na mysli ziarno na filmie to kabel HDMI (czy za 30zl, czy 150zl) nie ma nic wspolnego z ziarnem. Ono istnieje juz na materiale filmowym niestety. Tym bardziej , ze BitTornado napisal, ze to wystepuje na niektorych filmach, co potwierdza niedowiarkom, ze tzw. wyzszosc drogich kabli HDMI nad tanimi to... tylko mit.
W kilku przypadkach ma to znaczenie... jesli kabel HDMI jest dluzszy niz 10/15m, ale wtedy w najtanszych kablach moze wystapisc (choc nie musi) zanik sygnalu i tyle.
Oraz gdy chcemy przez taki tanszy kabel w wersji HDMI 1.1 (ktorych juz sie nie produkuje!!! ale one rowniez przesylaja 1080p, chyba ze ... >>) wypuscic dzwiek DTS HD Master Audio o bardzo wysokim bitrate rzedu 24.5 Mbit/s. Ale w takim przypadki obraz nie bedzie gorszy (bo nie jest to sygnal analogowy), tylko nastapia zaniki sygnalu.

Ale takich kabli od dluzszego czasu nie ma na rynku. W tej chwili kable HDMI zgodnych z 1,3b to standard w kazdym sklepie i w kazdej cenie.

Wiec nawet kable HDMI za 30zl spelniaja normy ;), potrzebne do przeslania DTS HD MA 24,5 Mbit/s + strumien Video 30 Mbit/s (lacznie na plycie Blu-Ray max 54 Mbit/s).

No ale sklepy i producenci wciskaja nam kable 1,5m za 200zl, co mija sie z celem, bo nie ma takiej potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

restimek

New member
wgralem wersje 2.6 i specjalnych roznic nie widac :)
hmm a co do obrazu to wydaje mi sie ze ktos sie za to powinien wziasc... skoro taki film jak np max payne ma krystalicznie czysty obraz a wspomniany juz mirros nie to cos jest nie tak - oba sa z 20 century fox a nie jakiejs tam wytworni "noname" ktora nie ma kasy

ponizej obrazek z filmu.....

a i przy okazji czy ktos moze wie dlaczego mam zielony pasek i gory i z prawej strony ekranu??

ps. sprawdzilem na pudelku i kabel hdmi obsluguje wersje 1.3

mirrors.jpg
 

szachu_pl

New member
M68 napisał:
Właśnie wypatrzyłem 30-tkę za 695 zł i ponawiam pytanie zadane przez "marianin". Czy warto dopłacać te 200-300 zł do 35-tki?

A możesz zdradzić tajemnice, gdzie znalazłeś ten BR w takiej cenie?! Na necie min koszt to 1k :(
 

manek1973

New member
Nowy soft

Witam.
Jestem tu poraz pierwszy i muszę powiedzieć, że trochę ciekawych rzeczy dzięki Forumowiczom się dowiedziałem.
Zastanawiam się jednak nad najnowszym softem do 30. Zastanawiam się, czy ma wogóle sens wgrywanie jakiegokolwiek nowego softu, jeżeli tak naprawdę dla zwykłego urzytkownika nie ma to znaczenia. Na swoim playerku ogtwarzam filmy w formatach BD, DVD, DIVX. Telewizor, na którym oglądam to Panasonic 32'' FULL HD 100Hz i wszystkie filmy ( DIVX oczywiście nagrywam sam) są bardzo dobrej jakości - z małymi wyjątkami. Odtwarzacz pracuje cicho i sprawnie, wszystko działa bez zarzutów, więc proszę mi powiedzieć, po co w takim przypadku wgrywać nowy soft?

Wgranie nowego softu może spowodować problemy z działaniem playerka:
  1. wgranie nowego softu wiąże się w ingerencję w oprogramowanie,
  2. w przypadku źle nagranej płytki z softem, może się okazać, że nie można go uruchomić z nowym oprogramowaniem.
Wydaje mi się, że nowy soft wgrywa się w przypadku gdy:
  • na posiadanym sprzęt nie działa właściwie,
  • nowy wprowadza nowe istotne funkcje lub możliwości.
Nawet najnowszy soft nie wnosi nic istotnego dla zwykłego urzytkownika. Podstawowe mankamenty tego odtwarzacza nadal nie zostały rozwiązane, więc po co ryzykować?

Wiem, że zaraz posypie się masa krytyki, ale cóż takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry