Panasonic C3

W

witek_z

Guest
don111 a widziałeś samą matrycę w 350? (wcale nie jest różowa)
Fazi, smiej się dalej.
 

Morpheush

New member
witek_z: wiesz, takie info, ze "kicha" praktycznie niewiele mowi i jest do niczego poniewaz nie piszesz dlaczego tak jest, czy to jest w porownaniu z modelami z najwyzszej polki, konkurentow a może z lcd w podobnej klasie cenowej, my tego nie wiemy, a ten temat jest po to by się właśnie dowiedzieć coś więcej o tym modelu telewizora a co za tym idzie czy warto go kupić.
Jakbyś od razu napisał w tym poście oprócz tego ze "kicha" również to co w późniejszych skrobnąłeś to ta informacja nabrałaby już znacznie większej wartości ;)
 

don111

Banned
don111 a widziałeś samą matrycę w 350? (wcale nie jest różowa)
widziałem bo moja siostra ma taki, wpada w róż czy jasny fiolet, coś w ten deseń... obojętne, chodzi o to że kolor matrycy nijak ma się do wyświetlanej czerni na ekranie
Twoje opinie jak "kiszka" itd bez żadnych argumentów tylko wprowadzają zamieszanie do tego tematu, nic kompletnie nie wnoszą... jeśli chodzi o obróbkę sygnału SD na tym LG to w skrócie - rewelacja i to nie tylko biorąc pod uwagę niską cenę tego tv ale nawet porównując z dużo droższymi telewizorami - jeśli wg Ciebie jakość C3 jest taka jak LG PJ350 to nic tylko polecać :)
 
W

witek_z

Guest
don111, fakt wpada w jasny róż ale od przodu, a widziałeś od tyłu?
Z tyłu jest całkiem inny (bez tego różu), konstrukcja panelu jest symetryczna czyli można oglądać od tyłu tak samo jak z przodu.
cyt. "chodzi o to że kolor matrycy nijak ma się do wyświetlanej czerni na ekranie" - no to słabiutko, słabiutko.
Cholera jasna a od kiedy plazma "wyświetla" kolor czarny?
Właśnie że od koloru zgaszonej matrycy zależy jakość czarnego, ciekawe po co ludzie z Pioneer'a zrobili tak czarną matryce, chyba mieli widzimisie tak jak don111 i wielu innych.
Weź panasa V i C3 albo PJ350 nastaw kontrast i jasność w/g kalorymetru potem podaj sygnał (black) i zobacz w ciemnym pomieszczeniu.
Generalnie jakość prawdziwej czerni zależy tylko i wyłącznie od matrycy, dochodzi do tego jeszcze to że matryca po włączeniu świeci (i musi świecić, musi być zapalona bo taka jest zasada działania plazmy) dodatkowo podwyższając na niekorzyść jakość czerni.
Można sztucznie podnieść czerń w telewizorze który ma słabą (szarą) matryce, po prostu trzeba zrobić tak aby ekran świecił mocniej wtedy subiektywnie powiększa się czerń, i Wy wszyscy którzy piszecie że słabe TV mają dobrą czerń ulegacie złudzeniu optycznemu.
Myślałem że C3 będzie lepszym telewizorem po szumnych zapowiedziach Panasonica jakoby będą lepsze od konkurencji.
Tak masz rację, wszystkie LG mają wyśmienitą obróbkę sygnału SD, lepszą niż w Panasach bez względu na cenę tych drugich.
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
to który wybrać

Witam

to w końcu którą plazmę wybrać? Będzie to prezent dla osoby starszej, więc wszelkie dodatkowe funkcje nie mają znaczenia. Sygnał jest cyfrowy z Vectry - tylko SD.

Chciałem tego Panasonica C3, ale piszecie, że LG lepiej sobie radzi z takim sygnałem i ma lepszy obraz.
 

Heniuro

New member
Tylko co tu potwierdzac ?
TV ma moc znamionowa 150 Watow (ktora jak znam zycie jest jakos regulowana europejskimi dyrektywami czy podobnym biurokratyzmem, wiec musi byc podana wlasciwie) czyli absolutny max maxow jaki moze pociagnac (100% ekranu biale przy kontrascie i bieli na full), wiec zapewne w normalnych warunkach zuzycie w okolicach 60% tej wartosci (czyli kolo 80W) nie wydaje sie niczym niesamowitym.
 

Edek Łomiarz

New member
witek_z robi się na eksperta, a kontrast i jasność chce mierzyć kalorymetrem :blagam:
Do tego ta teoria o tym jak to bardzo czerń zależy od jasności wygaszonego panelu...

Ja nie jestem żadnym ekspertem, ba - bliżej mi nawet do zwykłego laika, a nawet mi ta teoria nie trzyma się kupy. Tak z czystej logiki - jakość czerni zależy tylko i wyłącznie od ilości światła generowanego przez panel w momencie gdy wyświetlana jest sama czerń. Im ilość światła mniejsza, tym czerń głębsza. A kolor i jasność samego wyłączonego panelu nie ma tu nic do rzeczy.
Pomyśl - bierzesz białą kartkę papieru, idziesz z nią do piwnicy, patrzysz na nią przy zgaszonym świetle... dalej jest biała? Nie! Jest czarna, bo nie emituje światła. Gdyby emitowała, to miałaby kolor (a dokładniej: odcień szarości) wprost proporcjonalny do ilości emitowanego światła, a nie do koloru. A więc nawet gdyby panel był biały, to mógłbyś uzyskać na nim dobrą czerń.
Cały czas oczywiście mówię tu o badaniu czerni w takich warunkach, w jakich powinno się to robić, czyli w ciemności.

Już widzisz jakie bzdury wypisujesz?
 
Ostatnia edycja:

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Dla zainteresowanych C3 podaję linki do zdjęć mojego autorstwa prezentujące obraz na w/w telewizorze. Źródło-naziemna telewizja cyfrowa DVB-T. Fotki wykonane w ciemnym pomieszczeniu z odległości ok 1,5-2m, aparatem Canon Power Shot A620 na nastawach automatycznych.








 

digitalus

Banned
jakosc obrazu wzorowa. takie jest moje zdanie.
bardzo dobry wybor i korzystna cena telewizora
do znudzenia powtarzalem ze rozdzielczosc 1024 x 760 to najlepsza jakosc obrazu sd.widac to na zdjeciach
jakosc obrazu sd w c3e wyglada lepiej niz w x10 i x20
 
Ostatnia edycja:

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jakosc obrazu wzorowa. takie jest moje zdanie.
bardzo dobry wybor i korzystna cena telewizora
do znudzenia powtarzalem ze rozdzielczosc 1024 x 760 to najlepsza jakosc obrazu sd.widac to na zdjeciach
jakosc obrazu sd w c3e wyglada lepiej niz w x10 i x20
W tym przypadku POLSAT jest 1080i
Zamieszczę jeszcze fotki jak się prezentują gry z PS3
 
Do góry