panasonic bd35/55

mare37

Banned
nie zajmuje sie pierdolami..jestem praktykiem nie teoretykiem..sugerowanie komus ze nie rozumie tematu jest troche nie na miejscu..jak ja nagrywalem plyty to ty mowiles gu gu gu. end w temacie


marianin napisał:
Sprawdzałeś kiedykolwiek jakość nagrań na płytach jakimkolwiek programem?
Wątpie, bo nie rozumiesz tematu.
 

DZ_R

New member
Hahaha! Od siebie dodam tylko, że naklejka na płytce "TDK" czy "Verbatim" w ogóle nie oznacza, kto daną płytkę robił - to są tylko znaki handlowe.
I tak na przykład pod marką "TDK" można znaleźć płyty robione przez: samego TDK, CMC, Ricoha, Tayo Yuden i innych.

http://www.videohelp.com/dvdmedia?d...=Comments&hits=50&search=Search+or+List+Media

"Verbatim" to w ogóle nie produkuje swoich płytek, tylko bierze od MCC i Tayo Yuden.

Stąd się biorą sprzeczne opinie na temat jakości płytek - jeśli ktoś patrzy tylko na firmową naklejkę na płytce a nie na prawdziwego producenta nośnika, którego kod jest zapisany wewnątrz płytki - no to w zależności od kórego producenta trafi, to może mieć inne doświadczenia z ich jakością...
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
DZ_R ma rację pod tym względem, że płyty robi parę firm, reszta daje nalepki - ale generalnie to jest tak, że gorsze firmy sprzedają płyty drugiego sortu (dzieli się je po kontroli jakości).

Jeżeli chodzi o nagrywanie płyt DVD to jest odwrótnie niż przy CD - trzeba je nagrywać szybko, a dokładnie z prędkością zalecaną, czyli np płyt x16 nie należy nagrywać x4 - dlaczego było już kiedyś wyjaśniane w wątku o trwałości płyt.

ps. podaję namiar na wątek o płytach
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8134
 
Ostatnia edycja:

piotr-edmcm

New member
Dzisiaj zmarnowałem nastepne 4 płyty esperanza 8.5GB DL i dalej nie chciał odczytać wspaniały BD55, nagrywałem na nagrywarce NEC i w Alcoholu z prędkością x2 i x4. Raz było tak że gdy zapis dochodził do 75% wyskakiwał komunikat że błąd w procedurze nagrywania. Więc te nośniki napewno są nic nie warte postanowiłem jeszcze raz spróbować tym razem nagrałem na nagrywarce Pioneera i w programie Nero z prędkością x4 i bardzo się zdziwiłem, bo Panasonic stanoł na wysokości zadania i odtworzył esperanze bez żadnych problemów. Więc jednak czyta płyty DL tylko musi chyba być dobry nośnik bez wad pozdrawiam wszystkich Piotr.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że czyta płyty DVD DL. Pomijając wcześniejszą dyskusję na temat wyższości jednych płyt nad drugimi i ich faktycznym producencie, ja kupuję płyty Verbatim i się jeszcze nie zawiodłem. I to zarówno nagrywając je w nagrywarce stacjonarnej LG RH278, czy też w komputerze.

Nagrywam na nich nagrania z kamery AVCHD i Panasonic BD35 bez problemu takie płyty DVD DL odczytuje.
 

Korniszon

New member
Witam panowie - podłączyłem pansonica Blu R.35 do samsunga 32 656 po HDMI. Płyte Blu R. która byla dodana czyta dobrze,natomiast mam duzo plyt mpg2 nagranych na komp.(z kanalów satelit 720X576) obraz przy odtwarzaniu jest kiepski. Również odegrane plyty z oryginałów DVD są też watpliwej jakosci. Te same płyty na zwykłym panasonicu DVD obraz jest b. dobry. Czy po
HDMI mpeg2 nie może mieć dobrego obrazu?Używam zawsze płyt VERBATIM - sprawdzałem tez + i - zarówno verbatimy jak i TDK 4.7 GB dlaczego tak jest?.
 
Ostatnia edycja:

Tonio

New member
Witam!!! Podjarałem się tym Panasem BD55 i już zaczałem sprzedawać butelki by zebrac kase ale.....uwielbiam Yamahe...i jest pierwszy Blu o symbolu BD-s2900...kosztuje sporo ale czy ktos go ogladał lub testował??? nie moge znależć zadnego tematu na ten temat!!! Pozdrawiam:grin:
 

Tonio

New member
Tak coś czułem.....jak by ją rozbebeszyć to tor wizji będzie od Panasa a audio z własnej stajni...już tak bywało.Dzieki za podpowiedż.:eek:k:

...a propos...Naszło mnie jeszcze jedno pytanie ...jaka i czy duża jest róznica między wycofaną juz 50-tką a modelem 55???nie chodzi o wygląd....:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mangusta28

New member
marianin napisał:
Tu nie chodzi o to, czy Panasonic jest cwany czy nie. Płyty Verbatim
po prostu są kilka razy lepsze od jakichkolwiek innych płyt do nagrywarek.
Proponuję, jeśli masz Nero, abyś sprawdził jakość nagranych danych w programie Nero CD-DVD Speed. Liczba błędów na Verbatimach jest czasem 10-krotnie niższa niż na np TDK (TDK zeszło całkiem na psy) i 2-3 razy niższa niż na płytach Panasonica. Łatwo się domyślić, że tak słabe "nagrania" nie są obojetne dla stacjonarnych odtwarzaczy. Szybkość nagrywania też ma duże znaczenie i jeśli ktoś chce bez problemów nagrane na kompie płyty odtwarzać w BD - to proponuję nagrywać nie szybciej niż x4.
I tu się z Tobą nie zgodzę. Kupiłem ostatnio (jakoś we wrześniu) 2 pudełka płyt Verbatim po 25 sztuk. Podczas nagrywania z 1 pudełka co 2-3 płyta była do wywalenia (spaliłem ok. 11 płyt). Z drugiego też padło kilka, tyle, że mniej. Myślałem, że to wina lasera w moim laptopie. Wsadziłem więc zwykłą płytkę (No name pożyczoną od kumpla) na próbę i było OK. Potem poszedłem do tego samego sklepu i kupiłem TDK w pudełku 50sztuk i żadnej skuchy. Wszystkie jak dotąd bez problemów się nagrały (ok 30sztuk). Może to jakaś wadliwa seria była ta z Verbatima, ale jak widzę te opakowania płytek w sklepie to omijam je z daleka.

P.S Płyty były kupione w profesjonalnym sklepie z elektroniką użytkową, a nie na bazarze.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja z kolei od wielu lat korzystam z płyt Verbatim i nigdy z żadną nie miałem problemu.

Nie chce powiedzieć, że są to najlepsze płyty na świecie. Zawsze może zdarzyć się jakiś problem.... Być może zależy to też od tego gdzie i przez kogo faktycznie płyta była wyprodukowana????
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,

Zastanawiam sie nad zakupem Panasonic'a DMP-BD35 i mam pytanie do Kolegow, ktorzy go juz uzytkuja - jak Wam sie sprawuje ?

Pozdrawiam :cool:
 

TheHX

New member
Ja bym już czekał na Twoim miejscu na BD60 lub na mimo wszystko obniżkę, którą wymusi pojawienie się następców nie patrząc nawet na to, co dzieje się ze złotówką. Ja tak samo czekam i już tydzień temu miałem brać BD 35 za 880 zł. Nadal za drogo o za późno mając na uwadze wiosenną ofertę Panasa...
 

jaroslawp

New member
MarKo_wawa napisał:
...jak Wam sie sprawuje ?
Witam.
Mam ten odtwarzacz 3 tygodnie. Wybierałem pomiędzy nim, sony350, samsung 2500. Dużo pomogła w wyborze lektura forum.
Odtwarzacz spełnił moje oczekiwania. Filmy z płyt BR, DVD +/- i okazjonalnie divx z płyt CD bez zarzutu. MP3 nie próbowałem - nie korzystam. Zdjęcia JPEG zarówno z karty SD jak i z płyty też w porząsiu. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Podłączony do Onkyo 606 i dalej do pionka 5090 poprzez hdmi.
BTW. Pilot od onkyo "złapał" tego panasa i telewizor, więc korzystam z jednego pilota od amplitunera do obsługi całego kina domowego.
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,

No to po sprawie, od 2 dni jestem szczesliwym (narazie ;) ) posiadaczem Panasonica DMP-BD35.
Zakupilem "troche" materialu filmowego i ... ogladam, znaczy sie "testuje sprzet" :D
Nie podlaczylem sie jeszcze pod net'a i zastanawiam sie czy samemu aktualizowac mu oprogramowanie do wersji 1.3 ?
Generalnie sprzecik jest fajny :)

pozdrawiam :cool:
 

wskalski

New member
płyty DVD DL

kupiłem tanie (7,99zł) FUJIFILM - nagrałem w NERO w formacie AVCHD i to koniec sukcesu... mój BD35 tego nie widzi ale lepszy numer bo jak wkładam z powrotem do kompa to NERO juz też tego nie rozpoznaje, niezłe jaja.... idę do sklepu kupić najdroższe jakie są bo się podłamałem że BD35 to szajs.......!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry