Panasonic 58gx830 już u mnie w domu!!!

Forest89

Active member
Bez reklam
A to bardzo ciekawe...

Edit.
Sorry chodzi mi o filmy 18:9. Format 18:9 Panasonic na YT nie potrafi poprawnie wyświetlić. Pisałem kiedyś do Panasonica to odesłali mnie do YouTube...
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
A to bardzo ciekawe...

Edit.
Sorry chodzi mi o filmy 18:9. Format 18:9 Panasonic na YT nie potrafi poprawnie wyświetlić. Pisałem kiedyś do Panasonica to odesłali mnie do YouTube...
Wiesz co... Musisz sam ogarnąć ten temat bo ja nie do końca wiem o co ci chodzi a dwa to dla mnie nie jest żadne temat z problemem. Idź do sklepu np MM czy ME i sprawdź dokładnie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
hmm wydaje się że trochę surowo go ocenił za to lepiej q60 , niby kontrast słaby ale np ****************************** w swoim teście pokazywał zdecydowanie większy kontrast w tym Panasonicu i wygląda to tak jakby to były dwie różne opinie o tym telewizorze
 

janusz

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu testu w zasadzie nie ma żadnego zaskoczenia. Każdy kto miał kontakt z tym TV i konkurencją ma podobne zdanie. Jak ktoś się jeszcze zastanawiał to niech co szybciej pisze do Kikiego o ofertę TCLa który dostaje praktycznie co roku EISA. Jakość obrazu dziś nazywa się TCL, ale niektórzy bez oglądania nie dopuszczają tego do siebie.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
OK pewnie pewnie mi się dostanie, ale rzeczywiście ten wątek od początku powinien się nazywać na cześć naszego wieszcza „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu testu w zasadzie nie ma żadnego zaskoczenia. Każdy kto miał kontakt z tym TV i konkurencją ma podobne zdanie. Jak ktoś się jeszcze zastanawiał to niech co szybciej pisze do Kikiego o ofertę TCLa który dostaje praktycznie co roku EISA. Jakość obrazu dziś nazywa się TCL, ale niektórzy bez oglądania nie dopuszczają tego do siebie.

Chopie nie wprowadzaj ludzi w błąd, TV TCL-a to najbardziej niedopracowane TV na rynku, "nowy soft" wydawany jest co 2 tygodnie, a TV TCL-a "grają" coraz gorzej. Telewizory tego producenta pracują na matrycach 50Hz i nie posiadają żadnych "upłynniaczy obrazu". SZYBKIEJ AKCJI I SPORTU NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ NA TYCH TV ...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
to jest jedyny krytyczny test na ****************************** wyszedł zdecydowanie lepiej i z lepszym kontrastem bo hdtpolska minimalny 4800:1 średni 5250:1 maksymalny 6150:1 a tvtest 3371:1 i to model GX810 z ****************************** i GX830 z tvtest do tego narzekanie na tvtest że słabe kolory jak ten GX810 ma pokrycie przestrzeni kolorów P3 94% nawet qled samsunga q60 tyle nie ma bo ma 84-86%...w ogóle oba testy jakby były przeprowadzane na innych telewizorach,może tam siedzą zupełnie inne matryce...bo chyba tego nie da się wyjaśnić no chyba że ten z tvtest telewizor był wadliwy
 

basket4rap

Member
Bez reklam
"Panasonic 58GX830 jest dowodem na kreatywne podejście do nazewnictwa telewizorów przez marketingowców koncernu z Osaki. Choć oznaczenie serii liczbą 830 może postronnemu konsumentowi wskazywać, że mamy do czynienia z telewizorem klasy wyższej niż np. EX780 z roku 2017, pomiary przeczą takiemu twierdzeniu: 58GX830 ma dużo wieksze błędy odwzorowania barw i niższą jasność w trybie HDR od swojego dziadka z 2017 roku (58EX780). Pomimo zastosowania procesora HCX wierność odwzorowania barw (zwłaszcza odcieni czerwonego) pozostawia sporo do życzenia. Co gorsza, odwzorowanie ciemnych detali w trybach HDR było niespójne: zbyt jasne na materiałach HDR10 i zbyt ciemne na Dolby Vision.

Prawdę mówiąc, pod względem technicznym 58EX830 bardziej przypomina serie EX700 czy FX600 z lat ubiegłych. Moim zdaniem mamy tu do czynienia z typowym technicznym „downgradem” lub, jak kto woli, degradacją lub kastracją w stosunku do modeli z lat ubiegłych.

Sytuacji nie poprawia porównanie z rywalami. Za cenę 58GX830 można kupić rywala, który będzie miał matrycę klasy 120Hz oraz dużo lepszą czerń i wyższy kontrast – mam tu na myśli np. Samsunga 55RU8002 (z matrycą w wersji drugiej oczywiście). Choć w przypadku Samsunga jakość wykonania, zakładana trwałość i bezawaryjność będą niższe niż w przypadku Panasonica, to pod względem parametrów technicznych (z wyjątkiem przekątnej ekranu), Japończyk musi uznać wyższość rywala z Korei.

Wiem że moja ocena Panasonica jest dość surowa, ale takie są fakty.

Obiektywnie rzecz biorąc, to nie jest zły telewizor, ale w porównaniu do poprzednich modeli tej marki (zwłaszcza z roku 2017) oraz najnowszych rywali, model 58GX830 nie wyróżnia się naprawdę niczym szczególnym.

Osobiście, jako recenzentowi i sympatykowi tej marki, jest mi po prostu przykro, że firma, która produkuje najlepsze pod względem jakości obrazu telewizory OLED na rynku tak bardzo odpuściła sobie segment elcedeków. Seria FX780 z 2018 roku była dużym krokiem wstecz (IPS-y zamiast VA, gorszy HDR itp.), a GX830, choć wraca do matryc VA, to niestety już tylko klasy 60Hz. Bez inwestowania w rozwój oferty telewizorów LCD ona będzie stać w miejscu, a nawet się cofać (pod względem technicznym). A konkurencja nie śpi …

Można by odnieść wrażenie, że Panasonic po prostu powoli zwija swoją działalność w sektorze telewizorów LCD. Nie są to czcze twierdzenia, ponieważ niniejsze słowa piszę 5 lutego, tj. dwa dni po tym, jak

3 lutego 2020 roku Panasonic ogłosił, że zaprzestaje sprzedaży telewizorów w Australii (będą w sklepach do czasu wyczerpania zapasów).

Po wycofaniu telewizorów z rynku USA w 2016 roku oraz końcu tych telewizorów w Australii w 2020 r., każdy zdrowo myślący konsument pomyśli:

Co dalej Panasonic?

Niestety, coroczne kastrowanie elcedeków nie przyniesie niczego dobrego w perspektywie długoterminowej. To przecież one, a nie OLED-y stanowią 99% światowego rynku telewizorów. Tacy rywale jak Sony czy Samsung pokazują, że nadal można mieć w ofercie elcedeki z wysoką jakością obrazu i bardzo jasnym HDR-em.

A zatem „quo vadis Panasonic?"
ocena ogólna
Przeciętniak
Nihil novi sub sole. Niezły, ale rywale są po prostu technicznie lepsi i tańsi...
tvtest
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...lijski-rynek-telewizyjny-opuscil-juz-usa.html
Słabe wyniki też w Polsce i w Europie.
Więc raczej podobny czeka skutek.
A to wszystko to tylko zarządzający źle, zadufani w sobie ludzie !.
Konosuke Matsushita (twórca potęgi) teraz się ....

Panasonic nie wykorzystał szan z prądem i szedł jako jedyny pod prąd.
A TCL czy Sharp np idą tylko z prądem.
I idą na fali jak świeże bułki.

Szkoda Panasonica, naprawdę szkoda !
 

adrian66

Member
Bardzo dziwna jest konkluzja wynikająca z tego testu,a wyniki pomiarów tam przedstawione,nijak się maja do wyników z innych pomiarów.Ogólnie to ten model zbiera bardzo pochlebne recenzje,a np. w AVForums został wyżej oceniony od Samsunga q60.Wytłumaczeniem możne być to,ze poszczególne numeracje modeli nie rożni tylko podstawa,ale coś więcej.
 

janusz

New member
Bez reklam
Twoja kasa więc nic nikomu do tego, jednak apelowałbym do osób polecających innym ten tv by robiły to z większą rozwagą i dystansem.
 

tomasz.

New member
Posiadam 65gx820 i wedlug moich oczu kolory sa bardzo dobrze odwzorowane i naturalne. Naprawde do obrazu przyczepic sie nie mozna, mimo 60hz nawet w sporcie daje rade. Moze faktycznie czyms sie roznia. Katy widzenia moglby miec troche lepsze, no ale coz. Kosztowal mnie 3850, moim zdaniem do 4 tys. zl w tym rozmiarze nic lepszego nie ma.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie ma żadnego dystansu,w tej cenie i tak nie ma nic lepszego w tym rozmiarze a co ja będę polecał to już moja sprawa tak samo innych którzy polecają co innego
 

adrian66

Member
Twoja kasa więc nic nikomu do tego, jednak apelowałbym do osób polecających innym ten tv by robiły to z większą rozwagą i dystansem.

Dobrze by było,żeby ta zasadę przestrzegali tez ci co pod niebiosa wychwalają i polecają telewizory TCL na tym forum,tym bardziej ze one w testach też nie błyszcza.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
każdy niech poleca co kto chce..to nie jest żaden wyścig a zainteresowanego zawsze warto wysłać do marketu niech sam zdecyduje który polecane kupi
 
Do góry