Panasonic 55st60 czy Toshiba 55L7453

emmet07

New member
Na jaki ustawieniu, bo ja mam w domu i czasem oglądam z boku i mydła nie ma...

Ciężko mi powiedzieć bo byłem tam przelotnie i nie sprawdzałem ustawień. W każdym razie przykuł moją uwagę bo wyróżniał się spośród innych LCD. Obraz miał bardzo naturalny, taki prawie plazmowy. Jednak, jak pisałem wcześniej, wystarczyło stanąć trochę z boku i całość się zamydlała.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie w jakim trybie grał telewizor. Wybór trybu zmienia zarówno dynamikę, płynność jak nasycenie.
 

emisiu

Member
Kończąc ten wątek poinformuję że po żmudnych i dociekliwych testach podczas kilkunastu wizyt w różnych salonach zdecydowałem się na 55st60. Na całe szczęście są jeszcze ostatnie sztuki dostępne u Kikiego.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Pozostaje życzyć miłego użytkowania. Gdyby ten TV występował w wersji 46 cali też bym go kupił. Niestety jest w wersji 42 lub 50 cali i więcej.

W związku z tym zdecydowałem się na Toshibe 47L7453.

Dzięki za obszerne opisy swoich wrażeń z testowania różnych modeli TV.
 

emisiu

Member
Ponieważ już dwie osoby zapytały mnie na PW o powody wyboru, to tu też wkleję moją odpowiedź:

- zdecydowanie najlepszy jakościowo obraz (kolory, kąty, kontrast, wierność barw, brak wszystkich tych problemów w jakości obrazu które towarzyszą LCD)
- bezproblemowe i z bardzo dobrą jakością odtwarzanie wszelkich formatów video szczególnie jak mają większy bitrate
- możliwość samodzielnej pełnej kalibracji z poziomu pilota (w menu)
- bardzo dobrze działające funkcje sieciowe
- bardzo dobry stosunek jakości do ceny (w tym momencie najlepszy w PL)
 

emisiu

Member
Pozostaje życzyć miłego użytkowania. Gdyby ten TV występował w wersji 46 cali też bym go kupił. Niestety jest w wersji 42 lub 50 cali i więcej.
W związku z tym zdecydowałem się na Toshibe 47L7453.
Dzięki za obszerne opisy swoich wrażeń z testowania różnych modeli TV.

Jak już zamienię starą na nową i przetestuję w domu to też napisze o swoich wrażeniach. Będę miał dwie plazmy na raz co dla mnie jest o tyle istotne, że ta stara jest skalibrowane bardzo profesjonalnie, i ma taki świetny obraz, że jak na razie to lepszego nigdzie i nigdy nie widziałem. Aż żal mi się jej pozbywać. :fool:
 

emmet07

New member
Jak już zamienię starą na nową i przetestuję w domu to też napisze o swoich wrażeniach. Będę miał dwie plazmy na raz co dla mnie jest o tyle istotne, że ta stara jest skalibrowane bardzo profesjonalnie, i ma taki świetny obraz, że jak na razie to lepszego nigdzie i nigdy nie widziałem. Aż żal mi się jej pozbywać. :fool:

Ciekawy jestem konfrontacji nowy kontra starszy model. Napisz jakie odczucia. Bardzo mnie to ciekawi, gdyż jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji co Ty, z tą różnicą, że ja zmieniłem producenta.
 

digitalus

Banned
Tylko Plazma.Wszystko inne tzn lcd to sprzet dla amatorow.Plazma dla koneserow dobrego obrazu:)
W przyadku lcd i telewizorow "ledowych" trzeba dokladnie sprawdzic czy matryca jest rownomiernie podswietlana. Ten problem dotyczy tez telewizorow 4k , to tez jest lcd.Niestety dokladne sprawdzenie w sklepie nie jest to mozliwe.Klient najczesciej zabiera telewizor do domu bez otwierania kartonu w sklepie .Trzeba zapytac sprzedawce czy jest mozliwosc zwrotu telewizora w przypadku gdy po sprawdzeniu telewizora w domu beda "placki".
W przypadku kupna plazmy tez trzeba otworzyc karton w sklepie i przynajmniej sprawdzic czy ekran nie jest zbity.
W przypadku kupna przez internet trzeba sprawdzic w obecnosci kuriera czy matryca nie jest zbita.
zaraz mecz bede ogladal, na razie wszystko:) WIECZOREM ZYCZE RUSKOM ABY PRZEGRALI 5:0
http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

clouding w 4k , link nizej

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1376977553
 
Ostatnia edycja:
Kończąc ten wątek poinformuję że po żmudnych i dociekliwych testach podczas kilkunastu wizyt w różnych salonach zdecydowałem się na 55st60. Na całe szczęście są jeszcze ostatnie sztuki dostępne u Kikiego.

Moje gratulacje :lol:
Ja już się zastanawiam nad 55" przyszłościowo. Tylko plazm już nie produkują :x
 

emmet07

New member
Ja też kupiłem 50" na początku tego roku. Już po dwóch tygodniach żałowałem , że nie wziąłem 55". Teraz sobie pluję w brodę.
 
Ostatnia edycja:

emisiu

Member
Obiecałem że opisze moje wrażenia po zakupie plazmy i niniejszym chciałbym to uczynić. Niestety brak czasu nie pozwolił mi zglebić jeszcze wszystkich aspektów związanych ze zmiana telewizora, więc na razie opisze tylko początkowe moje obserwacje. Przypomnę z 8-letniej plazmy 42" Panasonika przesiadłem się na 55" z serii ST60 (egzemplarz nowy, nie śmigany kupiony u Kikiego).

Zacznę od minusów:
- osoba która robiła kalibrację źle wybrała mi tuner telewizyjny (analogowy zamiast dvbt) tak więc musiałem zresetować go do ustawień fabrycznych i przy okazji skasowały się ustawienia kalibracji - musiałem 'kalibracje' wykonać od nowa - w sensie wklepania ustawień

- jeżeli wieszamy ten model na ścianie trzeba się liczyć z bardzo przeciętnym dźwiękiem (w przypadku jak ma stać na podstawie przynajmniej 40cm od ściany do dźwięk jest o wiele lepszy - rzekłbym że całkiem niezły).

ja i tak podłączyłem tv do amplitunera złączem optycznym więc dźwięk mam teraz doskonały (glośniki 5+1)

To tyle z minusów, dalej moje uwagi i spostrzeżenia:

- bez kalibracji obraz jest bardzo dobry a po kalibracji doskonały (oprócz wklepania ustawień od Kikiego na innym profilu ustawiłem swoje własne parametry które były wynikiem prawie 10 godzinnych testów własnych i własnej kalibracji)

- moje ustawienie nieco różnią się od tego co dostałem, ale różnice nie są jakieś duże (raczej kosmetyczne)

Uwagi do jakości obrazu:
- kontrast, poziom bieli i czerni absolutnie idealne (tak, tak, dobrą biel też można uzyskać na plazmie)
- równomierność świecenia na całej powierzchni - idealna
(dwa powyższe parametry nie maja odpowiednika w żadnym LCD które widziałem - są w ogóle nieporównywalne)
- jakość kolorów - doskonała (piękne naturalne barwy - marzenie dla zdecydowanej większości LCD, nawet z najwyższej półki cenowej)
- jakość obrazu w 2D - doskonała
- obraz 3D (niestety sprawdzałem tylko filmiki testowe z TY i tylko jeden Avatatr) - doskonały (nawet 5m od ekranu)
- skala szarości - doskonała
- ostrość obrazu i płynność ruch - doskonałe
- wydajność procesora, płynność uruchamiania funkcji oraz czas startu telewizora - doskonała
- dźwięk z wbudowanych głośników jak wisi na ścianie 3-, jak stoi na stole 4+
- zużycie prądu - wyjdzie około 100-150 zł więcej na rok niż LCD ale nieco miej niż maiłem na starej plazmie
- odtwarzanie multimediów z USB (wbudowany media player) - doskonałe
- odtwarzanie multimediów z Media Serwera DLNA - doskonałe (działa również przewijanie)
- funkcje smart - bardzo dobre (wszystko płynne bez zacięć, także wszystkie polskie apki)
- współpraca z smartfonem - bardzo dobra (brak miracast'a zastępuje dedykowana aplikacja panasonica która potrafi znacznie więcej)
/generalnie na smartfona mamy kilkanaście aplikacji do współpracy z panasonic'em/
- ergonomia użytkowania i łatwość obsługi - bardzo dobra
- wygląd telewizora, wygląd menu ekranowego, jakość pilota - bardzo dobra

W stosunku do starej plazmy widać sporą różnicę in plus za wyjątkiem jakości dźwięku (stara miała lepszy dźwięk) i kolorów (bo w obu kolory są idealne). No i duży ekran robi swoje.
W stosunku do LCD - mimo postępów w rozwoju technologii nadal różnica jest spora w kwestii jakości obrazu.
 

emisiu

Member
A po co jak kolega nie ma pojęcia o kalibracji !!!

Ale w czym problem? W tym że nie używałem profesjonalnego urządzenia (generatora) a jedynie EasyPix3 od monitora EIZO który mam a telewizor podłączałem przez HDMI po prostu do komputera?
Tym zestawem bez problemu ustawić można temperaturę punktu bieli, wielopunktowo gammę, przestrzeń barwna. itd. Co prawda jest to 'rzeźba' ale cóż.
No i fakt że nie jest to wtedy proces zautomatyzowany jak w monitorze, ale daje się zrobić prawie wszystko co trzeba. Z resztą tym zestawem kalibruję w pracy też inne monitory (nie Eizo) więc jakie takie pojęcie chyba mam. Na moje potrzeby wystarczy.
 
Do góry