Panasonic 55st60 czy Toshiba 55L7453

emisiu

Member
Witajcie.
Cały czas się waham między tymi dwoma modeli, a moim priorytetem jest jak najlepsza jakość obrazu przy 55-60" w budżecie do 5 tys.
Zależy mi na jak największej wierności kolorów (przede wszystkim filmy w tym także moje własne z kamery), oraz na odtwarzaniu wielu formatów wideo.
Oglądałem te telewizory, ale niestety w innych sklepach i nie byłem w stanie porównać ich bezpośrednio ze sobą.
Aha, czy te telewizory mają timeshift i zapis na USB?

Dodam że obecnie mam ośmioletnią 42" plazmę Panasonika (skalibrowaną), z której jestem super zadowolony tyle że jest dla mnie obecnie za mała.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
ST60 wygra kontrastem i kątami, oraz brakiem smużenia, dse czy innych przypadłości typowych dla LCD. No i na plaźmie kolorystyka zawsze jest naturalniejsza.
Tośka ma lepszą płynność obrazu, nie migocze, nie bzyczy czy nie wypala sie - tj. brak przypadłośći pdp :D
Oprócz tego toshiba ma zdecydowanie lepszy dźwięk, design. No i ma PVR/Timeshift, czego brak na panasonicu.
ST60 może być ciężkie do dostania mimo wszystko.
 

emisiu

Member
Co do wypalania się plazm, to po moim 8-letnim 42PV60 nie widzę najmniejszych oznak zużycie (eksploatowany średnio 6 godzin dziennie) - więc tego się raczej nie obawiam.
Obecna plazma nie bzyczy a wentylatory słychać tylko jak się jest 30 cm od niej. Czy coś się zmieniło w tej kwestii przez te kilka lat?
ST60 jest do dostania, ale teraz już wiem, że brakuje mu nagrywania na USB, a to mi trochę będzie przeszkadzać.
Nie mniej absolutnym priorytetem jest dla mnie jakość obrazu.

Mam dużą kolekcję własnych filmów z kamery, w większości kręconych w Chorwacji lub w górach. W LCD-ekach denerwuje mnie to że zmieniają kolorystykę lazurowej wody i nieba. Na plazmie panasonika lazurowy jet lazurowy, a na LCD jest nie niebieski (ładniejszy czy brzydszy ale zawsze jakiś tam niebieski). Z tych które testowałem żaden nie potrafił wyświetlać prawidłowo tego koloru. Dziwi mnie to bo mam dwa monitory LCD (lepszy EIZO i gorszy-tańszy LG) które bez problemu wyświetlają lazur i inne barwy prawidłowo.
Mam nawet takie własne specjalne ujęcie do testów na którym widać jednocześnie kilka basenów z woda morską. Na plazmie każdy ma inny ocień wody i wyraźnie się różnią między sobą, a na nie których LCD wszystkie baseny mają albo ten sam kolor albo różnią się jasnością ale nie odcieniem. Nie będę się rozpisywał, ale podobny efekt widzę też przy innych barwach.

A może jest tam że powinienem szukać LCD z jakiejś wyższej półki? Może coś przeoczyłem? Na pewno nie testowałem jeszcze LCD od panasonica, bo chyba stały tylko dość drogie modele.
 

abey

New member
Eh mam ten sam problem.
Niby mozna jeszcze kupic Panasonica TX-P50VT60E, ale kiki polecil tez mi:
Philipsa 55pfs7509
Panasonica 55dt60
Toshiba 55L7453

Siedze i mysle, bo czasu zostalo niewiele i nie moge sie zdecydowac.
Ambilight wyglada kozacko, ale jednak katy i kolory w plazmie sa chyba jeszcze nie do pobicia.

Co do wypalania, to w swojej starej plazmie 37' tez nie mialem tego problemu, ale czytalem, ze w tych nowszych modelach, jest z tym problem.

Kurde z wyborem telewizora, jest gorzej niz z kupnem samochodu :)
 

digitalus

Banned
Jesli mozesz przeznaczyc taka sume na telewizor tzn st60 lub vt60 to tylko kupowac . Najwyzsze oceny w historii CNET otrzymal wlasnie telewizor st60, 5 gwiazdek, na hdguru 5 serc .
http://hdguru.com/panasonic-tc-p65st60-plasma-hdtv-review/
W linku wyzej model st60 sprzedawany w usa,odpowiednik st60 sprzedawany w Polsce.
vt60 jest jeszcze lepszy.Ma wszystko, czyli wbudowana kamere,sterowanie glosem,nagrywanie,dwie pary okularow, podwojny tuner.
 
Ostatnia edycja:

emisiu

Member
Mnie ambilight do niczego się nie przyda z uwagi na rodzaj ściany na której wisi telewizor. TX-P50VT60E jest dla mnie za mały, najlepsza byłaby w ogóle jakaś 60-tka ale 55" też może być (mam 4m do TV z kanapy).
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Na pewno lepszą jakość obrazu w zakresie czerni, kontrastu i przestrzeni barwowej będzie miała plazma PANASONIC-a, zwłaszcza do oglądania filmów. Ale Toshiba tez zbiera dobre oceny za jakość obrazu. Jest nowy test na jednej z niemieckich stron. Link poniżej.

TEST mit Display Basic Check: Toshiba 55M7463D | AREA DVD – Tests & News fürs Heimkino, Fernseher, LCD-TVs, Ultra HD, Surround, AV-Receiver, Lautsprecher, Blu-ray Disc-Player, Smartphones, Tablets, Kino-Filme, Blu-ray Disc & DVD-Schnäppchen

Ja ostatnio przez godzinę bawiłem się tą Toshibą i stojącym obok SAMSUNG-iem 48H6410. Poza "jaskarowścią" obrazu, jeśli ktoś to lubi, Tosia miażdży tego SAMSUNGA przestrzenią odtwarzanych barw. Niektóre szczegóły i detale widoczne w obrazie TOSHIBY nie były widoczne na ekranie SAMSUNGA. Szczególnie, jeśli elementy znajdowały się na dużej, jednobarwnej powierzchni. To świadczy o dużej skali barw i szarości odtwarzanych wiernie przez Toshibę.

Dlatego zdecydowałem się na zakup tego TV. Oczywiście piszę o tej półce cenowej. Dopiero dużo droższe modele konkurencji wyższej mogą to zaoferować.
 

emisiu

Member
Jesli mozesz przeznaczyc taka sume na telewizor tzn st60 lub vt60 to tylko kupowac . Najwyzsze oceny w historii CNET otrzymal wlasnie telewizor st60, 5 gwiazdek, na hdguru 5 serc .

Dzięki za link. Mam własny dekoder nc+ z nagrywarką i problem braku nagrywania mogę nim jakoś obejść, tyle że muszę przywrócić jakiś pakiet (Mix) bo od czasu przejścia na DVBT przestałem go używać (DVBT w zupełności pokrywa moje potrzeby w zakresie programowym).
TV naziemną oglądam na 42PV60 za pomocą dekodera arvia z dyskiem, więc obecnie ma nagrywanie i bardzo często z tego korzystam jak również ze stop-klatki.

A czy Twoim (i innych kolegów) jest w ogóle jakiś LCD dorównujący ST60 pod względem jakości kolorów?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dobrą propozycją jest ten SHARP 60LE857. Po kalibracji powinno być ok, a KIKI ma dobre ceny:)

W podanym pułapie cenowym lepszego LCD nie znajdziesz.

Pozdrawiam
 

emisiu

Member
No to masz Sharpa 60le857 w super ofercie

Ale jest z nim problem że nie odtwarza plików AVCHD, a z innymi zmontowanymi filmami radził sobie tez znacznie gorzej niż plazma panasonica, samsungi, sony, lg. (np. zacinanie na filmach o większym bitrate nić 18Mbps)
Co ciekawe sharp 60LE652E znacznie lepiej sobie radził od 875, choć też nie odtwarza AVCHD.
 

emisiu

Member

Dzięki za link, przeczytałem ten test i w sumie się z nim zgadzam. Kiedy testowałem ją w sklepie mimo wielu zmian w ustawieniach nie byłem w stanie odtworzyć naturalnego ciepła barw jakie dają plazmy. Obraz był zawsze nieco bardziej zimny i pozbawiony tej miękkości z mojej plazmy.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To można poprawić kalibracją.

Jeśli chodzi o SHARPA to TV jak na LCD jest b.dobry. Wspomniane przez Ciebie wady można wyeliminować np. odtwarzaczem PANASONICA, który AVCHD odtwarza nawetr bezpośrednio z kart. Wiem bo mam. Obraz rewelacja

Pozdrawiam
 

emisiu

Member
To można poprawić kalibracją.

W pewnym zakresie tak, ale czy zbliżymy się do ST60?

Jeśli chodzi o SHARPA to TV jak na LCD jest b.dobry. Wspomniane przez Ciebie wady można wyeliminować np. odtwarzaczem PANASONICA, który AVCHD odtwarza nawetr bezpośrednio z kart. Wiem bo mam. Obraz rewelacja

Też ma to podobnie rozwiązane, ale właśnie chcę się pozbyć nadmiaru urządzeń pod telewizorem i pilotów na ławie.

Czytałem też sharp slabie radzi sobie z serwerem DLNA a na nim własnie mam dużo swoich materiałów.
 

emisiu

Member
Jestem po kolejnych testach do do stawki dokooptował jeszcze Panasonic TX-55AS650. Udało mi się go dość szybko i skutecznie skonfigurować aby uzyskać ustawienia bliskie ideałowi i bliskie temu co mam na plazmie panasonica w domu. Obraz miękki i trochę nie ostry, ale kolory doskonałe, minimalny efekt "plastikowych twarzy" ale do przyjęcia. Oczywiście kolor lazurowy nie był lazurowy, ale był znacznie lepszy niż u całej testowanej wcześniej przeze mnie konkurencji - w skali 0-10 było na 5 (a 10 mają tylko plazmy). Podobnie z innymi 'trudnymi' kolorami. Za to sporym mankamentem jest nierównomierność podświetlenia matrycy (ciemniejsze brzegi i narożniki, oraz lekko widoczne jaśniejsze i ciemniejsze pionowe pasy na ekranie).
Natomiast odtwarzanie multimediów idealne, wszystkie formaty i wszystkie płynnie bez zacięć i szarpania.

Potem w innym sklepie testowałem Toshibę. W trybach H.Dzień i H.Noc bez dodatkowego grzebania w ustawieniach. Kolory - wyśmienite, czerń prawie doskonała, równomierność podświetlenia - prawie doskonała. Naturalność barw najlepsza z wszystkich LCD które testowałem a kolor lazurowy 7/10 albo nawet ósemka. Generalnie jakością obrazu byłem bardzo zaskoczony in plus poza jedną kwestią - obraz był dość nieostry. Sharp przy Toshibie to żyleta a tu było spore rozmycie, dosłownie jakby obraz był upscalowany z SD. :(

Niestety miałem problem z odtwarzaniem plików m2ts przy bitrate 18Mbps (i więcej) szybkie ruchy był wyraźnie szarpane - nie dało się tego oglądać. Być może jest na to jakaś rada o co zapytam w wątku o tel L7453.
 

emmet07

New member
Może ja coś dorzucę. Mam w domu w pokoju dziennym 50st60 i lcd led samsunga 6500 w sypialni. Za każdym razem gdy włączam samsunga , wchodzę w menu i coś poprawiam. Próbowałem różnych ustawień i niestety nie udało mi się nawet zbliżyć do tego co oferuje st60. Szczególnie wieczorem widać różnicę, wtedy drastycznie uwypuklają się wady technologii LCD. Kąty boczne, słaby kontrast, słaba czerń, nierównomierne podświetlenie matrycy, ubogie odcienie szarości to wszystko powoduje, że st60 deklasuje samsunga bez dwóch zdań. Oczywiście panasonic nie jest bez wad ale są one mniej dokuczliwe od tych w LCD. Kupno dziś dobrego telewizora to nie lada problem, szczególnie gdy ogranicza nas budżet, to wybór mniejszego zła. Być może Sharp czy Toshiba są lepsze od samsunga ale z pewnością nie są pozbawione wad o których wyżej pisałem. Gdybym miał dziś kupić telewizor i miał możliwość kupna st60, nie wahałbym się ani przez chwilę. Tym bardziej, że cena w stosunku do jakości jest rewelacyjna.
 

Xisiek

New member
Dzięki za link, przeczytałem ten test i w sumie się z nim zgadzam. Kiedy testowałem ją w sklepie mimo wielu zmian w ustawieniach nie byłem w stanie odtworzyć naturalnego ciepła barw jakie dają plazmy. Obraz był zawsze nieco bardziej zimny i pozbawiony tej miękkości z mojej plazmy.

Po pierwsze porównywanie PDP HD sprzed 7 czy 8 lat z nowym TV full HD uważam za dość ryzykowne, szczególnie w kontekście ostrości ale nie tylko. Sadze takze, ze duży wpływ na postrzeganie barw może mieć błędny benchmark starego TV.
Toshiba ma bardzo przyzwoitą kalibracja koloru wychodząc juz z fabryki dlatego byłbym ostrożny w twierdzeniu ze lepiej, bliżej prawdy leży profil barwny starego panasonica, o czerni w ogóle nie wspominam bo ta w PV 60 jest szarości a.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś coś źle ustawione , bo ostrość w Toshibie nie ma nic sobie do zarzucenia. Sharp Quatron ma lepszą ostrość ale cena jest znacznie wyższa.
Kłania się prezentacja telewizorów w domu i po kłopocie.
 

emmet07

New member
Wczoraj oglądałem w euro agd sharpa quatrona ,obraz całkiem niezły ale kąty boczne tragedia. Wystarczyło stanąć trochę z boku i już robiło się mydło.
 
Do góry