Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

tomek-skoda

New member
nie wiem jak u was ale u mnie po aktualizacji cos nie tak z dezerem przywracalem ustawienia fabryczne i nadal lipa wczytuje po 1 sek pare razy a jak juz wczyta to po ok 10-15 sek znow wywala.czy u was tez tak jest?
 

AnTurek

New member
tomek-skoda: ja nie uzywam dezera, to ci nie powiem.

Sluchajcie, czy nie wiecie do czego sluzy ikona 'Wiadomości' na zielono w menu Home Screen?
 

_slawek_

Member
Zastanawiam się na zakupem 47DT60 (lub 50DT60) i chciałbym się dopytać o współpracę tego telewizora z dekoderem nc+ (moduł CAM + karta nc+ mix).
Wcześniej pisaliście, że podczas nagrywania kodowanego kanału nie da się oglądać tego kanału ani żadnego innego kodowanego, takie rozwiązanie oczywiście jest dla mnie nie do zaakceptowania, gdyż bardzo często właśnie oglądam coś innego, a coś innego nagrywam.

Na stronie panasonic-a jest informacja że od 13.01.2014 wybrane modele tv w tym seria DT60 od wersji oprogramowania 3.864 posiadają certyfikację nc+. Czy możecie napisać czy w związku z tą certyfikacją coś się zmieniło i ten telewizor może zastąpić dekoder nbox, w szczególności czy można oglądać dowolny kanał w trakcie nagrywania.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Klawiatura godna zastanawienia się nad nią. Zastanawia mnie jedynie sposób komunikacji z TV. Posiada ona w komplecie odbiornik USB, ale czy da się ją sparować z DT60 poprzez wbudowany już w telewizor moduł bluetooth? Nie chciałbym zajmować gniazda USB w TV.
Na zdjęciach klawiatury oraz pudełka widać wyraźnie logo bluetooth, jest mowa o współpracy ze smartfonami, tabletami, itp. Przypuszczam odbiornik USB to odbiornik BT dla komputerów, które go nie posiadają; taki trochę bonus. Aczkolwiek w opisie aukcji nie jest to jednoznacznie wyjaśnione, dla pewności trzeba by dopytać sprzedawcę.

Parę tygodni temu trochę się bawiłem miniaturową klawiaturką BT kupioną w Tchibo. Trochę podobną do powyższej, ale bez touchpada. O, taką:
Miniklawiatura bluetooth
Udało mi się sparować i z telewizorem, i tabletem. Uznałem jednak, że jednak jest trochę zbyt mała, oraz nie posiada touchpada, który myślę przydałby się przy obsłudze tv. Ponadto były jakieś problemy z enterem - na tablecie działał ok, ale tv czasem odbierał jakieś dziwne znaki, albo w ogóle nie reagował. Oddałem do sklepu, w Tchibo do 30 dni bez problemu.

Przy okazji: czy ktoś z Was używa pilota-touchpada, który był w komplecie z tv? Dla mnie to kompletna porażka. Pobawiłem się może parę razy zaraz po zakupie tv - wiadomo, parę słów do mikrofonu, itp. Touchpad w ogóle się nie sprawdza. Teraz kurzy się na półce pod telewizorem.
 

AnTurek

New member
Przy okazji: czy ktoś z Was używa pilota-touchpada, który był w komplecie z tv? Dla mnie to kompletna porażka. Pobawiłem się może parę razy zaraz po zakupie tv - wiadomo, parę słów do mikrofonu, itp. Touchpad w ogóle się nie sprawdza. Teraz kurzy się na półce pod telewizorem.

Stanley, zanim ci odpowiem, to spróbuj mi pomóc ;) Nikt się nie udziela w kwestii mojego zapytania - albo nikt nie zna odpowiedzi, albo go nie widzi. Napiszę go jeszcze raz: W menu Home, w linijce u samej góry, idąc od prawej strony znajdują się: 'Ustawienia', 'Samouczek' oraz 'Wiadomości'. Do czego te wiadomości służa?

A wracając do touchpada, to ja czasami z niego korzystam. Doskonale się sprawdza do przewijania mini EPG, poza tym mamy dostęp praktycznie do wszystkich podstawowych funkcji + touchpad. Niemniej częściej korzystam z klasycznego pilota ;)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Stanley, zanim ci odpowiem, to spróbuj mi pomóc ;) Nikt się nie udziela w kwestii mojego zapytania - albo nikt nie zna odpowiedzi, albo go nie widzi. Napiszę go jeszcze raz: W menu Home, w linijce u samej góry, idąc od prawej strony znajdują się: 'Ustawienia', 'Samouczek' oraz 'Wiadomości'. Do czego te wiadomości służa?
Widziałem Twoje pytanie, ale... po prostu nie wiem. Nic nie ma o tym w instrukcji obsługi, przynajmniej ja nie znalazłem. Gdybam: może jest to odczyt wiadomości nagranych w aplikacji "Wiadomości video"? Tylko, że do tej aplikacji wymagana jest kamera - ja takowej nie mam, Ty jak widzę posiadasz.

A co do touchpada - może kiedyś nabiorę do niego trochę weny, przysiądę się, jeszcze raz pobawię i może się przekonam.
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Touchpad? Na początku po problemach ze sparowaniem a potem dwóch dniach zabawy,teraz leży bezużyteczny w szafce.Co do wiadomości,nie mam pojęcia do czego to służy.Myślę że większość użytkowników DT60 nie wie co z tym fantem zrobić.Może kiki będzie wiedział?
 

AnTurek

New member
Touchpad? Na początku po problemach ze sparowaniem a potem dwóch dniach zabawy,teraz leży bezużyteczny w szafce.Co do wiadomości,nie mam pojęcia do czego to służy.Myślę że większość użytkowników DT60 nie wie co z tym fantem zrobić.Może kiki będzie wiedział?

kiki milczy, może też nie wie.

@Stanley, nie ma to nic wspólnego z wiadomościami video. Mam potworzone takowe wiadomości w ramach testu, a one nie wiążą się w żaden sposób z funkcją 'Wiadomości' w menu Home. Myślałem również, że powiązane jest to z Facebook, ale też się myliłem. Kiedyś myślałem, że może gdy zostanie opublikowana nowa wersja firmware - też nie.
 

Herhor70

New member
Zastanawiam się na zakupem 47DT60 (lub 50DT60) i chciałbym się dopytać o współpracę tego telewizora z dekoderem nc+ (moduł CAM + karta nc+ mix).
Wcześniej pisaliście, że podczas nagrywania kodowanego kanału nie da się oglądać tego kanału ani żadnego innego kodowanego, takie rozwiązanie oczywiście jest dla mnie nie do zaakceptowania, gdyż bardzo często właśnie oglądam coś innego, a coś innego nagrywam.

Na stronie panasonic-a jest informacja że od 13.01.2014 wybrane modele tv w tym seria DT60 od wersji oprogramowania 3.864 posiadają certyfikację nc+. Czy możecie napisać czy w związku z tą certyfikacją coś się zmieniło i ten telewizor może zastąpić dekoder nbox, w szczególności czy można oglądać dowolny kanał w trakcie nagrywania.

Też się zastanawiałem nad rezygnacją z dekodera nc+ na rzecz modułu CAM. Rozmawiałem o tym z infolinią nc+. Bardzo szybko wybili mi ten pomysł z głowy. Podobno bardzo kiepsko to działa, a jak są problemy, to platforma nc+ nie wspiera tej oferty (twierdzą, że to swego rodzaju oferta TV na kartę) zrzucając zawsze winę na odbiornik TV. Podobno mają z tym masę reklamacji. Tak więc pozostałem przy turbodekoderze i dodatkowym pilocie ;)
 

_slawek_

Member
Wcale się nie dziwię że tak powiedzieli na infolini nc+, mnie też przekonywali żebym pozostał przy abonamencie. Znowu na infolini telewizji na kartę mówili coś innego. Wydaje mi się że to są chyba dwa osobno rozliczające się podmioty :).
Co do działania to mają rację, dużo zależy od odbiornika, dlatego pytałem czy wszystko działa OK na DT60 po aktualizacji do wersji softu z oficjalną certyfikacją nc+, znajomy ma tv samsung który również ma taki certyfikat i u niego od około roku wszystko jest OK.
Byłem przekonany że na DT60 też będzie OK, ale pierwszy raz w tym wątku przeczytałem że nie da się oglądać kodowanego kanału, podczas gdy nagrywa się inny kodowany kanał. Dla mnie to trochę dziwne dlatego nadal proszę o informację w tym temacie gdyż nadal nikt nie odpisał.
 

AnTurek

New member
Byłem przekonany że na DT60 też będzie OK, ale pierwszy raz w tym wątku przeczytałem że nie da się oglądać kodowanego kanału, podczas gdy nagrywa się inny kodowany kanał. Dla mnie to trochę dziwne dlatego nadal proszę o informację w tym temacie gdyż nadal nikt nie odpisał.

Nie wiem jak jest w nc+, ale w UPC nie da się oglądać i równocześnie nagrywać inny kodowany kanał, z tego względu, iż otrzymany moduł CI+ jest modułem jednostrumieniowym. W przypadku kanałów niekodowanych jest inaczej, ale to zasługa znowu dwóch tunerów w DT60. Oczywiście, aby móc nagrywać, musisz mieć podłączony do TV twardy dysk, ale to chyba jest jasne ;)

Możesz nagrywać jeden kanał kodowany (1 tuner), a oglądać w tym samym czasie drugi (2 tuner), ale niekodowany.
 

_slawek_

Member
To trochę lipa, bo raczej w nc+ chyba wszystkie kanały są kodowane.
Więc nagrywając np film na tvn-ie/czy innym kanale, w zasadzie stracę dostęp do telewizji.
Chyba jednak trzeba będzie pozostać przy dekoderze nc+.

W każdym razie dzięki za informację.
 

AnTurek

New member
Jak pisałem, nie wiem jak jest w nc+. UPC posiada 35 kanałów niekodowanych, więc nagrywając jakiś kanał kodowany, mam w czym wybierać :) Poza tym, gdy nagrywam kodowany program, to na ogół śpię.

Kanały dostępne w standardzie DVB-T nie powinny być kodowane, gdyż są ogólnodostępne
 

Pawell1

New member
Koledzy mam pytanie korzystacie z trybu gra podczas grania na konsoli czy może macie jakieś inne swoje ustawienia?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Stanley

Member
Bez reklam
Kanały dostępne w standardzie DVB-T nie powinny być kodowane, gdyż są ogólnodostępne
Niekoniecznie, np. z mux Polsat są kodowane. Ale jest dostępnych 20 kanałow FTA - mam, korzystam.

Wracając do modułów CI nc+, też jestem zainteresowany (również CP), zresztą piszę tu po raz kolejny. Nawet robiłem podejście w punkcie nc+ o możliwość wypożyczenia do testów - sprzedawca uprzejmie poinformował, że nie ma takiej możliwości. Widocznie nie bardzo im zależy na klientach.

Miło by było, gdyby odezwał się ktoś, kto faktycznie posiada taki moduł i pomógł wyjaśnić pewne wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

T_Wrona

New member
Witam,czy sa juz dostepne do DT60 "gotowce" do kalibracji obrazu?bo szukam i nic nie znalazlem(1 jedynie screen) a oka wprawnego by samemu zrobic nie mam;P
czy to 3d tak samo parametry ustawien jak zwykle czy inne?
 

ssajki

New member
Kupiłem TV i jestem na razie bardzo zadowolony. Stoję tylko przed dylematem zmiany dekodera na kartę Ci+ w UPC. Rozumiem, że problem w nagrywaniu i jednoczesnym oglądaniu nie jest wadą oprogramowania a planowanym zabiegiem.
Pytanie więc moje jest następujące, czy jak będę miał dwie karty to wszystko powinno hulać prawda?

Jeśli chodzi o dysk to czy musi od nieć samodzielne zasilanie czy nie ma to żadnego znaczenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry