Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Stanley

Member
Bez reklam
Jakieś pół godziny temu zainstalowałem na laptopie z Windą XBMC. Dostałem się do listy kanałów w tunerach tv, mogę bez problemu programy wybierać, przełączać. Jakość też wydaje się być lepsza, niż strumienia odbieranego na urządzeniu mobilnym <...>
Jakość jest na 100% jest lepsza. Po prostu jeśli program jest nadawany w HD, można z telewizora odbierać strumień HD, jeśli SD - SD. Zainteresowanych odsyłam do postu #10 TUTAJ (i do innych postów w TYM TOPICU też ;-))
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Pawell1

New member
Panowie TV zakupiony😊 narazie się go uczę😊 w związku z tym koledzy mam pytanie w opcjach obrazu nie mam tych profesjonalnych lista konczy się na ustawieniach własnych. Trzeba to jakoś odblokować?
Nieaktualne jakoś doszedłem do tego
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

koalaxp

New member
wejdz w konfiguracje i tan jest odnośnik do właczenia trybu profesjonal.(isfccc) - zaznacz włączony, po tym zabiegu skocz do ustawień obrazu i już bedziesz je miał -pozdrówko
 

AnTurek

New member
Czy jest jakaś aplikacja na Android, która z tableta bądź smartfonu uczyni wirtualną klawiaturę Bluetooth dającą się sparować z tym telewizorem DT60?
 

Pawell1

New member
Koledzy czy u Was też przy dotyku np. przy czyszczeniu w rogach rusza się matryca? I jeszcze jedno czy macie szczelinę na górze tv między srebrną ramką a czarnym tylem tv?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

remmyhi

New member
Koledzy czy u Was też przy dotyku np. przy czyszczeniu w rogach rusza się matryca? I jeszcze jedno czy macie szczelinę na górze tv między srebrną ramką a czarnym tylem tv?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Tak, to jest normalne - nawet opisane w instrukcji.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Pawell1

New member
Tak, to jest normalne - nawet opisane w instrukcji.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Kolego a jak u Ciebie z tymi odstepami między tą srebrną ramką a czarnym tylem tv? Bo u mnie trochę z lewej i z prawej nie wiem czy to w ogóle istotne czy nie zawracać sobie głowy😕

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

remmyhi

New member
Odkąd przeczytałem w instrukcji że to normalne, to przestałem zawracać sobie tym głowę :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

AnTurek

New member
A oryginalna Panasonicowa nie działa?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Chyba nie masz na myśli tej obsługiwanej pilotem? Bo mi chodzi zupełnie o coś innego.

A udało się komuś zalogować do aplikacji Picasa Web Albums? Bo mi się nie udaje, wyskakuje błąd po czym na komputerze, na koncie Picasa mam info, że ktoś próbował się zalogować na moje konto.

AKTUALIZACJA: Już mi się udało - trzeba było uaktywnić DisplayUnlockCaptcha na koncie Google.
 
Ostatnia edycja:

Pawell1

New member
Koledzy ja u siebie używając aplikacji youtube zauważyłem, że czasami pojawia mi się coś takiego...wystarczy wcisnąć pauze i to znika występuje to tylko na youtube czy to problem z matrycą czy a aplikacją?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1388919595928.jpg
    uploadfromtaptalk1388919595928.jpg
    94,3 KB · Wyś: 80

remmyhi

New member
Chyba nie masz na myśli tej obsługiwanej pilotem? Bo mi chodzi zupełnie o coś innego.
z tego co rozumiem to chcesz mieć klawiaturę z telefonu/tableta. Ta aplikacja od Panasonica, oprócz pilota, ma także klawiaturę. Sam jej nie próbowałem.
Co do innych rozwiązań, to kiedyś była klawiatura na blu do ps3 z androida, ale wymagała jakiegoś zmodyfikowanego kernela na tel. I w związku z tym działała tylko z romami od CM.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

AnTurek

New member
z tego co rozumiem to chcesz mieć klawiaturę z telefonu/tableta. Ta aplikacja od Panasonica, oprócz pilota, ma także klawiaturę. Sam jej nie próbowałem.

Chodzi ci zapewne o klawiature znajdującą się w aplikacji Panasonic TV Remote 2. Otóż ona działa tylko z przeglądarką i na zasadzie napisania danego ciągu, a następnie wyemitowania go do TV. Nie mozesz za jej pomocą uzywać np. 'Backspace'. Ma ograniczoną funkcjonalność. Mi chodzi o coś alternatywnego do fizycznej klawiatury podłączonej do TV, a to, że TV obsługuje HiD klawiatury BT to stąd takie moje zapytanie.
 

AnTurek

New member
Koledzy ja u siebie używając aplikacji youtube zauważyłem, że czasami pojawia mi się coś takiego...wystarczy wcisnąć pauze i to znika występuje to tylko na youtube czy to problem z matrycą czy a aplikacją?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Matryca na pewno nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby było inaczej, to zjawisko to byłoby widoczne nie tylko w YouTube. Obserwuj i spróbuj ocenić czy w każdym filmiku ono się pokazuje i z jaką częstotliwością.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czy ktoś wie, do czego służą dwa nadajniki w pilocie zdalnego sterowania? Zwykle jest jeden, a w DT60 są dwa.
Heh, @AnTurek, widzę, że jesteś coraz bliżej rozłożenia DT60 na czynniki pierwsze ;-) Ale zaintrygowałeś mnie.
Chodzi Ci o diody LED? Wygląda na to, że obie pełnią funkcję nadajników na podczerwień, oraz pracują równocześnie, powiększając tym samym emitowaną moc. Zaś dzięki temu, że są skierowane w różnych kierunkach (jedna na wprost, druga nieco w dół), zwiększa się tym samym szanse dotarcia wiązki/wiązek do odbiornika (również fal odbitych). Zwróć uwagę, że z tego pilota nie trzeba celować do tv niczym z karabinu snajperskiego, co czasem zdarza się w niektórych sprzętach, zwłaszcza tych tańszych. U mnie telewizor reaguje po skierowaniu pilota w zasadzie w dowolną stronę (pomieszczenie ok. 5x3m).

A to, że nadają równocześnie, można sprawdzić dowolnym aparatem cyfrowym. Również tym wbudowanym w tablet, który dostałeś w promocji od Panasonica ;-) Wystarczy diody skierować w stronę obiektywu, naciskać przyciski i obserwować podgląd ;-) Tak przy okazji: jest to prosta i obecnie dostępna praktycznie dla każdego metoda sprawdzania pilotów na podczerwień. Przynajmniej z grubsza czy żyje, czy działają wszystkie klawisze.
Kolejny test jaki przeprowadziłem: zasłoniłem diody kawałkiem czarnej taśmy izolacyjnej (zasłanianie palcami było zbyt mało skuteczne...). Telewizor przestał reagować. Odsłonięcie którejkolwiek z diód przywracało reakcję tv na rozkazy z pilota.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry