Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

AnTurek

New member
Może ja wypowiem się na temat 47DT60 i UPC, tak więc po kolei z wlasnego doswiadczenia:

- moduł CI+ z UPC działa, dzisiaj zainstalowany, wszystko tak jak nalezy

A czy możesz oglądać inne programy, gdy nagrywasz jakiś program z puli zakodowanych? Bo ja nie mogę, i nie wiem czy to wina softu Panasonica, czy podobnie będzie na telewizorach certyfikowanych przez UPC.

Mam 10 dni na przetestowanie mediamodułu.
 

rafalski83

New member
A czy możesz oglądać inne programy, gdy nagrywasz jakiś program z puli zakodowanych? Bo ja nie mogę, i nie wiem czy to wina softu Panasonica, czy podobnie będzie na telewizorach certyfikowanych przez UPC.

Mam 10 dni na przetestowanie mediamodułu.

Nagrywania nie testowałem jeszcze, ale na innym urzadzeniu nie moge ogladac programow ktore sa zakodowane. I wydaje mi sie ze zeby byla taka mozliwosc trzeba miec zainstalowane dwie karty CI, czyli w UPC np dokupic multiroom z karta CI. Byc moze Twoj przypadek tez wymaga drugiej karty CI, ale nie jestem pewien
 

wojtaszek_

New member
gdy nagrywa się program, który jest zakodowany (bez modułu) to nie można go równocześnie oglądać
Hmm, nie bardzo rozumiem. Nagrywasz kodowany program bez włożonego modułu?

Jeśli chodzi o oglądanie dwóch kodowanych programów to tak - moduł jest jednostrumieniowy tzn przesyła uprawnienia tylko dla jednego kanału. Potrzeba by modułu dwustrumieniowego ale z tego co się orientuję żaden operator takiego nie oferuje. Albo właśnie multiroom lub drugi moduł od innego operatora.

Czy prawdą jest, że gdy nagrywasz 2 programy, telewizor musi być włączony? Nie jest możliwe odtwarzanie czegoś innego z dysku?
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Hmm, nie bardzo rozumiem. Nagrywasz kodowany program bez włożonego modułu?

Nie można oglądać nagrywanego programu. Dotyczy to tylko puli programów zakodowanych, tzn. takich, które nie będą działały bez włożonego modułu CI+. Mało tego, nie można oglądać żadnego programu z puli kodowanych, gdy jeden program z tej puli jest nagrywany. Można oglądać tylko programy wolne, np. TVP-1.


A oto ciekawe zjawiska, które wczoraj odkryłem:

1/ Jak już wiadomo - jeżeli podczas oglądania dowolnego programu z grupy zakodowanych (np. TVN24) zostanie naciśnięty przycisk nagrywania na pilocie to pojawi nam się komunikat o 'zakodowanym programie'. Program zacznie się nagrywać lecz nie będzie mozna go w tym czasie oglądać.
Odkryłem natomiast coś ciekawego. Otóż będzie możliwość oglądania nagrywanego programu, jeśli w tym samym czasie nagrywa się już inny program z grupy niezakodowanych (np. TVP1). Sprawdza się ten sposób za każdym razem :) Ciekawe, co nie?

2/ Mozna również oglądać i nagrywać ten sam program, odtwarzając to, co zostało już nagrane.

Chicałbym dodać, że dwa razy nie zadziałało to "zabezpieczenie" i mogłem oglądać to, co się nagrywa. Odnosząc się do pkt.1 wnioskuje, że jest to problem ze softem i jest związany z podwójnym tunerem, gdyż obejście przedstawione w tym punkcie tak to tłumaczy.
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Ok, nikt nie odpowiada, to napiszę odpowiedź sobie sam do pkt 1 z powyższego postu:

Myślę, że powodem może być próba przełączenia się odbiornika podczas rozpoczęcia nagrywania na drugi tuner, a w tym przypadku moduł CI+ odmówi współpracy z dwoma tunerami. Sytuacja się zmienia jednak, gdy na drugim tunerze już coś się nagrywa (audycja niekodowana), a wtedy takiej próby przełączenia na inny tuner nie ma i dlatego mogę równocześnie oglądać i nagrywać kanał zakodowany. Jest to logiczne i raczej tak właśnie jest. A jeśli to jest przyczyną to wersja softu powinna to zmienić.

Czy zna ktoś numer telefonu do Panasonica do Działu Technicznego?
 

rzęsor

New member
W sprawie weeb tV skontaktuj się na PW we wtorek to CI powiem, bo sprawdzę.

Opisywałem w testach działanie współpracy z Smartfonem i multiroom.
Możesz pobrać obraz na swój ekran iść do innego pokoju i oglądać niezależne programy.
Czy kodowane - nie sprawdzałem.

Multiroom - to przekazywanie bezprzewodowe obrazu z telewizora na telewizor. I też działa extra.

Ten Multiroom działa z telewizorami różnych producentów czy tylko Panasonika?

Czy jest jakaś lista kompatybilnych modeli?
 

Pawell1

New member
Koledzy a jak z bandingiem w tym modelu? , miałem samsunga f 46F6770 i tam była lipa i czy w aplikacjach jest tvp player jak multimedia sie sprawdzają w tym tv?


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

AnTurek

New member
Podczas napisów końcowych filmu zauważam smużenie i brak mozliwości odczytu treści. Czy coś mam źle ustawione? Wydaje mi się, że parametr 1600 MHz powinien ten problem eliminować.
 
Ostatnia edycja:

rzęsor

New member
Ja sprawdzałem pomiędzy DT60 a tabletem i działa, lecz kodowanych programów nie odtwarza.

Tak, to wiem że można na tablet przesłać, ale też nie na każdy bo nie ma aplikacji na Windows RT ani 8.1.

Chodzi mi o oglądanie na drugim telewizorze przez WiFi i czy to ma sens w porównaniu z przeciągnięciem kabla do drugiego pokoju.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Napisał kiki
W sprawie weeb tV skontaktuj się na PW we wtorek to CI powiem, bo sprawdzę.

Opisywałem w testach działanie współpracy z Smartfonem i multiroom.
Możesz pobrać obraz na swój ekran iść do innego pokoju i oglądać niezależne programy.
Czy kodowane - nie sprawdzałem.

Multiroom - to przekazywanie bezprzewodowe obrazu z telewizora na telewizor. I też działa extra.

Ten Multiroom działa z telewizorami różnych producentów czy tylko Panasonika?
Czy jest jakaś lista kompatybilnych modeli?
Przyłączam się do pytania.
Kiki, czy można poprosić o więcej informacji o tym Multiroom - przekazywaniu obrazu z telewizora na telewizor? Bo w teście na pierwszej stronie jakoś nie dojrzałem (ale może słabo patrzyłem...). Także jakoś nigdzie nie widziałem, nie rzuciło się w oczy w materiałach producenta. Owszem, można strumieniować programy na urządzenia mobilne - o tym wiemy wszyscy.

Tak, to wiem że można na tablet przesłać, ale też nie na każdy bo nie ma aplikacji na Windows RT ani 8.1.
Dzisiaj opisałem sposób odbierania strumienia z telewizora na Windowsie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html

Chodzi mi o oglądanie na drugim telewizorze przez WiFi i czy to ma sens w porównaniu z przeciągnięciem kabla do drugiego pokoju.

...ale jak wynika z eksperymentów rozdzielczość obrazu wynosi 640x360 pixeli oraz jest taka sama zarówno dla programów SD jak i HD. Dla smartfona, tabletu wystarczy, nawet obleci dla kilkunastocalowego laptopa. Ale dla większego ekranu raczej będzie słabo. Oczywiście zależy jakie kto ma wymagania...
No i dochodzi sprawa strumieniowania kanałów kodowanych. Ja jestem zainteresowany modułami dla platform satelitarnych nc+ albo CP. Przypuszczam, że będzie podobnie jak dla UPC, czyli nie można. Czyli cały misterny plan wysyłania z satki do drugiego tv w sypialni prawdopodobnie legnie w gruzach... :-(

Przy okazji - powtarzam się, bo już tu było i chyba nie raz - czy ktoś testował moduły CAM nc+, CP?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dzięki, wychodzi że to miły bajer do tabletów, ale do drugiego telewizora na dłuższą metę nie ma większego sensu.
Hm, doczytałem jednak w instrukcji (str. 114), że program można odbierać za pomocą innego telewizora, jak się można domyśleć firmy Panasonic (drugiego nie posiadam). Aczkolwiek wg. mnie informacja jest bardzo ogólnikowa, trochę enigmatyczna. Ale kto wie, być może łącząc się z innego tv, można połączyć ze strumieniem o lepszej jakości (przez VLC być może też, tylko trzeba znać adres... ;-))

Na tej samej stronie instrukcji napisano również, że:
"Udostępnianie bieżącego programu może nie być dostępne podczas wyboru kanałów radiowych, programów kodowanych (chronionych przed kopiowaniem) lub jeśli transmisja nie dopuszcza wyjścia wideo lub audio"

[EDIT] Jakieś pół godziny temu zainstalowałem na laptopie z Windą XBMC. Dostałem się do listy kanałów w tunerach tv, mogę bez problemu programy wybierać, przełączać. Jakość też wydaje się być lepsza, niż strumienia odbieranego na urządzeniu mobilnym (być może tv wykrywa, że jest połączenie z mobilnego i wtedy odpowiednio transkoduje). W takim razie odbiór przyzwoitej jakości na drugim telewizorze wydaje się być możliwy - a jeśli jest to odpowiedni model Panasonic zapewne bez dodatkowego sprzętu/oprogramowania.
Pozostaje sprawa kanałów kodowanych, których przypuszczam nie można udostępniać także w przypadku modułów CAM dla platform satelitarnych (np. CP, nc+). Czyli praktycznie żadnych "ciekawszych" programów.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Koledzy a jak z bandingiem w tym modelu? , miałem samsunga f 46F6770 i tam była lipa i czy w aplikacjach jest tvp player jak multimedia sie sprawdzają w tym tv?
Qrczę, kolego, piszesz na PW (pewnie nie tylko do mnie), a odpowiedzeć nie można bo masz założone jakieś ograniczenie na skrzynkę.

Powiem tak: bandingu nie oceniam, ponieważ nie dostrzegam. Ale zaznaczam od razu: nie jestem szczególnie wybrednym koneserem jakości obrazu. Przynajmniej na razie ;-) Nie dostrzegałem też w poprzednim prawie 5-cio letnim Sharpie, który banding pewnie mial 10x większy niż 47DT60. Nie prowadzę też sklepu, ani składu z telewizorami, żebym np. mógł włączyć 10 modeli naraz i dopatrywać się różnic w każdym pixelu.

Ja już chyba kilka razy pisałem w podobnych sprawach na forum: jeśli poważnie myślisz o zakupie danego modelu, najlepiej przekonać się samemu, spokojnie, w domowym zaciszu. Można przecież np. spróbować dogadać się ze sprzedawcą, w sprawie ewentualnego zwrotu. Albo kupić przez internet - gdybyś się rozmyślił masz wtedy bez łachy ustawowe 10 dni na przetestowanie i zwrot bez podanie przyczyn. Jeśli stwierdzisz, ze sprzęt jest absolutnie poniżej oczekiwań, chyba lepiej "stracić" te 5 dych czy nawet stówę na koszty odsyłki, co przy kwocie rzędu 5 tys. chyba nie jest zbyt dużo, niż potem nie być zadowolonym sprzętu przez kilka następnych lat ;-) Tyle, że z promocją na tablet musisz się spieszyć ;-)

TVP Playera w aplikacjach nie ma. Przy okazji z ciekawości - w modelach innych firm (np. Samsungach) jest?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry