Panasonic 42AS650 czy 42AS740/750

TV3D

New member
Bez reklam
Jak 42AS650 z panelem IPS radzi sobie z kontrastem i dynamiką ruchu ?
(ponoć może nie radzić sobie najlepiej?)
duży plus to,że ma dobre kąty! i w niektórych przypadkach dobrą czerń ?

zastanawia mnie jeszcze ten kontrast?


czy może lepiej kupić TV z panelem PSA?
AS650 tak to ips
AS640 to raczej PSA... (bo inne są rozmiary 40/48/55 i 3D aktywne)

[/url]
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
IPS - słaba czerń, czyli też kontrast, ale lepsze kąty, M/PVA- odwrotnie. Dlatego nie ma w IPS wysokiego kontrastu, jeśli nie działa wygaszanie strefowe (czytaj: żaden edge-led, bo musi posiadać te kilkadziesiąt stref).
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Dlatego nie ma w IPS wysokiego kontrastu, jeśli nie działa wygaszanie strefowe (czytaj: żaden edge-led, bo musi posiadać te kilkadziesiąt stref).

Podsumowując - jeśli oglądamy więcej wieczorami przy małym oświetleniu to będzie kiepsko?:roll:

lepiej zastanowić się nad matrycą PSA?

sama czerń która ponoć jest w tym 42AS650 nic tu za dużo chyba nie da?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
To ja niewiem jak to zrobili w IPS w AS740, ale czerń jest na prawdę dobra i równomierna, o żadnym cloudingu nie ma mowy ;)
 

TV3D

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o czerń a kontrast !

Dlatego nie ma w IPS wysokiego kontrastu, jeśli nie działa wygaszanie strefowe!

a Ty masz inną matrycę w 42AS740 i zarazem lepszą:eek:k:
AS740/750 po lewej, AS640/650 po prawej. Pytanie co lepsze? :D


nPmxEPl.jpg
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Coś mi się wydaje ,że chyba warto zainteresować się Toshiba 42L7453DG
to model ze strefowym podświetleniem LED.
matryca IPS = ciekawe jak świeci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie Toshiba nie ma efektu halo.

Panasonic wjechał na testy już, czyli jutro będzie.
 

hegemon_

New member
Proszę o test płynności w 42AS650 bez i z upłynniaczami. Oglądałem go w sklepie i co jakiś czas miał freeza na ułamek sekundy. Nie wiem co mogło za to odpowiadać (imho nie źródło, bo na innych TV było ok)
 

TV3D

New member
Bez reklam
Oglądałem go w sklepie i co jakiś czas miał freeza na ułamek sekundy. Nie wiem co mogło za to odpowiadać (imho nie źródło, bo na innych TV było ok)

Popieram
Na trybie np: NORMALNY / Tryb ECO na wyłączony!
sprawdzić czy w tym Panasonicu 42AS650 ,sam nie zmniejsza jaskrawości po kilku
sekundach ciemnej sceny na filmie.czy to jest
normalne zachowanie:?:
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Popieram
sprawdzić czy w tym Panasonicu 42AS650 ,sam nie zmniejsza jaskrawości po kilku
sekundach ciemnej sceny na filmie.czy to jest
normalne zachowanie:?:
W przypadku AS740 zmniejsza jaskrawość, ale tak jak napisałem w moim teście robi to dość subtelnie. Oczywiście idzie to wyłączyć w menu i wtedy matryca jest podświetlana cały czas.
 

hegemon_

New member
Byłem jeszcze raz w sklepie. Tnie i ani ja (moja wiedza jest mizerna) ani sprzedawca nie potrafiliśmy wyeliminować mikroprzycięć. Owszem obraz żyleta ale denerwuje to strasznie. sygnał co prawda ze splitera ale zamieniliśmy nawet kable ze stojącym obok tv...
Kiki zwróć proszę na to uwagę.
 

mvladez

New member
A czym się różni 740 od 750? Na stronie polskiej stronie Panasonica nie znalazłem 740.
Po przeczytaniu recenzji 750 tu na forum zacząłem brać gdzieś po uwagę ten model. Patrząc na podświetlenie matrycy to ciekawe jak wyglądałby wyniki pojedynku 750 vs Toshiba 7453. Toshiba tańsza prawie 1 k. Ciekawe, czy czuć tą dopłatę na Panasie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Musi się najpierw AS750 pojawić, żeby dało się je jakoś porównać. Kiki pewnie będzie porównywać w zamkniętej strefie na forum.
 

mlero

New member
42as650

Oglądałem na żywo 42AS650 w Euro RTV-AGD bo teraz rzucili na sklepy nowe modele Panasonica.
Mogłem tylko ocenić obraz na DVBT i to jeszcze manipulując przełącznikami z tyłu bo sprzedawcy w liczbie dwóch stwierdzili, że pilota mi nie dadzą:x
Dla mnie tragedia.....
Obraz rozmyty - na TVP INFO znaczek tak rozjechany, że obok wiszący sony i toshiba za ok 2500zł miały zdecydowanie wyraźniejsze krawędzie napisu i koloru. Przesuwające się napisy informacyjne co jakiś czas wpadały w zygzaki - na telewizorach obok było OK.
Na kanałach HD obraz taki sobie z 1,5m nie dało się oglądać bez zauważalnych szumów i obwódek konturów ale z 3m już było OK.
Zmieniałem pomiędzy trybami standard, dynamiczny i kino i wszędzie była kicha.
Jak podszedłem do stojącego niedaleko 50ST60 to szczęka opadała z wrażenia na tych samych kanałach.
POLECAM zobaczyć na żywo obraz telewizyjny, a nie podniecać się opisami i fotkami w necie bo można się nieźle rozczarować w domu.
Ja na pewno 650-tki nie kupię, popatrzę jeszcze na 740 ale czy będzie dużo lepiej??

Edit: Kąty też nie były najlepsze bo odchodząc lekko w bok ekran świecił słabiej- wydaje mi się, że na zeszłorocznym 42ET60 było znacznie lepiej z kątami.
Tutaj muszę przyznać, że z 3m obraz na Panasonicu był najbardziej naturalny- Sony i Toshiba wiszące obok były jakieś sztuczne i nienasycone ale i tak do plazm było im daleko
 
Ostatnia edycja:
Do góry